Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Νομιζω οτι το f10 εχει θεμα με καποια tv box. Εγω εχω το f10 lite δοκιμασμενο στα κουτια της υπογραφης μου, και στα δυο συχνα πυκνα εξαφανιζεται ο δεικτης και πρεπει να ξαναπατησω το κουμπακι για να εμφανιστει ξανα. Ειναι σπαστικο οντως. Νομιζω ειναι θεμα ρομ αν δεν εχουν προβλημα τα mele. Ποιο box εχεις?

Mxiii g και mini m8s 905 και στα δυο χανετε το βελακι μετα απο 30'' ,μηπως ειναι θεμα προβληματικου air-mouse.?

Link to comment
Share on other sites

Mxiii g και mini m8s 905 και στα δυο χανετε το βελακι μετα απο 30'' ,μηπως ειναι θεμα προβληματικου air-mouse.?

 

Μήπως μπαίνει σε κάποιου είδους stand by;

Link to comment
Share on other sites

Mxiii g και mini m8s 905 και στα δυο χανετε το βελακι μετα απο 30'' ,μηπως ειναι θεμα προβληματικου air-mouse.?

 

Μήπως μπαίνει σε κάποιου είδους stand by;

Δεν το γνωριζω .Πως συντονιζω το τβ box με το air mouse ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω .Πως συντονιζω το τβ box με το air mouse ?

 

Απλά βάζεις το στικάκι στην θύρα usb του tvbox και το αναγνωρίζει μόνο του.

Δεν εμφανιζετε ο κερσορας σε κανενα απο τα tv box που εχω οταν βαζω το usb στο tv box.Το μονο που καταφερα ειναι να ανοιγω κι να κλεινω την tv απο το Aj power του air mouse

Μετα απο ir learning.Λετε να εχει θεμα η κανω κατι λαθος.Επισης δεν λειτουργει κι σε pc με windows7.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το f10 εχει θεμα με καποια tv box. Εγω εχω το f10 lite δοκιμασμενο στα κουτια της υπογραφης μου, και στα δυο συχνα πυκνα εξαφανιζεται ο δεικτης και πρεπει να ξαναπατησω το κουμπακι για να εμφανιστει ξανα. Ειναι σπαστικο οντως. Νομιζω ειναι θεμα ρομ αν δεν εχουν προβλημα τα mele. Ποιο box εχεις?

 

Mxiii g και mini m8s 905 και στα δυο χανετε το βελακι μετα απο 30'' ,μηπως ειναι θεμα προβληματικου air-mouse.?

 

Και στο δικο μου BEELING GT1 2/16 τα ιδια κανει το f10

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

το gt1 ultimate έχει 7αρα ;

 

βασικά επειδή μάλλον κατέστρεψα το παλιό μου , θέλω ένα tv box φθηνό αλλά να έχει android 7 για να έχει μια "αντοχή" παραπάνω

 

έχω ενα beelink (mini mx) δεν έχω παράπονο γενικά (εκτός ίσως από κάποιο θέμα με το μαύρο) αλλά update δεν είδα ποτέ οπότε δεν ξέρω αν αξίζει τα 70 (το mini mx έκανε τα μισά όταν το πήρα , οπότε για τα λεφτά του ήταν πολύ καλό)

 

και 2η απορία , γιατί το Ultimate έχει μόνο 32bit λειτουργικό ; :)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

το gt1 ultimate έχει 7αρα ;

 

Φρεσκια θα την βαλεις εσυ : http://www.bee-link.com/Beelink-13002-1-1.html

 

και 2η απορία , γιατί το Ultimate έχει μόνο 32bit λειτουργικό ; :)

 

Γιατι ολα ετσι ειναι ..... δοκιμασε σε οποιο Tvbox θες να βαλεις το Kodi x64 ................. DEN

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανιζετε ο κερσορας σε κανενα απο τα tv box που εχω οταν βαζω το usb στο tv box.Το μονο που καταφερα ειναι να ανοιγω κι να κλεινω την tv απο το Aj power του air mouse

Μετα απο ir learning.Λετε να εχει θεμα η κανω κατι λαθος.Επισης δεν λειτουργει κι σε pc με windows7.

 

Και στο δικο μου BEELING GT1 2/16 τα ιδια κανει το f10

 

Εμενα δεν εμφανιζετε καν ο κερσορας ,ξερει κανεις τως να εμφανιστει ? Ειναι προβληματικο?Ειναι μπρικαρισμενο?Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει θέμα το air mouse

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκια θα την βαλεις εσυ : http://www.bee-link.com/Beelink-13002-1-1.html

 

 

 

Γιατι ολα ετσι ειναι ..... δοκιμασε σε οποιο Tvbox θες να βαλεις το Kodi x64 ................. DEN

 

δεν ξέρω γιατί δεν έχω νέα συσκευή (αν είχα υποθέτω το play Θα έβαζε την "σωστή" έκδοση μόνο του)

το σχόλιο μου αφορούσε στο γιατί βλέπω στο alfawise , σε διάφορα άλλα , μέχρι και στα "απλά" gt1 να λένε 64bit (εκτός αν είναι σε όλα λάθος) και συγκεκριμένα μόνο στο ultimate να βλέπω 32bit

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω κι εγώ το GT1 Ultimate και έχω το εξής πρόβλημα...

Ενώ το έχω ρυθμίσει και όλα είναι στα ελληνικά, όλους τους εξωτερικούς υπότιτλους τους δείχνει κινέζικα.

Και δεν εννοώ ακαταλαβίστικα... εννοώ κινέζικα.... ιδεογράμματα...

Πως γίνεται να μου δείχνει ελληνικά τους υπότιτλους ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω κι εγώ το GT1 Ultimate και έχω το εξής πρόβλημα...

Ενώ το έχω ρυθμίσει και όλα είναι στα ελληνικά, όλους τους εξωτερικούς υπότιτλους τους δείχνει κινέζικα.

Και δεν εννοώ ακαταλαβίστικα... εννοώ κινέζικα.... ιδεογράμματα...

Πως γίνεται να μου δείχνει ελληνικά τους υπότιτλους ;;;

Στο Kodi στις ρυθμίσεις για υπότιτλους έχεις βάλει character encoding Greek Windows? Αν όχι, αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Kodi στις ρυθμίσεις για υπότιτλους έχεις βάλει character encoding Greek Windows? Αν όχι, αυτό είναι.

 

Δεν έχω βάλει καν kodi... Από usb που έχω κάποιες ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους τα δείχνει κινέζικα....

Στην επιλογή των υποτίτλων δεν βλέπω κάποια σχετική ρύθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Ποιον player χρησιμοποιείς? Θα πρέπει στις ρυθμίσεις του να έχει κάτι για encoding. Αλλιώς βάλε άλλον player.

 

Αυτόν που έχει πάνω... Εχεις να μου προτείνεις κάποιον ;

Link to comment
Share on other sites

MX player, VLC, BS player είναι καλοί και οι τρεις. Δεν ξέρω όμως από υπότιτλους ποιος είναι καλύτερος γιατί χρησιμοποιώ μόνο Kodi. Δοκίμασέ τους και βλέπεις ποιος σου κάνει. Φυσικά μπορείς να βάλεις και το Kodi που σίγουρα έχει τη ρύθμιση που λέω.
Link to comment
Share on other sites

MX player, VLC, BS player είναι καλοί και οι τρεις. Δεν ξέρω όμως από υπότιτλους ποιος είναι καλύτερος γιατί χρησιμοποιώ μόνο Kodi. Δοκίμασέ τους και βλέπεις ποιος σου κάνει. Φυσικά μπορείς να βάλεις και το Kodi που σίγουρα έχει τη ρύθμιση που λέω.

 

ok.... Σε ευχαριστώ πολύ !!! Θα δοκιμάσω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει καν kodi... Από usb που έχω κάποιες ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους τα δείχνει κινέζικα....

Στην επιλογή των υποτίτλων δεν βλέπω κάποια σχετική ρύθμιση....

Φταίει σε τι encoding είναι οι υπότιτλοι !! Από PC άνοιξε το υπότιτλο με το notepad και μετά αποθήκευση ως , εάν έχει σαν κωδικοποίηση πχ UTF-8 το αλλάζεις σε ANSI η το αντίθετο. Για player δοκίμασε το mx player ,θα παίξει τους υπότιτλους κανονικά ανεξάρτητα εάν είναι σε utf-8 ,ansi η unicode (πρέπει να κάνεις εγκατάσταση και τους drivers για DTS ,υπάρχουν στο xda .... https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Φταίει σε τι encoding είναι οι υπότιτλοι !! Από PC άνοιξε το υπότιτλο με το notepad και μετά αποθήκευση ως , εάν έχει σαν κωδικοποίηση πχ UTF-8 το αλλάζεις σε ANSI η το αντίθετο. Για player δοκίμασε το mx player ,θα παίξει τους υπότιτλους κανονικά ανεξάρτητα εάν είναι σε utf-8 ,ansi η unicode (πρέπει να κάνεις εγκατάσταση και τους drivers για DTS ,υπάρχουν στο xda .... https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254)

 

Ευχαριστώ...

Εβαλα τον MPC (321) player ρύθμισα τους υπότιτλους σε greek windows και τα παίζει όλα μια χαρά !!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φρεσκια θα την βαλεις εσυ : http://www.bee-link.com/Beelink-13002-1-1.html

 

Την κατέβασα για usb, την έγραψα στο δισκάκι αλλά κόλλησα. Πως θα του την φλασάρω ;;;

Από που θα την ανοίξω ;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...