Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεργως μου εμφανισε σημερα update για το Netflix στο apkpure και αυτην τη φορα δουλευει κανονικα και εχω την τελευταια εκδοση! Πριν απο αυτο η πιο προσφατη που δουλευε ηταν του Φεβρουαριου ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως αφου ξεφυγες απο την δικια τους την πατσαρισμενη και εβαλες μια original που δουλευε κανονικα ηρθε η ωρα στην επομενη αναβαθμιση να εισαι ... παρον!!!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση δηλαδη;
Πηγε απο την 6.25 στην 7.27 που εχω και στο tablet.

Οσες νεοτερες ειχα δοκιμασει να εγκαταστησω μεχρι την 7.27 δεν δουλευαν....

 

Μεσω του google playstore δεν εμφανιζει την εφαρμογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ερώτηση για όποιον έχει ή γνωρίζει κάποιο συμβατο πληκτρολόγιο μεγαλο σε μεγεθος για tv box;Όχι μικρο οπως της riitek κτλ.Κατά προτίμηση ασύρματο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ερώτηση για όποιον έχει ή γνωρίζει κάποιο συμβατο πληκτρολόγιο μεγαλο σε μεγεθος για tv box;Όχι μικρο οπως της riitek κτλ.Κατά προτίμηση ασύρματο.

Ευχαριστώ.

 

Κατι σαν και αυτο δλδ ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό πληκτρολόγιο. Το έχω κι εγώ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ερώτηση για όποιον έχει ή γνωρίζει κάποιο συμβατο πληκτρολόγιο μεγαλο σε μεγεθος για tv box;Όχι μικρο οπως της riitek κτλ.Κατά προτίμηση ασύρματο.

Ευχαριστώ.

Εχω αυτό της microsoft κ ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/4840871/Microsoft-All-in-One-Media-Keyboard.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμες για X96 max? Τελικά έχει statusbar/nav; Επίσης το θέλω κυρίως για Netflix full hd μέσω coreelec απο microSD. Το έχει δοκιμάσει κανείς;Γιατί απο τα forum στο Kodi, βγάζουν το Odroid N2 το καλύτερο και μετά το Max...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμες για X96 max? Τελικά έχει statusbar/nav; Επίσης το θέλω κυρίως για Netflix full hd μέσω coreelec απο microSD. Το έχει δοκιμάσει κανείς;Γιατί απο τα forum στο Kodi, βγάζουν το Odroid N2 το καλύτερο και μετά το Max...
Πάρε αυτό που βγάζουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμες για X96 max? Τελικά έχει statusbar/nav; Επίσης το θέλω κυρίως για Netflix full hd μέσω coreelec απο microSD. Το έχει δοκιμάσει κανείς;Γιατί απο τα forum στο Kodi, βγάζουν το Odroid N2 το καλύτερο και μετά το Max...

 

Το X96 max δεν εχει μπαρες αλλα εχει πολλα custom λογισμικα που εχουν...

Απο την στιγμη ομως που δεν υπαρχει συγκεκριμενο λογισμικο για κανενα ειδικα μποξακι με S905X2 θεωρω το οτι και να παρεις θα ειναι το ιδιο απο θεμα hardware

Το μεγαλυτερο θεμα που εχουν ολα σχεδον τα μποξακια ειναι το οτι βγαινουν (τα ιδια) απο διαφορους κατασκευαστες και φυσικα οχι παντα με το ιδιο hardware

Δηλαδη ας πουμε οτι αυτο το X96 max που αγοραζεις ειναι διαφορετικο και αφου εγκαταστησεις (στην καρτα) το λογισμικο βλεπεις οτι δεν δουλευει το wifi ..

Αυτο που κανεις λοιπον απο εκει και μετα ειναι ..... ψαξιμο για την σωστη λυση

Κατι που ουτως η αλλιως θα γινει και με καποιο αλλο S905X2 μποξακι ισως απο την αρχη...!

Απ'την αλλη επειδη το X96 max ηταν απο τα πρωτα μποξακια με αυτο το τσιπ σιγουρα θα εχει και περισσοτερη υποστηριξη ...

Οποτε γι'αυτο και μπορει να βρεις πιο ευκολα λυση ...

Τελειωνοντας θα πω μονο ενα πραγμα για το ODROID ...

Με ενα μηνα εγγυηση .... αντε γεια !!!!!!!!!!!!!!

https://www.hardkernel.com/faq/

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως στις εφαρμογες τυπου cyberflix, beetv που βλεπουμε εργα, οταν πατω να δω κομικς, δεν βγαζει κανενα λινκ οπως σε ολες τις ταινιες. Υπαρχει καποιος λογος γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο και φυσικα τη βοηθεια του forum αγόρασα το beelink gt1 mini (4/32).

Ηρθε πριν απο λίγες ημερες. Με το που το άνοιξα έκανε update (540mb περιπου).

Συνδέθηκε αμέσως με το router (του οτε). Εγκατέστησα μερικά προγράμματα και κάποια για να βλέπω ταινίες.(cyberlink, stremio) με kondi θα ασχοληθώ αργότερα αν και δεν έχω θέμα με τα ήδη υπάρχοντα.

Δεν ζεσταίνεται βλέποντας ταινίες. Δεν λαγκαρει σε κάτι. Δοκίμασα 2κ streaming έπαιξε μια χαρά. 4κ δείχνει αλλά κολλάει το streaming λόγω γραμμής όμως.

Το χειριστήριο του πολύ πρακτικό. Γενικά για τα δικά μου δεδομένα πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο και φυσικα τη βοηθεια του forum αγόρασα το beelink gt1 mini (4/32).

Ηρθε πριν απο λίγες ημερες. Με το που το άνοιξα έκανε update (540mb περιπου).

Συνδέθηκε αμέσως με το router (του οτε). Εγκατέστησα μερικά προγράμματα και κάποια για να βλέπω ταινίες.(cyberlink, stremio) με kondi θα ασχοληθώ αργότερα αν και δεν έχω θέμα με τα ήδη υπάρχοντα.

Δεν ζεσταίνεται βλέποντας ταινίες. Δεν λαγκαρει σε κάτι. Δοκίμασα 2κ streaming έπαιξε μια χαρά. 4κ δείχνει αλλά κολλάει το streaming λόγω γραμμής όμως.

Το χειριστήριο του πολύ πρακτικό. Γενικά για τα δικά μου δεδομένα πολύ καλή επιλογή.

καλη επιλογη το συγκεκριμενο εχει και custom firmware,,,,και εγω αυτο θα παρω αμα δωσω αυτο που εχω.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

Θέλω να ρωτήσω αν η εφαρμογή Sportzone μπορεί να εγκατασταθεί στο Tv Box. To έχω στο κινητό, αλλά δεν θυμάμαι πραγματικά πως το κατέβασα.

 

Edit: Γνωρίζει κανείς ποια είναι η τελευταία έκδοσή του?

Edited by estiakos
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

Θέλω να ρωτήσω αν η εφαρμογή Sportzone μπορεί να εγκατασταθεί στο Tv Box. To έχω στο κινητό, αλλά δεν θυμάμαι πραγματικά πως το κατέβασα.

 

Edit: Γνωρίζει κανείς ποια είναι η τελευταία έκδοσή του?

 

http://www.mediafire.com/file/9h1mqirfct0adn8/SportZone_1.2.3.apk

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και είδα στο Google μια έκδοση 2,2,0..Θα επιχειρήσω να βάλω από mediafire και αν χρειαστεί κάνω update.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και είδα στο Google μια έκδοση 2,2,0..Θα επιχειρήσω να βάλω από mediafire και αν χρειαστεί κάνω update.

 

Άλλο πράγμα αυτή....!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ τι ταλαιπώρηστε. Πάρτε το mi box ή το fire stick να κάνετε δουλειά. Τι μπλέκετε βμε κινεζιές. Έχω το πρώτο και παίζει τούμπανο τα πάντα. Netflix, Kodi, Cinema, Cyberflix, Cosmote. Δεν έχει κολλήσει ποτέ. Πάει βούτυρο και έχει και καλό WiFi.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει άλλες απαιτήσεις φίλε μου.Με τόσα που ακούγονται για το mi box φοβάσαι έστω και να το σκεφτείς.Ασε που δε θεωρείται και ολοκληρωμένο box..Οι περισσότεροι θέλουμε να έχουμε μποξακι κομπλέ με ethernet μαμά με android κανονικό,magisk κλπ.Η καλύτερη λύση αναμφίβολα είναι κινέζικο με dualboot coreelec (που είναι σχεδιασμένο για amlogic) απο microSD και playstore και ικανοπ. χώρο αποθήκευσης και τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ τι ταλαιπώρηστε. Πάρτε το mi box ή το fire stick να κάνετε δουλειά. Τι μπλέκετε βμε κινεζιές. Έχω το πρώτο και παίζει τούμπανο τα πάντα. Netflix, Kodi, Cinema, Cyberflix, Cosmote. Δεν έχει κολλήσει ποτέ. Πάει βούτυρο και έχει και καλό WiFi.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Δηλαδη τα "mi box ή fire stick" δεν ειναι κινεζιες ????????:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα "mi box ή fire stick" δεν ειναι κινεζιες ????????:lol::lol::lol:
Υπάρχουν κινεζιες και κινεζιες.

Όταν το ένα (πχ Amazon fire stick) παίζει με 1Gb Ram τα Netflix HD, Kodi, CYBERFLIX κλπ χωρίς κανένα κόλλημα ή ρύθμιση και το άλλο θέλει 4Gb Ram, άλλη Rom, ειδικές ρυθμίσεις, προσευχές και δεν ξέρω εγώ τι άλλο για να παίξει, Ε ναι δεν έχουν σύγκριση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Flowfon F1. Καλη κινεζια βαση specs αλλα εχει κακο δεκτη wifi.....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι -[όπως όλα τα πράγματα στη ζωή- υπάρχουν "κινεζιές" και επώνυμα κινέζικα. To Mi Box, αν και όχι ολοκληρωμένο στη βάση του, είναι ένα αξιόπιστο μηχάνημα.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω το beelink GT1 2/16 εδώ και χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Επειδή σκέφτομαι για 2ο TV Box και έχω προβληματιστεί λίγο εάν πρέπει να πάρω πάλι με S912 ή με τον πιο καινούργιο 905Χ2, μήπως κάποιος έχει εντρυφήσει λίγο καλύτερα ποιο από τα δύο?

Ξέρω ότι το ένα είναι με οκταπύρηνο επεξεργαστή ενώ το άλλο τετραπύρηνο με μεγαλύτερο χρονισμό, όμως στην τελική επιλογή ποιο? Μήπως να περιμένω λίγο για πιο προσιτή τιμή στον S922?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το beelink GT1 2/16 εδώ και χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Επειδή σκέφτομαι για 2ο TV Box και έχω προβληματιστεί λίγο εάν πρέπει να πάρω πάλι με S912 ή με τον πιο καινούργιο 905Χ2, μήπως κάποιος έχει εντρυφήσει λίγο καλύτερα ποιο από τα δύο?

Ξέρω ότι το ένα είναι με οκταπύρηνο επεξεργαστή ενώ το άλλο τετραπύρηνο με μεγαλύτερο χρονισμό, όμως στην τελική επιλογή ποιο? Μήπως να περιμένω λίγο για πιο προσιτή τιμή στον S922?

 

S905x2 = Καλυτερος απο τον S912 , δεν ζοριζεται και ζεσταινεται οπως ο S912 και εχει και καλυτερη καρτα γραφικων!

Υστερει λιγο σε λογισμικα αλλα σιγα σιγα στρωνουν τα πραγματα....!

S922 = Θελει παρα μα παρα πολυ δουλεια ακομα με τα λογισμικα του...!

Και κατι γενικο αναφερομενος στην πιο πανω κουβεντα ...

Για ολους αυτους που ''βριζουν'' τις κινεζιες σκεφτειτε λιγο τουλαχιστον σε επιπεδο media player και streaming τι θα ειχαμε αν δεν ηταν αυτα τα μποξακια.....!!!!

Το πολυ πολυ κανενα youtube απο κανενα ''γειτονικο'' φτιαγμενο (κορεατικο , γιαπωνεζικο η ταιβανεζικο ) player η home cinema και θα λεγαμε και ευχαριστω!!!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...