Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τις 24Απρ σήμερα κατέυθασε από gearbest to mxq pro , υπάρχουν παιδιά πουθενά οδηγίες για το kodi καθότι νέος στο κουρμπέτι?

Ευχαριστώ

Υπάρχουν 3,4 νηματα για kodi ,xbmc ...κανε μια αναζήτηση...(για Όλα τα λειτουργικά κάνεις τα ίδια . ψάξε και στο youtube ..υπάρχουν πολλά ελληνικά video για kodi,xbmc.. και εδώ http://osarena.net/search/node/kodi )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Απο τις 24Απρ σήμερα κατέυθασε από gearbest to mxq pro , υπάρχουν παιδιά πουθενά οδηγίες για το kodi καθότι νέος στο κουρμπέτι?

Ευχαριστώ

 

Σε πρωτη φαση δες αν λειτουργει το kodi περνει αναβαθμιση ?

Δευτερη φαση δες αν λειτουργει το playstore

Τριτο αν μπορεις να αλλαξεις την ποιοτητα του video στο youtube.

Αν γινουν αυτα εισε καλα.

Αν οχι τοτε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει αρκετα σχολια και με ενδιαφερει το m8s. Το εχουν δυο γνωστοι μου που το χρησιμοποιουν (οπως θελω και γω) για το kodi βλεποντας ταινιες και αθλητικα. Εχει λεει 2g ραμ και 8g ρομ. Υπαρχει κατι καλυτερο ή πιο αξιοπιστο? Ή αυτο που λεω ειναι μια χαρα?

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει αρκετα σχολια και με ενδιαφερει το m8s. Το εχουν δυο γνωστοι μου που το χρησιμοποιουν (οπως θελω και γω) για το kodi βλεποντας ταινιες και αθλητικα. Εχει λεει 2g ραμ και 8g ρομ. Υπαρχει κατι καλυτερο ή πιο αξιοπιστο? Ή αυτο που λεω ειναι μια χαρα?

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

 

Το έχουν δοκιμάσει 2 γνωστοί σου, είναι ευχαριστημενοι, παίζει απροβλημάτιστα και ανταποκρίνεται σε αυτά που σε ενδιαφέρουν. Ποιος ο λόγος να ψάξεις για κάτι άλλο που μπορεί να να μην αποδειχθεί το ίδιο αξιόπιστο?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν δοκιμάσει 2 γνωστοί σου, είναι ευχαριστημενοι, παίζει απροβλημάτιστα και ανταποκρίνεται σε αυτά που σε ενδιαφέρουν. Ποιος ο λόγος να ψάξεις για κάτι άλλο που μπορεί να να μην αποδειχθεί το ίδιο αξιόπιστο?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν εχεις αδικο απλα μπορει να ειναι καποιος-οι που με τα ιδια λεφτα να προτεινουν καποιο νεοτερο-καλυτερο που να αξιζει (να εχουν δοκιμασει ισως)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο απλα μπορει να ειναι καποιος-οι που με τα ιδια λεφτα να προτεινουν καποιο νεοτερο-καλυτερο που να αξιζει (να εχουν δοκιμασει ισως)

Αν εσύ βρεις πιο γνωστό μοντέλο που μαζί με airmouse θα τα βρεις κάτω από 50€, πήγαινε πάρε το πιο φτηνό.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ βρεις πιο γνωστό μοντέλο που μαζί με airmouse θα τα βρεις κάτω από 50€, πήγαινε πάρε το πιο φτηνό.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Ας ειναι και 10 ευρω παραπανω ή 20 δεν το παιρνω για μια μερα. Μιας και 99% εχω καταληξει στο m8s το προβλημα ειναι απ οτι εχω καταλαβει να βρεις γνησιο m8s γιατι κυκλοφορουν διαφορες εκδοσεις με s802-805-812 επεξεργαστη και με μονο wifi ή dual

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρελαβε κανεις αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html#customer_review να μας πει εντυπωσεις?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το playstore κατεβάζει το youtube αλλάζει ανάλυση σε HD η μη.

Στο κodi αναβάθμιση εννοείς στα add-ons?

Sorry αλλά νιουφις βλέπεις τώρα το παλευω να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρελαβε κανεις αυτο http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html#customer_review να μας πει εντυπωσεις?

Λογικά θα το παραλάβω αύριο, οπότε μέχρι το σαββατοκύριακο θα σας πω τις εντυπώσεις μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα un-root με το supersu κα δούλεψε

Δώσε αν θες περισσότερες λεπτομέριες.

Σε ποιο μηχάνημα; σου δουλεύουν και οι δύο εφαρμογές;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αν θες περισσότερες λεπτομέριες.

Σε ποιο μηχάνημα; σου δουλεύουν και οι δύο εφαρμογές;

 

Sent from my 1+1

 

Στο mxiii-g s812,το un-root το έκανα με το supersu στην επιλογή που εχει full unroot ,αμα δεν στο πάρει με την πρώτη δοκίμασε ξανα ,εγω κατέβασα και διαφορά προγράμματα απο το play store για unroot δοκίμασε και mtk unroot και με κάποιο απο αυτα θα δουλέψει ,να θυμασαι οτι το unroot πρέπει και παλι θα γινει απο το supersu,απλα κάποιες φορες δεν θα δουλέψει απο το supersu γιαυτο λεω δοκίμασε και αυτα τα προγράμματα,απλα δεν θυμάμαι με ποιο ακριβως προγράμμα το έκανα γιαυτο σου λεω δοκίμασε και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω πρόβλημα με το tv box μου.

Είναι το cs918ii (http://www.geekbuying.com/item/CS918II-RK3288-Quad-Core-1-8GHz-Android-4-4-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-Dual-Band-2-4-5G-WIFI-Bluetooth-4-0-DLNA-OTG---Blue-332176.html) και δούλευε κάπου 14 μήνες χωρίς να μου έχει παρουσιάσει προβλήματα.

 

Πριν καμιά ώρα πήγε να το ανοίξει η γυναίκα και δεν ανοίγει και μου ανέφερε ότι το μεσημέρι δούλευε αλλά αργούσε να ανταποκριθεί.

 

- Άλλαξα μπαταρίες στο τηλεκοντρόλ αλλά τίποτα.

- Δοκίμασα να το ανοίξω από το κουμπί που έχει στο πάνω μέρος...αλλά καμία απόκριση.

- Το έβγαλα από το ρεύμα και το ξαναέβαλα αλλά τζίφος.

- Από κάτω έχει ένα μικρό κουμπάκι που το κράτησα πατημένο 20 δεύτερα (πιστεύοντας ότι θα κάνει reset) αλλά και πάλι τίποτα.

 

Το μπλε φωτάκι που έχει ανάβει κανονικά που σημαίνει ότι παίρνει ρεύμα.

 

Ξέρει κανείς πως να του κάνω factory reset μπας και συνέλθει;

Το googlαρα αλλά δεν το βρήκα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα πράγματα παιδιά είναι όπως τα λέει ο φίλος μας πιο πάνω το kodi δεν αναβάθμιζεται ούτε το youtube, το πήρα από gearbest. το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Κακο αυτο.

Σαν apk δεν εγκαθίστανται;;

Τελικά τα πράγματα παιδιά είναι όπως τα λέει ο φίλος μας πιο πάνω το kodi δεν αναβάθμιζεται ούτε το youtube, το πήρα από gearbest. το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα πράγματα παιδιά είναι όπως τα λέει ο φίλος μας πιο πάνω το kodi δεν αναβάθμιζεται ούτε το youtube, το πήρα από gearbest. το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα?

Καθε αγορα presale εχει ρισκο .Εδω ειδαμε με τα ματια μας το review που εδειχνε τα πολλα προβληματα του mxq pro+ και καποιοι εβγαλαν συμπερασμα οτι ειναι καλυτερο απο το mini m8s .

Τρεις επιλογες εχεις

Tο επιστρεφεις γιατι δεν ειναι οπως αναφερει η περιγραφη του ,ζητας ολικο refound.

Ζητας μερικο refound για τα ποβληματα που εχει κι το κρατας

Το κρατας κι ελπιζεις να διορθωθει με νεο firmware .

Εσυ αποφασιζεις.

Τωρα οσο αφορα τα review του μαγαζιου μονο ενας εχει γραψει για το προβλημα κι του βαζει 5 αστερια .τα συμπερασματα δικα σας .

 

Υ.Γ ουτε με apk κανει εγκατασταση ,δεν γινετε καμια εγκατασταση εφαρμογης και καμια ενημερωση υπαρχουσας εφαρμογης ουτε μεσω play store ουτε μεσω apk.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Καθε αγορα presale εχει ρισκο .Εδω ειδαμε με τα ματια μας το review που εδειχνε τα πολλα προβληματα του mxq pro+ και καποιοι εβγαλαν συμπερασμα οτι ειναι καλυτερο απο το mini m8s .

Τρεις επιλογες εχεις

Tο επιστρεφεις γιατι δεν ειναι οπως αναφερει η περιγραφη του ,ζητας ολικο refound.

Ζητας μερικο refound για τα ποβληματα που εχει κι το κρατας

Το κρατας κι ελπιζεις να διορθωθει με νεο firmware .

Εσυ αποφασιζεις.

Τωρα οσο αφορα τα review του μαγαζιου μονο ενας εχει γραψει για το προβλημα κι του βαζει 5 αστερια .τα συμπερασματα δικα σας .

 

Υ.Γ ουτε με apk κανει εγκατασταση ,δεν γινετε καμια εγκατασταση εφαρμογης και καμια ενημερωση υπαρχουσας εφαρμογης ουτε μεσω play store ουτε μεσω apk.

 

Μηπως εδω υπαρχει λυση http://chinagadgetsreviews.com/?s=MXQ+Pro%2B

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Για το mini m8s και το mxiii g που τα εχω πανε σφαιρα εγγυηση ,για το mxq pro+ ευτυχως δεν το παρηγγειλα για το beelink mxiii και το mini mx 2gb 16gb εχουν επισης προβληματα .

 

τι προβλήματα έχει το beelink minimxiii ??? για να μη το προτιμήσουμε σε σχέση με το m8s???

Edited by ANTONIS_V
Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδες απο αυτα που διαβαζω εδω και μερες το m8s και το mini m8s ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Αρα παιδες απο αυτα που διαβαζω εδω και μερες το m8s και το mini m8s ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Μηπως εννοεις το mxiii g και το mini m8s εγω απο αυτα τα δυο δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

 

Οσο αφορα το beelink minimxiii

στο review φαινετε υπαρχει θεμα με αδυναμο wifi και οχι τοσο ομαλη αναπαραγωγη καποιων βιντεο με υψηλο bitrate (hd _συνηθως ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως εδω υπαρχει λυση http://chinagadgetsreviews.com/?s=MXQ+Pro%2B

Εδω γραφει για το firmware του mxq pro οχι του mxq pro+ που εχει 2 gb ram κι 16 rom δειτε κι τα σχολια , αφερουν διαφορες ακομη και στο ιδιο μοντελο mxq pro.

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω και καμια τετραετια εχω ενα mediaplayer Appstreamer και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημμενος (ασυρματα η ενσυρματα στο δικτυο, συνδεοταν με τον σταθερο, οπου εχω τις ταινίες και τους ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ (ΕΝΣΩΜΜΑΤΟΜΕΝΟΥΣ Η ΟΧΙ) και βλεπω (εβλεπα) κανονικα ολες τις ταινειες στην τηλεοραση). Τωρα τελευταια εχει αρχισει και δεν λειτουργει κανονικα.

Ηθελα τα φωτα σας. Αν παρω ενα Android TV BOX Θα διαβαζει απο το δικτυο εκτος απο τα αρχεια βιντεο και τους ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥς ΥΠΟΤΙΤΛΟΥς?

δηλαδη θα κανει το ιδιο με τον τωρινο mediaplayer που εχω ή θα εχω θεματα; και αν γινεται θα ειναι μεσα απο το kodi ή υπαρχουν εφαρμογες που θα μου λυσουν τα χερια;

Και αν εχετε να προτεινετε καποιον καλοδεχουμενος. Επισης θα ηθελα τα φωτα σας αν καποιο απ αυτα τα κουτια υποστηριζει και iptv (δικια μου λιστα παντα) εκτος της εφαρμογης kodi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εδω και καμια τετραετια εχω ενα mediaplayer Appstreamer και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημμενος (ασυρματα η ενσυρματα στο δικτυο, συνδεοταν με τον σταθερο, οπου εχω τις ταινίες και τους ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ (ΕΝΣΩΜΜΑΤΟΜΕΝΟΥΣ Η ΟΧΙ) και βλεπω (εβλεπα) κανονικα ολες τις ταινειες στην τηλεοραση). Τωρα τελευταια εχει αρχισει και δεν λειτουργει κανονικα.

Ηθελα τα φωτα σας. Αν παρω ενα Android TV BOX Θα διαβαζει απο το δικτυο εκτος απο τα αρχεια βιντεο και τους ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥς ΥΠΟΤΙΤΛΟΥς?

δηλαδη θα κανει το ιδιο με τον τωρινο mediaplayer που εχω ή θα εχω θεματα; και αν γινεται θα ειναι μεσα απο το kodi ή υπαρχουν εφαρμογες που θα μου λυσουν τα χερια;

Και αν εχετε να προτεινετε καποιον καλοδεχουμενος. Επισης θα ηθελα τα φωτα σας αν καποιο απ αυτα τα κουτια υποστηριζει και iptv (δικια μου λιστα παντα) εκτος της εφαρμογης kodi.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!! Μπορείς και μέσα από το kodi να "δεις" τις ταινίες που έχεις στο pc οπως επισης υπάρχουν και πολύ αξιόλογα πρόγραμμα που μπορείς να δεις τα video από το pc ....και για iptv υπάρχουν πρόγραμμα για τις δικές σου λίστες ...(το κουτί δεν έχεις σχέσης με το iptv )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Pow εννοουσα το M8S και το mini m8s που βλεπω αρκετους ευχαριστημενους

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...