Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα σε αλλη τλεοραση (οχι smart) και παζει αλλα οχι σωστα. Συνεχως αναβοσβηνει η οθονη. δεν ξερω τι συμβαινει. εκανα επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων update και παλι τπτ.εχει προβλημα???Να το επιστρεψω πισω??? η κατι δεν κανω καλα???

Για δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    555

  • ath156

    1792

Σε beelink x2 το YouTube δεν παίζει.Μου λέει συνεχώς πατήστε ένα πλήκτρο αναπαραγωγής

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σε αλλη τλεοραση (οχι smart) και παζει αλλα οχι σωστα. Συνεχως αναβοσβηνει η οθονη. δεν ξερω τι συμβαινει. εκανα επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων update και παλι τπτ.εχει προβλημα???Να το επιστρεψω πισω??? η κατι δεν κανω καλα???

Δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο οπως σου ειπε ο varajohn, αλλο καλωδιο hdmi δοκιμασες;

Αν δεν λυθει το προβλημα με αυτα που σου ειπαμε πιθανον να εχει προβλημα η θυρα hdmi γινετε να αλλαχτει αλλα πρεπει να το πας σε ηλεκτρονικο να σου βγαλει το παλιο και να σου βαλει ενα καινουργιο και παλι με επιφυλαξη στο λεω αυτο.

Τελος κανε μια δοκιμη να χαμηλωσεις την αναλυση απο τις ρυμθισεις στο 720p να δεις στο κανει παλι.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλο τροφοδοτικο οπως σου ειπε ο varajohn, αλλο καλωδιο hdmi δοκιμασες;

Αν δεν λυθει το προβλημα με αυτα που σου ειπαμε πιθανον να εχει προβλημα η θυρα hdmi γινετε να αλλαχτει αλλα πρεπει να το πας σε ηλεκτρονικο να σου βγαλει το παλιο και να σου βαλει ενα καινουργιο και παλι με επιφυλαξη στο λεω αυτο.

Τελος κανε μια δοκιμη να χαμηλωσεις την αναλυση απο τις ρυμθισεις στο 720p να δεις στο κανει παλι.

 

ευχαριστω πολυ παιδια. Θα προσπαθησω να βρω αλλο τροφοτικο και θα ενημερωσω. Αν δεν δουλευει κι αυτο λεω να το στειλω πισω (ebay)

μπας και μου επιστρεψουν τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. Θα προσπαθησω να βρω αλλο τροφοτικο και θα ενημερωσω. Αν δεν δουλευει κι αυτο λεω να το στειλω πισω (ebay)

μπας και μου επιστρεψουν τα λεφτα

 

Αν κανεις ολα αυτα που ειπαμε και δεν φτιαξει τοτε φυσικα το στελνεις πισω για αντικατασταση

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ολα αυτα που ειπαμε και δεν φτιαξει τοτε φυσικα το στελνεις πισω για αντικατασταση

δεν εχω αλλο τροφοδοτικο, οποτε το μετρησα και η ταση δειχνει 5,2v (αρα ολα καλα). Πρεπει να το αλλαξω???Α και κατι αλλο δεν αναγνωριζει την ethernet. Μηπως εχει καει καποιο ολοκληρωμενο??? Γιατι μου κανει τα κοψιματα αφου ζεσταθει

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αλλο τροφοδοτικο, οποτε το μετρησα και η ταση δειχνει 5,2v (αρα ολα καλα). Πρεπει να το αλλαξω???Α και κατι αλλο δεν αναγνωριζει την ethernet. Μηπως εχει καει καποιο ολοκληρωμενο??? Γιατι μου κανει τα κοψιματα αφου ζεσταθει

 

Το θεμα δεν ειναι η ταση αλλα τα αμπερ ισως γι αυτο σου κανει κολπα οταν ζεσταθει? Ποσα αμπερ λεει το τροφοδοτικο?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι η ταση αλλα τα αμπερ ισως γι αυτο σου κανει κολπα οταν ζεσταθει? Ποσα αμπερ λεει το τροφοδοτικο?

Δεν ξερω, γιατι πηγα σε ενα μαγαζι και μου το μετρησε και μου ειπε οτι ειναι οκ. Μου μετρησε μονο την ταση και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να παρω καινουργιο. Τωρα το εχω με το παλιο τροφοδοτικο κι εδω και μια ωρα δεν μου εχει κανει καμια διακοπη. Οποτε παω για καινουργιο τροφοδοτικο κι ενημερωνω

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όλα είναι στα 2 αμπέρ οπότε και με ένα φόρτιστη από κινητό που είναι 5v2a μπορείς να το τεσταρεις
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και με το καινουργιο τροφοδοτικο τα ιδια. Το στελνω πισω!!

 

Αν και το καινουργιο τροφοδοτικο ειναι 2 αμπερ δεν θα δεις διαφορα. Βρες ενα μεγαλυτερο για να τσεκαρεις.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πήρε OTA update. Πλέον υπάρχει και η επιλογή reboot στο power menu.

Είσαι ρουτ ή στοκ? Γιατί σε εμένα με στοκ δεν έχει βγάλει ακόμα κάποια αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ρουτ ή στοκ? Γιατί σε εμένα με στοκ δεν έχει βγάλει ακόμα κάποια αναβάθμιση.

Μπορείς να την περάσεις χειροκίνητα χωρίς να χαθεί τίποτα από τις υπάρχουσες ρυθμίσεις σου ή εφαρμογές που έχεις περάσει:

1) Κατέβασε την 108L1 από εδώ: https://drive.google.com/open?id=0B1ye8kfnRF3BUy1qQnFwUEh1SWs

2) Αποσυμπίεσε το αρχείο που θα κατέβει και τα 3 αρχεία που θα βγουν βάλτα χύμα σε ένα USB φλασάκι (να μην είναι σε φάκελο).

3) Βάλε το USB σε μια θύρα στο MXIII-G

4) Πήγαινε στο κεντρικό menu, My Apps - UPDATE&BACKUP - Select - διάλεξε το "n200-ota-20160421.zip" - Update

5) Περίμενε να κάνει επανεκκίνηση και να κάνει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις χειροκίνητα χωρίς να χαθεί τίποτα από τις υπάρχουσες ρυθμίσεις σου ή εφαρμογές που έχεις περάσει:

1) Κατέβασε την 108L1 από εδώ: https://drive.google.com/open?id=0B1ye8kfnRF3BUy1qQnFwUEh1SWs

2) Αποσυμπίεσε το αρχείο που θα κατέβει και τα 3 αρχεία που θα βγουν βάλτα χύμα σε ένα USB φλασάκι (να μην είναι σε φάκελο).

3) Βάλε το USB σε μια θύρα στο MXIII-G

4) Πήγαινε στο κεντρικό menu, My Apps - UPDATE&BACKUP - Select - διάλεξε το "n200-ota-20160421.zip" - Update

5) Περίμενε να κάνει επανεκκίνηση και να κάνει την αναβάθμιση.

Την έκανα την αναβάθμιση, αλλά το αρχείο που μου έδωσες έκανε και πάλι ρουτ τη συσκευή μου

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ρουτ ή στοκ? Γιατί σε εμένα με στοκ δεν έχει βγάλει ακόμα κάποια αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την εργοστασιακη ρομ ημουν και ειμαι. Ηταν rooted απο "μαμα".

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη, μια μικρη βοηθεια σε android box m8 δεν παιζει το YouTube. τι να κανω, υπαρχει αναβαθμιση?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160502/1af57192e662fa7c711b003401459fcd.jpg

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και με το καινουργιο τροφοδοτικο τα ιδια. Το στελνω πισω!!

 

Το καλύτερο που μπορούσες να κάνεις μάλλον επεσες σε ελαττωματικό κομμάτι, ελπίζω να ξεμπερδεψεις γρήγορα

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια έχω ένα πρόβλημα έχω 3 τηλεοράσεις.. Οι 2 παίζουν το tv box μου android η μια που είναι στο δωμάτιο μου δεν το αναγνωρίζει... Καθόλου μου λέει δεν υπάρχει σήμα! Εννοείτε οτι το συνδέω με hdmi.... Υπάρχει λύση ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη, ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς για το συγκεκριμένο box mini M8S --> http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html

εγώ έχω το m8 s812 και μια χαρά δουλεύει, μόλις το είδαν 2 φίλες μου, το θέλουν κι αυτές. Είπα να πάω στο παραπάνω επειδή φορά το s905. Νομίζω ότι είναι μια χαρά, η χρήση τους θα είναι καθαρά να τους έχω το kodi player για να βλέπουν σειρές και ταινίες, άντε να κάνουν ένα browsing ή youtube. Θέλω να είναι απροβλημάτιστο για να μην μου γκρινιάζουν μετά, έχει κανείς καμία άποψη; Πάνω κάτω σ' αυτά τα λεφτά μαζί και με κανένα χειριστήριο-πληκτρολόγιο, να κάνουν την δουλειά τους πιο εύκολα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη, ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς για το συγκεκριμένο box mini M8S --> http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html

εγώ έχω το m8 s812 και μια χαρά δουλεύει, μόλις το είδαν 2 φίλες μου, το θέλουν κι αυτές. Είπα να πάω στο παραπάνω επειδή φορά το s905. Νομίζω ότι είναι μια χαρά, η χρήση τους θα είναι καθαρά να τους έχω το kodi player για να βλέπουν σειρές και ταινίες, άντε να κάνουν ένα browsing ή youtube. Θέλω να είναι απροβλημάτιστο για να μην μου γκρινιάζουν μετά, έχει κανείς καμία άποψη; Πάνω κάτω σ' αυτά τα λεφτά μαζί και με κανένα χειριστήριο-πληκτρολόγιο, να κάνουν την δουλειά τους πιο εύκολα.

Ενδιαφέρομαι κι εγώ. Είμαι στο τσακ να το πάρω, αλλά θα ήθελα να ακούσω κάποιον πιο έμπειρο.

Είναι οκ για την τιμή του;

Κατά κύριο λόγο θα παίζει hevc 265 video και steaming ταινίες μέσω samba server.

Το review με εψησε πάντως

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ. Είμαι στο τσακ να το πάρω, αλλά θα ήθελα να ακούσω κάποιον πιο έμπειρο.

Είναι οκ για την τιμή του;

Κατά κύριο λόγο θα παίζει hevc 265 video και steaming ταινίες μέσω samba server.

Το review με εψησε πάντως

 

 

Κοίτα εγώ έχω το ott m8 2 gb ram/8 gb εσωτερική μνήμη με s812, είχε πολλές ρομς και μια χαρά παίζει, δεν έχω παράπονο. Βέβαια με ταλαιπώρησε το 4.4 android που είχε γιατί ήθελα να περνώ εφαρμογές, παιχνίδια σε εξωτερική κάρτα και ήταν μπελάς. Αλλά πιστεύω ότι αυτό καλό θα είναι. Εσύ όμως αναφέρεσαι σε άλλο android tv box λίγο πιο ακριβό, παραπάνω εσωτερική μνήμη. Μιλάς για το q-box tv box.

 

off topic: Το samba server το χρησιμοποιείς πως ακριβώς; Απ ότι έχω καταλάβει είναι σαν τοπικό δίκτυο που βλέπει windows και linux.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ έχω το ott m8 2 gb ram/8 gb εσωτερική μνήμη με s812, είχε πολλές ρομς και μια χαρά παίζει, δεν έχω παράπονο. Βέβαια με ταλαιπώρησε το 4.4 android που είχε γιατί ήθελα να περνώ εφαρμογές, παιχνίδια σε εξωτερική κάρτα και ήταν μπελάς. Αλλά πιστεύω ότι αυτό καλό θα είναι. Εσύ όμως αναφέρεσαι σε άλλο android tv box λίγο πιο ακριβό, παραπάνω εσωτερική μνήμη. Μιλάς για το q-box tv box.

 

off topic: Το samba server το χρησιμοποιείς πως ακριβώς; Απ ότι έχω καταλάβει είναι σαν τοπικό δίκτυο που βλέπει windows και linux.

Λάθος βίντεο

Αυτό είναι που ήθελα να βάλω. Απ ότι είδα από μια γύρα στο youtube τα οικονομικά με s905 2gb ram παίζουν όλα τα βίντεο απροβλημάτιστα.

To samba είναι σαν τον κοινόχρηστο φάκελο των Windows

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται και για τα λεφτά του και νομίζω ότι είναι ότι πρέπει για 2gb ram, μάλλον και εγώ θέλω επιβεβαίωση από παιδιά που ίσως το έχουν πάρει, να κάνουμε την παραγγελία.:happy:

 

 

edit: και αυτό μου άρεσε το MXQ Pro http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354314.html

όσο το ψάχνεις τόσο περισσότερο ζαλίζεσαι! Δεν έχω τελικά αποφασίσει τι θα πάρω.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...