Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοντά στο ανοιχτό πέτρινο θέατρο της Αργυρούπολης μένω, από internet πιάνω το πολύ 3-4 Mbps, HOL εταιρία

 

Α εσυ περνης απο αστικο κεντρο ηλιουπολης λογικα. καλα ειναι τα 3-4mbps απο το τιποτα. Αντε περιμενω βιντεο να δω τι αγορασαμε τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες μόλις παρέλαβα. Να περιμένετε 2 βίντεο. Ένα unboxing και 1 hands on

Θα ανεβάσω βίντεο εξηγώντας πως να βάλεις add-ons στο xbmc

 

Αφού σου είχα πει ρε παίχτη... ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!

 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο....

 

εν αναμονή των βίντεων (γιατί κλίνεται το βίντεο ;))

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Το unboxing ανεβαίνει με ρυθμούς χελώνας

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ... ;)

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

minix neo 7

 

Μη μου πεις ότι το πήρες από αυτήν την μούφα προσφορά του geekbuying.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω Hd 1080p από αρχεία mkv να δοκιμάσεις μέσα από xbmc , αλλά και με mxplayer.

Επίσης ποιο root method είναι καλύτερο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 07-11-2013 12:45 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

Μπηκα τωρα να δω τι εγινε και λεη αυτο. καλα τι εγινε ρε παιδεια?

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ07-11-2013 12:45Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

Μπηκα τωρα να δω τι εγινε και λεη αυτο. καλα τι εγινε ρε παιδεια?

 

Τηλέφωνο αύριο στο ΕΛΤΑ στις πληροφορίες για το TRACKING.

 

Το unboxing μόλις ανέβηκε (μην φανταστείτε τίποτα τρελό, ένα απλό unboxing είνα, το review θα το τραβήξω το βράδυ και λογικά αύριο θα έχει ανέβει). Ότι θέλετε να καλύψω στο review πείτε το μου εδώ για να το βάλω στο βίντεο

 

Τώρα το είδα το unboxing.

Τι μούφα remote είναι αυτό που έστειλαν; 2 διαφορετικά μαύρα έχω δει. Αυτό το άσπρο φαίνεται τελείως χάλια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πεις ότι το πήρες από αυτήν την μούφα προσφορά του geekbuying.

 

χάχα οχι δεν πήρα την προσφορά το είχα παραγγείλει 21/10

τωρα αν ειναι αυτο το μηχάνημα μουφα θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα το unboxing.

Τι μούφα remote είναι αυτό που έστειλαν; 2 διαφορετικά μαύρα έχω δει. Αυτό το άσπρο φαίνεται τελείως χάλια.

 

χαχαχα τελικά junglist ολα μουφα τα βλεπεις εσυ...ωραίος

εμενα παντως στο xbmc μεχρι 720p καλα παιζει μετα κλαφτα..στον mx player τα παιζει ολα βεβαια στον mx θα ηθελα λιγο ποιο smouth στα 1080 αυτα ακομα ψαχνω..

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 07-11-2013 12:45 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

Μπηκα τωρα να δω τι εγινε και λεη αυτο. καλα τι εγινε ρε παιδεια?

 

το ΚΜΔ =κέντρο μονάδας διανομής ειναι αίθουσα που μαζεύονται οι ταχυδρόμοι της περιοχής για ταξινόμηση και αποστολή στον αποστολέα ο καθένας την περιοχή του. αν ειναι μεγάλο δέμα θα περάσει και θα σου αφήσει χαρτί και πας για την επόμενη ήμερα αλλιώς θα το φερει.. τωρα αν θες εσυ μπορεις να πας στο ταχυδρομείο στου διανομείς αύριο πρωι και ζητα το μπας και στο δώσουν .. μαλλον θα στο δώσουν

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τελικά junglist ολα μουφα τα βλεπεις εσυ...ωραίος

εμενα παντως στο xbmc μεχρι 720p καλα παιζει μετα κλαφτα..στον mx player τα παιζει ολα βεβαια στον mx θα ηθελα λιγο ποιο smouth στα 1080 αυτα ακομα ψαχνω..

Γενικά με τους κινέζους είμαι πολύ αυστηρός, μετά ειδικά το κινέζικο τάμπλετ που πήρα και είχε κάτι θέματα.

Αλλά οκ στις τιμές δεν παίζονται. Απλά μου φάνηκε περίεργο που άλλα remote βλέπω σε φωτό και άλλα στην πράξη.

Για να δούμε και σε μένα τι θα έρθει από βδομάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τους κινέζους είμαι πολύ αυστηρός, μετά ειδικά το κινέζικο τάμπλετ που πήρα και είχε κάτι θέματα.

Αλλά οκ στις τιμές δεν παίζονται. Απλά μου φάνηκε περίεργο που άλλα remote βλέπω σε φωτό και άλλα στην πράξη.

Για να δούμε και σε μένα τι θα έρθει από βδομάδα.

 

απο ενα εργοστάσιο ολα βγαίνουν μην ανησυχείς...

Link to comment
Share on other sites

το ΚΜΔ =κέντρο μονάδας διανομής ειναι αίθουσα που μαζεύονται οι ταχυδρόμοι της περιοχής για ταξινόμηση και αποστολή στον αποστολέα ο καθένας την περιοχή του. αν ειναι μεγάλο δέμα θα περάσει και θα σου αφήσει χαρτί και πας για την επόμενη ήμερα αλλιώς θα το φερει.. τωρα αν θες εσυ μπορεις να πας στο ταχυδρομείο στου διανομείς αύριο πρωι και ζητα το μπας και στο δώσουν .. μαλλον θα στο δώσουν

 

Αρα λογικα αυριο το πρωι θα μου το φερει ο ταχυδρομος σπιτι το δεμα και αν οχι το δεμα χαρτι για να παω να το παρω εγω απο το καταστημα Αλιμου λογικα?

Link to comment
Share on other sites

Το unboxing μόλις ανέβηκε (μην φανταστείτε τίποτα τρελό, ένα απλό unboxing είνα, το review θα το τραβήξω το βράδυ και λογικά αύριο θα έχει ανέβει). Ότι θέλετε να καλύψω στο review πείτε το μου εδώ για να το βάλω στο βίντεο

 

Πολύ καλό μαν... Πολύ καλό!!!

 

Όλα τα λεφτά όμως, ήταν το μαχαίρι που το είχες σα βιτρίνα σα το Ράμπο!!! :up:

 

Ειδικά όταν πάλευες να ανοίξεις το νάυλον του κοντρόλ έλιωσα επειδή υποψιάστηκα ότι το άνοιξες με τα δόντια!! :lol::lol::lol:

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έκανα λίγη ώρα να το ανοίξω και πάτησα pause στο βίντεο. Με τα χέρια το άνοιξα. Τώρα μετά τον αγώνα θα τραβήξω και το άλλο βίντεο

 

Αντε να το δουμε να το χαρουμε και εμεις:lol::lol: εστω και ξενο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλή η ιδέα να ανοίξουμε στην ανάλογη θεματολογία νέο νήμα XBMC for Android εφόσον υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον και να κρατήσουμε αυτό αποκλειστικά για Android TV Box;
Link to comment
Share on other sites

Χαχα έκανα λίγη ώρα να το ανοίξω και πάτησα pause στο βίντεο. Με τα χέρια το άνοιξα. Τώρα μετά τον αγώνα θα τραβήξω και το άλλο βίντεο

 

Μάριο... Στο δικό μου Αντ1 ο αγώνας τελείωσε ρε... Στο δικό σου ακόμα παίζει???? χαχαχααχαχααχχα

 

Καλημέρες

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πηγα σημερα και το πηρα απο τα Ελτα Αλιμου. Το ειχανε ξεχαση σε μια ακρη να παιρνει αερα:lol: Λιγο που το δοκιμασα το μηχανημα φυσαη. Απο οτι ειδα εχει μεσα εμενα και xbmc εφαρμογη. Κατα τα αλλα ειναι ακριβως ιδιο με του Μαριου. Μεχρι και το τηλεχηρηστηριο ειναι το ιδιο μπαταλο που κανει και για το air condition:lol::lol:

Αργοτερα περισσοτερες εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το mele a1000g αλλά δεν υπάρχουν καλές κριτικές, μόνο κακές

http://dx.com/p/mele-a1000g-2gb-ram-16gb-rom-quad-core-android-4-1-network-tv-player-black-225850

Προσοχή γιατί υπάρχει κι άλλο a1000g με μονοπύρηνο επεξεργαστή και 1 gb ram

 

 

Συμφωνώ

 

 

Καλημέρα, προσπαθώ να το ανεβάσω στο youtube αλλά κάπου μετά από τα μισά μου πετάει σφάλμα, θα το ξαναπροσπαθήσω σήμερα να δω μπας και το ανεβάσει αλλιώς θα γυρίσω άλλο

 

 

Το xbmc που είχε μέσα δεν παίζει καλά 720p και 1080p video γιατί είναι η έκδοση 13 alpha 6. Πέρασα την έκδοση 13 alpha 7 και τώρα τα τρέχει μια χαρά τα HD

 

ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ PREROOTED, τουλάχιστον το δικό μου, απλά πρέπει να του εγκαταστήσετε το SuperSU του Chainfire από το Google Play Store

 

Για όποιον ενδιαφέρεται δοκίμασα αν υποστηρίζει 5:1 μέσω της οπτικής.

Υποστηρίζει κανονικά όταν παίζεις το video σε players όπως ο mx player, bs player κλπ, αλλά δεν λειτουργεί με το player του xbmc. Για να λειτουργήσει με το player του xbmc χρειάζεται αυτό το patchάκι

http://www.freaktab.com/showthread.php?7437-Patched-libmedia-so-for-CS968-stock-firmware-to-enable-XBMC-s-spdif-hdmi-passthrough

 

 

Οταν λες HD εννοεις σε 1080p?

Link to comment
Share on other sites

greeklish

 

Τι εννοείς σου βγάζει ελλιπείς πληροφορίες; τι θα περίμενες να βγάζει 4 μέρες μετά την αποστολή;

Edited by zxr

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

greeklish

 

1)Παρε ανάσες και χαλάρωσε σε καμια 15αρια μέρες θα το έχεις.

2)Γράφε ελληνικά και όχι greeklish

3)To remote το έχω πάρει και εγώ. Τότε σε μια προσφορά το πήρα 10€.Μια χαρά είναι αν και τελικά δουλέυω πιο πολύ το trackpad, οπότε θα ήθελα να ήταν λίγο πιο μεγάλο αλλα κάνει και έτσι την δουλειά του. Η ενσωματομένη μπαταρία του είναι άψογη και απο τότε που το πήρα ακόμα δεν την έχω φορτίσει!!Οτι θές ρώτα.

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για της απαντησεις...τα υπολοιπα μολις το παραλαβω σχετικα με το xbmc για το πως θα δουλευει και τα λοιπα θα χρειαστω παλι τα ''φωτα'' σας.....
Link to comment
Share on other sites

Το YouTube πάλι μου βγάζει σφάλμα όταν ανεβάζω το βίντεο. Πρέπει να έχει φάει σκάλωμα γιατί νομίζω χτες ανααθμιστηκε. Αν μπορεί κάποιος ας κάνει δοκιμαστικά upload κάποιο βίντεο να δει αν του βγάζει σφάλμα.

 

 

Μη μασάς οτι θες ρώτα, γι' αυτό είμαστε εδώ.

 

ρε c iron ηρθα σπιτι τρεχοντας με την ελπίδα να έχεις ανεβάσει τίποτα να δούμε...άλλα τίποτα..τεσπα πλακα κανω:)

πως μπορώ να βγάλω απο το startup να μη φορτώνει το xbmc μόλις το ανοίγω η version που εχω το ανοίγει μόλις ανοίξεις τι συσκευή...κουλο εε?

 

απο κάμερα εξωτερική καμιά ιδέα ποια να βάλω σε 720p ενσωματωμένο mic? μια logitech c525 που εχω στο pc την κούμπωσα σε όλες της θήρες δεν εκανε τιποτα..

Edited by mpalakis1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το mele a1000g αλλά δεν υπάρχουν καλές κριτικές, μόνο κακές

http://dx.com/p/mele-a1000g-2gb-ram-16gb-rom-quad-core-android-4-1-network-tv-player-black-225850

Προσοχή γιατί υπάρχει κι άλλο a1000g με μονοπύρηνο επεξεργαστή και 1 gb ram

 

Εννοούσα με τα χαρακτηριστικά του cs968 (επεξεργαστή κλπ). Αλλά δε πειράζει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...