Jump to content

Huawei Ascend G300


valsam
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά, πρώτο μου μύνημα αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό. Χθες το παρήγγειλα και εγώ, δε μπορούσα να περιμένω άλλο ,πας και πέσει η τιμή. Το G330 ήθελα αλλά είδα ότι δεν έρχεται ελλάδα και δίστασα, έτσι για να συνεχίσει το δίλημα μπερδεύτηκα και με το X5 pro, το πέρασα και αυτό και τώρα περιμένω, για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 395
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Εχει ερθει σε κανέναν αλλο η αναβάθμιση ή μόνο σε εμένα ;

Εγώ λόγο δουλειάς δεν μπόρεσα να κάνω την αναβάθμιση.

Αν κάποιος άλλος την έκανε θα μπορούσε να μας πει εντυπώσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έκανα search και υπαρχει αναβάθμιση λογισμικού.

'Εκδοση ενημέρωσης :U8815_Channel_B935

Ημερομηνία κυκλοφοριας : 2012-10-09

Μέγεθος αρχειου ενημέρωσης : 345MB

345 MB??? Δηλαδή στάνταρ πρέπει μέσω wifi!? Γιατι δε νομίζω να 'χουν όλοι σε πακέτο το μήνα 350 mb "δωρεάν"! Κι αν κοπεί η σύνδεση?!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κανένας δεν θα κάνει αναβάθμιση από 3G εκτός και αν έχει κάποιο data plan unlimited η με αρκετά GB και φυσικά να έχει και καλό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την άποψή σας αν δεν βαριέστε...Το G330 πιστεύετε ότι θα είναι αρκετά πιο γρήγορο από το G300? Και το ότι δεν έχει gorilla glass επικίνδυνο?! Είμαι σε δίλημμα, αν και εμφανισιακά το G330 δεν με ενθουσιάζει... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχει ερθει σε κανέναν αλλο η αναβάθμιση ή μόνο σε εμένα ;

Εγώ λόγο δουλειάς δεν μπόρεσα να κάνω την αναβάθμιση.

Αν κάποιος άλλος την έκανε θα μπορούσε να μας πει εντυπώσεις ;

 

Σήμερα την έκανα εγκατάσταση. Όλα πήγαν μια χαρά. Το τηλέφωνο τρέχει μια χαρά με τον Nova Launcher.

Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο αλλά δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Αν θες την άποψή μου δοκίμασέ την άφοβα. Σίγουρα θα σου αρέσει το καινούριο περιβάλλον εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση ειναι σουπερ
μη τα βαζεις με ενα βλακα , ειναι ανικητος, αργα η γρηγορα θα σε κατεβασει στο επιπεδο του κι εκει θα σε κερδισει ευκολα λογω εμπειριας :)
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε την αναβάθμιση; έρχεται μεσω ΟΤΑ;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να βρούμε την αναβάθμιση; έρχεται μεσω ΟΤΑ;

 

Ρυθμίσεις-> Σχετικά με το τηλέφωνο-> Ενημέρωση με σύνδεση-> Ενημέρωση υλικού συσκευής. Είναι ~350mb οπότε χρειάζεσαι σύνδεση σε Wifi...

Απλός φρόντισε να κρατήσεις ένα backup όλων των εφαρμογών σου γιατί σε εμένα διαγράφηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδι το πήρα! μου φαίνεται πολύ ωραίο αν και είμαι άσχετος με android, είναι η πρώτη μου συσκευή. Ελπίζω να βγει καλό, διότι λοω κρίσης.... Α, επίσης έχει πάνω την έκδοση 2.3.6, λέτε να το αναβαθμίσω; (όχι πως ξέρω πώς γίνεται!)
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι σε φαση που ψαχνομαι για κινητο και σκοπευα να παρω το huawei ascend g 330,αλλα δυστυχως με απογοητευσε η εταιρεια,θεωρειτε πως αξιζουν τα 200 για αυτη τη συσκευη ή να ψαξω για τπτ αλλο στην τιμη του;

 

Το πήρες τελικά? Εγώ παντός ψήνομαι να το πάρω...

Στην ίδια τιμή και με καλά χαρακτηριστικά είναι και το Alcatel 997D

Αλλά εγώ από την έρευνα που έκανα δεν πείστηκα.

Γιατί σε απογοήτευσε η εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες τελικά? Εγώ παντός ψήνομαι να το πάρω...

Στην ίδια τιμή και με καλά χαρακτηριστικά είναι και το Alcatel 997D

Αλλά εγώ από την έρευνα που έκανα δεν πείστηκα.

Γιατί σε απογοήτευσε η εταιρεία;

 

Τελικα οχι,θα παρω to samsung galaxy s advance,γτ ειναι λιγο καλυτερο αν και λιγο ακριβοτερο.ωστοσο εξακολουθω να εχω αριστες εντυπωσεις απο το huawei και αν επαιρνα κατι στα 200 ευρω,θα ηταν σιγουρα η επιλογη μ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οχι,θα παρω to samsung galaxy s advance,γτ ειναι λιγο καλυτερο αν και λιγο ακριβοτερο.ωστοσο εξακολουθω να εχω αριστες εντυπωσεις απο το huawei και αν επαιρνα κατι στα 200 ευρω,θα ηταν σιγουρα η επιλογη μ

 

Και εγώ αυτό προσπαθώ να γλιτώσω, τα 50 ευρώ εξτρα..

Edited by s_crazy_c
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως αξιζει η διαφορα και πιστεψε με με πολυ ζορι τα δινω τα 50.οσο για την απογοητευση,αυτη ηρθε γτ ηθελα στα 200(γτ τοσο ελεγαν οτι θα κανει οταν ερθει)ηταν να κυκλοφορησει το huawei ascend g330 το οποιο εχει διπυρηνο επεξεργαστη και ειναι γενικα καλυτερο κλπ,αλλα τελικα η εταιρεια ανακοινωσε πως δε θα το φερει στην ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση, όπως είπε ο μπιλάκος, είνει φοβερό παιδιά, βέβαια δεν έχω και την πολύ εμπειρία. Ωραίο τηλέφωνο για την ώρα, το συνιστώ, και η μπαταρία σκυλί.
Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως αξιζει η διαφορα και πιστεψε με με πολυ ζορι τα δινω τα 50.οσο για την απογοητευση,αυτη ηρθε γτ ηθελα στα 200(γτ τοσο ελεγαν οτι θα κανει οταν ερθει)ηταν να κυκλοφορησει το huawei ascend g330 το οποιο εχει διπυρηνο επεξεργαστη και ειναι γενικα καλυτερο κλπ,αλλα τελικα η εταιρεια ανακοινωσε πως δε θα το φερει στην ελλαδα

 

Σε πειράζει δηλαδή το ότι δεν το φέρνει επίσημα η εταιρεία Ελλάδα;

Το ότι (μάλλον) δε θα έχει ελληνικό μενού;

Γιατί το βρήκα εδώ...

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/d34f98b3e1f44fd7b3326b589c33c561/productinfo.aspx

 

Έτσι κι αλλιώς βάση νομού έχεις 2 χρόνια εγγύηση του πωλητή..

 

Δε ξέρω.. προσπαθώ και εγώ να αποφασίσω αν τα σημεία που υπερτερεί το Advance

αξιζούνε το εξτρα 50αρικό... Προκιτε ποτέ να ακούσω ράδιο στο κινητό;

Πόσο συχνά θα τραβάω video έτσι ώστε να πιάσει τόπο το HD?

Η αληθια είναι ότι δεν τρέχω και τις τρελές εφαρμογές για να μη μου φτάνει η μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα τις αναγκες του καθενος.εμενα προσωπικα με πειραζει πολυ το ραδιο.σκεψου και τη διαφορα μεταξυ διπυρηνου και μονοπυρηνου επεξεργαστη καθως και την ανωτερη μνημη ραμ.επισης,θελω να παρω κινητο απο γνωστο ελληνικο καταστημα,στο οποιο αμα γινει κατι να εχω προσβαση ο ιδιος,ωστε να μιλησω και να το διαχειριστω το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα τις αναγκες του καθενος.εμενα προσωπικα με πειραζει πολυ το ραδιο.σκεψου και τη διαφορα μεταξυ διπυρηνου και μονοπυρηνου επεξεργαστη καθως και την ανωτερη μνημη ραμ.επισης,θελω να παρω κινητο απο γνωστο ελληνικο καταστημα,στο οποιο αμα γινει κατι να εχω προσβαση ο ιδιος,ωστε να μιλησω και να το διαχειριστω το θεμα.

 

Εγώ πάντως αφού θα το δώσω που θα το δώσω το 50αρικο τελικά...

Λέω να δώσω αλλά 15 και να πάρω αυτό

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i8530-Galaxy-Beam-Ebony-Grey.aspx

 

 

Και μετά θα αρχίσω να μαζευω για το τροχόσπιτο :lol:

 

Το Huawei Ascend G330 πάντως έχει και διπυρηνο και ραδιο τελικά

 

http://geekaphone.com/compare/Huawei-Ascend-G330-Dual-core-1-GHz-vs-Huawei-Ascend-G300

Edited by s_crazy_c
Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε στο θέμα της συσκευής και ας αφήσουμε τις συγκρίσεις με άλλες συσκευές. Υπάρχουν άλλες ενότητες για συγκρίσεις και επιλογή συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει 3 μέρες με αρκετή χρήση σαν τηλέφωνο, και κάπως περιορισμένη σε wifi. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, δείχνει αρκετά ποιοτικό, το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, γιατί δείχνει χρησιμοποιούμενη ραμ 285 mb και ελεύθερη 100; Τα υπόλοιπα 120 πού είναι;

Τα υπολοιπα 120 ειναι η rom.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν συμπληρωθει περιπου 6 ωρες απο τη στιγμη που επιασα στα χερια μου τo G300....

Λοιπον , πρωτη εντυπωση μεχρι στιγμης .... :

 

Ποιοτητα κατασκευης : Στιβαρη κατασκευη, δεν τριζει καθολου , πολυ καλη ποιοτητα πλαστικων (Μου φανηκε λιγο βαρυ σαν κινητο (140γρ.) , ισως να φταιει και το οτι το παλιο μου ηταν πιο μικρο zte blade , οποτε το χερι ειναι ακομη αμαθο)

 

Μπαταρια : Απο το κουτι του ειχε λιγο λιγοτερο απο μιση μπαταρια , μου αδειασε με περιπου 5μιση ωρες ΣΥΝΕΧΟΥΝ ΧΡΗΣΗΣ (εγκατασταση εφαρμογων , wifi , browsing , fb etc)... Δεδομενου οτι δεν εχει στρωσει ακομη , πιστευω ειναι αρκετα καλα

 

Εμπειρια χρησης : Το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να του περασω ICS .... Το κινητο μου φανηκε γρηγορο χωρις ιδιαιτερα κοληματα ( Κανα 2 φορες με πεταξε απο το μαρκετ ) ... Ρολαρει ομως αρκετα καλα πιστευω ....

 

Καμερα : Την περιμενα καλυτερη για 5αρα .... Μου φανηκε καπως θολη ....

 

Σε γενικες γραμμες , μου εκανε θετικη εντυπωση σαν κινητο ....

 

Θα επανελθω με αναλυτικο review μετα απο λιγες ημερες ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχω εδώ και 2-3 μήνες τη συσκευή και εκτός από κάποια μικρο-κολλήματα είμαι πολύ ευχαριστημένος, καλή αυτονομία, καλή κατασκευή και καθαρή οθόνη.

 

Δυστυχώς εδώ και 3 μέρες δεν μπορεί να συνδεθεί στο wifi. Για την ακρίβεια όταν προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi κολλάει η επιλογή, κολλάει το κινητό και στην καλύτερη περίπτωση επανέρχεται μετά από λίγο, με το wifi ανενεργό φυσικά. Έκανα reboot, έβγαλα τη μπαταρία και τέλος έκανα reset στις εργοστασιακές, δεν άλλαξε τίποτα...

 

Τώρα είμαι έτοιμος να το παραδώσω στο διάσημο service της wind, αλλά σκέφτηκα μήπως κάποιος είχε παρόμοιο θέμα και το έλυσε με κάποιο τρόπο. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω (επιτρέψτε μου το off-topic), αν η wind σου δίνει κάποια συσκευή αντικατάστασης για τη διάρκεια του service. Έψαξα να βρω τους όρους στο σαιτ της αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend G300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...