Jump to content

Huawei Ascend G300


valsam
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g300-4594.php

Qualcomm MSM7227A processor (ARM7)

Adreno 200 GPU ( enhanced )

512MB of RAM

Android 2.3.6 or 2.3.3 with HAP 5.1 upgrade to ICS coming Q2 2012

WVGA TFT LCD screen (800x480)

Bluetooth 2.1EDR, Wi-Fi b,g,n, GPS, Proximity sensor,Accelormeter

5MP AF camera with single LED flash

2.5GB of storage

 

Εχει εδω και εναν μηνα που κυκλοφορει στην Αγγλια στις 99 λιρες δηλ. 123 ευρω και απο τα χαρακτηριστικα του ειναι το καλυτερο value for money κινητο με διαφορα και θαθελα να παρω 2,ενα για την κορη και ενα για την γυναικα,ρωτησα σε 2 καταστηματα voda και δεν ηξεραν τιποτα,αν τα παρω απο Αγγλια με καλυπτει η εγγυηση στην Ελλαδα?

Βρηκα επισης οτι παρολου που φοραει Adreno 200 GPU επειδη (overclocked ειναι δηλ)ειναι η εκδοση enhanced δεν εχει προβλημα στο να παιζει κανονικα flash player δηλ να σερφαρει κανεις στις κονονικες σελιδες στο ιντερνετ,αυτο αληθευει?

 

•The MSM7227A is a cortex A5 core which supports ARM v7 instruction set.(Flash support) Its also a 45nm fab compared to the 65nm fab of the other two (7227 and 7227T) The 7227 and 7227T also lacks flash support.

 

•The MSM7227A contains a enhanced Adreno 200 (higher clock speed?) that beats the one in the Wildfire S (7227+Adreno 200) comfortably.

 

•The 7277 and 7227T are identical except clock speeds. The 7227 is usually clocked @ 600MHz and the 7277T @ 800MHz

 

Απο τα διαφορα benchmarks που βρηκα στο ιντερνετ το τηλ. τα σπαει!

Το μονο προβλημα ειναι οτι μερικες παρτιδες εχου7ν προβλημα στο software και ο ηχος σε κληση και αναπαραγωγη ειναι υπερβολικα χαμηλη αλλα η huawei ειπε οτι θα βγαλει πατσακι να το διορθωσει(σιγουρα οπως εβγαλε και 2.3.5 να δουλευουν ολα κανονικα για το Χ5!)

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 395
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ? ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΕΙ ΓΤ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΜΠΟΜΠΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πόσο SAR εχει? Καμια πληροφορία για αν & πότε θα ερθει Ελλάδα? (και σε τι τιμή?)

 

Κυκλοφορεί σύντομα από Wind στα 199 ευρώ. Ο διάδοχος του Χ5 Pro πλησιάζει :D

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι το hands on ,το g 300 δεν ειναι διαδοχος του Χ5 αλλα ενα πιο entry level τηλ.!

Για 120 ευρω που κανει στην Αγγλια καλο ειναι αλλα για 199 που λεει ο τυπος ουτε συζητηση!

159 κανει το προ και εκτος της μικροτερης οθονης (3,8 και οχι 3,7 που λεει !)το pro ειναι κλασεις ανωτερο!

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι το hands on ,το g 300 δεν ειναι διαδοχος του Χ5 αλλα ενα πιο entry level τηλ.!

Για 120 ευρω που κανει στην Αγγλια καλο ειναι αλλα για 199 που λεει ο τυπος ουτε συζητηση!

159 κανει το προ και εκτος της μικροτερης οθονης (3,8 και οχι 3,7 που λεει !)το pro ειναι κλασεις ανωτερο!

 

Συμφωνώ και γω το Χ5 pro είναι καλύτερο. Μόνο στην οθόνη είναι χειρότερο. Άσε που έχει και την αθλια adreno 200.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω το Χ5 pro είναι καλύτερο. Μόνο στην οθόνη είναι χειρότερο. Άσε που έχει και την αθλια adreno 200.

 

Βασικά είμαι της άποψης ότι αν δεν δοκιμάσω πρώτα το κινητό, προτιμώ να μη σχηματίζω άποψη. Ιδίως αν μιλάμε για το συγκεκριμένο τηλέφωνο όπου μεγάλα sites του εξωτερικού έχουν γράψει σχόλια διθυραμβικά. Και φυσικά μαγκιά της Wind που φέρνει αυτές τις προτάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Mαγκια φιλε ειναι να το φερει στα 120 ευρω(γιαυτο και τα δυθηραμβικα σχολια,λογο τιμης) οσο δηλ. Αγγλια,και οχι στα 199 ευρω οταν με αυτα τα λεφτα παιρνει κανεις το alcatel 995, η με 20 ευρω παραπανω δηλ. 219 ευρω το samsung galaxy SPLUS!

Σε αυτην την τιμη(199 ευρω) προβλεπω να κανει τις τρελες πωλησεις του Huawei Honor (U8860) που μετα απο τοσους μηνες εχει 9 σελιδες ολες κι'ολες στο φορουμ,καταλαβαινετε ποσες συσκευες εχει πουλησει!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στο γερμανικο περιοδικο

που κυκλοφορει τωρα

computer & technology c't

τευχος 18/2012

εχει συγκριτκο στα ως 200

οπου βγαινει πρωτο ανετα..

 

εκει εχει τιμη160 ευρω.

 

επισης μνημη για εφαρμογες 0.7 GB

και για δεδομενα 2.1 GB

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι το hands on ,το g 300 δεν ειναι διαδοχος του Χ5 αλλα ενα πιο entry level τηλ.!

Για 120 ευρω που κανει στην Αγγλια καλο ειναι αλλα για 199 που λεει ο τυπος ουτε συζητηση!

159 κανει το προ και εκτος της μικροτερης οθονης (3,8 και οχι 3,7 που λεει !)το pro ειναι κλασεις ανωτερο!

 

Έχει χαρακτηριστικά και τιμή παρόμοια του X5, άρα άτυπα είναι ο διάδοχός του.

 

Γνωρίζει κανείς τί επίπεδο SAR έχει;

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαρακτηριστικά και τιμή παρόμοια του X5, άρα άτυπα είναι ο διάδοχός του.

 

Γνωρίζει κανείς τί επίπεδο SAR έχει;

 

Adreno 200 GPU σε συγkριση με την Adreno 205 GPU ειναι μερα με την νυχτα,ουτε ατυπα ουτε τυπομενα διαδοχος του Χ5,ειναι ενα entry level κινητο που μεχρι 120-130 ευρω αξιζει ,παραπανω με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Adreno 200 GPU σε συγkριση με την Adreno 205 GPU ειναι μερα με την νυχτα,ουτε ατυπα ουτε τυπομενα διαδοχος του Χ5,ειναι ενα entry level κινητο που μεχρι 120-130 ευρω αξιζει ,παραπανω με τιποτα!

 

To X5 pro εχει την Adreno 205 οπως και το Χ5; Εχω την εντυπωση οτι ο επεξεργαστης του Χ5 PRO ειναι λιγο καλυτερος απο του G300 αλλα σιγα ποση διαφορα να καταλαβει κανεις οταν ειναι και οι δυο στο 1GHz; Το μονο θεμα για να παρει καποιος το G300 εκτος της λιγο μεγαλυτερης οθονης ειναι ελπιδα για καλυτερη υποστηριξη απο τη μαμα huawei λογω του οτι ειναι νεο smartphone. Το x5 pro αν δεν κανω λαθος που πηρε το ics εχει αρκετα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στα υποψήφια νέα μου κινητά (μαζί με το Nexus S, ίσως & το Xperia J όταν κυκλοφορήσει).

Έχει σωστό μέγεθος οθόνης, έχει πάρει & την 4.0.

Έχει φυσικά & τα μείον του & σίγουρα με τα χρήματα αυτά (& λίγο περισσότερα) κυκλοφορούν πιο ισχυρά μοντέλα,

αλλά σε γενικές γραμμές είναι ολοκληρωμένο κινητό.

Ελληνικό manual (θα κυκλοφορήσει & από την Vodafone?)

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στα υποψήφια νέα μου κινητά (μαζί με το Nexus S, ίσως & το Xperia J όταν κυκλοφορήσει).

Έχει σωστό μέγεθος οθόνης, έχει πάρει & την 4.0.

Έχει φυσικά & τα μείον του & σίγουρα με τα χρήματα αυτά (& λίγο περισσότερα) κυκλοφορούν πιο ισχυρά μοντέλα,

αλλά σε γενικές γραμμές είναι ολοκληρωμένο κινητό.

Ελληνικό manual (θα κυκλοφορήσει & από την Vodafone?)

 

Με 10€ παραπανω υπαρχει και το alcaltel 995 που ερχεται με επεξεργαστη 1.4GHz, μπροστινη καμερα και hdmi που απουσιαζουν στα huawei που αναφερθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ παραπανω υπαρχει και το alcaltel 995 που ερχεται με επεξεργαστη 1.4GHz, μπροστινη καμερα και hdmi που απουσιαζουν στα huawei που αναφερθηκαν.

 

Αν & είμαστε εκτός θέματος (συγκρίνουμε κινητά) & θα μας την 'πούνε',

αν εξαιρέσεις τα 2gb εσωτερικής μνήμης, το Alcatel φυσάει (στο gsmarena λέει ότι θα πάρει & την ICS).

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μάγκες. Πήρα την περασμένη βδομάδα το εν λόγω κινητό και ενθουσιάστηκα! Το μόνο μείον η κάμερα που δεν είναι όπως περίμενα. Χθες όμως ξεκίνησαν τα προβλήματα. Έκανα εγκατάσταση μέσω google play το πρόγραμμα oovoo. Πάω να κάνω log in και μου πετάει το rooter έξω από το internet. Το θεώρησα τυχαίο. Αλλά έγινε ακόμα 2 φορές χωρίς να μπορέσω να συνδεθώ. Με το που έγραφα user name και κωδικό και πατούσα log in, τσουπ έξω το rooter. Μετά πάω να μπω facebook από το κινητό και ενώ μπαίνει και μου δείχνει ότι έχω μηνύματα και ενημερώσεις μου βγάζει από κάτω ένα ''προέκυψε σφάλμα κατά τη φόρτωση της σελίδας'' και μου δείχνει ότι φορτώνει ενώ πάνω πάνω έχει την μπάρα του fb με τα μηνύματα και τις ενημερώσεις. Θεώρησα ότι φταίει το oovoo και το έκανα απεγκατάσταση. Αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί.. Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι συμβαίνει? Αν μπορείτε χωρίς πολλούς gadgetαδικους όρους επειδή δεν ασχολούμαι και πολύ :)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. επειδη ειμαι πολυ καινουργιος στο android και ειδα οτι εγραψες πως εχει βγει η 4 θελω να σε ρωτησω αν βαζει κανεις την καινουργια μεσω pc και αν ναι πως. επισης αν αξιζει τον κοπο να περιμενει κανεις αναβαθμιση με συνδεση η να την κανει μονος.χρησιμοποιω το g300 καμια βδομαδα και παρα το γεγονος οτι ειμαι fun του htc hd2 ,μπορω να πω οτι το βρισκω καλο για τα λεφτα του .

ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση

μη τα βαζεις με ενα βλακα , ειναι ανικητος, αργα η γρηγορα θα σε κατεβασει στο επιπεδο του κι εκει θα σε κερδισει ευκολα λογω εμπειριας :)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος αν βγήκε αναβάθμιση σε ICS; Πως μπορώ να την περάσω;

Ευχαριστώ:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος αν βγήκε αναβάθμιση σε ICS; Πως μπορώ να την περάσω;

Ευχαριστώ:)

 

Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό, δεν ξέρω αν αναβαθμιστεί OTA,

αλλά στη σελίδα υποστήριξης του G300, υπάρχει αναβάθμιση ICS, για να την περάσεις με το χέρι.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

αν το παραγγειλω απο δω με 123 ευρω αντι για 191 που εχει στην ελλαδα

http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/huawei-ascend-g300-payg?icmp=int-vod-huawei-ph2

 

θα χω τπτ προβληματα συμβατοτητας; θα ναι ας πουμε κλειδωμενο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το παραγγειλω απο δω με 123 ευρω αντι για 191 που εχει στην ελλαδα

http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/huawei-ascend-g300-payg?icmp=int-vod-huawei-ph2

 

θα χω τπτ προβληματα συμβατοτητας; θα ναι ας πουμε κλειδωμενο;

 

Δε νομίζω να στέλνουν εκτός UK.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο πως τα παει απο μπαταρια και αποδοση gps?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend G300

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...