Jump to content

X10 mini / pro / X8 : [ROM] MiniCM9-3.x.x && nAa-ICS kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πέρασα την 3.0.4 όλα καλά με την διαφορά ότι στα καλά καθουμενα αναβοσβήνει η οθόνη.γιατί γίνετε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βασική ερώτηση.. Με τα ελληνικά τι γίνεται? Για ελληνικό μενού φαντάζομαι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αλλά για τα μηνύματα τα αναγνωρίζει κανονικά? Θέλω να πω, μπορείς να γράψεις ελληνικά σαν το original και βλέπεις κανονικά τα μηνύματα που έρχονται γραμμένα στα ελληνικά?

Ελληνικά Video Tutorials για το ποδήλατο!:dance:

Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UC9h7j8yHKezJf-9XVq8CTXQ

Facebook Page: https://www.facebook.com/thebikeguruchannel

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερετε αν υπαρχει καμια ρομ που να ειναι 3D 'η HD για το χ10 μινι?;)

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τον πρόβλημα που έχω;;Δεν έχω καθόλου σήμα από τότε που έβαλα την ρομ,την απεγκατέστησα και έβαλα την official της sony ericsson(για X10mini),και πάλι δεν έχω σήμα καθόλου...τι να κάνω ρε παιδιά;;λίγο help...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρειαζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

εχω το mini pro x10 (U20i) και του περασα: X10 mini / pro / X8 : [ROM] MiniCM9-3.x.x && nAa-ICS kernel και μετα και την

[ROM] MiniCM10-4.0.1 [25/9/12]JB 4.1.1/CM10 for the Χ10 mini και στις δυο ολα δουλευαν και το ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και το σημαντικο ειναι οτι δεν βρισκει network για να μπορω να κανω κλησεις. τι εχει παθει ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρησιμοποίησε το Pc companion για επαναφορά, κλείδωσε ξανά τον bootloader(εκει έκανες κάποιο λάθος στην εγκατάσταση διάβασε καλά τις οδηγίες), και κάνε όλη τη διαδικασία από την αρχή. Το ίδιο έπαθα και έφτιαξε αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογικό. Όσο optimised και να γίνει, οι απαιτήσεις που έχει είναι μεγάλες για τα συγκεκριμένα κινητά!
Link to comment
Share on other sites

ξερεις να μου πεις πως θα γυρισω στην official και αλλιως αν ξερεις να μου πεις ποια αλλη μπορω να δοκιμασω στο χ10 (e10i)?
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει αυτη κ μετα πηγα ν βαλω μια αλλη κ τωρα μου εχει κολλησει το κινητο στο nAa Στην αρχη..πως βγενει ι μπαταρια δεν ξερω...με το προγραμμα αυτο που μου εδωσες θα φτιαξει?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
σας δουλευουν όλα κανονικά? καιη καμερα και το wifi και το ακουστικό ειναι πολυ χαμηλό σε ενταση.. Edited by gzagarelos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια εχω και εγω ενα xperia X8 θελω να το αναβαθμισω εχω την αρχικη εκδοση οπως το ειχα παρει android 2.1 διαβασα αρκετα και θα ηθελα την βοηθεια σας διαβασα στο νετ οτι αν το κινητο ειναι πανω απο 11w29 το δικο μου λεει 11w32 δεν μπορεις να ξεκλειδωσεις το bootloader αληθευει ή θα brikaro το κινητο ειμαι εντελως ασχετος στο θεμα οποτε θα ηθελα την επιεικια σας :p
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια εχω μια απορια μιας και ειμαι τελειως ασχετος!!μπορει καποιος να μου πει πως φλασαρουμε τα google apps??τα αλλα βηματα ειναι κατατοπιστικοτατα!!μονο αυτο δεν μπορω να καταλαβω!συγγνωμη για την χαζη ερωτηση!οποιος μπορει ας βοηθησει! γενικα σε σχεση με την cm6 τι διαφορα εχει στην καταναλωση μπαταριας??μπορω να παω απο cm6 σε cm9?
Link to comment
Share on other sites

οπως εκανες instal την rom με τον ιδιο τροπο κανεις και τα google apps.

 

μπενεις στο μενου του ClockworkMod Recovery μετα πας και βρισκεις τα αρχεια εκει που τα εκανες αντιγραφη στην SD και τα κανεις εγκατασταση (Apply update from sdcard) h (install zip from sdcard->choose zip from sdcard)

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πηγα να βαλω ginderdx στο x8 και πριν το κανω δεν εκανα reset σε factory settings. αυτη τη στιγμη το κινητο κολλαει στο λογοτυπο και δε μου ανοιγει το recovery. τι κάνω;

 

έβαλα το seus και βλέπουμε

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα παιδια.μια ερωτηση.ενος φιλου το χ10μινι προ θελουμε να το ξεκληδωσουμε και να του βαλω η την 4.2.1 η 4.2.2.γινεται?αν ναι ειναι κομπλε η εχουν ελληψεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια,ειμαι νεος σε τετοια θεματα και δεν ξερω τι να κανω τα βηματα που ειπε ο φιλος ηταν λιγο δυσκολα,αμα θελει κανεις δεν εχω προβλημα ποιος ποια!!να μου εξηγησει τι πρεπει να κανω βημα βημα αμα ειναι φικτο αυτο!

 

Λοιπον εχω το xperia X8 και θελω και εγω οπως και δεκαδες χιλιαδες χρηστες αυτου του πετυχημενου τηλεφονου αλλα και ταυτοχρονα παλιου να εξασφαλισουμε μια νεωτερη εκδοση δεν θελω αναγκαστικα ICS 4 εστω και 2.2 θα ειμουν μια χαρα,

 

 

Οποιος θελει να με κανει ανττ στο φβ γιατι εδω δεν ξερω πως να απανταω και γενικα πως να συννενουμε το ονομα μου εινια κωστας πε.

 

Η αμα θελεται στειλτε ενα email στο kostas.boomerang@gmail.com

 

 

Ευχαριστω..:)

 

ΥΓ: ξερω ειναι πολλα τα ορθογραφικα που εχω κανει απλα ειμαι σε νετ καφε και δεν εχω πολυ ωρα!:/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σε ολους ..

εχω ενα προβληματακι..!!!!!!!!!!

 

Κατεβασα την minicm9 και τα googlegapps οπως τα λετε ....

Ακουλουθησα ολες τις οδηγιες ,εκανα ινσταλλ αυτα τα δυο ,(rom και google apps)...

 

 

ΑΛΛΑ οταν ανοιγει το κινητο κανονικοτητα δεν εχω google market...!!!!!

Κατεβασα apk απο τον υπολογιστη και μετα το περασα στο κινητο ,το εκανα εγκατασταση ,παω να το ανοιξω αλλα κλεινει κατευεθειαν...

!!!Για πειτε...!!!!Τι μπορει να φταει..!!!???

A επισης δεν εχω το gmail στις εφαργες κ.α

Μηπως κατεβασα λαθος gapps??? Κατεβασα αυτ που δινεται και ενα αλλο που λεει gapps.isc 4. .zip-signed....Καπως ετσι...Δοκιμασα μια φορα το ενα και μια φορα το αλλο..Αλλα παλι τα ιδια..

 

ΥΓ.Στο minicm7παλια που εκανα εγκαταστηση ...Εκτος απο wipe data factory reset....ειχα κανει και καποια αλλα baterry catche νομιζω κ.α και μου δουλευε μια χαρα ..ΕΝΩ σημερα στην Minicm9 εκανα μονο fctory reset δλδ αυτο που λετε στις οδηγιες......

Edited by nickobreak
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
καλησπερα παιδια μια ερωτηση μπορω να κανω αναβαθμιση φλασαρισμενο χ 10 μινι απο εκδοση MiniCM7-2.1.1_nAa-kernel02 σε MiniCM9-3.0.5-20130114-NIGHTLY-robyn οποιος γνωριζει ας απαντηση ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Beelink GT1 - Official Rom TV BOX / XiaoMi Redmi Note 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...