Jump to content

X10 mini / pro / X8 : [ROM] MiniCM9-3.x.x && nAa-ICS kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κανει και calibration τιποτα.για τα υπολοιπα που ρωτησα εχουμε απαντησεισ?

 

ο κερνελ που κατεβασα εχει τρια αρχεια μεσα.mete-loader-kernel pio βαζω στο flashtool?η κανω απο cwm flash zip kai ton kernel?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κανει και calibration τιποτα.για τα υπολοιπα που ρωτησα εχουμε απαντησεισ?

 

ο κερνελ που κατεβασα εχει τρια αρχεια μεσα.mete-loader-kernel pio βαζω στο flashtool?η κανω απο cwm flash zip kai ton kernel?

 

Όταν ανοίγεις με το flashtool το εκάστοτε .ftf αρχείο για την συσκευή σου, αυτό περιέχει τον loader.sin και τον kernel.sin.

Χρειάζεσαι και τα 2 και απλά με το που τα ανοίγει το flashtool πατάς flash.

 

Με CWM μόνο το zip της rom κάνεις flash.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραια μονο που ανοιγοντας το flashtool δεν τον αναγνωριζει το κερνελ γιατι ειναι σε μορφη ζιπ.τι κανω?

 

μονο που δεν αναγνωριζει τον κερνελ το φλασητοολ γιατι ειναι σε μορφη ζιπ.τι κανω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ωραια μονο που ανοιγοντας το flashtool δεν τον αναγνωριζει το κερνελ γιατι ειναι σε μορφη ζιπ.τι κανω?

 

μονο που δεν αναγνωριζει τον κερνελ το φλασητοολ γιατι ειναι σε μορφη ζιπ.τι κανω?

 

o kernel είναι σε μορφή .ftf (είναι είδος συμπιεσμένου αρχείου σαν το .zip). Αυτό το αρχείο το βάζεις στον φάκελο "firmwares" του flashtool και όταν το τρέξεις σου βγάζει τον kernel στα διαθέσιμα firmware μαζί με τον loader του.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μου το διαβασε τον κερνελ αλλα δεν μπορει να τον περασει γιατι μου λεει να ανοιξω το debug αλλα εμενα δεν ανοιγει η συσκευη.τι να κανω? Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κανείς φίλε μου είναι να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες.Αν κάνεις ότι λέει εκεί δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην γίνει σωστά, είναι πλήρως κατατοπιστικές...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι σερνετε....:) χωρις ανεβασμα της cpu δεν παει.. επισεις τρωει πολυ μπαταρια μου τη σπαει που τα μισα widget που χρησιμοποιω δεν δουλευουν εορτολογια, tv προγραματα,ζωοδια κ.α.

αλλω που μου λειπει ειναι το κενταρισμενο ρολοι στη μπαρα καταστασης η αλλαγη του ονοματος δυκτιου στη οθονη κλειδωματος και μπαρα καταστασης :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο την περασα οι εντυπωσεις ειναι καλες μολης του εκανα και battery callibration εμενα μου λειτουργουν τα wigets αλλα στην οθονη κλειδωματος δεν εχει επιλογες και στα θεματα.περασα και το nova launcer ola kompe δεν εχω πειραξει την cpu μονο στην μνημη εβαλα χερι και παει μια χαρα.βασικα τωρα δεν μου ανοιγει το wi-fi τι παιζει ξερουμε? Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα. Λοιπόν τα έκανα όλα σωστά αλλά.... Όταν πάω να βάλω τα apps μέσα μου βγάζει ότι δε μπορεί να κάνει mount την sdcard.. Και δε ξέρω αν φταίει αυτό αλλά αφού μου εμφανίσει το λογότυπο nAa μετά κολλάει στο sony ericsson με τη μπαλίτσα τη πράσινη. Τι χρειάζεται να κάνω λοιπόν για να δουλέψει???
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έκανα και μόλις την εγκαθιστά λέει ότι δε μπορεί να κάνει format στην sd λογω του ότι είναι κάτι secure... Παρόλαυτα θα κάνα επαναφορά απο το SEUS και καπάκι ένα format στη κάρτα μπας και κάνει κάτι άλλο και θα σας πώ.. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση..

:)

 

Ξανα έκανα τη διαδικασία όλη αλλά δε κάνει πάλι mount την sd card.. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.. :(

Τι μπορεί να είναι για να περάσει??

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι σερνετε....:) χωρις ανεβασμα της cpu δεν παει.. επισεις τρωει πολυ μπαταρια μου τη σπαει που τα μισα widget που χρησιμοποιω δεν δουλευουν εορτολογια, tv προγραματα,ζωοδια κ.α.

αλλω που μου λειπει ειναι το κενταρισμενο ρολοι στη μπαρα καταστασης η αλλαγη του ονοματος δυκτιου στη οθονη κλειδωματος και μπαρα καταστασης :)

 

Tα widgets για να δουλεψουν πρεπει να μεταφερεις τις εφαρμογες τους στην μνημη του τηλεφωνου αλλιως δεν δουλευουν

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Tα widgets για να δουλεψουν πρεπει να μεταφερεις τις εφαρμογες τους στην μνημη του τηλεφωνου αλλιως δεν δουλευουν

 

δεν ειμαι νεος χρηστης το ξερω!:)

Link to comment
Share on other sites

Παντός είμαι της άποψής ότι χρειάζεται ένα πιο γρήγορο κερνελ.της γυναίκας μου είναι εγώ έχω galaxys1 και τρέχει τούμπανο.θέλει πιο γρήγορο κερνελ.όσο για την μπαταρία κατέβασα το auto disable britenes και η κατανάλωσή οθόνης έπεσε στο 43 τις εκατό από 73 τις εκατό.θα δείξει.επίσης με τον nova lancer pro δουλεύει πιο όμορφα δεν κόβει γράμματά στην οθόνη και έχει έξτρα ρυθμησεις.παντός είναι πολύ καλή η δουλεία άλλα θέλει επυταχηνση.εδώ βάλανε και το ράδιο που εγώ το περιμένω ακόμη για το galaxy μετά από τόσο καιρο
Link to comment
Share on other sites

Παντός είμαι της άποψής ότι χρειάζεται ένα πιο γρήγορο κερνελ.της γυναίκας μου είναι εγώ έχω galaxys1 και τρέχει τούμπανο.θέλει πιο γρήγορο κερνελ.όσο για την μπαταρία κατέβασα το auto disable britenes και η κατανάλωσή οθόνης έπεσε στο 43 τις εκατό από 73 τις εκατό.θα δείξει.επίσης με τον nova lancer pro δουλεύει πιο όμορφα δεν κόβει γράμματά στην οθόνη και έχει έξτρα ρυθμησεις.παντός είναι πολύ καλή η δουλεία άλλα θέλει επυταχηνση.εδώ βάλανε και το ράδιο που εγώ το περιμένω ακόμη για το galaxy μετά από τόσο καιρο

 

magiver1908, θα με κουφάνετε σήμερα. Σε τι ακριβώς να γίνει πιο γρήγορος ένας ΕΛΕΕΙΝΑ tweaked kernel!?

:lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

magiver1908, θα με κουφάνετε σήμερα. Σε τι ακριβώς να γίνει πιο γρήγορος ένας ΕΛΕΕΙΝΑ tweaked kernel!?

:lol:

 

O kernel μια χαρά είναι. Απλά η rom θέλει δουλειά ακόμα σε ταχύτητα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω έξτρα ρυθμίσεις του κερνελ και μια πιο ελαφριά ρομ.όχι και ελεεινος.μη ξεχνάς ότι μιλάμε για το μίνι με ελάχιστη μνήμη που ics ούτε στα πιο τρέλα όνειρα. Σουπερ είναι λίγη βελτίωσή θέλει. Εντάξει.ένα μεγάλο ευχαριστώ για την δουλεία.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα full wipe πριν την περάσω.Το χ10 μίνι εχω το παλιό :) Από ταχύτητα εμένα είναι μια χαρά πάντως.

 

 

δουλευει καλα στο χ10 μινι?το εχω και εγω και του εχω περασει το minicm7 αλλα λεω να του περασω το minicm9.λεσ να υπαρχει κανενας κινδυνος?

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

δουλευει καλα στο χ10 μινι?το εχω και εγω και του εχω περασει το minicm7 αλλα λεω να του περασω το minicm9.λεσ να υπαρχει κανενας κινδυνος?

 

To καλά είναι υποκειμενικό. Η MiniCM7 είναι μια rom που έχει δουλευτεί πάρα πολύ και είναι έχει βγει ένα δυνατό αποτέλεσμα. Η MiniCM9 είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο και υστερεί πολύ σε απόκριση κυρίως....

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε μια νεα ρομ πιο λαιτ πολυ πιο λαιτ με διορθωμενο ραδιο,θεματα,lock screen,face unlock με καλυτερη μπαταρια,να μην την τρωει τοσο γρηγορα.αυτα τα λιγα
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως, εμένα το ραδιόφωνο, παρότι πρέπει να ενεργοποιήσεις το bluetooth για να λειτουργήσει, πιάνει πολύ καλό σήμα. Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά επειδή το βράδυ ακούω αρκετά ραδιόφωνο, με άλλες rom, σε συγκεκριμένα σημεία δεν ακουγόταν καν ήχος από τα παράσιτα. Με τη συγκεκριμένη rom ακούγεται ο ήχος χωρίς κανένα παράσιτο..
Link to comment
Share on other sites

To καλά είναι υποκειμενικό. Η MiniCM7 είναι μια rom που έχει δουλευτεί πάρα πολύ και είναι έχει βγει ένα δυνατό αποτέλεσμα. Η MiniCM9 είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο και υστερεί πολύ σε απόκριση κυρίως....

 

 

To overlock σε minicm7 πωσ να το κανω?παει μονο μεχρι το 600 MHz

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

To overlock σε minicm7 πωσ να το κανω?παει μονο μεχρι το 600 MHz

 

Δε το ξέρω μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη rom ποτέ. Ρώτα στο αντίστοιχο θέμα και θα σου απαντήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξέρω μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη rom ποτέ. Ρώτα στο αντίστοιχο θέμα και θα σου απαντήσουν..

 

 

το minicm9 εχει overlock η' πρεπει να κανω εγω?πως θα το κανω αν δεν εχει?

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...