Jump to content

X10 mini / pro / X8 : [ROM] MiniCM9-3.x.x && nAa-ICS kernel


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το minicm9 εχει overlock η' πρεπει να κανω εγω?πως θα το κανω αν δεν εχει?

 

Έχει ξεκλείδωτες τις συχνότητες έως 868 mhz από τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ξεκλείδωτες τις συχνότητες έως 868 mhz από τις ρυθμίσεις...

 

 

οκ.μεχρι ποσο μπορω να το παω ωστε να μην κολανε τα παιχνιδια και να μην χαλασει το κινιτο?

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

οκ.μεχρι ποσο μπορω να το παω ωστε να μην κολανε τα παιχνιδια και να μην χαλασει το κινιτο?

 

Ανάλογα την κάθε συσκευή. Σε κάποιους πάει ως 691, σε κάποιους ως 748 και σε άλλους ως 868. Δεν είναι standard οι τιμές που φτάνει...

Link to comment
Share on other sites

εγω το βαλα στο 800 και με αθτο ρεβοοτ και κολησε.ολα απο την αρχη μετα.παντοσ και λιγο να το ανεβασω θα μου κανει ρεσταρ.δεν ξερω τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

εγω το βαλα στο 800 και με αθτο ρεβοοτ και κολησε.ολα απο την αρχη μετα.παντοσ και λιγο να το ανεβασω θα μου κανει ρεσταρ.δεν ξερω τι παιζει

 

Κάνε ένα full backup με CWM στα 600 mhz και δοκίμασε να το ανεβάσεις. Αν κολλήσει ή κάνει reboots, μπες CWM και κάνε restore το backup.. Έτσι θα έχει έτοιμες ρυθμίσεις και δε θα χρειαστεί να στίσεις το κινητό από την αρχή όποτε κολλήσει..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το autobritenes disable και η οθόνη έπεσε από το 70 στα 32.το θέμα είναι ότι είναι ανεβασμένο το σύστημα Android στο 40 και την ρίχνει την μπαταρία. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

αν κανω backup και μετα κανω wipe data\ factory reset και μετα κανω restore θα ειναι παλι σαν να μην εχω κανει reset δηλαδη θα γιρισει στις προηγουμενες ρυθμισεις ?

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

αν κανω backup και μετα κανω wipe data\ factory reset και μετα κανω restore θα ειναι παλι σαν να μην εχω κανει reset δηλαδη θα γιρισει στις προηγουμενες ρυθμισεις ?

 

Aν εχεις παρει σωστα το backup ναι θα μπορεις να κανεις restore

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τις επαφες της sim?δεν τις βλεπω πουθενα

παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα γιατι χρειαζομαι τις επαφες μου

Edited by peter11

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τις επαφες της sim?δεν τις βλεπω πουθενα

παρακαλω απαντηστε μου γρηγορα γιατι χρειαζομαι τις επαφες μου

 

peter11 όπως σου απάντησα και στο μήνυμα:

 

Πας People - πιέζεις το πλήκτρο "menu" - import/export - Import from SIM card και από την επόμενη επιλογή σου διάλεξε τον λογαριασμό google για να τις συγχρονίσεις εκεί και να μην χρειάζεται να κάνεις όλη την διαδικασία ξανα

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επιλογη για να βαλουμε wallpaper στην lock screen δεν υπάρχει ?? δεν μπορώ να την βρω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που εχω τωρα με την 9 ειναι η μπαταρια.Ειναι κατι που δεν κανω εγω σωστα η ειναι η ρομ?Μια μερα σε αναμονη τοπ,πιο πανω δεν παει...Προς το παρών έβαλα πάλι την 7, μετά από το 1 calibration τις μπαταρίας, είμαι 18 ώρες τώρα ον και η μπαταριά μου είναι στο 91%,στην 9 μπορώ να πω ότι τώρα θα ήταν στα τελευταία τις.Μου λείπει όμως η 9 :( ελπίζω να έχουμε καλά νέα από τα παιδιά για το θέμα τις μπαταρίας όσο πιο σύντομα γίνετε :) Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Έχω το x10 mini, μαμά, 2.1 έκδοση και σκέφτομαι να βάλω minicm7 2.21 και gingerbread 2.3.7. Το θέμα είναι οτι δεν εχω χρόνο αυτές τις μέρες κι επειδή δεν έχω ιδέα από android, πρέπει να πέσει πολύ διάβασμα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Σε σχέση με το μαμά στήσιμο, υπάρχει καμια διαφορά στην αναμονή; Θα κερδίσω καθόλου χρόνο μπαταρίας; Ή θα ανοίξω μπελάδες (πχ crashαρίσματα, εφαρμογές που δεν δουλεύουν κλπ);
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω το x10 mini, μαμά, 2.1 έκδοση και σκέφτομαι να βάλω minicm7 2.21 και gingerbread 2.3.7. Το θέμα είναι οτι δεν εχω χρόνο αυτές τις μέρες κι επειδή δεν έχω ιδέα από android, πρέπει να πέσει πολύ διάβασμα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Σε σχέση με το μαμά στήσιμο, υπάρχει καμια διαφορά στην αναμονή; Θα κερδίσω καθόλου χρόνο μπαταρίας; Ή θα ανοίξω μπελάδες (πχ crashαρίσματα, εφαρμογές που δεν δουλεύουν κλπ);

 

η διαφορα ειναι η νυχτα με τη μερα! καντο!

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι η νυχτα με τη μερα! καντο!

 

εννοείται προχώρησε το!δε θα έχεις πρόβλημα και θα δεις διαφορά μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι; Αν όχι για μένα, για τους φουκαράδες που μπαίνουν στο forum και διαβάζουν 3 posts σερί να λένε "θα δεις διαφορά μέρα με τη νύχτα". Τι ακριβώς εννοείτε; Μιλάμε για αναμονή μπαταρίας; Αν ναι, τότε πείτε μου πόσες μέρες σας πήγαινε με τη 2.1 και πόσες με τη 2.3. Χαίρω πολύ οτι θα δω άλλο κινητό, αλλά τη 2.3 συνήθως τη φοράνε κινητά με μεγαλύτερο επεξεργαστή. Στα 600 mhz του δικού μου θα κάτσει καλά; Δεν καίγομαι και πολύ να μπω στη διαδικασία αυτή, με βολεύει κι έτσι το κινητό, απλα αν τα ζυγίσουμε και βγάλω κέρδος, τότε να το κάνω. Δεν ξέρω αν θα έχω νεες λειτουργίες, ή αν θα χάσω κάποιες λειτουργίες. Παρακαλώ τεκμηριωμένες απαντήσεις με στοιχεία, όχι λόγια του αέρα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το καλύτερο είναι,να το βάλεις και να το δεις μονός σου. Έτσι 8α δεις και πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία και ότι άλλο 8ελεις. Είναι μια πανεύκολη διαδικασία και είναι πανεύκολα και αναστρέψιμη.Το να σου γράφουμε εμείς τι κάνει και τι δεν κάνει κανένα νόημα δεν έχει, γιατί κανένας δεν υπάρχει περίπτωση να θυμάται πως ήταν το κινητό πριν, εγώ όταν τύχη και πιάσω το μίνι του φίλου μου που είναι 2.1 δεν μπορώ καν να το δουλέψω.. γιατί το κινητό αλλάζει τελείως,μόλις λοιπών βρεις λιγάκι χρόνο το βάζεις μόνος σου και βλέπεις.Και αν ακολουθήσεις τις οδηγίες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Άλλα αν όπως λες δεν καίγεσαι απλά μην το βάλεις... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να περασω το fake dualtouch της minicm9 στην minicm7 ??το fake dualtouch της minicm9 ειναι εξαιρετικο σε σχεσει με το αλλο της minicm7

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ πριν είχα minicm 2.1.9 έχει μεγάλη διαφορά μέχρι στιγμής. Σχετικά με την μπαταρία θα ενημερώσω αύριο για να δουλέψει λίγο. 2 πραγματάκια άλλα αν έχετε παρατηρήσει. Σχετικά με το keyboard layout στα αγγλικά έχετε κάποιο θέμα?? Όταν κάποιος καλεί εμφανίζεται η επαφή που σε καλεί αλλά εμφανίζει το νούμερο με κάποια κενά το οποίο στο μάτι το δίκο μου τουλάχιστον είναι λίγο ενοχλητικό αλλάζει κάπως? Και τελευταίο σε σχέση με τον ήχο κλήσης επειδή δεν βλέπω κάποια επιλογή να επιλέξω mp3 φταίει που δεν υπάρχει associated application για την επέκταση *.mp3 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...