Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

0,21 head!

Μπόμπα!! :D:D

Μικρότερο και από το sgs (0,26)!!

 

Ελπιζω μονο να εχει καλο σημα και επισης κατι πολυ βασικο για τηλεφωνο,το ηχειο του να μην ειναι πολυ τσιριχτο και πριμο κατι που φοβαμαι λογο πολυ λεπτου μεγεθους και κακιας συνηθειας της samsung!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και στο SG2 περίπου τόσο είναι το μέγεθος στις 4.0.3 roms, πχ η I9100_XWLP8 ήταν 752 mb.

 

EDIT:

Άκυρο, μόλις την ξεσυμπίεσα και είναι 1200 Mb

Τώρα είμαι περίεργος να δω τι έχει μέσα?!?

 

Τελικά έχει κάτι το διαφορετικό μέσα, σε σχέση με τα γνωστα, ως τώρα..?? Καλέ μου φίλε..

Link to comment
Share on other sites

0,21 head!

Μπόμπα!! :D:D

Μικρότερο και από το sgs (0,26)!!

 

Για μενα παντως ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα το γεγονος οτι η Samsung προσεχει το SAR σε ολες τις συσκευες της. Περα απο το εμπορικο κομματι ενος προιοντος, αυτο δειχνει σεβασμο στον ανθρωπο, και ειναι ενα μεγαλο κινητρο για να επιλεξω μια συσκευη της συγκεκριμενης εταιριας.

 

Δυστυχως παντως, οι περισσοτεροι απο μας, το SAR ειναι το τελευταιο που κοιταμε οταν επιλεγουμε συσκευη.

Ευχομαι σε μερικα χρονια να μη χτυπαμε το κεφαλι μας...:O

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το οτι έχει χαμηλό sar

προσθέτει πόντους για την αγορά του

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη συσκευη.θεωρω ομως οτι ειναι πολυ πλαστικουρα ρε παιδια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σας ζηλεύω ρε μάγκες (με την καλή την έννοια) ....

είμαι κάτοχος του απλού και ταπεινού πλην τίμιου S και πολύ θα ήθελα να είμαι από τους πρώτους κατόχους του S3.. αλλά δεν περισσεύουν αυτήν την εποχή τόσα χρήματα για κάτι τέτοιο ...

θεωρώ πως θα είναι από τα κορυφαία κινητά.

(το καλό με την κυκλοφορία του S3 για εμάς που δεν μπορούμε να το αποκτήσουμε είναι πως οι περισσότεροι από εσάς θα βάλετε αγγελία το αγαπημένο σας S2 όποτε και ίσως εκεί τα πράγματα να είναι ευκολότερα :D:D).

 

Πέστο και έγινε:);)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

0,21 head!

Μπόμπα!! :D:D

Μικρότερο και από το sgs (0,26)!!

 

πολυ καλο το οτι έχει χαμηλό sar

προσθέτει πόντους για την αγορά του

 

Την ακτινοβολια την τρως ετσι κι αλλιως:p Καλυτερη λυση τα bleutooth η' ακουστικα,εγω προσωπικα κινητο στο αυτι πολυ πολυ σπανια και αυτο αν μεινει απο μπαταρια αν και εχω 2 για να αλλαζω:p:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την ακτινοβολια την τρως ετσι κι αλλιως:p Καλυτερη λυση τα bleutooth η' ακουστικα,εγω προσωπικα κινητο στο αυτι πολυ πολυ σπανια και αυτο αν μεινει απο μπαταρια αν και εχω 2 για να αλλαζω:p:lol:

 

Το κουβαλας ομως πανω στο σωμα σου και τρως ακτινοβολια και απο κει, οποτε αλλο να ειναι κοντα στα 0,20 κι αλλο πανω απο 1,00.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη παγκοσμίως custom rom για το SG3 είναι έτοιμη!

Η νέα ρομ είναι Deodexed + Rooted + Zipaligned βασισμένη στο XXALE8

Σύντομα θα την ανεβάσω εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566

 

EDIT

torrent link

xda thread

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη παγκοσμίως custom rom για το SG3 είναι έτοιμη!

Η νέα ρομ είναι Deodexed + Rooted + Zipaligned βασισμένη στο XXALE8

Σύντομα θα την ανεβάσω εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566

 

EDIT

torrent link

Φιλε Γιαννη σ ευχαριστουμε πολυ,αντε και καλη αρχη

Αυτο ειναι το καλο με την samsung,ενω σαν εταιρεια στο θεμα του software ειναι στην κυριολεξια αθλια,εντουτοις λογω της ευελιξιας των συσκευων της στο λογισμικο ασχοληθηκαν και ασχολουνται πολλοι developers που αναπληρωνουν το κενο και μαλιστα με το παραπανω.Τα ευσημα πανε σε αυτους!!!

 

Κατι αλλο τωρα,επειδη διαβαζω πολλα εδω μεσα...ουαου,τουμπανο το κινητο,τελειο,αυτο ειναι και αλλο δεν ειναι κλπ..παιδια ας προσγειωθουμε λιγο!!!Κι εγω ειμαι υποψηφιος αγοραστης του αλλα η σαμυ δεν μας εχει μαθει σε απροβληματιστες συσκευες εως τωρα,εστω και για τις πρωτες φουρνιες και οι πιο παλιοι το γνωριζουν καλα αυτο.Αν δεν πεσει το κινητο σε δικα μας χερια για να δουμε τι δουλευει,τι δεν δουλευει και πως δουλευει δεν μπορουμε να πουμε τιποτα.Για αυτο και βλεπετε χρηστες,κυριως παλιους σε samsung,να ειναι συγκρατημενοι και <στο περιμενε να το δουμε πρωτα και μετα αποφασιζουμε>.Τα λεω ολα αυτα γιατι προβλεπεται να γινει ενας χαμος εδω μεσα μετα τις πρωτες <παιδικες ασθενειες> που θα εμφανιστουν και ενδεχεται πολλοι να απογοητευθουν.Ας μην παρασυρομαστε λοιπον απο τα διαφορα βιντεακια που δειχνουν μονο την τελειοτητα και κανενα μα κανενα προβλημα :blink: και ας κανουμε λιγη υπομονη μεχρι να πιασουμε τα πρωτα κομματια στα χερια μας.Ευχαμαστε για το καλυτερο!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το S-Voice για τις συσκευές με ICS!

 

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-s-voice-leaked-for-ics-devices-3344/

 

Στο s βγαζει πολλα fc και απαιτει συνδεση στο διαδικτυο:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στο s βγαζει πολλα fc και απαιτει συνδεση στο διαδικτυο:(

 

Στο ideos x5 δουλεύει, αλλά είναι πολύ αργό όταν χρησιμοποιεί το net!

 

Πάντως είναι ιεροσυλία :P θα περιμένω να το λιωσω στο sgsIII :D Ξέρει κανείς αν θα υποστιρίξει Ελληνικά ποτέ; ίσως κάποιο Hack ?:) :)

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το S-Voice για τις συσκευές με ICS!

 

http://www.goodbyte.gr/phones/samsung-s-voice-leaked-for-ics-devices-3344/

 

Αυτό είναι για τις πρώτες 2 μέρες και μετά να μην ξανασχοληθείς...

 

Ξέρει κανείς αν θα υποστιρίξει Ελληνικά ποτέ; ίσως κάποιο Hack ?:) :)

 

Εδώ δεν υποστηρίζει ...αγγλικά!

 

 

Μέχρι να τα καταφέρει, ο καιρός θα έχει αλλάξει.

Edited by Matia2007
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για τις πρώτες 2 μέρες και μετά να μην ξανασχοληθείς...

 

 

 

Εδώ δεν υποστηρίζει ...αγγλικά!

 

Στο gs2 δεν κάνει εγκατάσταση καν..

Link to comment
Share on other sites

Στο gs2 δεν κάνει εγκατάσταση καν..

 

Ουτε στο note μου δυστυχώς.. Δεν πειράζει ζω και χωρίς να μιλώ αγγλικά στο κινητό μου :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη σ ευχαριστουμε πολυ,αντε και καλη αρχη

Αυτο ειναι το καλο με την samsung,ενω σαν εταιρεια στο θεμα του software ειναι στην κυριολεξια αθλια,εντουτοις λογω της ευελιξιας των συσκευων της στο λογισμικο ασχοληθηκαν και ασχολουνται πολλοι developers που αναπληρωνουν το κενο και μαλιστα με το παραπανω.Τα ευσημα πανε σε αυτους!!!

 

Κατι αλλο τωρα,επειδη διαβαζω πολλα εδω μεσα...ουαου,τουμπανο το κινητο,τελειο,αυτο ειναι και αλλο δεν ειναι κλπ..παιδια ας προσγειωθουμε λιγο!!!Κι εγω ειμαι υποψηφιος αγοραστης του αλλα η σαμυ δεν μας εχει μαθει σε απροβληματιστες συσκευες εως τωρα,εστω και για τις πρωτες φουρνιες και οι πιο παλιοι το γνωριζουν καλα αυτο.Αν δεν πεσει το κινητο σε δικα μας χερια για να δουμε τι δουλευει,τι δεν δουλευει και πως δουλευει δεν μπορουμε να πουμε τιποτα.Για αυτο και βλεπετε χρηστες,κυριως παλιους σε samsung,να ειναι συγκρατημενοι και <στο περιμενε να το δουμε πρωτα και μετα αποφασιζουμε>.Τα λεω ολα αυτα γιατι προβλεπεται να γινει ενας χαμος εδω μεσα μετα τις πρωτες <παιδικες ασθενειες> που θα εμφανιστουν και ενδεχεται πολλοι να απογοητευθουν.Ας μην παρασυρομαστε λοιπον απο τα διαφορα βιντεακια που δειχνουν μονο την τελειοτητα και κανενα μα κανενα προβλημα :blink: και ας κανουμε λιγη υπομονη μεχρι να πιασουμε τα πρωτα κομματια στα χερια μας.Ευχαμαστε για το καλυτερο!!!

 

Παιδικες ασθενειες να εχει, στο software εννοω κυριως,το θεμα ειναι να μην εχει τιποτα με hardware κομματι......οθονες/κιτρινιλες/κυμματισμους/επανεκκινησεις/υλικα που μετα λιγο καιρο να ξεβαφουν......και αλλα τετοια ωραια:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδικες ασθενειες να εχει, στο software εννοω κυριως,το θεμα ειναι να μην εχει τιποτα με hardware κομματι......οθονες/κιτρινιλες/κυμματισμους/επανεκκινησεις/υλικα που μετα λιγο καιρο να ξεβαφουν......και αλλα τετοια ωραια:lol::p

 

Γιαυτό τον λογο και δεν θα βιαστώ να αγοράσω (αν τελικά το πάρω)

Να δω πως θα πανε οι πρώτες παρτίδες.......... .και δεν θα ηθελα να περάσω αυτό που περάσαν κάποια παιδιά με το one x

(αν δεν κάνω λάθος και εσυ μαζι με αυτούς )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό τον λογο και δεν θα βιαστώ να αγοράσω (αν τελικά το πάρω)

Να δω πως θα πανε οι πρώτες παρτίδες.......... .και δεν θα ηθελα να περάσω αυτό που περάσαν κάποια παιδιά με το one x

(αν δεν κάνω λάθος και εσυ μαζι με αυτούς )

 

Ακριβως ετσι γι αυτο και ειμαι λιγο διστακτικος.....:p αν και μου αρεσει σαν συσκευη για αρκετους λογους που αναφερω και πιο πανω

 

Να κανω και μια ερωτηση,εφοσον εχεις αγορασεις καποια προγραμματακια απο play store μπορεις κανονικα να τα χρησιμοποιεις και σε δευτερη android συσκευη αν παρεις?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι γι αυτο και ειμαι λιγο διστακτικος.....:p αν και μου αρεσει σαν συσκευη για αρκετους λογους που αναφερω και πιο πανω

 

Να κανω και μια ερωτηση,εφοσον εχεις αγορασεις καποια προγραμματακια απο play store μπορεις κανονικα να τα χρησιμοποιεις και σε δευτερη android συσκευη αν παρεις?

 

Ναι κανονικά!:-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι γι αυτο και ειμαι λιγο διστακτικος.....:p αν και μου αρεσει σαν συσκευη για αρκετους λογους που αναφερω και πιο πανω

 

Να κανω και μια ερωτηση,εφοσον εχεις αγορασεις καποια προγραμματακια απο play store μπορεις κανονικα να τα χρησιμοποιεις και σε δευτερη android συσκευη αν παρεις?

 

Σε οσες θέλεις αρκεί να χρησιμοποίης το ιδιο λογαριασμό mail :offtopic:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...