Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι οτι περιμενα κατι το αξιολογο,αλλα ξενερωσα εντελως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tPtYcEEYGbU]Samsung Galaxy S3 Official Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7SoLLggQtM8]Galaxy S3 Full Software Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εχει αυτο: Το Smart Alert είναι άλλο ένα χρήσιμο εργαλείο που σας ειδοποιεί για αναπάντητες κλήσεις και ειδοποιήσεις (mail, SMS κ.α.) με δόνηση, μόλις πάρετε στα χέρια σας το τηλέφωνο, σε περίπτωση που το έχετε αφήσει για κάποια ώρα.

 

Το καλύτερο led που έχω δει σε smartphone είναι του xperia s

Link to comment
Share on other sites

Από πίσω κινητό είναι εξολοκληρου πλαστικό αυτό που βλέπω;;

Ο λόγος που βάλανε super Amoled γνωρίζουμε;Η super Amoled plus που πήγε;

Σχεδιαστικα ωραίο...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Συστημένο κορυφή... αν κ το sii μου στο quadrant βγάζει 4215 με οfficial 4.0.3.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_flexes_muscles_on_benchmarks-news-4201.php

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

με χαλασε αρκετα που δεν εχει 1,5gb ram και PLUS οθονη, αλλα νομιζω πως θα το παρω..

θα δωσω μια παραταση ~2 βδομαδες μετα την κυκλοφορια λοιπον (γιατι ειχα σκοπο να το παρω 1η μερα).

 

anyway,

καλο και το hox, αλλα προβληματα στην οθονη(για μερικες παρτιδες βεβαια)+απουσια sd+lcd οθονη, το μειωνουν αρκετα (για μενα παντα).

 

θελω να αλλαξω συσκευη και πραγματικα νιωθω πως οποια και να παρω συμβιβαζομαι ΠΑΡΑ πολυ..

dead end..

Link to comment
Share on other sites

το UI δε μου αρεσει, υποκειμενικο βεβαια αλλα απο ταχυτητα παει μπαλα...πολυ γρηγορο φαινεται, πολυ...

 

εχει ωραιο video player και με την επιλογη να παιζει on top που σε αλλο android πρεπει να αγορασεις εφαρμογη για να το κανεις και οχι τοσο καλα.

Link to comment
Share on other sites

περιπου στο 2:17 φαινεται στο μενου μια επιλογη που λεει LED INDICATOR.ξερουμε τι ειναι αυτο;

κι εκει που λες οτι θα το πατησει, το πηδαει και παει στον ηχο/οθονη :p

 

ασχετο, με φοβιζει λιγο το αυξανομενο μεγεθος των κινητων :X

 

edit: ΕΧΕΙ led πανω αριστερα, δειτε το βιντεο και θα το δειτε..

http://www.theverge.com/2012/5/3/2995948/samsung-galaxy-s3-first-hands-on-pictures

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι ειναι ενα πιο στρογγυλοποιημενο η καμπυλωτο στις γωνιες galaxy s2.

Απο μπροστα δε θα ελεγα οτι ειναι ασχημο, αλλα το πισω μερος του ειναι υπεραπλουστοποιημενο

και δεν εχει αυτη την φινετσα που θα μπορουσε να του δωσει η samsung γενικοτερα.

 

Απο εκει και περα σε θεμα χαρακτηριστικων, δε μπορουμε να πουμε οτι ειναι κατι το συγκλονιστικο σε σχεση με τα υπολοιπα

τετραπυρηνα της αγορας.

Το καλο ειναι παντως, οτι εχει μια σχετικα δυνατη μπαταρια και το αμεσως επομενο θετικο, ειναι πως αυτη ειναι

αφαιρεσιμη και δεν ειναι ενσωματωμενη οπως σε πολλα καινουρια κινητα.

 

Παντως αν εξαιρεσουμε την λιγο μεγαλυτερη οθονη η οποια φαινετα να εχει ομορφα χρωματα αν και δεν ειναι amoled plus,

προτιμω το galaxy s2 σαν εμφανιση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα προσπαθώ να δω αν αξίζει τα λεφτά που ζητάνε και ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Την εμφάνιση την αφήνω γιατί είναι κάτι το υποκειμενικό.

Όσο αφορά το μέγεθος δεν ξεφεύγει από το Galaxy Nexus και έχει μεγαλύτερη οθόνη οπότε είμαστε O.K.

Έχει καλό επεξεργαστή άρα και εδώ O.K.

Καλή GPU (ίδια με το Galaxy SII αλλά στα 400ΜHz).

Στη RAM μείναμε στα ίδια... 1GB (δυστυχώς).

Καλή μπαταρία (2100mAh).

Καλύτερη κάμερα αλλά πιστεύω ότι τα MP είναι το τελευταίο που πρέπει να κοιτάμε. Τουλάχιστον εγώ δεν εκτυπώνω αφίσες.:p

Μερικές ωραίες καινοτομίες που στην πράξη θα δείξουνε πόσο χρήσιμες είναι.

 

Αν εξαιρέσουμε λοιπόν το 1GB RAM μου φαίνεται μια χαρά το κινητό και για να προλάβω μερικούς που θα πουν "Μα καλά, γιατί θες παραπάνω από 1GB RAM, τι θα τρέχεις;" να τους απαντήσω με μία ερώτηση: Μα καλά, γιατί θέλετε Quad Core επεξεργαστή, καλύτερη GPU, οθόνη και κάμερα;

Η απάντηση είναι απλή: Γιατί πάντα θέλουμε κάτι καλύτερο και ειδικά μετά από τόση διαφήμιση για το πολυαναμενόμενο SIII περίμενα τα πάντα να είναι ένα σκαλί πιο πάνω.

 

Όπως και να 'χει πάντως φαίνεται εξαιρετικά γρήγορο (ακόμα και με τον TW).

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το εντυπωσιακο και ξεχωριστο γραφικο περιβαλλον που υποτιθεται οτι θα ειχε συμφωνα παντα με τα λεγομενα καποιων, ποιο ειναι..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο ξενέρωμα οσον αφορά την σχεδίαση.

Εκανα γαιδουρινή υπομονή να το περιμένω και το αποτέλεσμα ,δικαιωματικα στο top 5 των πιο ασχημων κινητών ever!

Απορώ με κάποιους που αναφέρονται στα specs του,τι να τα κάνω αφου θα με κοροιδεύουν ολοι οι iphone ακηδες(οσον αφορά την εμφάνιση) και οχι μόνο.. Βλέπω το s2 να γίνεται all time classic και οι developers να εξαντλήσουν ολες τις δυνατότητες του, οσο πάει..

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι απο επιδοσεις θα το δουμε μολις ερθει , αν και θα ηθελα παραπανω ραμ μικροτερη οθονη...απο σχεδιαση τωρα..μπροστα φαινεται απιστευτα ωραιο και ποιοτικο...τα πραγματα βεβαια ακριβως αντιθετα στην πισω οψη του κινητου......θεωρω οτι θα επρεπε τουλαχιστον να δειχνει η πισω οψη πιο ποιοτικη.....δεν λεω οτι δεν ειναι....αλλα για μενα μου φαινεται να δειχνει οτι δεν ειναι....αντε να το παρουνε τα παιδια εδω για μια παρουσιαση αναλυτικη και θα ακουσουμε και σχολια...οποτε περιμενουμε το επισημο review του Myphone
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα δει το note απο κοντα ειχα πει δεν μπορουσαν να το κανουν λιιιγο μικροτερο για να ειναι πιο βολικο στην καθημερινη χρηση....ε το εκαναν..........νομιζω πως το μεγεθος του S III ειναι το ιδανικο για smartphone........:)

 

τωρα για οσους διαλεγετε κινητο που να ειναι ομορφο για να μην σας κοροιδευουν οι φιλοι σας που εχουν iphone ειστε απλα τραγικοι..........

Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα προσπαθώ να δω αν αξίζει τα λεφτά που ζητάνε και ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Αν έρθει στα €600,00 η μικρότερη έκδοση (16gb) τότε τα αξίζει από άποψη hardware και μόνο (το amazon.de το έχει προπαραγγελία στα 599 χωρίς να διευκρινίζει έκδοση οπότε υποθέτω ότι είναι η μικρότερη).

 

Πέρα από όσα έχουν αναφέρει οι φίλοι παραπάνω για τις απογοητεύσεις (οθόνη, ram, υλικά, σχεδίαση κλπ) και αυτό μόνο σε σχέση με τις προσδοκίες μας, εγώ θέλω να αναφέρω ένα παράπονό μου. Όλοι οι κατασκευαστές (samsung, htc, lg) για λόγους που δεν μπορώ να καταλάβω έχουν επιδοθεί στον κανιβαλισμό της ics. Ταπεινή μου άποψη είναι ότι το γραφικό περιβάλλον της ics είναι ότι ομορφότερο έχω δει σε κινητό. Και δείχνει ακόμα ομορφότερο σε οθόνη amoled. Θεωρώ λοιπόν ότι το μόνο που θα έπρεπε να κάνουν οι κατασκευαστές είναι να προσθέσουν τις δικές τους επιλογές και βελτιώσεις (που θα τους ξεχώριζαν από τους άλλους) στο ίδιο γραφικό περιβάλλον. Έτσι θα υπήρχε και μία ομοιογένεια στο android. Ας άφηναν στους χρήστες την επιλογή για διαφοροποίηση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...