Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα κλειδωσει η τιμη του στα 599€ και θα σαρωσει!!!

Μακαρι να πεσει σε αυτη τη τιμη στην Ελλαδα,αλλα το βλεπω χλωμο,θα ειναι μια πολυ ευχαριστη και σπανια κινηση στανταρ,μη σου πω με εβαλες σε σκεψη μηπως να περιμενι λιγο ακομα να καθορισθει η τελικη τιμη κυκλοφοριας στην Ελλαδα

(

έμενα μου είπαν σήμερα από το amazon.de ότι θα μου το στείλουν 29/5 μια ήμερα πριν την ημερομηνία επίσημης κυκλοφορίας.

Για να δούμε πότε τελικά θα το παραλάβουμε :)

 

Να σε ρωτησω πως εισαι σιγουρος οτι θα καλυψουν ολοι αυτη τη ζητηση γιατι στανταρ θα εχουν παραγγειλει και απο αλλες χωρες απο amazon de,αρα μηπως πουν σε καποιους οτι θα παραλαβουν με τις νεες παρτιδες και φανε στη μαπα το ξενερωμα-αυτο φοβαμαι και εγω και δισταζω να κανω την παραγγελια,μου φαινεται κομματακι δυσκολο να καλυψουν ολη αυτη τη ζητηση

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από Amazon.de :D Μαζί με 6χ screenprotectors και μια 32gb microsdhc samsung class 10, μου βγήκε γύρω στα 650 μαζί με μεταφορικά.

 

 

 

<- χαρούμενος.

 

αν το παραγγειλουμε απο εκει ειναι ευκολο να το αλλαξουμε γλωσσα ? και οσον αφορα την εγγυηση μας καλυπτει ? μπορειτε να μου πειτε τα σημεία που πρέπει να προσεξουμε για αγορα απο το εξωτερικο ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν το παραγγειλουμε απο εκει ειναι ευκολο να το αλλαξουμε γλωσσα ? και οσον αφορα την εγγυηση μας καλυπτει ? μπορειτε να μου πειτε τα σημεία που πρέπει να προσεξουμε για αγορα απο το εξωτερικο ?

 

Γλωσσα και εγγυηση εισαι οκ...

 

nikos for galaxy SII

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς παιδιά που το πήρατε από το amazon.de, υπήρχε άλλο shipping method εκτός από το standard 5-9 business days;

Γιατί αν είναι να περιμένω καμιά βδομάδα για να γλιτώσω 35 ευρώ σε σχέση με το handtec π.χ, μάλλον δεν αξίζει... :p

Το amazon βγαίνει 614,74 σε 5-9 μέρες, ενώ το Handtec περίπου 650 σε 1-4.

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να πεσει σε αυτη τη τιμη στην Ελλαδα,αλλα το βλεπω χλωμο,θα ειναι μια πολυ ευχαριστη και σπανια κινηση στανταρ,μη σου πω με εβαλες σε σκεψη μηπως να περιμενι λιγο ακομα να καθορισθει η τελικη τιμη κυκλοφοριας στην Ελλαδα

 

Το πιστευω φιλε, συνηθως ετσι γινεται αλλωστε, το "περιμενε" οδηγει προς οφελος του καταναλωτη σχεδον παντα!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Διπύρηνο είναι όχι με 2GB RAM!

 

Ναι ειναι διπυρηνο αλλα εχει και 2 gb ram.Τουλαχιστον ετσι λενε οι πηγες της σελιδας που εδωσα παραπανω http://sammyhub.com/2012/05/16/ntt-docomo-announces-galaxy-s-iii-sc-06d-with-dual-core-cpu/

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... στο gsmarena που έδωσες link δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Θέλω να δω σύγκριση μεταξύ των δύο αν ισχύει αυτό με τα 2GB RAM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος ότι και να πάρω τελικά, κάτι θα ζηλέψω από άλλη/παρόμοια/branded συσκευή..

 

Δεν είναι καιρός για νέο κινητό..

 

Νίκο με τους πολιτικούς που έχουμε που μας οδηγούν στην δραχμή ολοταχώς, προβλέπω το thread του Sii να διατηρείται απόλυτα ενεργό για μια 5ετια.:lol: θα είναι όπως την δεκαετία του 80 που είχαμε 20 χρόνων αυτοκίνητα.

Το νέο iPhone θα κοστίζει ενάμισυ εκατομμύριο δραχμές.:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φέτος ότι και να πάρω τελικά, κάτι θα ζηλέψω από άλλη/παρόμοια/branded συσκευή..

 

Δεν είναι καιρός για νέο κινητό..

 

Έχεις δίκιο Νίκο!

Είναι μεγάλος ο ανταγωνισμος

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Νίκο με τους πολιτικούς που έχουμε που μας οδηγούν στην δραχμή ολοταχώς, προβλέπω το thread του Sii να διατηρείται απόλυτα ενεργό για μια 5ετια.:lol: θα είναι όπως την δεκαετία του 80 που είχαμε 20 χρόνων αυτοκίνητα.

Το νέο iPhone θα κοστίζει ενάμισυ εκατομμύριο δραχμές.:p

 

Έτσι ακριβώς Κώστα! :lol:

Ότι προλαβαίνουμε να πάρουμε τώρα!

 

(άσχετο, ανεβάζεις και κατι φωτο απο το hox τελευταία.. Επίτηδες το κάνεις??! :lol::p)

/offtopic

 

Τελικά τι γίνεται με αυτό το branded siii?

Γνωρίζουμε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... στο gsmarena που έδωσες link δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

Θέλω να δω σύγκριση μεταξύ των δύο αν ισχύει αυτό με τα 2GB RAM.

 

Ισχύει τελικά

http://www.samsung.com/jp/galaxys3/index.html?pid=jp_home_thelatest_main_galaxys3_201%2020515

Link to comment
Share on other sites

 

Τόσο δύσκολο ήταν να το κάνουν απ την αρχή αυτό;;

περίμεναν την LG για να απαντήσουν;

Και τώρα ποιος μου λέει εμένα ότι σε λίγο καιρό δε θα έρθει και στην Ευρώπη και όσοι το πάρουν απ τους πρώτους θα νιώθουν κάπως,γιατί κακα τα ψέματα η ram στο android μετράει!!

Οπότε εγώ μάλλον θα ακυρώσω και θα μείνω με το γίγαντα μέχρι νεοτερας!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τόσο δύσκολο ήταν να το κάνουν απ την αρχή αυτό;;

περίμεναν την LG για να απαντήσουν;

Και τώρα ποιος μου λέει εμένα ότι σε λίγο καιρό δε θα έρθει και στην Ευρώπη και όσοι το πάρουν απ τους πρώτους θα νιώθουν κάπως,γιατί κακα τα ψέματα η ram στο android μετράει!!

Οπότε εγώ μάλλον θα ακυρώσω και θα μείνω με το γίγαντα μέχρι νεοτερας!!

 

Το θεμα ομως ειναι τι ειναι καλυτερο απο αποψη αποδοσης 2 GB Ram με dual core ή το 1GB με quad core.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ομως ειναι τι ειναι καλυτερο απο αποψη αποδοσης 2 GB Ram με dual core ή το 1GB με quad core.

 

Αν κρίνω από το one s μάλλον είναι καλύτερο σε hw από το ευρωπαϊκό. Το θέμα αν τώρα η διαφορά είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

 

Κατι δεν μου κολλαει παντως.

Ενω αναφερει οτ θα εχει 2 γιγα RAM στην απο πανω ακριβως γραμμη λεει CPU 1.5GHz Dual Core και οχι Quad core.....

Τελικα τι ισχυει εκτος και αν αποφασισαν να κανουν ενα ενδιαμεσο μοντελο.... με 2 γιγα μνημη αλλα διπυρηνο επεξεργαστη......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 κινητά, είναι θηρία, απλά προορίζονται για διαφορετικές αγορές (βλ. LTE), γι αυτό και η αλλαγή σε επεξεργαστή. Στην Ευρώπη δεν θα την δούμε αυτήν την παραλλαγή, εκτώς βέβαια και αν μιλάμε για παραεισαγωγή. Στην τελική 1GB η 2GB δεν μετράει και πολύ, το πως το σύστημα θα την διαχειριστεί όμως έχει σημασία.

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν μου κολλαει παντως.

Ενω αναφερει οτ θα εχει 2 γιγα RAM στην απο πανω ακριβως γραμμη λεει CPU 1.5GHz Dual Core και οχι Quad core.....

Τελικα τι ισχυει εκτος και αν αποφασισαν να κανουν ενα ενδιαμεσο μοντελο.... με 2 γιγα μνημη αλλα διπυρηνο επεξεργαστη......

 

εχει τον snapdragon s4 ο οποιος ειναι μεν διπυρηνος αλλα λογω αρχιτεκτονικης εχει σχεδον ιδιες επιδοσεις με τον exynos 4412

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το S3 έχει "tap to focus" στις φωτογραφίες (αλλά και στα βίντεο) όπως -νομίζω ότι- έχει το HTC one X?

 

 

Υ.Γ. Μέχρι στιγμής βρίσκω -μάλλον- ότι δεν έχει. Σε συγκρίσεις με το iPhone.

 

Υ.Γ.2 Τελικά φαίνεται να έχει όπως αναφέρει στη σελίδα 75 των οδηγιών.

Edited by Matia2007
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...