Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό αυτό το recovery και φυσικά από την στιγμή που υπάρχει θα φροντίσουν οι mods ώστε να συνοδεύει κάθε rom κτλ οπότε και θα υπάρχει μια μορφή ασφάλειας! Να δούμε λοιπόν...

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο... τι παίζει με ασύρματη φόρτιση? και ερωτώ αν απλά θα υπάρχει ένα ασύρματο deck που θα βάζεις το κινητό σου πάνω και θα φορτίζει ή θα παίζει όντως ασύρματη φόρτιση ακουμπώντας το σε κάποιο pad???

 

Νομιζω πως τα λες καπως αναποδα...!

Το εντυπωσιακο θα ηταν το πρωτο που αναφερεις σαν "απλα" αλλα δεν παιζει:)Πως θα μεταφερεται ενεργεια στο ασυρματο deck(τοση αποσταση)?Προφανως θα υπαρχει ενα pad(θα παραγει καποιο ηλεκτρομαγνητικο πεδιο) που θα το ακουμπας πανω και θα φορτιζει(το κινητο θα μετατρεπει το ηλεκτρομαγνητικο πεδιο σε ρευμα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως ολες αυτες οι εξυπνες λειτουργιες ‘Smart stay,S Voice,AllShare Cast κ.α προσδιδουν μια επιπλεον προστιθεμενη αξια στη συσκευη και τις δινουν ενα ανταγωνιστικο πλεονεκτημα και μια διαφοροποιηση σε σχεση με τον ανταγωνισμο και εφοσον και στη πραξη λειτουργουν στην εντελεια και ειναι πρακτικα ειναι ενα μεγαλο συν.Βλεπω οτι η Samsung δινει εξισου σημασια και στο software και στις προστιθεμενες υπηρεσιες που δινουν αξια σε εμπειρια χρησης στους κατοχους της συσκευης:) Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ολες αυτες οι εξυπνες λειτουργιες ‘Smart stay,S Voice,AllShare Cast κ.α προσδιδουν μια επιπλεον προστιθεμενη αξια στη συσκευη και τις δινουν ενα ανταγωνιστικο πλεονεκτημα και μια διαφοροποιηση σε σχεση με τον ανταγωνισμο και εφοσον και στη πραξη λειτουργουν στην εντελεια και ειναι πρακτικα ειναι ενα μεγαλο συν.Βλεπω οτι η Samsung δινει εξισου σημασια και στο software και στις προστιθεμενες υπηρεσιες που δινουν αξια σε εμπειρια χρησης στους κατοχους της συσκευης:)

 

Σιγουρα και οπως ξαναειπα(αν και δε βλεπω να εχει εντυπωσιαστει κανενας αλλος...) εκτος αυτων των software λειτουργιων, το c pen αν λειτουργει παρομοια με το note θα ειναι πολυ μεγαλο συν.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα και οπως ξαναειπα(αν και δε βλεπω να εχει εντυπωσιαστει κανενας αλλος...) εκτος αυτων των software λειτουργιων, το c pen αν λειτουργει παρομοια με το note θα ειναι πολυ μεγαλο συν.

 

Σιγουρα για καποιους θα ειναι χρησιμο,δεν μπορω να πω για μενα οτι το c pen θα μου αρεσε και γενικα οτιδηποτε εχει να κανει με penaki για μενα το ιδανικο θα ηταν full touch screen χωρις capactive η' hardware button αλλα Ν9,αλλα λογω αρχιτεκτονικης android ειναι αδυνατο:p.

Παντως γενικα η Samsung εχει δωσει πολυ σημασια στο να δωσει μια ιδιαιτερη εμπειρια χρησης στον καταναλωτη και αυτο ειναι πολυ θετικο και δεν επικεντρωθηκε μονο στα τεχνικα χαρακτηριστικα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@achillesgk

 

Συμφωνω απολυτα και δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω τοσα χρηματα για κινητο.Απλα παίρνοντας το απεξω,γλιτωνοντας και το φπα,πουλωντας και το προηγουμενο κινητο βγαινει σε μια τιμη που σκεφτομαι να τα δωσω(αληθεια με βαρια καρδια) με τη προοπτικη πως για πρωτη φορα θα κρατησω κινητο για τουλαχιστον 2 χρονια(οπως εχουν τα πραγματα).Αντιστοιχα καποιο αλλοι θα το παρουν με επιδοτηση κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Παντως στα 600 ευρω τα 16 gb κοστιζει για παραγγελια σε amazon,clove uk και στο expansys εκει θα κινηθει πανω-κατω,εδω Ελλαδα οσοι εχουν επιδοτηση αξιζει και μονο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως τα λες καπως αναποδα...!

Το εντυπωσιακο θα ηταν το πρωτο που αναφερεις σαν "απλα" αλλα δεν παιζει:)Πως θα μεταφερεται ενεργεια στο ασυρματο deck(τοση αποσταση)?Προφανως θα υπαρχει ενα pad(θα παραγει καποιο ηλεκτρομαγνητικο πεδιο) που θα το ακουμπας πανω και θα φορτιζει(το κινητο θα μετατρεπει το ηλεκτρομαγνητικο πεδιο σε ρευμα)

 

Άγγελε αυτό είναι πολύ πιο πρακτικό! Δηλαδή να έχεις ένα pad και να μπορεί να το φορτίσει ΧΩΡΙΣ να πρέπει να βάλεις το mini-usb... ξέρεις πόσα βράδια μπαίνω στο δωμάτιο και προσπαθώ να το βάλω χωρίς να τραυματίσω το Note μου?? Απλά δεν ξέρω τι παίζει με ηλεκτρομαγνητικά κύματα και πόσο επιβλαβές θα μπορούσε να είναι για το σώμα μας...:O

 

Σιγουρα και οπως ξαναειπα(αν και δε βλεπω να εχει εντυπωσιαστει κανενας αλλος...) εκτος αυτων των software λειτουργιων, το c pen αν λειτουργει παρομοια με το note θα ειναι πολυ μεγαλο συν.

 

Αν κάποιος δεν το έχει δουλέψει στο note τότε που στο καλό να το ξέρει?? Ας βγει σαν option και θα το "αγκαλιάσουν" οι χρήστες.. εξάλλου είναι τέτοια η υλοποίηση που δεν θυμίζει σε τίποτα πενάκι "παλαιάς κοπής"...:happy:

 

Σιγουρα για καποιους θα ειναι χρησιμο,δεν μπορω να πω για μενα οτι το c pen θα μου αρεσε και γενικα οτιδηποτε εχει να κανει με penaki για μενα το ιδανικο θα ηταν full touch screen χωρις capactive η' hardware button αλλα Ν9,αλλα λογω αρχιτεκτονικης android ειναι αδυνατο:p.

Παντως γενικα η Samsung εχει δωσει πολυ σημασια στο να δωσει μια ιδιαιτερη εμπειρια χρησης στον καταναλωτη και αυτο ειναι πολυ θετικο και δεν επικεντρωθηκε μονο στα τεχνικα χαρακτηριστικα

 

Κι έρχομαι ακριβώς σε αυτά που έλεγα από πάνω!!! Το πενάκι δεν απαιτείται σε απολύτως καμία λειτουργία και χρήση στο note... δηλαδή μπορείς κάλλιστα να μην το χρησιμοποιήσεις ποτέ και καθόλου! Εγώ γενικά το χρησιμοποιώ ελάχιστα και πιο πολύ στο να προσπαθήσω να ζωγραφίσω (παιδιά είμαι για τα λιοντάρια, καλλιτεχνικά είμαι ανύπαρκτος στο θέμα αυτό), να πειράξω φωτογραφίες φίλων με λεζάντες κτλ, όπως και να γράψω τα ψώνια στο χέρι και να το έχω σαν notepad:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν κάποιος δεν το έχει δουλέψει στο note τότε που στο καλό να το ξέρει?? Ας βγει σαν option και θα το "αγκαλιάσουν" οι χρήστες.. εξάλλου είναι τέτοια η υλοποίηση που δεν θυμίζει σε τίποτα πενάκι "παλαιάς κοπής"...:happy:

 

Κι έρχομαι ακριβώς σε αυτά που έλεγα από πάνω!!! Το πενάκι δεν απαιτείται σε απολύτως καμία λειτουργία και χρήση στο note... δηλαδή μπορείς κάλλιστα να μην το χρησιμοποιήσεις ποτέ και καθόλου! Εγώ γενικά το χρησιμοποιώ ελάχιστα και πιο πολύ στο να προσπαθήσω να ζωγραφίσω (παιδιά είμαι για τα λιοντάρια, καλλιτεχνικά είμαι ανύπαρκτος στο θέμα αυτό), να πειράξω φωτογραφίες φίλων με λεζάντες κτλ, όπως και να γράψω τα ψώνια στο χέρι και να το έχω σαν notepad:rolleyes:

 

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες,απλως εγω αναφερομουν στην ιδανικη για τα γουστα μου λειτουργια οθονης,μια 100% full touch screen:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες,απλως εγω αναφερομουν στην ιδανικη για τα γουστα μου λειτουργιας οθονης,μια 100% full touch screen:)

 

ή εγώ δεν κατάλαβα ή εσύ:( 100% full touch λειτουργία έχει και το note και θα έχει και το s3... απλά πιθανό να ενσωματώνει κάποιες εφαρμογές που θα σου κάνουν την ζωή πιο εύκολη με την βοήθεια από ένα πενάκι... ακριβώς όπως γράφεις σε ένα χαρτί ή ζωγραφίζεις κτλ... τέσπα θα δείξει τελικά τι θα γίνει...;)

Link to comment
Share on other sites

ή εγώ δεν κατάλαβα ή εσύ:( 100% full touch λειτουργία έχει και το note και θα έχει και το s3... απλά πιθανό να ενσωματώνει κάποιες εφαρμογές που θα σου κάνουν την ζωή πιο εύκολη με την βοήθεια από ένα πενάκι... ακριβώς όπως γράφεις σε ένα χαρτί ή ζωγραφίζεις κτλ... τέσπα θα δείξει τελικά τι θα γίνει...;)

 

Εννοεί να μην έχει καθόλου κουμπιά όπως το Ν9.

Αν και με το ICS αυτό είναι δυνατό, μεταφέροντας τα κουμπιά στην οθόνη. Αλλά τότε μειώνεις το ωφέλιμο της οθόνης κατά λίγο, που η Samy αποφάσισε να μην το κάνει.

Προσωπικά το προτιμώ έτσι ώς έχει. Ξέρεις βρε αδερφέ που είναι το...πάνω και που το κάτω! :lol::lol::lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε τόση ώρα για το πενάκι, κι επειδή με ζάλισε και μία συνάδελφος, θα μπορεί κανείς να το δουλέψει και με το νύχι του;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί να μην έχει καθόλου κουμπιά όπως το Ν9.

Αν και με το ICS αυτό είναι δυνατό, μεταφέροντας τα κουμπιά στην οθόνη. Αλλά τότε μειώνεις το ωφέλιμο της οθόνης κατά λίγο, που η Samy αποφάσισε να μην το κάνει.

Προσωπικά το προτιμώ έτσι ώς έχει. Ξέρεις βρε αδερφέ που είναι το...πάνω και που το κάτω! :lol::lol::lol:

 

Εννοεις τα capactive,αλλα και αυτα κουμπια ειναι σε τελικη απλως δεν ειναι hardware....τεσπα αλλη η φιλοσοφια του meego και αλλη του android ας μην το επεκτεινουμε ειμαστε και off-topic:p

Η συσκευη μου αρεσει και για τις λειτουργιες που ανεφερα και πιο πανω και που δεν υπαρχουν στους ανταγωνιστες με android πλατφορμα.Δινει η Samsung σημασια και στο software και στην τελικη εμπειρια χρησης στη καθημερινοτητα του καταναλωτη:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέτε τόση ώρα για το πενάκι, κι επειδή με ζάλισε και μία συνάδελφος, θα μπορεί κανείς να το δουλέψει και με το νύχι του;

 

Όχι αυτό δεν γίνεται στις capacitive

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά, από ότι φαίνεται, τα αγγλικά internet shops είναι σχεδόν πάντα πιο ακριβά από τα αντίστοιχα γερμανικά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν καταλαβα καλα πρεπει να ειναι σε λειτουργια οπως το system restore των pc σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με μια custom rom εκκινεις τη λειτουργια αυτη και επανερχεται στις εργοστασιακη του κατασταση χωρις να περνας απο τη διαδικασια να το επαναφερεις εσυ:).Καλο μου ακουγεται:)

 

Στο HTC HD2 που έχω όταν φορούσε windows 6.5 υπήρχε η επιλογή restore πατώντας συνδιασμο πλήκτρων.

Μου έκανε εντύπωση που σε android δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα .

Είναι ευχαριστο που το ξαναπροσθετουν στη Rom του gs3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, από ότι φαίνεται, τα αγγλικά internet shops είναι σχεδόν πάντα πιο ακριβά από τα αντίστοιχα γερμανικά.

 

Ναι όντως ισχύει αυτό,το κακό είναι ότι στο amazon de έχουν για παραγγελία μόνο το μπλε ενώ το λευκό όχι ακόμα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιο δεμένο και classy στο μπλε χρώμα αν και θα προτιμούσα το καπάκι του GS2 μιας και το Glossy του 3 αφήνει πολλές δαχτυλιές :)

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KzDwxpFgoDg]Samsung I9300 Galaxy S III hands-on - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ειναι ποιο ομορφο σε μπλε , αν και εγω γενικα με το άσπρο δεν τα πάω καλά

Πως τα καταφέρνει το gsmarena και εκανε σύντομο unboxing ....Μπραβο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ωραίο είναι και το μπλε αλλά νομίζω ότι θα το έπαιρνα λευκο.. πάντως στο Hands On του GsmArena δείχνει ωραίο το μπλε αν και θα μαζεύει δαχτυλιές
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...