Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν καθόλου διαφορά από το s2 δηλαδή.

 

Και κάποιος με s2 το χαρακτήρισε "ταψί"! :lol::lol:

 

Μακάρι κάποιος να έκανε σύγκριση στο πώς "κάθεται" στο χέρι σε σύγκριση με το S2.

Εννοώ αν γλιστράει περισσότερο ή λιγότερο...

 

Υ.Γ. Στα διαθέσιμα εικονίδια για avatar γιατί δε μπαίνει και η επιλογή της μπλε έκδοσης;

Edited by Idomeneas80

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εννοώ αν γλιστράει περισσότερο ή λιγότερο...

 

Είναι τόσο καθοριστικό αυτό; Υπάρχουν τόσα ενδιαφέρονται συγκριτικά ουσίας που μπορούν να γίνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καθοριστικό αυτό; Υπάρχουν τόσα ενδιαφέρονται συγκριτικά ουσίας που μπορούν να γίνουν.

 

Έχει σημασία, γιατί δυστυχώς το -μαύρο- s2 γλιστράει αρκετά στο χέρι, επειδή το πίσω καπάκι δεν έχει μεγάλο συντελεστή τριβής.

 

Ενώ το s1 που έχει γυαλιστερό πίσω καπάκι, το χέρι "γραπωνει" καλύτερα το κινητό, και δεν γλιστράει καθόλου.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία, γιατί δυστυχώς το -μαύρο- s2 γλιστράει αρκετά στο χέρι, επειδή το πίσω καπάκι δεν έχει μεγάλο συντελεστή τριβής.

 

Ενώ το s1 που έχει γυαλιστερό πίσω καπάκι, το χέρι "γραπωνει" καλύτερα το κινητό, και δεν γλιστράει καθόλου.

 

Εγω εχω το s1 σε λευκο και ο πεθερος μου το s2 σε μαυρο.Σε πληροφορω οτι το δικο μου δεν τολμαω να το βγαλω απο την case mate γιατι θα μου φυγει απο τα χερια, γλιστραει παρα πολυ και ευτυχως το εχω σωσει απο τουμπες στο παρα πεντε πολλες φορες.Το s2 αντιθετα, η πλατη του ειναι λιγο σαγρε και ειναι αρκετα σταθερο στο χερι !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το s1 σε λευκο και ο πεθερος μου το s2 σε μαυρο.Σε πληροφορω οτι το δικο μου δεν τολμαω να το βγαλω απο την case mate γιατι θα μου φυγει απο τα χερια, γλιστραει παρα πολυ και ευτυχως το εχω σωσει απο τουμπες στο παρα πεντε πολλες φορες.Το s2 αντιθετα, η πλατη του ειναι λιγο σαγρε και ειναι αρκετα σταθερο στο χερι !!!

 

Περίεργο! Εγώ που σχεδόν κάθε μέρα χρησιμοποιώ και τα 2, βλέπω τεράστια διάφορα στο πιάσιμο...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το s1 γλιστράει αρκετά και πολύ περισσότερο από το s2. Τα έχω και τα δύο και έχω άμεση άποψη. Και επειδή είχα στην αρχή το μαύρο s2 ενώ τώρα έχω το λευκό s2, το μαύρο s2 λόγω του σαγρέ πίσω καπακιού, έχει το καλύτερο κράτημα. Το s1 χωρίς θήκη είναι θέμα χρόνου να σου φύγει από το χέρι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το s1 γλιστράει αρκετά και πολύ περισσότερο από το s2. Τα έχω και τα δύο και έχω άμεση άποψη. Και επειδή είχα στην αρχή το μαύρο s2 ενώ τώρα έχω το λευκό s2, το μαύρο s2 λόγω του σαγρέ πίσω καπακιού, έχει το καλύτερο κράτημα. Το s1 χωρίς θήκη είναι θέμα χρόνου να σου φύγει από το χέρι.

 

κι εγώ, καθημερινός χρήστης και των δύο, πιστεύω ότι το s1 γλυστράει πολύ περισσότερο από το s2.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω και τα 2 (βασικά το 1 το έδωσα στη γυναίκα μου όταν πήρα το 2).

Το δύο γλιστράει σαφώς λιγότερο όμως πιστεύω ότι υπάρχει πολύ μεγάλο περιθώριο βελτίωσης σε αυτόν τον τομέα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω και τα 2 (βασικά το 1 το έδωσα στη γυναίκα μου όταν πήρα το 2).

Το δύο γλιστράει σαφώς λιγότερο όμως πιστεύω ότι υπάρχει πολύ μεγάλο περιθώριο βελτίωσης σε αυτόν τον τομέα.

 

Παλιά καλά κινητά που είχαν και κορδονάκι να τα κρατάς...Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί καταργήσανε αυτή τη δυνατότητα. Πχ το Ν97 το είχα σώσει πολλές φορές με αυτό. Στα καινούρια είσαι σχεδόν υποχρεωμένος να τα έχεις σε μία θήκη, που σχεδόν καταστρέφουν την εμφάνιση. Αλλιώς ζεις με τον συνεχή φόβο της πτώσης!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παλιά καλά κινητά που είχαν και κορδονάκι να τα κρατάς...Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί καταργήσανε αυτή τη δυνατότητα. Πχ το Ν97 το είχα σώσει πολλές φορές με αυτό. Στα καινούρια είσαι σχεδόν υποχρεωμένος να τα έχεις σε μία θήκη, που σχεδόν καταστρέφουν την εμφάνιση. Αλλιώς ζεις με τον συνεχή φόβο της πτώσης!

Και το s και το sii έχουν τη δυναότητα για το κορδονάκι αλλά δεν περιέχεται στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε στην έκδοση των 16 gb γίνεται αυτήν την στιγμή προπαραγγελία στο amazon.de στην τιμή των € 588,90.

 

Από την άλλη το clove δέχεται προπαραγγελίες για μπλε και άσπρο αλλά στην τιμή των €640,00 (έκδοση 16 gb πάντα).

 

Ενώ στο hoh.de οι τιμές για προπαραγγελία έχουν διαμορφωθεί ως εξής (και για τα δύο χρώματα):

Έκδοση 64 gb €799,00

Έκδοση 32 gb € 699,00

Έκδοση 16 gb € 589,00

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το s1 σε λευκο και ο πεθερος μου το s2 σε μαυρο.Σε πληροφορω οτι το δικο μου δεν τολμαω να το βγαλω απο την case mate γιατι θα μου φυγει απο τα χερια, γλιστραει παρα πολυ και ευτυχως το εχω σωσει απο τουμπες στο παρα πεντε πολλες φορες.Το s2 αντιθετα, η πλατη του ειναι λιγο σαγρε και ειναι αρκετα σταθερο στο χερι !!!

Συμφωνω, το s2 δεν γλιστραει καθολου λογω της σαγρε πλατης(και με της δυο μπαταριες) , ενω το s1 φευγει ευκολα .Φανταζομε οτι αν ειναι γυαλιστερο και το siii θα γλιστραει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συγκρίνοντας τα με τις διαστάσεις τους δεν με χαλάει ιδιαίτερα το s3. Το παρειγγειλα και θα στείλω πίσω το HTC ONE S.

 

Αν επιτρέπεται απο που το παράγγειλες ???

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε στην έκδοση των 16 gb γίνεται αυτήν την στιγμή προπαραγγελία στο amazon.de στην τιμή των € 588,90.

 

Από την άλλη το clove δέχεται προπαραγγελίες για μπλε και άσπρο αλλά στην τιμή των €640,00 (έκδοση 16 gb πάντα).

 

Εμένα μαζί με έξοδα αποστολής μου έκατσε 596,13€ από Γερμανία (Amazon.de).

Και δεν ξέρω τι παίζει και με το ΦΠΑ αφού εδώ (Κύπρο) έχουμε 17%.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μαζί με έξοδα αποστολής μου έκατσε 596,13€ από Γερμανία (Amazon.de).

Και δεν ξέρω τι παίζει και με το ΦΠΑ αφού εδώ (Κύπρο) έχουμε 17%.

 

Ο ΦΠΑ έχει ήδη πληρωθεί στην Γερμανία και είναι 19% (συμπεριλαμβάνεται στην τιμή που αναφέρεις). Σύμφωνα με την κοινοτική νομοθεσία δεν θα πληρώσεις και τον ΦΠΑ της Κύπρου. Το ποσό που αναφέρεις είναι η τελικά τιμή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παντως το κεντρικο home button ειναι πολυ πρακτικο και χρησιμο στη παρων συσκευη σε αντιθεση με τις ναυαρχιδες HTC,Sony που δεν το εχουν και ειναι πολυ αβολο και δεν μου αρεσε,βεβαια θα προτιμουσα το double tap του N9 αλλο απο το σκετο on/off καλο ειναι το home button για να μπαινεις απο αναμονη:p

Ελπιζω βεβαια να μην εχει θεματα οπως το One X σε πολλες συσκευες και το σκεφτομαι σοβαρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Amazon.UK

Αλλά μένω Αγγλία. Είχα πάρει από εκεί το one s και τους το επιστρέφω για επιστροφή χρημάτων.

 

Πλήρωσα 415λιρες το one S και το s3 κοστίζει 500.

Link to comment
Share on other sites

Amazon.UK

Αλλά μένω Αγγλία. Είχα πάρει από εκεί το one s και τους το επιστρέφω για επιστροφή χρημάτων.

 

Πλήρωσα 415λιρες το one S και το s3 κοστίζει 500.

 

Φιλε μου να σε ρωτησω απο amazon uk στις ποσες ημερες γινεται επιστροφη χρηματων η'αντικατασταση συσκευης σε περιπτωση ελαττωματικης συσκευης,θηκες η' καρτα μνημης για κινητο εχω παρει απο amazon αλλο κινητο οχι ευχαριστω πολυ,sorry γiα το off-topic:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε στην έκδοση των 16 gb γίνεται αυτήν την στιγμή προπαραγγελία στο amazon.de στην τιμή των € 588,90.

 

Από την άλλη το clove δέχεται προπαραγγελίες για μπλε και άσπρο αλλά στην τιμή των €640,00 (έκδοση 16 gb πάντα).

 

Ενώ στο hoh.de οι τιμές για προπαραγγελία έχουν διαμορφωθεί ως εξής (και για τα δύο χρώματα):

Έκδοση 64 gb €799,00

Έκδοση 32 gb € 699,00

Έκδοση 16 gb € 589,00

Εγω πάλι ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω την διάφορα τον 100 ευρω απο εκδοσή σε έκδοση π.χ (32gb με 64gb)

και καλα εντάξει 32 με 64 ειναι μεγάλη διάφορα ... αλλα 16 gb με 32 δεν δικαιολογείται .... ( ετσι πιστευω) :confused::confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω απο amazon uk στις ποσες ημερες γινεται επιστροφη χρηματων η'αντικατασταση συσκευης σε περιπτωση ελαττωματικης συσκευης,θηκες η' καρτα μνημης για κινητο εχω παρει απο amazon αλλο κινητο οχι ευχαριστω πολυ,sorry γiα το off-topic:p

 

30 μέρες έχει διορία και πρέπει να υπάρχει σαφής λόγος επιστροφής για refund

 

Εγω πάλι ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω την διάφορα τον 100 ευρω απο εκδοσή σε έκδοση π.χ (32gb με 64gb)

και καλα εντάξει 32 με 64 ειναι μεγάλη διάφορα ... αλλα 16 gb με 32 δεν δικαιολογείται .... ( ετσι πιστευω) :confused::confused:

 

Κατ εμέ, δεν έχει νόημα πάνω από 16 από τη στιγμή που μια micro sd κοστίζει ψιχουλα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κατ εμέ, δεν έχει νόημα πάνω από 16 από τη στιγμή που μια micro sd κοστίζει ψιχουλα

Η οποία όμως δεν φτάνει σε τίποτα την ταχύτητα της οnbοard μνήμης. Ακόμα και class 10.

Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο που δείχνει 38 αναβαθμίσεις που έγιναν στο s3 σε σχέση με το s2.

Η πλήρη λίστα υπάρχει στο φόρουμ forum.xda-developers

Edited by kos
Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο που δείχνει 38 αναβαθμίσεις που έγιναν στο s3 σε σχέση με το s2.

Η πλήρη λίστα υπάρχει στο φόρουμ forum.xda-developers

 

Μπραβο! Παρα πολυ καλο βιντεο και ενημερωτικο! Δεν ξερω βρε παιδια αλλα παρα την πρωτη χλιαρη μου αντιδραση,οσο περναει ο καιρος και το χαζευω στο διαδυκτιο τοσο πιο πολυ το ερωτευομαι!!! Ειδικα αυτο το λευκο ειναι απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημμα. Οχι για το...χρώμα αλλά για το αν πρέπει να περιμένω να το πάρω ή να το χτυπήσω μόλις έρθει.

Αν περιμένω λίγους μήνες θα πέσει λίγο η τιμή και τα ενδεχόμενα παιδικά προβλήματα θα έχουν λυθεί.

Αλλά μπορεί τελικά η τιμή (σε...δραχμές) να είναι απαγορευτική! :cry::X

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...