Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιθανότατα χρησιμοποιείς τον modded sms client της Cyanogen?

 

Δεεχέχω ιδέα τι χρησιμοποιώ . Το θέμα είναι ότι μια στέλνει και μια όχι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω ξεχάσει τον τρόπο που μαθαίνει λέξεις το SwiftKey. Πολλές φορές γράφω μια λέξη, μου εμφανίζει λάθος πρόταση και την διορθώνω χειροκίνητα. Την επόμενη φορά που προσπαθώ να γράψω την ίδια λέξη, σαν πρώτη επιλογή εμφανίζει πάλι την λάθος λέξη. Τι δεν κάνω σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Με το πρόβλημα που είχα στο Swype που έκανε πολύ ώρα να αλλάξει γλώσσα, τελικά το έλυσα κάνοντας sign in στο Swype. Επίσης διάβασα ότι αν εμφανιστεί ξανά, μπορείτε να απενεργοποιήσετε το backup για λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε να μου προτείνετε ελληνικά πληκτρολόγια αυτής της μορφής:

 

http://cdn7.staztic.com/app/a/364/364412/perfect-keyboard-pro-52-4-s-307x512.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε να μου προτείνετε ελληνικά πληκτρολόγια αυτής της μορφής:

 

http://cdn7.staztic.com/app/a/364/364412/perfect-keyboard-pro-52-4-s-307x512.jpg

 

Smart keyboard (έχει layout για το T9 που έχεις στο screenshot)

Τ9 rule! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα Samsung galaxy s duos και θα ήθελα να περάσω ένα ελληνικό πληκτρολόγιο με μεγάλα πλήκτρα γιατί έχω μεγάλα δάκτυλα και δυσκολεύομαι αρκετά . Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα Samsung galaxy s duos και θα ήθελα να περάσω ένα ελληνικό πληκτρολόγιο με μεγάλα πλήκτρα γιατί έχω μεγάλα δάκτυλα και δυσκολεύομαι αρκετά . Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ

 

Εγω ίσως έχω μεγαλύτερα δάχτυλα αλλά δεν έχω πρόβλημα με Swype και swiftkey γιατί δεν είναι υποχρεωτικό να πατάς ακριβως πάνω στα γράμματα που πρέπει, για δοκίμασε και θα δεις τι εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και τα δύο αλλά δεν είναι αυτό που ήθελα. Δεν ξέρω αν έχει στις ρυθμίσεις του να μεγαλώνουν τα γράμματα γιατι δεν βρήκα κάτι ανάλογο.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και τα δύο αλλά δεν είναι αυτό που ήθελα. Δεν ξέρω αν έχει στις ρυθμίσεις του να μεγαλώνουν τα γράμματα γιατι δεν βρήκα κάτι ανάλογο.

 

Φιλαράκο, πάνω απο το αρχικό ποστ σου, προτείνουμε πληκτρολόγιο με μεγάλα πλήκτρα....

Smart keyboard με T9 layout

μονόδρομος για εμάς τους "χοντροδάχτυλους"

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η πληκτρολόγιο που να γράφεις με το χέρι μήνυμα? όπως στο note2 που γράφεις με την γραφίδα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η πληκτρολόγιο που να γράφεις με το χέρι μήνυμα? όπως στο note2 που γράφεις με την γραφίδα?

 

Εννοείς χειρόγραφο; Το Swype αν θυμάμαι καλά το κάνει αυτό, υποθέτω και το Swiftkey.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και τα δύο αλλά δεν είναι αυτό που ήθελα. Δεν ξέρω αν έχει στις ρυθμίσεις του να μεγαλώνουν τα γράμματα γιατι δεν βρήκα κάτι ανάλογο.

 

Το μέγεθος αλλάζει στο SwiftKey.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς χειρόγραφο; Το Swype αν θυμάμαι καλά το κάνει αυτό, υποθέτω και το Swiftkey.:)

 

Ναι χειρόγραφο. Οκ δοκιμάσω αυτά τα δυο να δώ.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype έχει χειρόγραφο. Το SwiftKey όχι. Βέβαια και του Swype που την είχα δοκιμάσει δεν έχει καμία σχέση με την έννοια χειρόγραφο όπως την εννοεί ένα Note 2, για παράδειγμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype έχει χειρόγραφο. Το SwiftKey όχι. Βέβαια και του Swype που την είχα δοκιμάσει δεν έχει καμία σχέση με την έννοια χειρόγραφο όπως την εννοεί ένα Note 2, για παράδειγμα.

 

Το swift key δεν εχει ,έχεις δίκιο. Θα δοκιμάσω τώρα του swype να δώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο alcatel 997 d , κατεβασα το πληκτρολογιο emjoi, το επιλεγω στις ρυθμισεις πληκτρολογιου, αλλα δεν εμφανιζεται οταν βγαινει το πληκτρολογιο στις εφαρμογες.. Ξερετε τι πρεπει να κανω?

Οταν πατω τις ρυθμισεις πανω στο παλιο πληκτρολ. δεν εχει το emjoi στην επιλογη γλωσσων... Που εχει ενεργοποιηθει, να το βρω;; (touchpalΠληκτρολογιο χρησιμοποιω)

Ευχαριστω

 

Βρε παιδια οπως ενωνετε τα θεματα, γινεται λιγο χαμος. Εδω που φερατε το θεμα με το emoji ειναι 70 σελιδες... Τι να πρωτοδιαβασω; Εδω γραφετε ο,τι αφορα το πληκτρολογιο γενικα...

Μηπως να σπαγατε τα θεματα σε μικροτερες κατηγοριες;; Θα βοηθουσε και στην αναζητηση.. Κανω λαθος;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Κατεβασα το swype keyboard αλλα μου βγαζει αλλες λεξεις απαυτες που παταω, αλλα γραμματα κ στις ρυθμισεις εβγαλα το autocorrection αλλα παλι μου βγαζει δικες του λεξεις. Εσεις πως το βολευτηκατε?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Κατεβασα το swype keyboard αλλα μου βγαζει αλλες λεξεις απαυτες που παταω, αλλα γραμματα κ στις ρυθμισεις εβγαλα το autocorrection αλλα παλι μου βγαζει δικες του λεξεις. Εσεις πως το βολευτηκατε?

 

Κάτι κάνεις λάθος .

Πληκτρολογείς κάποια γράμματα από την λέξη που θέλεις και από πάνω σου βγάζει πιθανές λέξεις ( με βάση αυτό που έχεις πληκτρολογήσει ) . Όταν σου βγάλει την λέξη που θέλεις να γράψεις πατάς πάνω της, και μετά συνεχίζεις στην επόμενη με τον ίδιο τρόπο . Τα κενά μπαίνουν μόνα τους μόλις επιλέξεις την λέξη .

Link to comment
Share on other sites

γινεται να μην μου βγαζει καθολου πιθανες λεξεις? λειτουργει μονο στο αγγλικο πληκτρολογιο?

 

Είναι βέβαιο πως κάτι κάνεις λάθος.

Στην πρόβλεψη με swipe είναι από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο. Με την κλασική πληκτρολόγηση σίγουρα έχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο πως κάτι κάνεις λάθος.

Στην πρόβλεψη με swipe είναι από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο. Με την κλασική πληκτρολόγηση σίγουρα έχει κάποιο θέμα.

 

σαν τι λαθος κανω? για να σας δωσω παραδειγμα ηθελα να γραψω κατι απλο οπως Na (μου το εβγαζε N.A.) k se (see μου το εβγαζε ενω δεν ειχα για πολυ ωρα το δαχτυλο πανω στο e)

 

κατεβασα το trial απτο swype keyboard. μηπως εσεις λετε αλλη εφαρμογη?πειτε μ ακριβως τι πρεπει να κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard (έχει layout για το T9 που έχεις στο screenshot)

Τ9 rule! :)

 

Ευχαριστώ.

Το κατέβασα αλλά απ' ότι βλέπω το T9 δεν λειτουργεί στα Ελληνικά. Τί χρειάζεται για να λειτουργήσει?

Link to comment
Share on other sites

σαν τι λαθος κανω? για να σας δωσω παραδειγμα ηθελα να γραψω κατι απλο οπως Na (μου το εβγαζε N.A.) k se (see μου το εβγαζε ενω δεν ειχα για πολυ ωρα το δαχτυλο πανω στο e)

 

κατεβασα το trial απτο swype keyboard. μηπως εσεις λετε αλλη εφαρμογη?πειτε μ ακριβως τι πρεπει να κατεβασω

 

Δεν υπάρχουν οι λέξεις που έγραψες γι'αυτό σου πρότεινε αυτές. Επίσης το ελληνικό λεξικό το κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

σαν τι λαθος κανω? για να σας δωσω παραδειγμα ηθελα να γραψω κατι απλο οπως Na (μου το εβγαζε N.A.) k se (see μου το εβγαζε ενω δεν ειχα για πολυ ωρα το δαχτυλο πανω στο e)

 

Αν καταλαβα καλα, προσπαθεις να γραψεις με το Swype σε greeklish..;:eek:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...