Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε...τι δεν πάει καλά δεν μπορώ να καταλάβω...

Λες να φταίει που έχω άλλο density?

Φαντάσου, γράφω και γράφω πολύ πιο γρήγορα από ότι εμφανίζονται οι λέξεις

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τι να πω φίλε δεν ξέρω.

Σε μένα σφαίρα πάει όπως είπα και τώρα με αυτό γράφω..

Βγαλτο και ξαναβάλτο μήπως στρώσει

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα είχα μια παλιά έκδοση του Swype με το κουμπί εναλλαγής γλώσσας και σήμερα ανανεώθηκα στη νέα έκδοση. Είδα όμως ότι μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου δεν δουλεύει το swype από το σήμα του swype προς το space για εναλλαγή της γλώσσας και πρέπει να το κάνω με παρατεταμένο το space την πρώτη φορά και μετά δουλεύει όπως πρέπει η εναλλαγή. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το μικρό πρόβλημα ?

 

Πάντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα είχα μια παλιά έκδοση του Swype με το κουμπί εναλλαγής γλώσσας και σήμερα ανανεώθηκα στη νέα έκδοση. Είδα όμως ότι μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου δεν δουλεύει το swype από το σήμα του swype προς το space για εναλλαγή της γλώσσας και πρέπει να το κάνω με παρατεταμένο το space την πρώτη φορά και μετά δουλεύει όπως πρέπει η εναλλαγή. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το μικρό πρόβλημα ?

 

Πάντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά!

 

την πρωτη φορα μου το εκανε αυτο!

μετα δουλευει ρολοι!

τεσπα μικρο το κακο! εξάλλου θα ερθουν και αλλα updates που θα λυσουν το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα μου το εκανε αυτο!

μετα δουλευει ρολοι!

τεσπα μικρο το κακο! εξάλλου θα ερθουν και αλλα updates που θα λυσουν το θεμα!

 

Εντάξει αφού είναι υπαρκτό παρόμοιο πρόβλημα είναι μικρό το κακό.

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αφού είναι υπαρκτό παρόμοιο πρόβλημα είναι μικρό το κακό.

Ευχαριστώ για την απάντηση !

 

Δεν είναι πρόβλημα! Έτσι λειτουργεί!

 

Δεν κάνει εναλλαγή γλωσσών, αλλά εναλλαγή στις recent languages! Δηλαδή πρέπει να κάνεις πρώτα μια αλλαγή.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

καποιο πληκτρολογιο σε διαταξη phonepad T9 γνωριζουμε αν υπαρχει για το nexus...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κκ εγώ το νέο Swype και εντυπωσιάστηκα. Σε πρόβλεψη ξεπέρασε και το swiftkey. Πιστεύω ότι αυτά είναι τα καλύτερα μακράν. Το Swype μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με απλή πληκτρολόγηση και όχι με swyping, με τα ίδια εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κκ εγώ το νέο Swype και εντυπωσιάστηκα. Σε πρόβλεψη ξεπέρασε και το swiftkey. Πιστεύω ότι αυτά είναι τα καλύτερα μακράν. Το Swype μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με απλή πληκτρολόγηση και όχι με swyping, με τα ίδια εντυπωσιακά αποτελέσματα.

ειναι εντυπωσιακή η προβλεψη!

εχω παθει την πλακα μου και εγω!

βγαζει προβλεψεις μεχρι και στις βρισιές!:lol:

απλα εμενα δεν με βολευει σε landscape εκει το αλλαζω δυστυχώς !:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να εχει τη κλασσική διάταξη των πλήκτρων δηλαδη, 3Χ4;; :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να εχει τη κλασσική διάταξη των πλήκτρων δηλαδη, 3Χ4;; :confused:

 

Smart keyboard pro

 

GO keyboard

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξαναγύρισα στο swiftkey μετά από μια μέρα που δοκίμασα το swype. Εκεί που υπερτερεί τελικά το SwiftKey κατά τη γνώμη μου είναι στην αίσθηση που έχει στα δάχτυλα που είναι πιο ρεαλιστική και ότι σε γρήγορη πληκτρολόγηση με τα δύο χέρια κάνει λιγότερα λάθη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για να έχω 160 χαρακτήρες στα μηνύματα, με την προεγκατεστημένη εφαρμογή Swype, τι θα πρέπει να επιλέξω: Gsm Alphabet, Unicode, Automatic ; Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο keyboard να προτείνετε, μη φοβηθείτε.. :p

 

P.S.: Με Gsm alphabet μου βγάζει ειδοποίηση πριν σταλεί το μήνυμα ότι ίσως μερικοί από τους χαρακτήρες να μην εμφανιστούν στον παραλήπτη.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για να έχω 160 χαρακτήρες στα μηνύματα, με την προεγκατεστημένη εφαρμογή Swype, τι θα πρέπει να επιλέξω: Gsm Alphabet, Unicode, Automatic ; Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο keyboard να προτείνετε, μη φοβηθείτε.. :p

 

P.S.: Με Gsm alphabet μου βγάζει ειδοποίηση πριν σταλεί το μήνυμα ότι ίσως μερικοί από τους χαρακτήρες να μην εμφανιστούν στον παραλήπτη.....

Δεν εχει να κανει με το keyboard, εχει να κανει με την εφαρμογη μηνυματων.

Ψαξε στις ρυθμισεις μηνυματων για εξοικονομηση κοστους, αν δεν βρεις κατι ρωτησε στο τοπικ του τηλεφωνου σου και αν παλι δεν βρεις κατι πας για Handcent SMS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. με Greek Language https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ.. , υπαρχει και καποιο αλλο σαν το Handcent SMS για Ελληνικα με 160 χαρακτηρες αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και καποιο αλλο σαν το Handcent SMS για Ελληνικα με 160 χαρακτηρες αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.

Λέγεται go sms.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με το keyboard, εχει να κανει με την εφαρμογη μηνυματων.

Ψαξε στις ρυθμισεις μηνυματων για εξοικονομηση κοστους, αν δεν βρεις κατι ρωτησε στο τοπικ του τηλεφωνου σου και αν παλι δεν βρεις κατι πας για Handcent SMS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0. με Greek Language https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ.. , υπαρχει και καποιο αλλο σαν το Handcent SMS για Ελληνικα με 160 χαρακτηρες αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.

 

Λέγεται go sms.

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις γρήγορες απαντήσεις σας!! :)

 

P.S.: Σας πολλές "προσβάσεις" δε ζητούν οι εφαρμογές του Play Store;.... :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις γρήγορες απαντήσεις σας!! :)

 

P.S.: Σας πολλές "προσβάσεις" δε ζητούν οι εφαρμογές του Play Store;.... :ninja:

off-topic.... εχεις/εχουμε ''υπογραψει'' οτι αποδεχομαστε το play.... εκει να δεις προσβασεις.... :lol::X

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

off-topic.... εχεις/εχουμε ''υπογραψει'' οτι αποδεχομαστε το play.... εκει να δεις προσβασεις.... :lol::X

 

"Σωστό" κι αυτό.... :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δημητρη πως αλλαζουμε το layout σε αυτο το πληκτρολογιο?απο qwerty σε t9?επισης πηγα για δοκιμη να γραψω την αγαπημενη σου λεξη(ξερεις εσυ :p ) αλλα φυσικα δεν την ειχε!πως ομως την προσθετω?

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο το κενο

πατωντας το κενο απλα αλλαζει η γλωσσα.δεν λεω αυτο

EDIT οκ το βρηκα πως αλλαζει layout.αλλα οταν μια λεξη δεν υπαρχει και μου βγαζει αλλες πως προσθετω αυτην που τελικα θελω?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι, το πληκτρολόγιο με τα μεγαλύτερα γράμματα σε μέγεθος , ποιο είναι? το θελω για ένα Nexus...
Link to comment
Share on other sites

δημητρη πως αλλαζουμε το layout σε αυτο το πληκτρολογιο?απο qwerty σε t9?επισης πηγα για δοκιμη να γραψω την αγαπημενη σου λεξη(ξερεις εσυ :p ) αλλα φυσικα δεν την ειχε!πως ομως την προσθετω?

 

δεν το βρηκα πως το κανει αλλα αν τη γραψεις μια δυο φορες χωρις τ9 δοκιμαζοντας μετα με τ9 τη βγαζει αμεσως να δω αν το κραταει αυριο σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλο το τ9 του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...