Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω μεταχειρισμενο ψαχνω να παρω...αλλα πωσ θα καταλαβω τι ειναι?εαν ειναι ανακατασκευασμενο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πως μπορώ να καταλάβω ποιο έχω το πείρα από κατάστημα της vodafone ποιο λέτε να είναι και πως μπορώ να το καταλάβω; Η HTC επίσημα ποιο βγάζει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πως μπορώ να καταλάβω ποιο έχω το πείρα από κατάστημα της vodafone ποιο λέτε να είναι και πως μπορώ να το καταλάβω; Η HTC επίσημα ποιο βγάζει?

 

Υπάρχουν 2 εκδόσεις, που βασικά είναι 2 τύποι επεξεργαστή. Η μία με τον s4 λέει μοντέλο επεξεργαστή z520 τρέχει στο 1.5ghz, αυτή θεωρείται η "καλή" και η άλλη έχει μοντέλο z560 και τρέχει στο 1.7 σε s3 επεξεργαστή..Στην καθημερινή χρήση ΄βεβαια δεν καταλαβαίνεις διαφορά όπως λένε. Τωρα πλέον βγαίνει με τον s3. Θα το δεις και στο κουτί. Απλά κοίτα και λίγο πίσω το νήμα, το έχουν πει πολλές φορές. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 εκδόσεις, που βασικά είναι 2 τύποι επεξεργαστή. Η μία με τον s4 λέει μοντέλο επεξεργαστή z520 τρέχει στο 1.5ghz, αυτή θεωρείται η "καλή" και η άλλη έχει μοντέλο z560 και τρέχει στο 1.7 σε s3 επεξεργαστή..Στην καθημερινή χρήση ΄βεβαια δεν καταλαβαίνεις διαφορά όπως λένε. Τωρα πλέον βγαίνει με τον s3. Θα το δεις και στο κουτί. Απλά κοίτα και λίγο πίσω το νήμα, το έχουν πει πολλές φορές. :)

Εκείνο με τον S4 είναι αισθητά γρηγορότερο αλλά επί της ουσίας τίποτα το ιδιαίτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο με τον S4 είναι αισθητά γρηγορότερο αλλά επί της ουσίας τίποτα το ιδιαίτερο :)

Αν ήταν αισθητά πιο γρήγορο τότε θα ήταν θέμα "ουσιας" όπως λες και θα το είχαμε ψάξει όλοι να το βρούμε με κάποιο τρόπο.. Δεν είναι όμως τόσο πιο γρήγορο και το έχουν επιβεβαιώσει παιδιά που πέρασαν και από τις 2 συσκευές ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά για τον Θεό, κάποιος moderator, να βάλει τις 2 εκδόσεις του κινητού στο πρώτο post

 

Είναι γεγονός ότι αυτό θα έπρεπε να έχει γίνει από καιρό... το πρώτο post ενημερώθηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι αυτό θα έπρεπε να έχει γίνει από καιρό... το πρώτο post ενημερώθηκε.

 

Ενημερωστε και οτι δεν εχει dual led καθως και για την front camera 0.3 οχι 1.3.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωστε και οτι δεν εχει dual led καθως και για την front camera 0.3 οχι 1.3.

Ενημερώθηκε και πάλι το πρώτο post ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε και πάλι το πρώτο post ;)

 

Τα έχετε μπερδεψει.

Δεν υπάρχει διαχωρισμός στις κάμερες ανάμεσα στα δυο μοντελα

8MP με (single) led flash main camera

0,3MP (VGA) front camera

 

Και στα 2 μοντελα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το 1.3 mp της μπροστινής κάμερας το είχα δει και αλλού. Όπως και να'χει έκανα μια ανζήτηση στο google και μιας και βρήκα κάποια αποτελέσματα, το post ενημερώθηκε και πάλι. Thanks για την επισήμανση :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ 1.25 ΜΒ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ ΕΧΘΕΣ.ΣΤΟ ΣΑΙΤ ANDROID HELLAS ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ......Μέρα αναβαθμίσεων σήμερα αφού μετά το Galaxy S3 που πήρε τo Android 4.1.2 και το HTC One X άρχισε να αναβαθμίζεται στην 4.1.1.Η νέα έκδοση έχει αρχίσει ήδη να φθάνει σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες ανάμεσα τους και η χώρα μας.Η εγκατάσταση της γίνεται OverTheAir από το κινητό σας, ενώ πριν την κανονική αναβάθμιση προηγείται ένα μικρότερο πακέτο του 1.25MB που πρέπει να εγκαταστήσετε.

 

Η νέα έκδοση φέρνει όλα τα καλούδια του Jelly Bean αλλά και κάποιες μικρές αλλαγές στο ίδιο το sense όπως το ανανεωμένο πληκτρολόγιο.

Σχολιασμός στο Forum.......ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το τηλέφωνο στην Arvato για service και μου το επέστρεψαν με την 4.0.4 και Sense 4.1,θυμίστε μου αν αυτή έχει από τη μάνα του ή την 4.0.3 ή κάποια άλλη έκδοση Sense.Το κινητό είναι της t-Mobile.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι δε δουλεύει το accelerometer(προφανώς έχω τικάρει την επιλογή) ενώ πριν το στείλω δούλευε.Άλλο πρόβλημα δεν έχω δει προς το παρόν,αλλά γιατί να μη δουλεύει?Μου έχουν εγκαταστήσει και κάποιο extension νομίζω.

 

Ψάχνω και στο νετ,και βλέπω πως και άλλοι χρήστες το έχουν αντιμετωπίσει αυτό.Κάποιος που το έχει λύσει κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το τηλέφωνο στην Arvato για service και μου το επέστρεψαν με την 4.0.4 και Sense 4.1,θυμίστε μου αν αυτή έχει από τη μάνα του ή την 4.0.3 ή κάποια άλλη έκδοση Sense.Το κινητό είναι της t-Mobile.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι δε δουλεύει το accelerometer(προφανώς έχω τικάρει την επιλογή) ενώ πριν το στείλω δούλευε.Άλλο πρόβλημα δεν έχω δει προς το παρόν,αλλά γιατί να μη δουλεύει?Μου έχουν εγκαταστήσει και κάποιο extension νομίζω.

 

Ψάχνω και στο νετ,και βλέπω πως και άλλοι χρήστες το έχουν αντιμετωπίσει αυτό.Κάποιος που το έχει λύσει κάπως?

 

Την 4.0.3. έχει από την μάνα του αλλά όλοι έχουμε αναβαθμιστεί πλέον στην 4.0.4. και Sense 4.1.

Για ποιο λόγο το έστειλες για service???

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ 1.25 ΜΒ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ ΕΧΘΕΣ.ΣΤΟ ΣΑΙΤ ANDROID HELLAS ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ......Μέρα αναβαθμίσεων σήμερα αφού μετά το Galaxy S3 που πήρε τo Android 4.1.2 και το HTC One X άρχισε να αναβαθμίζεται στην 4.1.1.Η νέα έκδοση έχει αρχίσει ήδη να φθάνει σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες ανάμεσα τους και η χώρα μας.Η εγκατάσταση της γίνεται OverTheAir από το κινητό σας, ενώ πριν την κανονική αναβάθμιση προηγείται ένα μικρότερο πακέτο του 1.25MB που πρέπει να εγκαταστήσετε.

 

Η νέα έκδοση φέρνει όλα τα καλούδια του Jelly Bean αλλά και κάποιες μικρές αλλαγές στο ίδιο το sense όπως το ανανεωμένο πληκτρολόγιο.

Σχολιασμός στο Forum.......ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ.

 

Είσαι σε λάθος θέμα, εδώ είναι για το ONE S και εδώ για το ONE X

Link to comment
Share on other sites

για το one s λεω και εγω σε αυτο μου ηρθε η αναβαθμιση

 

settings --> about --> software information και πες μας τι βλέπεις

επίσης τι cid έχεις, και ποιο μοντελο (s3/s4)

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.3. έχει από την μάνα του αλλά όλοι έχουμε αναβαθμιστεί πλέον στην 4.0.4. και Sense 4.1.

Για ποιο λόγο το έστειλες για service???

 

Ναι όμως είχαν αναβαθμιστεί και οι t-mobile συσκευές?Θέλω να δω αν πράγματι μου έκαναν αναβάθμιση όπως αναφέρουν στο δελτίο επισκευής ή απλά μου ξαναπέρασαν το κλασσικό λειτουργικό.Εγώ από όταν είχα πάρει τη συσκευή μου δεν είχα κάνει καμία αναβάθμιση,και δε θυμάμαι ποια έκδοση είχα.

 

Το πήγα για service στην Αρβάτο όπως είχα αναφέρει και πριν απο 3 εβδομάδες εδώ,για 2η φορά στους 4,5 μήνες που το έχω,γιατί μετά από επανεκκίνηση που έκανα για να ξεπεράσει κολλήματα(πχ δεν άναψε μια φορά ενώ με έπαιρνε κάποιος τηλ) το τηλέφωνο έκανε freeze & reboot με το που πατούσα σε κάποια οποιαδήποτε εφαρμογή.Αυτό γινόταν ασταμάτητα και το τηλέφωνο ήταν μη λειτουργικό όπως καταλαβαίνεις.

-Την 1η φορά μου άλλαξαν τη μπαταρία η οποία πράγματι ανέβαζε θερμοκρασία πολλές φορές.

-Την 2η φορά αναφέρουν μόνο αναβάθμιση λογισμικού.

 

Αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι απλά ΦΟΒΑΜΑΙ να ξανακάνω επανεκκίνηση,μήπως και λυθεί το πρόβλημα με το accelerometer,επειδή πολύ απλά το πρόβλημα μου παρουσιάστηκε λόγω της επανεκκίνησης τις προηγούμενες φορές.Δεν ξέρω τι φταίει.Πιθανολογώ ότι μπορεί να είναι το morelocale2,αφού είναι η μόνη εφαρμογή που επηρεάζει το σύστημα,αλλά θα το πάθαιναν όλοι.

 

Γενικά όλες οι λύσεις που διαβάζω σε ξένα φόρουμ προυποθέτουν επανεκκίνηση,safe mode,πράγματα που εγώ απλά δεν ρισκάρω να κάνω.Θα πάρω τηλ αύριο μήπως με βοηθήσουν τηλεφωνικώς,αλλά ώσπου να βρεθεί μια λύση δεν κάνω επανεκκίνηση,γιατί άμα ξανακολλήσει 3η φορά θα το σπάσω εκείνη τη στιγμή.

 

Μου έχουν περάσει και ένα πρόγραμμα απομακρυσμένης βοήθειας,το Rescue ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα εξ αποστάσεως,από τους 4,5 μήνες,τους 2 λείπει το κινητό,αλήθεια δεν το έχω χαρεί ανάθεμά τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πλέον κάτοχος του HTC One S. Μια ερώτηση, πώς μπορώ πατώντας μια επαφή να πραγματοποιεί κατευθείαν κλήση (χωρίς τη χρήση κάποιου application)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για μένα μάθε να χρησιμοποιείς τις επαφές σου μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου και της πολλαπλής αναζήτησης,η εφαρμογή Επαφές είναι κυρίως για διαχείρηση αυτών.

Πατώντας παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή σου βγάζει επιλογές,η μία είναι κλήση.Αν έχεις διαφορετικές εφαρμογές,διαλέγεις το τηλέφωνο και επιλέγεις να γίνεται πάντα με αυτό η κλήση.

Ελπίζω να απάντησα σε αυτό που ήθελες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πλέον κάτοχος του HTC One S. Μια ερώτηση, πώς μπορώ πατώντας μια επαφή να πραγματοποιεί κατευθείαν κλήση (χωρίς τη χρήση κάποιου application)?

 

θα πας σε ενα σημειο της οθονης και θα πατησεις παρατεταμενα. Στα widgets που θα εμφανιστουν διαλεξε αυτο που λεει ατομο. Αυτοματα θα μεταφερθεις στις επαφες για να διαλεξεις την επαφη που θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για μένα μάθε να χρησιμοποιείς τις επαφές σου μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου και της πολλαπλής αναζήτησης,η εφαρμογή Επαφές είναι κυρίως για διαχείρηση αυτών.

Πατώντας παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή σου βγάζει επιλογές,η μία είναι κλήση.Αν έχεις διαφορετικές εφαρμογές,διαλέγεις το τηλέφωνο και επιλέγεις να γίνεται πάντα με αυτό η κλήση.

Ελπίζω να απάντησα σε αυτό που ήθελες

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το είχα ήδη δοκιμάσει αυτό, απλά αυτό που θέλω είναι μόλις πατάς την επαφή να παίρνει κατευθείαν κλήση, με τη μια που λέμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις παρέλαβα το κινητάκι.Τελικά παρά την αισιοδοξία μου, δεν είναι με τον S4 επεξεργαστή, αλλά με τον S3.

Z560e λέει απ' έξω.Ακόμα δεν το έχω ανοίξει.Δεν ξέρω αν πρέπει να το στείλω πίσω, γιατί μου είχαν πει ότι είναι με τον 1.5 Ghz cpu.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Αξίζει να το κρατήσω?Υπ΄όψιν σαν χρήστης δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, είναι το πρώτο μου smartphone κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις παρέλαβα το κινητάκι.Τελικά παρά την αισιοδοξία μου, δεν είναι με τον S4 επεξεργαστή, αλλά με τον S3.

Z560e λέει απ' έξω.Ακόμα δεν το έχω ανοίξει.Δεν ξέρω αν πρέπει να το στείλω πίσω, γιατί μου είχαν πει ότι είναι με τον 1.5 Ghz cpu.Θα ήθελα τη γνώμη σας.Αξίζει να το κρατήσω?Υπ΄όψιν σαν χρήστης δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, είναι το πρώτο μου smartphone κινητό.

Εγώ στην θέση σου θα το έκανα ένα ωραίο un boxing και θα το χαιρόμουν μια χαρά.. Προσωπικά πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...