Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου κατά πάσα πιθανότητα δεν πρέπει να είναι ευρωπαικό. Επικοινώνησε με τον πωλητή να σου πει και καλό θα ήταν να μάθεις το imei του...

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο που πήρα έχει σοβαρότατο πρόβλημα ξεφλουδισματος και η HTC δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες της για αντικατάσταση και ανανέωση του τρόπου κατασκευής. Γενικά σαν συσκευή ειναι πολύ στυλατη και όμορφη, αλλα άμα είναι μια ζωή να εχω μια θήκη σιλικόνης για να μην πάθει τίποτα, δεν το ευχαριστιεσαι.

 

Πάρε το γκρι,είναι πολύ ωραίο,κατά την γνώμη μου πιο όμορφο από το μαύρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πηρε καποιος καμμια θηκη ρε παιδια? μου φαινεται πολυ ευαισθητο και θα ηθελα να το καλυψω με μια θηκη οχι τεραστια οπως π.χ της otterbox.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πηρε καποιος καμμια θηκη ρε παιδια? μου φαινεται πολυ ευαισθητο και θα ηθελα να το καλυψω με μια θηκη οχι τεραστια οπως π.χ της otterbox.

 

Στο ebay θα βρεις τις περισσότερες επιλογές σε μακράν καλύτερες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τις αγγελίες υπάρχει το Buy & Sell και μόνο αυτό!

Οτιδήποτε για πώληση θηκών/αξεσουάρ/κινητών πάει εκεί και μόνο εκεί! Οπότε και τα μηνύματα έφυγαν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, καινουριος στο κοσμο των smartphones, το συγκεκριμενο μου αρεσε απιστευτα απο την αρχη και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω.

Μια ερωτηση αρχαριου επιπεδου .

Επειδη δεν εχω και δεν θελω να χρησιμοποιω 3G, παρα μονο το WiFi, γινεται να εχω (στο One S) μονιμα απενεργοποιημενη την 3G συνδεση ?

Ρωταω γιατι σε καποια παλιοτερα μοντελα (αλλων εταιρειών), το 3G ηταν παντα "on by default" και δεν μπορουσες να το απενεργοποιησεις, χρεωνοντας σε χωρις να το ξερεις και να το θελεις .

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη δεν εχω και δεν θελω να χρησιμοποιω 3G, παρα μονο το WiFi, γινεται να εχω (στο One S) μονιμα απενεργοποιημενη την 3G συνδεση ?

 

Φυσικά και γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιμενετε για το update 1.78, φτιάχνει όπως ακούγεται το issue συγχρονισμού του one με WiFi routers.

 

Ηρθε και φαίνεται ότι το πρόβλημα με το WiFi ληθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έβαλα άσχετα του ότι ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έβαλα άσχετα του ότι ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα

Καλά έκανες, το update δεν αφορούσε το wifi μόνο, παρατήρησα διόρθωση διάφορων μικρο-bugs.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υπάρχει σε κάποιο κατάστημα για να το δω απο κοντά;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια μου εκανε κολπα με το wifi,τωρα ειναι οκ.

 

δεν εχω παρατησει καποια αλλη αλλαγη σε συμπεριφορα του κινητου ,οχι οτι ειχα καποιο αλλο θεμα,

ενα πραγμα που δεν φτιαχτηκε ειναι οτι δεν βγαζει τα ελληνικα για γλωσσα μενου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια μου εκανε κολπα με το wifi,τωρα ειναι οκ.

 

δεν εχω παρατησει καποια αλλη αλλαγη σε συμπεριφορα του κινητου ,οχι οτι ειχα καποιο αλλο θεμα,

ενα πραγμα που δεν φτιαχτηκε ειναι οτι δεν βγαζει τα ελληνικα για γλωσσα μενου.

 

Εννοείς δεν έχεις ελληνικά στο μενού?

Κατέβασε το morelocale

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο root χωρίς htcdev, μόνο για τους πολύ τολμηρούς...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644625

Προσοχή - εμφανίζει tampered στο bootloader, αλλά λένε πως μπορείς να το ξεφορτωθείς αν χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο root χωρίς htcdev, μόνο για τους πολύ τολμηρούς...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644625

Προσοχή - εμφανίζει tampered στο bootloader, αλλά λένε πως μπορείς να το ξεφορτωθείς αν χρειαστεί...

Καλύτερα

Καλύτερα να μην δοκιμάσουμε κάτι επικίνδυνο ακόμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν έχεις ελληνικά στο μενού?

Κατέβασε το morelocale

 

Εχει ελληνικο μενου μολις βαλεισ την καρτα σιμ,αλλα δεμ το εχει σαν επιλογη γλωσσας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει ελληνικο μενου μολις βαλεισ την καρτα σιμ,αλλα δεμ το εχει σαν επιλογη γλωσσας.

 

Αν δεν είχε ενσωματωμένο το ελληνικό μενού δεν θα το ενεργοποιούσε το morelocale2, δεν κάνει κάτι άλλο αυτή η εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα μικρα γραφει μονο στο πεδιο που βαζουμε το ονομα του ληπτη,

στην συνθεση μυνηματος δεν παιρνει μικρα,το ψαχνω και εγω να βρω λυση.

 

Αν δε το βρήκες ήδη, μετά το update patch, πας Μηνύματα->Ρυθμίσεις->SMS->Ελληνική κωδικοποίηση->16bit.

Τώρα γράφει και μικρούς χαρακτήρες στο sms, απλά περιορίζει το μήνυμα στους 70 χαρακτήρες απο 160 πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δε το βρήκες ήδη, μετά το update patch, πας Μηνύματα->Ρυθμίσεις->SMS->Ελληνική κωδικοποίηση->16bit.

Τώρα γράφει και μικρούς χαρακτήρες στο sms, απλά περιορίζει το μήνυμα στους 70 χαρακτήρες απο 160 πριν.

 

Αυτό ακριβώς, όποιος θέλει 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms, θα χρειαστεί να περιοριστεί αποκλειστικά σε κεφαλαία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχε ενσωματωμένο το ελληνικό μενού δεν θα το ενεργοποιούσε το morelocale2, δεν κάνει κάτι άλλο αυτή η εφαρμογή.

 

παιδια καλημερα,

εγω οταν λεω οτι δεν εχει ελληνικα χωρις την καρτα σιμ,εννοω οτι οταω πας στο μενου να επιλεξεις γλωσσα,δεν υπαρχουνε τα ελληνικα σαν γλωσσα επιλογης μενου,εαν εχεις πανω το morelocal τα βγαζει τα ελληνικα,εαν δεν το εχεις παιρνει αυτοματα ελληνικο μενου το κινητο μολις βαλεις την καρτα sim στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

εγω οταν λεω οτι δεν εχει ελληνικα χωρις την καρτα σιμ,εννοω οτι οταω πας στο μενου να επιλεξεις γλωσσα,δεν υπαρχουνε τα ελληνικα σαν γλωσσα επιλογης μενου,εαν εχεις πανω το morelocal τα βγαζει τα ελληνικα,εαν δεν το εχεις παιρνει αυτοματα ελληνικο μενου το κινητο μολις βαλεις την καρτα sim στο κινητο.

 

Έτσι δουλεύει το Android και γιαυτό το λόγο σου πρότειναν τα παιδιά το morelocal για να έχεις δηλαδή τα ελληνικά σαν γλωσσα επιλογης μενου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...