Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Συμφωνώ σε αυτό που λες, αλλά ψάχνοντας κανείς στο κινητό μέσα, στα folders κλπ δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό

 

Πρέπει να έχεις κάνει root τη συσκευή για να πας στο /System/App όπου βρίσκονται όλες οι προεγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να κανουμε root στο κινητο?οχι για να βαλω καποια αλλη rom,αλλα για να χω πληρης δυνατοτητες στο συστημα του κινητου.

για mac υπαρχει κατι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μπορουμε να κανουμε root στο κινητο?οχι για να βαλω καποια αλλη rom,αλλα για να χω πληρης δυνατοτητες στο συστημα του κινητου.

για mac υπαρχει κατι?

 

Για να κάνεις root, μέχρι τώρα διαθέσιμη είναι μόνο η λύση του htcdev.com που θέτει εκτός εγγύησης τη συσκευή με τις ευλογίες της HTC. Θα συνιστούσα να περιμένεις για κάποια S-OFF λύση που θα βγει αργά ή γρήγορα.

 

Δουλεύει και σε mac. Δες εδώ και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

σημερα το πρωι παρελαβα και εγω το οne s σε γκρι,φοβερο χρωμα,στα sites xανει απο τις φωτο,το πηρα με κινδυνο να μην μου αρεσει το χρωμα λογω οτι φοβομουνα την ιστορια με τα μαυρα αλλα τελικως ειναι παρα πολυ ωραιο.

 

οσοι εχετε θεμα με τα ελληνικα ,το κολπο ειναι να τρεξεται το κινητο την πρωτη φορα χωρις την σιμ μεσα,ετσι ωστε μολις την βαλεται μετα να σας ζητησει να κανει ρυθμισεις στο κινητο συμφωνα με την καρτα.

 

οσο ειναι μεσα η καρτα και το τρεχεται για πρωτη φορα το κινητο δεν παιρνει ελληνικα με τιποτα διοτι δεν εχει επιλογη στα languages τα ελληνικα,τωρα εαν θελει καποιος να εχει την επιλογη αυτη πρεπει να κατεβασει το morelocal apo to store εαν δεν κανω λαθος,

εκτος εαν εχει βγει καποιο αλλο καλυτερο προγραμμα,εαν ναι παρακαλω ασ το γρααψει καποιος.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά το πρώτο ελληνικό review της συσκευής είναι αυτό

 

Γιατί πας μακρυά;

 

http://www.myphone.gr/d/htc/one-s.115/review/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για κάποιο λόγο, οι περισσότεροι λένε ότι στο one s βγαίνουν καλύτερες φωτογραφίες.!

 

Καλά στο τέλος θα ακούσουμε ότι η HTC αποφάσισε να ορίσει σαν ναυαρχίδα της το S αντί του Χ.:) είπαμε βρε παιδιά είναι λίγο πιο γρήγορο στα μενου λόγο οθονης, όπως είναι πιο γρήγορο το Sii από το Note, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά στο τέλος θα ακούσουμε ότι η HTC αποφάσισε να ορίσει σαν ναυαρχίδα της το S αντί του Χ.:) είπαμε βρε παιδιά είναι λίγο πιο γρήγορο στα μενου λόγο οθονης, όπως είναι πιο γρήγορο το Sii από το Note, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Στην χρήση και σε γενικές γραμμές, το One S φαίνεται ότι δουλεύει πιο άνετα. Αυτό είναι γεγονός με τα τωρινά δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν μου αρεσει δυστηχως ειναι η οθονη του,το desire που εχω εχει καλυτερη απεικονηση απο το one s.
Link to comment
Share on other sites

Στην χρήση και σε γενικές γραμμές, το One S φαίνεται ότι δουλεύει πιο άνετα. Αυτό είναι γεγονός με τα τωρινά δεδομένα.

 

Γι αυτό εφερα σαν παράδειγμα το Sii και Note.

Προσωπικά σε καμία λειτουργία δεν έχω πρόβλημα. Μετά το update δεν υπάρχει κάτι που μ ενοχλει η μου δίνει την εντύπωση lag.

Το αν ανοίγει ο task manager κλάσματα του δευτερολέπτου νωρίτερα δεν μου λέει τίποτα.

Είναι γενική διαπίστωση ότι η τεράστια ανάλυση ζοριζει όλες τις android συσκευές που την έχουν.

Περιμένουμε και την υλοποίηση του Siii.

Αυτό όμως που θέλω να τονίσω είναι ότι όλα αυτά είναι θεωρητικά αφού στην πράξη δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν μου αρεσει δυστηχως ειναι η οθονη του,το desire που εχω εχει καλυτερη απεικονηση απο το one s.

 

Το εχεις φαντάζομαι το κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει τα Galaxy S2 και Sensation, ίσως έχουν παρατηρήσει οτι η οθόνη στο galaxy ας πούμε "γλυστράει" πιο εύκολα, ενώ στο sensation όχι τόσο αλλά από την άλλη δεν κάνει τόσο εύκολα δαχτυλιές, κάτι που τώρα το καλοκαίρι γίνεται πολύ ενοχλητικό.

Η οθόνη του One S είναι επίσης στο στύλ του sensation?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

Μπορείτε να μας πείτε εσείς που το έχετε, πως είναι η οθόνη του σε σχέση με κάποιο άλλο όπως το Sensation ή το SII, για να καταλάβουμε τι να περιμένουμε μιας και δεν είναι ακόμα διαθέσιμο προς επίδειξη στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

Μπορείτε να μας πείτε εσείς που το έχετε, πως είναι η οθόνη του σε σχέση με κάποιο άλλο όπως το Sensation ή το SII, για να καταλάβουμε τι να περιμένουμε μιας και δεν είναι ακόμα διαθέσιμο προς επίδειξη στην Ελλάδα;

 

θα σου γραψω την γνωμη μου.

η οθονη πιξελιαζει σε πολυ κοντινη αποσταση μονο,το χω ξαναγραψει αλλωστε,αποκλειεται ο χρηστης να χει κολλημενο το προσωπο του στην οθονη.

σε σχεση με το sg2,τα χρωματα μου φαινονται λιγο πιο ζωντανα στο one s.πιξελιασμα υπαρχει και στις 2 συσκευες,στο one s λιγο περισσοτερο αλλα το ξαναλεω,αν εχουμε το προσωπο μας κολλημενο στην οθονη διακρινεται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μου δεδομένα μια χαρά μου ακούγεται.

Με το μαύρο τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε κάποιες παρτίδες έχουν ξαναεφανιστεί; Να σημειώσω ότι για μένα δεν πρέπει να ξεφλουδίζει ούτε στη micro usb!

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μου δεδομένα μια χαρά μου ακούγεται.

Με το μαύρο τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε κάποιες παρτίδες έχουν ξαναεφανιστεί; Να σημειώσω ότι για μένα δεν πρέπει να ξεφλουδίζει ούτε στη micro usb!

 

στην micro usb με την τριβη ειναι λογικο να υπαρξει και φθορα,τριβοντε 2 μεταλλα,δε μπορει να μεινει ανεπαφο.

το γκρι παντως ειναι πιο ομορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, κάποιοι από το xda γράφουν ότι τα κομμάτια με κωδικό 24 αντί 23 στο σειριακό νούμερο φαίνεται ναην έχουν προβλήματα. Όπως είναι φυσικό μόνο 2 άτομα δεν κάνουν τον κανόνα και κατ'εμέ θα υπάρξει κάποια ράδιο αρβύλα κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο λίγο καιρό που έχω το κινητό έχω να πώ, πολύ ωραία οθόνη, καλή δουλειά έχει γίνει στη παραμετροποίηση με το νέο sense (αν και βαρύ ακόμα), αλλά σε μένα η μπαταρία είναι χάλια. Ούτε μια μέρα δε κρατάει. Και πράγματι φεύγει το χρώμα του πολύ εύκολα (ceramic black).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο λίγο καιρό που έχω το κινητό έχω να πώ, πολύ ωραία οθόνη, καλή δουλειά έχει γίνει στη παραμετροποίηση με το νέο sense (αν και βαρύ ακόμα), αλλά σε μένα η μπαταρία είναι χάλια. Ούτε μια μέρα δε κρατάει. Και πράγματι φεύγει το χρώμα του πολύ εύκολα (ceramic black).

 

Ζητα αλλαγη και Πάρε το γκρι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

για να μην λεω μονο αρνητικα για την οθονη μονο,να πο οτι εχει απιστευτο μαυρο,

επισης τωρα που αρχιζω να την συνιθηζω δεν ειναι τοσο χαλια η κατασταση.

 

μπαταρια παρα πολυ καλη για τα δικα μου δεδομενα και χρηση.

ταχυτατο δεν κολαει πουθενα.

 

μια ερωτηση εαν ξερει καποιος ,εχει μεσα μια εφαρμογη που συνχρονιζει αυτοματα και ονομαζεται,ΕΜΑΦΑΝΙΣΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ,ξερει καποιος τι ειναι αυτο?

θελει να κατεβασει καποια mb αλλα δεν ξερω για ποιο λογο.

 

ΥΓ : για εμενα αξιζει ποιο πολυ το γκρι παιδια,ριχτε του μια ματια πριν το αποριψετε, οσοι θελετε οπωσδηποτε μαυρο πρεπει μαλλον να συνιθησετε την ιδεα με το ξεφλουδισμα.

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχει κανείς εμπειρία από το vnp.gr, καθώς βρίσκω το κινητό σε πολύ καλή τιμή:

http://www.vnp.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30071

Υπάρχει πρόβλημα αν είναι από Ασία και όχι Ευρωπαϊκό; Πάντως στο τηλέφωνο που ρώτησα μου είπαν ότι τα φέρνουν από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...