Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελληνικα μικρα γραφει μονο στο πεδιο που βαζουμε το ονομα του ληπτη,

στην συνθεση μυνηματος δεν παιρνει μικρα,το ψαχνω και εγω να βρω λυση.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα μικρα γραφει μονο στο πεδιο που βαζουμε το ονομα του ληπτη,

στην συνθεση μυνηματος δεν παιρνει μικρα,το ψαχνω και εγω να βρω λυση.

έχει να κάνει με τους 160 χαρακτήρες, αλλά δε βρίσκω επιλογή για να αλλάξει σε 70 χαρακτηρες ανα sms.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέμα με το κινητό

Πήγα να το Ξεκλειδώσω και το κινητό είναι νεκρό

Ξέρει κάποιος κανέναν συνδιάσμο για restart η κάτι τέλος πάντων

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέμα με το κινητό

Πήγα να το Ξεκλειδώσω και το κινητό είναι νεκρό

Ξέρει κάποιος κανέναν συνδιάσμο για restart η κάτι τέλος πάντων

 

Δεδομένου ότι έχει μπαταρία, λογικά αυτό με τα 10 δευτερόλεπτα είναι αυτό που ελπίζεις να δουλέψει... κράτα μας ενήμερους...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέμα με το κινητό

Πήγα να το Ξεκλειδώσω και το κινητό είναι νεκρό

Ξέρει κάποιος κανέναν συνδιάσμο για restart η κάτι τέλος πάντων

 

το εκανε και σε εμενα σημερα το πρωι..

πατα το power button για μερικα δευτερολεπτα και κανει restart μονο του..:)

 

απο τοτε ολα καλα..:happy:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι έχει μπαταρία, λογικά αυτό με τα 10 δευτερόλεπτα είναι αυτό που ελπίζεις να δουλέψει... κράτα μας ενήμερους...

 

Είχε τελειώσει η Μπαταρία,ωστόσο το χα φορτίσει το μεσημέρι και δεν το χα πειράξει καθόλου,μήπως είχα βάλει άλλον φορτιστή;γιατί έχω και πολλούς και λέω μήπως μπερδεύτηκα κι έβαλα κάποιον άλλον,παράξενο πάντως,θα το προσέξω και βλέπουμε,ίσως και να έκανα κάποιο λάθος εγώ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

για το wifi που ειχατε γραψει πριν λιγες μερες(δε διαβασα τις μετεπειτα σελιδες) που λετε οτι κοβεται, δε νομιζω οτι ειναι προβλημα του κινητου αλλα μαλλον του android γενικα σε συνδυασμο με το router. ειναι γνωστο θεμα και με αλλες συσκευες οτι χανει το wifi, οπως ειχα κι εγω στο nexus αλλα μολις αλλαξα το netfaster με το linksys(που μου δωσε ο Nikos_S3, να ναι καλα) δεν εχει αποσυνδεθει ποτε και με τιποτα. ειναι λιγο περιεργο αλλα προφανως δε συνδυαζονται καλα.

 

το desire πχ με gingerbread δεν ειχε θεμα..

Link to comment
Share on other sites

για το wifi που ειχατε γραψει πριν λιγες μερες(δε διαβασα τις μετεπειτα σελιδες) που λετε οτι κοβεται, δε νομιζω οτι ειναι προβλημα του κινητου αλλα μαλλον του android γενικα σε συνδυασμο με το router. ειναι γνωστο θεμα και με αλλες συσκευες οτι χανει το wifi, οπως ειχα κι εγω στο nexus αλλα μολις αλλαξα το netfaster με το linksys(που μου δωσε ο Nikos_S3, να ναι καλα) δεν εχει αποσυνδεθει ποτε και με τιποτα. ειναι λιγο περιεργο αλλα προφανως δε συνδυαζονται καλα.

 

το desire πχ με gingerbread δεν ειχε θεμα..

 

προσωπικα παντως δεν εχω διαπιστωσει καποια διακοπη,ισα ισα που δουλευει με πολυ δυνατο σημα και σταθερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σε κάποιο μαγαζί (HTC ONE S μαύρο/γκρι) να τα δούμε από κοντά???

Μόνο μέσω ιντερνετ τα βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα παντως δεν εχω διαπιστωσει καποια διακοπη,ισα ισα που δουλευει με πολυ δυνατο σημα και σταθερα.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Εμένα κοβοταν στα καλά του καθουμενου και δεν υπήρχε εξηγηση. Δοκίμασα και τη λύση του static ip και πάλι τα ίδια έκανε. Με το HTC desire-z δεν είχα κανένα πρόβλημα, όπως και τώρα με τη νέα συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Νέος στο φόρουμ,ωραία δουλειά παίδες,πραγματι ασχολειστε πολυ με το θεμα.Εδω και ενα μήνα θελω να παρω το One S απλα ειχα μπει στον πειρασμο να περιμενω να δω το S3(αδικα,καθως τελικα ειναι μεγαλο για τα γουστα μου,4.3¨ειναι το τελειο για μενα),ετσι και αλλιως δεν βιαζομουν για την αγορα κινητου.Το κινητο εχω καταληξει πως θα το αγορασω απο την Kinitomania(καμια αποψη για το εν λογω καταστημα?),μιας και το μαγαζι ειναι διπλα στο γραφειο μου.Στο site αναφερει οτι το κινητο δεν εχει ελληνικο μενου,οχι οτι εχω και ιδιαιτερο προβλημα με τα αγγλικα,απλα δεν θα εχω ουτε σαν γλωσσα γραφης τα ελληνικα.Θα μπορω ευκολα να περασω τα ελληνικα στο κινητο ? Edited by jntaras
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Νέος στο φόρουμ,ωραία δουλειά παίδες,πραγματι ασχολειστε πολυ με το θεμα.Εδω και ενα μήνα θελω να παρω το One S απλα ειχα μπει στον πειρασμο να περιμενω να δω το S3(αδικα,καθως τελικα ειναι μεγαλο για τα γουστα μου,4.3¨ειναι το τελειο για μενα),ετσι και αλλιως δεν βιαζομουν για την αγορα κινητου.Το κινητο εχω καταληξει πως θα το αγορασω απο την Kinitomania(καμια αποψη για το εν λογω καταστημα?),μιας και το μαγαζι ειναι διπλα στο γραφειο μου.Στο site αναφερει οτι το κινητο δεν εχει ελληνικο μενου,οχι οτι εχω και ιδιαιτερο προβλημα με τα αγγλικα,απλα δεν θα εχω ουτε σαν γλωσσα γραφης τα ελληνικα.Θα μπορω ευκολα να περασω τα ελληνικα στο κινητο ?

 

Θα κατεβάσεις το morelocale από το market και θα είσαι ok :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα τα βγαζει αυτοματα μολις βαλουμε την σιμ,

οσο αφορα το wifi θα πω την προσωπικη μου εμπειρια,

οταν εχουμε chekarismeno to best wifi perfomance το wifi δουλευει πολυ καλυτερα απο το desire που εχω,που θεωρω οτι εχει παρα πολυ καλο wifi,

οταν δεν ειναι ενεργοποιημενη αυτη η επιλογη ειναι κατωτερο του desire σε αποδοση και εχει καποια μικροπροβληματα αμα δεν εχει καλο σημα το κινητο απο το router.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Νέος στο φόρουμ,ωραία δουλειά παίδες,πραγματι ασχολειστε πολυ με το θεμα.Εδω και ενα μήνα θελω να παρω το One S απλα ειχα μπει στον πειρασμο να περιμενω να δω το S3(αδικα,καθως τελικα ειναι μεγαλο για τα γουστα μου,4.3¨ειναι το τελειο για μενα),ετσι και αλλιως δεν βιαζομουν για την αγορα κινητου.Το κινητο εχω καταληξει πως θα το αγορασω απο την Kinitomania(καμια αποψη για το εν λογω καταστημα?),μιας και το μαγαζι ειναι διπλα στο γραφειο μου.Στο site αναφερει οτι το κινητο δεν εχει ελληνικο μενου,οχι οτι εχω και ιδιαιτερο προβλημα με τα αγγλικα,απλα δεν θα εχω ουτε σαν γλωσσα γραφης τα ελληνικα.Θα μπορω ευκολα να περασω τα ελληνικα στο κινητο ?

 

Κι εγώ μένω κοντά στο κινητομάνια, έχω πάρει 2 κινητά από κει. Ένα ericsson xperia arc s, το οποίο ήταν ανοιγμένο αλλά δεν είχε κανένα πρόβλημα, είπαν ότι το είχαν ανοίξει για να βάλουν ελληνικά, ηταν γερμανικό. Κι ένα htc sensation, από τα πρώτα. Αυτό ήταν σφραγισμένο αλλά δυστυχώς είχε κατευθείαν το θέμα που κουνιόταν το πίσω κάλλυμα, στο internet που το έψαξα, ήταν αγγλικό, έλεγε. Κάποιος ανταγωνιστής μου είπε για κινητά ανακατασκευασμένα, έβαλε λέει ένα κωδικό και είδε ότι είχαν μιλήσει 100 ώρες με κινητό που πήρε από κει, ενώ έδειχνε 0. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια. Η αλήθεια είναι ότι έβλεπες κάτι σκουρόχρωμους όταν έμπαινες μέσα συνήθως να περνάνε λογισμικό σε συσκευές, τώρα έχω καιρό να πάω, που φράγκα :lol: Κοίτα η συσκευή να είναι σφραγισμένη, χωρίς διάφανο κάλυμμα, άνοιξε τη μπροστά τους και δοκίμασε τη. Α κάντους κι ένα μικρό παζάρι, ειδικά αν δείξεις μετρητά και μια έρευνα στο skoutz πριν πας, αυτοί συνήθως κοιτάνε το skroutz και βάζουν την χαμηλότερη τιμή. Εφόσον είσαι κέντρο, κάνε και μια βόλτα από ομόνοια, πανεπιστημίου, βρίσκεις και καινούργιες συσκευές σφραγισμένες ελληνικέςμε σημαντική διαφορά στην τιμή από παρόχους. Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για της απαντησεις σας!Alexgiak αν εχεις να μου προτεινεις καποιο μαγαζι εδω κεντρο συγκεκριμενα δεν θα ειχα θεμα(εστω και ΠΜ).Ευχαριστω και παλι!Αν δεν βγουν ελληνικα με τη Sim θα κατεβασω το προγραμματακι που προτεινε η Luciferia:)
Link to comment
Share on other sites

τα ελληνικα τα βγαζει αυτοματα μολις βαλουμε την σιμ,

οσο αφορα το wifi θα πω την προσωπικη μου εμπειρια,

οταν εχουμε chekarismeno to best wifi perfomance το wifi δουλευει πολυ καλυτερα απο το desire που εχω,που θεωρω οτι εχει παρα πολυ καλο wifi,

οταν δεν ειναι ενεργοποιημενη αυτη η επιλογη ειναι κατωτερο του desire σε αποδοση και εχει καποια μικροπροβληματα αμα δεν εχει καλο σημα το κινητο απο το router.

 

Όταν κανείς αυτό με το best performance παρατήρησε πόσο γρήγορα φεύγει η μπαταρια σου όμως.... Εμένα η τελευταία συσκευή χωρίς bugs δουλεύει άψογα στο wifi και χωρίς το best perfomance

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανείς αυτό με το best performance παρατήρησε πόσο γρήγορα φεύγει η μπαταρια σου όμως.... Εμένα η τελευταία συσκευή χωρίς bugs δουλεύει άψογα στο wifi και χωρίς το best perfomance

 

Εγώ δεν την έχω βάλει την ρύθμιση αυτή κι έχω εξαιρετική απόδοση στο WiFi

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ακριβώς ίδιας τεχνολογιας με το galaxy S;;;

Δηλαδή αυτό με τα pixels θα πρέπει να υπάρχουν και στο σαμυ;;Εγώ σε ενός φίλου δεν μπορέσω διακρίνω κάτι,πρέπει να το κόλλησω εντελώς στη μούρη μου;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι ακριβώς ίδιας τεχνολογιας με το galaxy S;;;

Δηλαδή αυτό με τα pixels θα πρέπει να υπάρχουν και στο σαμυ;;Εγώ σε ενός φίλου δεν μπορέσω διακρίνω κάτι,πρέπει να το κόλλησω εντελώς στη μούρη μου;;

 

πρεπει απλα να πλησιασεις πολυ για να αντικρυσεις τα υποτιθεμενα ελλατωματα της οθονης αυτης.ποιος χρηστης βεβαια αναρωτιεμαι δουλευει το κινητο του με την μουρη του πανω στην οθονη:lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει απλα να πλησιασεις πολυ για να αντικρυσεις τα υποτιθεμενα ελλατωματα της οθονης αυτης.ποιος χρηστης βεβαια αναρωτιεμαι δουλευει το κινητο του με την μουρη του πανω στην οθονη:lol:

 

Απο ενα σημειο και μετα το θεμα με τις οθονες εχει παραγινει... Εδω προσφατως ειδα να λενε για pixels στο s2 και οσο και να κολλησα το προσωπο μου, δεν τα διεκρινα. Κοινως απο ενα σημειο και μετα τα pixels δεν τα βλεπεις οπως το οτι καποιες οθονες ξεθωριαζουν αν τις κοιτας απο τα πλαγια.... Λες και καθεσαι με το κινητο υπο κλιση....

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι ενοεις οταν λες κακη κατασκευη.

εγω εχω το γκρι και ειναι οτι ποιο ποιοτικο εχω πιασει στα χερια μου,ειναι φανταστικο τηλεφωνο,το μονο μειον του οπως εχω γραψει παραπανω ειναι η αναλυση της οθονης,την περιμενα καλυτερη,κατα τα αλλα ειναι κορυφη.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι ενοεις οταν λες κακη κατασκευη.

εγω εχω το γκρι και ειναι οτι ποιο ποιοτικο εχω πιασει στα χερια μου,ειναι φανταστικο τηλεφωνο,το μονο μειον του οπως εχω γραψει παραπανω ειναι η αναλυση της οθονης,την περιμενα καλυτερη,κατα τα αλλα ειναι κορυφη.

 

Το μαύρο που πήρα έχει σοβαρότατο πρόβλημα ξεφλουδισματος και η HTC δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες της για αντικατάσταση και ανανέωση του τρόπου κατασκευής. Γενικά σαν συσκευή ειναι πολύ στυλατη και όμορφη, αλλα άμα είναι μια ζωή να εχω μια θήκη σιλικόνης για να μην πάθει τίποτα, δεν το ευχαριστιεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...