Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκαθιστώ αυτή τη στιγμή (unbranded Ville C2, CID HTC_304). Για να δούμε. Άντε και εις ανώτερα πάντως, το 4.1.1 δε φέρνει και καμιά σπουδαία αλλαγή, ανυπομονώ για 4.2.x :)

 

Νομίζεις... Project butter!

 

 

 

 

 

Τον S3 έχω...

Να ρωτήσω κάτι άλλο όταν γράφουμε πχ στο φόρουμ πως κλείνουμε το πληκτρολόγιο όταν δεν το θέλουμε;Θυμάμαι στο desire s υπήρχε dedicated κουμπί για να το κλεισεις.

 

Με το βελάκι back, δίπλα στο home..

Κανένα καφέ θα κανονίσεις; :-D

Δεν έφυγα ακόμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εγκατέστησα και γω τη νεα αναβάθμιση. Γενικά παρόμοια λειτουργία με την προηγούμενη αλλά θεωρώ πως έχω δει αρκετή βελτίωση στη μπαταρία. S3 unbranded 2 μηνών
Link to comment
Share on other sites

"Νομίζεις... Project butter!"

 

Δηλαδή;;;

 

Googlαρέ το γιατί είμαι από το κινητό τώρα και δεν έχω πρόχειρο κάποιο link..

Με λίγα λόγια το android τρέχει πλέον στα 60fps με αποτέλεσμα να είναι πολύ smooth.

Βέβαια για να γίνει αυτό έπεσε πολύ δουλειά από πίσω και τρελές ώρες γραψίματος κώδικα, δεν ήταν κάτι εύκολο.

Μπορεί να μην υπάρχουν πολλές διάφορες όπως πχ με το ICS, αλλά η JB ήταν ένα στοίχημα που έπρεπε να κερδίσει το Google και φαίνεται να τα κατάφερε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Ρε παιδια, ισχυει οτι με τον s4 δεν βγαινει πια? Γιατι θελω να το παρω, αλλα οχι με τον s3! Εχουν μεινει λιγα μαγαζια που να εχουν τον s4! :/
Link to comment
Share on other sites

Πάντος σαν κάτοχος του S3 μπορώ απλά να σου πω πως το κινητό πετάει. ΟΙ διαφορές με τον S4 έινια μόνο στα benchmarks αν και εκεί δεν είναι μεγάλη διαφορά. Περιμένω να δω και με το 4.1.1
Link to comment
Share on other sites

Εγατέστησα το JB 4.1.1 (επεξεργαστής s3) και όλα φαίνονται βελτιωμένα. Στα benchmarks: An tu tu 9696 (από 9125 με ICS 4.0.3) και quadrant 4240 (από 3750). Επίσης η κάμερα έχει νέες λειτουργίες [πανοραμική λήψη, λήψη με οπίσθιο φωτισμό, άμεση εναλλαγή μπροστά -πισω καμερας] και φυσικά υπάρχει η επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας. Αυτά με μια πρώτη ματιά!
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σημαντική διάφορα για μένα είναι ότι η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια στο γειτονικό thread του Desire, μετακομίζω απο σήμερα εδώ.

Αμεση αγορά χθες απο το μαγαζί της Αλίμου, S4, grey και αγγλικό μενού, το οποίο γύρισε στα ελληνικά με morelocale2.

Αν και μου είπανε οτι είναι branded, δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο, ενώ υποστηρίζεται απο το επίσημο σερβις της htc στην Ελλάδα.

Σήμερα πέρασα και όλες τις ενημερώσεις και είναι κομπλέ.

Το κινητό είναι φοβερό. Συνεχίζω το "σκάλισμα" και την παραμετροποίηση.

Edited by nipapa
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια στο γειτονικό thread του Desire, μετακομίζω απο σήμερα εδώ.

Αμεση αγορά χθες απο το μαγαζί της Αλίμου, S4, grey και αγγλικό μενού, το οποίο γύρισε στα ελληνικά με morelocale2.

Αν και μου είπανε οτι είναι branded, δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο, ενώ υποστηρίζεται απο το επίσημο σερβις της htc στην Ελλάδα.

Σήμερα πέρασα και όλες τις ενημερώσεις και είναι κομπλέ.

Το κινητό είναι φοβερό. Συνεχίζω το "σκάλισμα" και την παραμετροποίηση.

 

Καλοριζικο φίλε!!

Λοιπόν τόσα θετικά εχω πει,να πω και τι δεν μου έχει αρέσει μέχρι τώρα....το ηχείο είναι παρά πολύ χαμηλό,το led ειδοποίησης ποιός έξυπνος το έβαλε εκεί και δεν φαίνεται καθόλου???

 

Τιπατάμε για να αναγνωρίσει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δεν ξέρω αν μόνο εγώ το έχω αλλά μάλλον το update σε 4.1.1 εμένα με χάλασε...αρχικά σήμερα με παραξένεψε πάρα πολύ το ότι μετα απο ένα κανονικό shutdown χτες, το τηλέφωνο δεν ξεκίναγε. κρατώντας πατημένο το power το μόνο που έκανε ήταν να αναβοσβήνουν τα 3 buttons στην οθόνη.μετά απο κάποιες προσπάθειες άνοιξε και όλα καλά.το πιο παλαβό ήταν ότι όταν ήταν στο ρέυμα δεν το παρουσίαζε άναβε κ έσβηνε κανονικά.μετά απο τηλέφωνα κ emails στην htc αποφάσισα να κάνω ένα hard reset μήπως και διορθωθεί.μετά το πρώτο που έκανα χρησιμοποιώντας το εσωτερικό μενού δεν άλλαξε τίποτε, οπότε δοκίμασα κ ένα εξωτερικό με τα πλήκτρα ακόμη και factory reset απο το recovery menu αλλά τίποτα,το τηλέφωνο όταν ήταν εκτός ρεύματος δεν ξεκίναγε με την πρώτη:( ήθελε παίδεμα.ψάχνοντας λίγο παραπάνω θυμήθηκα μια λειτουργία στο μενού τροφοδοσίας για γρήγορη εκκίνηση κ τερματισμό η οποία είναι ενεργοποιημένη απο default.κλείνοντας το αυτό,το τηλέφωνο έστρωσε και το παράξενο είναι οτι μετά το hard reset δεν υπήρχε καμία εφαρμογή εκτός απο τις preinstalled,για να θεωρηθεί ότι κάποια ήταν ασύμβατη και το χάλαγε.δεν νομίζω να είναι μόνο το δικό μου S3 αλλά θα δώ πως θα πάει,γιατί στο τέλος μου είπαν να το πάω για να το ξαναφλασάρουν.εκτός απο αυτό τους έχει ξεφύγει και στην οθόνη του χρονοδιακόπτη η ευθυγράμμιση στα δευτερόλεπτα.μάλλον τελικά δεν το χαν δουλέψει αρκετά το όλο θέμα.....ή ίσως φτάιει το δικό μου update τι να πω.....
Link to comment
Share on other sites

εκτός απο αυτό τους έχει ξεφύγει και στην οθόνη του χρονοδιακόπτη η ευθυγράμμιση στα δευτερόλεπτα.μάλλον τελικά δεν το χαν δουλέψει αρκετά το όλο θέμα.....ή ίσως φτάιει το δικό μου update τι να πω.....

 

Δεν χωράει η λέξη "Δευτερόλεπτο" και πάει το "ο" απο κάτω, γι'αυτό. Φαίνεται κάνουν τι δοκιμές τους μόνο με γλώσσες που δεν έχουν μεγάλες λέξεις

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

 

Εμένα κανένα πρόβλημα, το βλέπει μεν σα media device και όχι σαν απλό usb memory stick που το έβλεπε παλιά, αλλά με internal storage, οπότε όλα καλά..

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

 

Aπο τοτε που εβαλα το AirDroid ξεχασα καλωδια και USB για συνδεση με το PC, γι αυτο ηθελα να ρωτησω: το AirDroid δουλευει σωστα με την 4.1.1 ? (δεν την κατεβασα ακομη)

Λογικα θα πρεπει, αλλα ρωταω για καθε ενδεχομενο καποιον που το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

 

σωστό δεν υπάρχει πλέον η επιλογή.κ εγώ προσπάθησα να κάνω sync μιας άλλης εφαρμογής απο το pc και δυστυχώς δεν το έβλεπε το κινητό με τίποτα.χάθηκε κ αυτή η επιλογή με το update.....:( τελικά σιγά σιγά μου φαίνεται βγαίνουν τα προβλήματα....με αυτά κ με τα άλλα με βλέπω να ξαναφλασάρω 4.0.4 μέχρι να τα διορθώσουν.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

Είσαι με 4.1.1? Έχεις τους drivers της htc? Ξεκινάει το htc sync manager?

Εμένα μια χαρά παίζει το copy paste, βεβαιώσου πως το copy δεν γίνεται από συμπιεσμένο αρχείο.

 

Aπο τοτε που εβαλα το AirDroid ξεχασα καλωδια και USB για συνδεση με το PC, γι αυτο ηθελα να ρωτησω: το AirDroid δουλευει σωστα με την 4.1.1 ? (δεν την κατεβασα ακομη)

Λογικα θα πρεπει, αλλα ρωταω για καθε ενδεχομενο καποιον που το εχει.

 

Μια χαρά παίζει το airdroid στην 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Θα κάτσω να γράψω αργότερα έναν οδηγό για το πως μπορείτε να κανετε -s-off και unbrand τη συσκευή σας :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες το είχα ξανά ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει απάντηση...πως βλέπει ο υπολογιστής μας το κινητό σαν μονάδα δίσκου,για να δούμε τους φακέλους που έχουμε στο κινητό;;Έβγαλα το τικ από το εντοπισμός σφαλμάτων USB αλλά παω να κάνω copy-paste κάτι ταινίες στο κινητό και δεν μου βγάζει επιλογή για paste...εν το μεταξύ μου το αναγνωρίζει σαν φωτογραφική το κινητό το PC μου:mad:

 

Αυτό το αντιμετώπισα το πρωί στο γραφείο σε windows xp, αλλά μετά από κάνα 2 συνδέσεις/αποσυνδέσεις διορθώθηκε. Σε 7αρια το βλέπει σαν φορητή συσκευή αναπαραγωγής και μπορείς να περάσεις ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ήρθε και εμένα το JB update χθες, το κατέβασα όλα καλά μέχρι εκεί. Όταν πάω να το πάνω install με πετάει στο κλειδωμένο bootloader χωρίς λόγο και δεν κανει σωστά επανεκκίνηση. Δοκίμασα να κάνω και fastboot αλλά τίποτα. Πως γίνεται να το παρακαμπτω ώστε να κανει restartπροσπερνωντας το BL;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εμένα μετά την αναβάθμιση δεν μου το αναγνωρίζει σαν εξωτερική συσκευή και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία.Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η 4.1.1 στο κινητο μου!

Κατευθειαν απο την 4.0.3!

Θελω απλα να σας ρωτησω το εξης:

στις Ρυθμισεις, πανω ακριβως απο την επιλογη ¨Ηχος¨, εχει την επιλογη "Beats Audio" την οποια στο κινητο μου δεν την εχει διαθεσιμη, δλδ δεν μπορω να την επιλεξω! Το εχετε παρατηρησει και εσεις?

Ευχαριστω!

 

Επισης που πηγε το Htc Hub, το εικονιδιο με το τσαντακι της εταιριας, που εμπαινες και κατεβαζες εφαρμογες και ταπετσαριες και θεματα απο την εταιρια? γιατι βλεπω πως μου λειπουν καποιες ¨ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ¨απο την Προσαρμογη!

Edited by minakipap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...