Jump to content

LG Optimus L3 (E400)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

LG Optimus L3

 

http://www.techdigest.tv/lg-optimus-l3.jpg

 

Λειτουργικό σύστημα: Android 2.3 Gingerbread

Επεξεργαστής: 800MHz

Μνήμη RAM: 384MB

3G/ HSPA

Οθόνη: 3.2 ίντσες, LCD, 320×240 pixels

Κάμερα: 3.15 Megapixel, όχι LED flash

Δεύτερη κάμερα: Όχι

Ενσωματωμένη μνήμη: 1GB

Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 32GB)

Wi-Fi n, GPS, Bluetooth 2.1, micro USB, FM Radio

Μπαταρία: 1500 mAh

Διαστάσεις: 102.6×61.6×11.85 χλστ.

Βάρος: 109 γρ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το εχει κανενας ρε παιδια;να γραψει αν αξιζει ή οχι;

βασικα σκεφτομαι να το παρω απο βονταφον με την επιδοτηση που εχω για την κοπελα μου (εγω εχω βολευτει με το iphone 4)

θα ειναι η πρωτη μας επαφη με android...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

το πηραμε τελικα το Σαββατο!ολα καλα,μικρο,βολικο στο χερι,ομορφο,γρηγορο στην λειτουργεια του,οτι πρεπει για μας που δεν εχουμε σχεση με android και δεν θελαμε κατι πιο εξειδικευμενο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω κ το έχω για δευτερο...μια χαρα η συσκευή..για τα λεφτα που κοστίζει ειναι αξιοπρεπές..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

 

Έχω στα χέρια μου ένα LG Optimus L3. Είμαι νέος στο Android λειτουργικό και καθώς έβαζα εφαρμογές απ' το Play της Google σε κάποια φάση γέμισε η Μνήμη συστήματος και δεν μπορούσα να κάνω πολλά πράγματα στο κινητό μου.

Κατέβασα και εγκατέστησα ένα πρόγραμμα που λέγεται: App 2 SD Free όμως δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην SD Card παρά μόνο στην Εσωτερική μνήμη.

 

Διάβασα για το Root που κάνουν στα κινητά, υπάρχει κάποιος οδηγός για το μοντέλο που έχω να του κάνω root; Και αν του κάνω root θα μπορώ να τροποποιήσω τις ρυθμίσεις οι εφαρμογές να γίνονται αποθήκευση κατ' ευθείαν στην κάρτα SD;

 

Ζητώ συγνώμη αν γράφω σε λάθος κατηγορία. Αν ναι τότε οι Moderators ας μετακινήσουν το θέμα.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πύρα και εγώ χθες.. δώρο για την μαμα :shifty: , για τα λεφτά του μια χαρά τηλέφωνο είναι και πολύ όμορφο ;)
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο στους κατόχους, μόνο δύο ερωτήσεις, μιας και το εξετάζω για δώρο στην σύζυγο.

1)Η μπαταρία πόσο κρατάει και με τη είδους χρήση? (έχει samsung star που αντέχει 4-5 ημέρες και φοβάμαι ότι θα ξενερώσει άγρια).

2)Η οθόνη είναι τόσο τραγική ως ανάλυση όντως??? Δεν έχω καθόλου σχετική άποψη από την διάσταση / ανάλυση. pixelιάζει ???

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο στους κατόχους, μόνο δύο ερωτήσεις, μιας και το εξετάζω για δώρο στην σύζυγο.

1)Η μπαταρία πόσο κρατάει και με τη είδους χρήση? (έχει samsung star που αντέχει 4-5 ημέρες και φοβάμαι ότι θα ξενερώσει άγρια).

2)Η οθόνη είναι τόσο τραγική ως ανάλυση όντως??? Δεν έχω καθόλου σχετική άποψη από την διάσταση / ανάλυση. pixelιάζει ???

 

ευχαριστώ.

Τις πρώτες μέρες με ανοιχτό το WiFi και downloading εφαρμογών κλπ μου κράτησε από τις 10 το πρωί μέχρι το βράδυ.

Γενικά μία μέρα και κάτι κρατάει η μπαταρία αν δεν το πολυ λειτουργείς.

 

Σχετικά με την οθόνη εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Δεν μου έχει πιξελιάσει ποτέ. Δεν είμαι και ειδικός. Πάντως εμένα με έχει βολέψει σαν πρώτο κινητό με Android.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει προβλημα το samsung galaxy y και μετα το format σε μιαμιση ωρα θα παω γερμανο να ζητησω να μου δωσουν το L3 εσεις τι λετε:happy:

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη εχει προβλημα το samsung galaxy y και μετα το format σε μιαμιση ωρα θα παω γερμανο να ζητησω να μου δωσουν το L3 εσεις τι λετε:happy:

 

Αν ενδιαφέρεσαι για συγκριτικό καλύτερα να απευθυνθείς εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει προβλημα το samsung galaxy y και μετα το format σε μιαμιση ωρα θα παω γερμανο να ζητησω να μου δωσουν το L3 εσεις τι λετε:happy:

 

Μόλις το πηρα για δωράκι. Βασικό του μείον η άθλια οθόνη του αλλά αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό σε βασική χρήση μου φάνηκε πιο γρήγορο από Ace,Explorer,Hub,Xperia Mini,Moto Fire. Πραγματικά πετάει (800ρι επεξεργαστή και 384MB μνήμης για να διαχειριστούν τόσα λίγα πίξελ), γραμμές που θυμίζουν Nokia Lumia και πολύ στιβαρή κατασκευή.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αν κρατας το κινητο κανονικα,με το ενα χερι,δεν εχεις προβλημα με την οθονη.αν το γυρισεις στο πλαϊ θα ''ξενισεις'' λιγακι αλλα το συνηθιζεις μετα απο λιγο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για το Root που κάνουν στα κινητά, υπάρχει κάποιος οδηγός για το μοντέλο που έχω να του κάνω root; Και αν του κάνω root θα μπορώ να τροποποιήσω τις ρυθμίσεις οι εφαρμογές να γίνονται αποθήκευση κατ' ευθείαν στην κάρτα SD;

 

 

http://www.hackmyandroid.com/root-lg-optimus-l3-e400-easily/203

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε αν θα το κερδισουμε;$ που δεν προκειται αλλα ας ελπιζουμε:) μου φαινεται πολυ ωραιο και απο οτι ειδα ειναι και πολυ γρηγορο:)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πως ορίζω ένα mp3 για ήχο κλήσης;

 

πατάς παρατεταμένα το τραγούδι που θέλεις και θα σου βγάλει επιλογές μια από αυτές είναι και ο ορισμός ως ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το παρω και εγω..σαν δωρακι:p

επειδη θα το στισω και μετα θα το δωσω τι να προσεξω πρωτα?

πανε εφαρμογες στην καρτα μνημης σωστα?αλλα απο οτι ξερω εχει 1GB storage

και ειναι ιδανικο για εφαρμογες

εχει κανει καλη δουλεια η lg στο ui?

ελπιζω να μην μου φαει κολλημα:p:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειας σας και απο μενα! Εχω μια ερωτηση: Θελω να βαλω εσωτερικη μνημη στη συσκευη (εχω κι εγω το LG E400) και θελω να ξερω αν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε microSD και micro SDHC καθως εχω βρει μια μνημη η οποια ειναι micro SDHC ενω στα χαρακτηριστικα της συσκευης λεει οτι δεχεται microSD. Μην την παρω τζαμπα κριμα ειναι! Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας και απο μενα! Εχω μια ερωτηση: Θελω να βαλω εσωτερικη μνημη στη συσκευη (εχω κι εγω το LG E400) και θελω να ξερω αν υπαρχει διαφορα αναμεσα σε microSD και micro SDHC καθως εχω βρει μια μνημη η οποια ειναι micro SDHC ενω στα χαρακτηριστικα της συσκευης λεει οτι δεχεται microSD. Μην την παρω τζαμπα κριμα ειναι! Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

την δεχεται κανονικα;)

εξωτερικη θες να πεις:p:);)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι ναι συγγνωμη εχεις δικιο, εξωτερικη :O και κατι αλλο, νομιζεις πως 8 GB ειναι πολλα? μηπως να παρω 4GB?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω την εξής απορία:

πως γίνεται να μην φορτώνεται το player όταν πατηθεί το button στα ακουστικά

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που ακυρώνει την παραπάνω λειτουργία ?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L3 (E400)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...