Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα,μια ερώτηση αν εχει κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο προβλημα.Το τηλέφωνο κανει ενα κουλό με την ώρα.Δηλαδη μέσα στο 24ωρο"χάνει"γύρω στα 6-7 λεπτά με αποτέλεσμα να μην δείχνει ποτε την σωστή ώρα.Εχω απεργοποιήσει την λειτουργία"automatic date and time"για να παίρνει την ώρα απο το δίκτυο,την ρύθμιζε χειροκινητα αλλα συνέχεια το ίδιο..Καμια ιδέα;Ευχαριστω εκ των προτέρων :)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Γενικά αυτό το καιρό ψάχνομαι να πάρω ένα κινητό όσο γίνεται πιο φτηνο και με τη μεγαλύτερη δυνατή οθόνη. Επειδή θα το πάρω από μαγαζί γνωστού, πήγα σήμερα και είδα ότι είχε το l7. Σαν κινητό πώς το βρίσκετε εσείς οι κάτοχοι; Έχει πολλά κολλήματα σε καθημερινή χρήση;. Με νοιάζει να μπαίνω στο ίντερνετ, κυρίως με wifi, να παίζω κάνά απλό παιχνιδάκι πχ fruit ninja, κανά βιντεάκι και αριαά και που καμιά μουσικούλα. Κάνει για αυτή τη χρήση ή θα έχω θέμα; Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Εχω το εν λογω κινητο απο τον περασμενο Δεκεμβρη.Εχω κατεβασει αρκετα μουσικα video και παιχνιδια μεσω wi fi και ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο ιδιαιτερο προβλημα.Για εξωτερικη μνημη χρησιμοποιω μια καρτα sd 8gb.
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή χρηση γενικά, στο σκρολάρισμα στα μενού, στο σερφάρισμα στο ίντερνετ κολλάει ή γενικά είναι αυτό που λέμε smooth;
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή χρηση γενικά, στο σκρολάρισμα στα μενού, στο σερφάρισμα στο ίντερνετ κολλάει ή γενικά είναι αυτό που λέμε smooth;

 

Αν το αφήσεις ως έχει χωρίς κανένα πείραγμα τύπου Pimp my Rom ή κανένα script διαχείρησης μνήμης θα έχει lag ειδικά μετά από συνεχόμενες μέρες λειτουργίας χωρίς επανεκκίνηση και αυτό περισσότερο λόγω μονοπύρηνου επεξεργαστή και φορτωμένης με σκουπίδια μαμίσιας rom. Όμως για την τιμή και την οθόνη, αξίζει τον κόπο πιστεύω και αν ψαχτείς (ή περιμένεις λίγο) θα βγει και επίσημη αναβάθμιση που κατά γενική ομολογία το στρώνει. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό που το πρωί στις 9 είχα full μπαταρία και το βράδυ είχε πέσει στο 13% ;
Link to comment
Share on other sites

Έκανε και πάλι την επανεμφάνιση του το νέο firmware Europe Open LGP700 V20A 2013-03-29 αλλά δεν ξέρω αν είναι beta η όχι, επιβεβαιώνει κανείς άλλος; Edited by zwiros
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Έκανε και πάλι την επανεμφάνιση του το νέο firmware Europe Open LGP700 V20A 2013-03-29 αλλά δεν ξέρω αν είναι beta η όχι, επιβεβαιώνει κανείς άλλος;

 

Μπα, τίποτα σε μένα. Ακόμα V10k DEC-12-2012...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΜΟ JELLY BEAN UPDATE!

 

http://dl.xda-developers.com/attachdl/e8778fb5ba213601f9a29c17b76c30c4/5155803f/1/8/4/2/8/0/0/lg.jpg

 

Προς το παρών μέσω KDZ ή μέσω του υπολογιστή με το πρόγραμμα αναβάθμισης της LG...BACKUP όπως πάντα πριν δοκιμάσετε οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΜΟ JELLY BEAN UPDATE!

 

http://dl.xda-developers.com/attachdl/e8778fb5ba213601f9a29c17b76c30c4/5155803f/1/8/4/2/8/0/0/lg.jpg

 

Προς το παρών μέσω KDZ ή μέσω του υπολογιστή με το πρόγραμμα αναβάθμισης της LG...BACKUP όπως πάντα πριν δοκιμάσετε οτιδήποτε!

 

Εγώ δοκίμασα μέσω του LGMobile Support Tool και μου έβγαλε αυτό Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα μέσω του LGMobile Support Tool και μου έβγαλε αυτό Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

 

Ελληνική ROM κι εσύ, προφανώς, σαν εμένα... Φτου...!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως παιδιά έχετε θέμα με το τηλέφωνο και την εφαρμογή support tool σε Windows 7 64bit?

 

Δεν μπορώ να «δω» το τηλέφωνο με τίποτα! Μόλις γυρίζω το τηλέφωνο σε PC Software mode μου γράφει στα windows MTP Driver Installation Failed.

 

(Εχω δοκιμάσει τον τελευταίο unified driver της LG και τον προηγούμενο. Και με τους δύο τα ίδια...)

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως παιδιά έχετε θέμα με το τηλέφωνο και την εφαρμογή support tool σε Windows 7 64bit?

 

Δεν μπορώ να «δω» το τηλέφωνο με τίποτα! Μόλις γυρίζω το τηλέφωνο σε PC Software mode μου γράφει στα windows MTP Driver Installation Failed.

 

(Εχω δοκιμάσει τον τελευταίο unified driver της LG και τον προηγούμενο. Και με τους δύο τα ίδια...)

 

Πάντως εγώ με Windows 8 64bit δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με την LGMobile Support Tool

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ απογοητευμένος από το κινητό.. Το κινητό έχει πάρα πολλά προβλήματα και το κυριότερο πρόβλημα έχει πολλά κολλήματα! Σε ότι και αν κάνω κολλαει! Από ένα απλό τηλεφώνημα μέχρι σερφάρισα στο διαδίκτυο! Περιμένω την αναβάθμιση μπας και καλυτερέψει !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ απογοητευμένος από το κινητό.. Το κινητό έχει πάρα πολλά προβλήματα και το κυριότερο πρόβλημα έχει πολλά κολλήματα! Σε ότι και αν κάνω κολλαει! Από ένα απλό τηλεφώνημα μέχρι σερφάρισα στο διαδίκτυο! Περιμένω την αναβάθμιση μπας και καλυτερέψει !

 

Ποση ram εχεις διαθεσιμη ; Root εχεις κανει ;

Link to comment
Share on other sites

Ποση ram εχεις διαθεσιμη ; Root εχεις κανει ;

 

Τώρα έχω 108ΜΒ διαθέσιμη, όχι δεν είναι ροοτ , δεν κατέχω και πολύ να σου πω την αλήθεια.. απλά θεώρησα ότι για να πάρω ένα κινητό 300 ευρώ δεν θα είχε προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις ως έχει χωρίς κανένα πείραγμα τύπου Pimp my Rom ή κανένα script διαχείρησης μνήμης θα έχει lag ειδικά μετά από συνεχόμενες μέρες λειτουργίας χωρίς επανεκκίνηση και αυτό περισσότερο λόγω μονοπύρηνου επεξεργαστή και φορτωμένης με σκουπίδια μαμίσιας rom. Όμως για την τιμή και την οθόνη, αξίζει τον κόπο πιστεύω και αν ψαχτείς (ή περιμένεις λίγο) θα βγει και επίσημη αναβάθμιση που κατά γενική ομολογία το στρώνει. :D

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι για καλύτερη διαχείριση μνήμης και λιγότερο lag και κολλήματα; Δεν το έχω κάνει root ακόμα αλλά θα το κάνω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Kανε ροοτ κρατα μονο οτι δουλευεις....Εγω πχ , ανεκαθεν εσβηνα τις αναβαθμισεις ΟΤΑ , διαχειριστη εργασιων , οτι εχει να κανει με pc suite , καιρο , google maps , φωνητικη αναζητηση , talkback , google talk , chrome , google + , media uploader , και πολλα αλλα που δεν δουλευα η ειχα αλλα για την ιδια δουλεια οπως και η μουσικη.

 

Οφελος πανω απο 100ΜΒ

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα αναβάθμιση σε jb και είμαι ενθουσιασμένος , πολύ ωραίο UI και επιτέλους πιο λίγα lags!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...