Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Ηθελα να ρωτησω αν εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα με το wifi

Μετα απο 2 βδομαδες που εχω το κινητο σημερα ξαφνικα δεν βρισκει δικτυο.κανει σαρωση αλλα τπτ. Καποιος με υο ιδιο προβλημα?

 

Κάνε επανεκκίνηση στο ρουτερ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα ειμαι και εγω νεος ατυχος-κατοχος του htc one x ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου για να μου πειτε την γνωμη σας αν θελετε η πως θα μπορουσα να κινηθω.Την παρασκευη παρελαβα το κινητο μετα απο παραγγελια μεσω του birdphone οπου μου ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα οτι ειναι ετοιμοπαραδοτο εχει 2 χρονια εγγυηση και μου ειπαν συγκεκριμενα οτι σε περιπτωση που το αναβαθμισω και χασει τα ελληνικα αν θελω επανεγκατασταση της γλωσσας ,τους το στελνω στην birdphone, αλλα σε περιπτωση προβληματος για το θεμα της εγγυησης που ειπαν να απευθυνθω σε μια εταιρια που δεν θυμαμαι πως μου την ειπαν εκεινη την στιγμη φανταζομαι οτι θα ειναι ο προμηθευτης τους...παρελαβα λοιπον την συσκευη ,και ειπα να παραβλεψω το γεγονος οτι το κουτι φαινοταν εξωτερικα βρωμικο ταλαιπωρημενο οπως και παραβιασμενο. ανοιξα κουτι και το κινητο ειχε απο πισω μια μουτζουρα που με λιγο τριψιμο εφυγε μετα λυπης μου λοιπον διαπιστωσα οτι εχει και ενα καμμενο πιξελ κατω δεξια της οθονης οπως επησης και μια διαχυση κιτρινου φωτος σε μαυρο φοντο που γινετε αντιληπτη οταν ειναι εντονη η φωτηνοτητα επησης κατω δεξια και το κερασακι στην τουρτα ειναι οταν το κουναω αριστερα δεξια κοντα στο αυτι μου το ακουω λιγο να κουδουνιζει... :lol: τωρα για πειτε ρε παιδια να τι να κανω ... Edited by INTOS
.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι και εγω νεος ατυχος-κατοχος του htc one x ηθελα να μοιραστω την εμπειρια μου για να μου πειτε την γνωμη σας αν θελετε η πως θα μπορουσα να κινηθω.Την παρασκευη παρελαβα το κινητο μετα απο παραγγελια μεσω του birdphone οπου μου ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα οτι ειναι ετοιμοπαραδοτο εχει 2 χρονια εγγυηση και μου ειπαν συγκεκριμενα οτι σε περιπτωση που το αναβαθμισω και χασει τα ελληνικα αν θελω επανεγκατασταση της γλωσσας ,τους το στελνω στην birdphone, αλλα σε περιπτωση προβληματος για το θεμα της εγγυησης που ειπαν να απευθυνθω σε μια εταιρια που δεν θυμαμαι πως μου την ειπαν εκεινη την στιγμη φανταζομαι οτι θα ειναι ο προμηθευτης τους... μετα λυπης μου λοιπον διαπιστωσα οτι εχει ενα καμμενο πιξελ κατω δεξια της οθονης οπως επησης και μια διαχυση κιτρινου φωτος σε μαυρο φοντο που γινετε αντιληπτη οταν ειναι εντονη η φωτηνοτητα επησης κατω δεξια και το κερασακι στην τουρτα ειναι οταν το κουναω αριστερα δεξια κοντα στο αυτι μου το ακουω λιγο να κουδουνιζει... :lol: για πειτε ρε παιδια πως την βλεπετε την κατασταση ??? :( τι να κανω ???

Θα το πας για επιστροφη την Δευτέρα. Η συσκευη σου υπάγεται στην περίπτωση DOA, δηλαδή προβληματική παραλαβή και δικαιούται αντικατάσταση.

Θα τους τηλεφωνήσεις και θα επιμένεις στα δυο αλλα προβλήματα όχι στο καμένο pixel γιατι αυτο δεν αναγνωρίζεται σαν αιτία αντικατάσταση η επισκευής. Οτιδήποτε και αν σου πουν δεν θα δεχθείς τίποτα άλλο εκτός απο αντικατάσταση με άλλη σφραγισμένη η επιστροφη χρημάτων.

Αυτα που σου λέω είναι εξακριβωμενα και ισχύουν σίγουρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω :confused:... ελπιζω μονο να μην μου κανουν κανενα θεμα ...

 

Από ότι εχω καταλάβει μάλλον δεν αξιζει η αγορά από τέτοια μαγαζιά...είναι δυνατόν να σου στέλνουν τέτοια συσκευή;;

Το κουτί πάνω τι λέει,made in China ή made in Taiwan;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

το κουτι λεει made in taiwan... και μαλιστα οταν το παρελαβα ηταν κανονικα με πλαστικοποιηση αλλα με το που εβγαλα τις ζελατινες εξωτερικα φαινοταν σε αθλια κατασταση ειχε πανω κατι ψιλοβρωμιες και ηταν παραβιασμενο το κουτι απο τις ασφαλιες , προφανως εχουν μηχανημα πλαστικοποιησης... βεβαια επειδη την ξαναπατησα παλαιοτερα, αυτοι σου λενε οτι τα ανοιγουν για να περασουν την ελληνικη γλωσσα , αλλα μετα απο 2 φορες που την πατησα και τωρα την τελευταια απο το birdphone που εχει και τις καλυτερες κριτικες δεν θα το ξανατολμησω... πραγματικα χαλιεσαι πολυ... τωρα εχω την αγωνια να το στειλω αθηνα γιατι ειμαι απο θεσσαλονικη αν θα μου το αλλαξουν η αν θα μου στειλουν τα χρηματα πισω ... γιατι την τελευταια φορα μου κανανε κατι μαγκες... οποτε δινεις ενα κατοσταρικο παραπανω και ησυχαζεις...
Link to comment
Share on other sites

... οποτε δινεις ενα κατοσταρικο παραπανω και ησυχαζεις...

 

Σοφή κουβέντα...

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κατι παραξενο συμβαινει

εχω το plantronics M1100 bluetooth

http://www.plantronics.com/uk/product/savor-m1100

Ενω με το incredible s ειχα ανετα μια εμβλελεια 10 μετρων (χωρις εμποδια ενδιαμεσα) στο one X αν απομακρυνθω πανω απο 4-5 μετρα χαλαει ο ηχος και δεν ακουω τιποτα

 

Ξερει κανεις που οφειλεται αυτο?

Και εγώ με το Plantronics 975 μου, έχω παρατηρήσει ότι έχω μικρότερη εμβέλεια όταν μιλάω σε σχέση με άλλα HTC που είχα...

 

Disconnect μου κάνει περίπου στην ίδια απόσταση, αλλά η ομιλία έχει παράσιτα από πιο κοντά...

 

Για να δούμε αν μπορεί να φτιαχτεί με κάποιο update...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχες δικιο.Δεν ειναι αυτο τελικα.Ακουγεται απο πανω σιγουρα αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο τι ακριβως...Οσο και να κραταω τα κουμπια ακουγεται το ιδιο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχες δικιο.Δεν ειναι αυτο τελικα.Ακουγεται απο πανω σιγουρα αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο τι ακριβως...Οσο και να κραταω τα κουμπια ακουγεται το ιδιο.

 

Και σε μένα ακούγεται. Νομίζω ότι είναι ο φακός. Κάτι με το autofocus. Το ίδιο μου έκανε και στο desire που είχα. Και το κινητό το πήρα από κατάστημα Γερμανού.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτό...

http://www.t3.com/features/samsung-galaxy-s3-vs-htc-one-x :thumbup:

 

Γιώργο οι διάφορες είναι μικρές υπέρ του Galaxy Sii. To ίδιο θα συνέβαινε αν κυκλοφορούσε το One x 3 μήνες αργότερα.

Τα benchmarks δεν λένε τίποτα. Είδατε πριν λίγες μέρες πόσο μεγάλες διάφορες υπήρχαν μεταξυ X και Note. Είχα την ευκαιρία να τα δουλέψω και τα δυο ταυτόχρονα στα ίδια πράγματα. Το συμπέρασμα είναι ότι σε πραγματική χρήση οι διάφορες είναι ανεπαισθητες.

Πόσο μάλλον μεταξυ ONE X και Siii που στα benchmarks δεν υπάρχουν τόσο μεγάλες διάφορες.

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι μόλις βγει το root θα υπάρξει άμεση ανταπόκριση των developers και θα έχουμε βελτιώσεις σε πολλα πράγματα όπως η κάμερα.

Θα γνωρίζετε ότι η HTC μέσω του camera software συμπιέζει το μέγεθος των φωτο και βίντεο. Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα να υστερούν οι φωτο σε ευκρίνεια στα μακρινα πλάνα. Ήδη κάποιοι devs δουλεύουν πάνω σ αυτο.

Βεβαίως η HTC δεν το έκανε τυχαία αυτο. Έχει τους λόγους της. Πρώτα πρώτα οικονομία στον αποθηκευτικο χώρο, γρήγορη αποστολη και σίγουρα μεγαλύτερη ταχύτητα απο φωτο σε φωτο. Προσωπικά δεν με πειράζει αυτο, αφου το 90% των φωτογραφιών που τραβάμε είναι σε κοντινές αποστάσεις και σε κλειστούς χώρους.

 

Άλλες βελτιώσεις είναι ήδη έτοιμες και χρησιμοποιούνται απ όσους είναι ήδη root. Μιλω για tweaks όχι custom rom.

 

Η αυτονομία είναι σταθερή και δεν αλλάζει. Για κάθε ώρα με ανοικτή την οθόνη έχουμε 22.5%. Άρα όσοι θέλουν να το χρησιμοποιήσουν σαν tablet θα χρειαστούν μέσα στην μέρα να το βάλουν για φόρτιση. Κακό αυτο γιατι είναι πολλοί αυτοί που ασχολούνται όλη μέρα με το κινητο. Όμως ακόμα και το Siii που έχει 300 m μεγαλύτερη μπαταρία και οθόνη που υποθετικα καταναλώνει λιγότερη ενέργεια, δεν είναι πολυ καλύτερο. 13,5% μεγαλύτερη αυτονομία με 14% μεγαλύτερη μπαταρία. Αρα ιδια καταναλωση.

Απλα υπάρχει το πλεονέκτημα της αλλαγής μπαταρίας που όμως όσοι θελουμε unibody συσκευη το γνωρίζαμε απο την αρχη. Άλλωστε πλέον υπάρχουν external φορτιστες σε πολυ μικρο μέγεθος.

http://img526.imageshack.us/img526/6779/imagewvv.th.jpg

 

To sense είναι εξαιρετικο. Επιχείρησα 3 φορές να στήνω την συσκευη μου με Apex, Nova κλπ. Δεν άντεξα ούτε μια ώρα. Εκτός ότι έπρεπε να εγκαταστήσω ένα κάρο έξτρα εφαρμογές, widgets, themes δεν είχα το αποτέλεσμα που ήθελα.

 

Για μένα όσοι θέλουν μια συσκευη με design που δείχνει ακριβή, θα προτιμήσουν το ONE X.

Το πρόβλημα είναι ότι η ίδια η HTC ανεκοψε την πορεία των πωλήσεων με το πλημμελες control και την αποστολη μεγάλου αριθμού προβληματικών συσκευών.

Αν σταματήσει αυτο και το αφήσει στην αγορα χωρίς να βγάλει κάποιο ΟΝΕ ΧS:) θα υπάρξει σταθερή πορεία.

Edited by Te_salat
Προσθηκη φωτο
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αρα λοιπον το καμμενο πιξελ το αφηνουμε στην ακρη, το κουδουνισμα που κανει λετε το κανει και σε σας οποτε δεν ειναι προβλημα ...τη διαχυση κιτρινου φωτος κατω δεξια δηλαδη πανω απο το κουμπι του multitasking που κανει ειναι φυσιολογικο ??? Να το τονισω οτι γινετε αντιληπτο μονο σε μαυρο φοντο με την φωτηνοτητα στο τερμα...
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτό...

http://www.t3.com/features/samsung-galaxy-s3-vs-htc-one-x :thumbup:

Μην το δείξεις στο φόρουμ της samsung... :lol:

 

Αρα λοιπον το καμμενο πιξελ το αφηνουμε στην ακρη, το κουδουνισμα που κανει λετε το κανει και σε σας οποτε δεν ειναι προβλημα ...τη διαχυση κιτρινου φωτος κατω δεξια δηλαδη πανω απο το κουμπι του multitasking που κανει ειναι φυσιολογικο ??? Να το τονισω οτι γινετε αντιληπτο μονο σε μαυρο φοντο με την φωτηνοτητα στο τερμα...

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Βασικά αφού από την αρχή δεν σου έχει κάτσει καλά το κινητό (ή μάλλον το μαγαζί), εγώ θα σου έλεγα να τους πάρεις αύριο πρωί και να κανονίσεις να το γυρίσεις πίσω, για να δοκιμάσεις το after sales support τους... :shifty:

 

 

@ Te_salat Πολύ καλό post... :up:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το μονο που με εχει χαλασει στο Χ σε σχεση με το gs2 ειναι στο dlna που εκανα stream απο wifi και επαιζε πριν κομπλε τωρα απλα δεν γινεται.Ο μονος τροπος που βρηκα ειναι μεσω es explorer που βρισκει τα paths και το τρεχεις το video με mx player ας πουμε αλλα κανει caching πολυ περισσοτερο απο οτι στο gs2!
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο οι διάφορες είναι μικρές υπέρ του Galaxy Sii. To ίδιο θα συνέβαινε αν κυκλοφορούσε το One x 3 μήνες αργότερα.

Τα benchmarks δεν λένε τίποτα. Είδατε πριν λίγες μέρες πόσο μεγάλες διάφορες υπήρχαν μεταξυ X και Note. Είχα την ευκαιρία να τα δουλέψω και τα δυο ταυτόχρονα στα ίδια πράγματα. Το συμπέρασμα είναι ότι σε πραγματική χρήση οι διάφορες είναι ανεπαισθητες.

Πόσο μάλλον μεταξυ ONE X και Siii που στα benchmarks δεν υπάρχουν τόσο μεγάλες διάφορες.

 

Κωστα, και το S II ειναι αρκετα πισω στα benchmarks απο το One X, αλλα στην πραξη δεν ισχυει παντα, ειδικα στο web browsing.

Σε ταχυτητα ειναι σχεδον ισοδυναμα και μαλιστα το S II καποιες φορες ανοιγει τις ιστοσελιδες (μεχρι να φορτωσουν τελειως) ταχυτερα απο το One X.

Και γενικοτερα η ταχυτητα μεσα στα υπομενου αναμεσα σε αυτα τα 2 δεν εχουν σχεση με αυτα που διαβαζουμε στα μετροπρογραμματα.

Προσωπικα, μετα απο 1 μηνα χρηση του One X, δε με εχει εντυπωσιασει η ταχυτητα του σε σχεση με του SII, ποσο μαλλον η κακη αυτονομια του.

Παρολαυτα εχω καταευχαριστηθει την εκπληκτικη σε αναλυση και πιστοτητα χρωματων (εκτος του μαυρου) οθονη του, τα πολυ καλα υλικα κατασκευης, το ωραιο του σχεδιο και το ανετο πιασιμο στην παλαμη.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Επειδη ακομη ψαχνομαι να το αποκτησω το One X, ειδα οτι στο simplyelectronics το εχει σε πολυ καλη τιμη... γενικα ποια η αποψη σας για το συγκεκριμενο e-shop?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Επειδη ακομη ψαχνομαι να το αποκτησω το One X, ειδα οτι στο simplyelectronics το εχει σε πολυ καλη τιμη... γενικα ποια η αποψη σας για το συγκεκριμενο e-shop?

Μακρια κινδυνος :!:
Link to comment
Share on other sites

thanx για την απαντηση

Θα μπορουσες να αναφερεις και το λογο, ετσι για να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι κι οι μη εχοντες γνωση της ποιοτητας των παρεχομενων υπηρεσιων του συγκεκριμενου καταστηματος?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω να το αγορασω σε ασπρο αλλα απο οτι καταλαβα οσοι το πειρατε σε τιμες 550 απο τα γνωστα ηλεκτρονικα και μη καταστηματα εχετε σχεδον ολοι προβλημα σε αντιθεση με αυτους που το πηρατε στα 700 απο γερμανο κοσμοτε πλαισιο και τα σχετικα...λεω να το παρω απο εδω http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119212 και εννοειται οτι θα περασω να το παρω απο το καταστημα ο ιδιος...τι να κανω λετε?? βγηκαν ολα ελλατωματικα με προβληματα την οθονη με κιτρινισματα με καμενα pixels με κακη κατασκευη στο σεταρισμα της? αν καταλαβα 2 στους 3 εχετε τετοια προβληματα και ολοι σχεδον θεματακι με την μπαταρια!!! αν δεν διαβαζα εδω το φορουμ θα το επαιρνα αβλεπη, τωρα σκεφτομαι να κρατησω το 4s η να περιμενω το samsung!! μεγαλη ******* της HTC πολυ μεγαλη!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω αν αποφασίσεις να το πάρεις, να πας εκεί στο κατάστημα και να το ανοίξεις μπροστά τους!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το xpancys ακουσα εχουν καινουργιες παραλαβες hox και δεν βγαζουν τα γνωστα προβληματα ειναι αληθεια ???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...