Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πΑρελαβα και εγω και αφου εγκατασταθηκαν οι εφαρμογες και ταυτοχρονα φορτιζει, μου εβγαλε και αναβαθμιση

το θεμα ειναι πως ενω την κατεβασα,στην εγκατασταση εχει κολησει η οθονη στο πρασινο κυκλακι με το βελος στη μεση εδω και 10 λεπτα

Τοση ωρα ειναι σωστο η κολησε?

τι να κανω?

Βοηθατε χριστιανοι!!!!

 

Βγάλτο από την μπρίζα και θα συνεχίσει. Και μένα το έκανε το πρώι που το πήρα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου One X, από expansys. Επειδή σήμερα είχα την ανιψιά μου σπίτι με ξεθέωσε και μόλις τώρα το άνοιξα... :)

 

Πρώτες εντυπώσεις παραπάνω από καλές... Περισσότερες αύριο...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φορτιζει αυτη τη στιγμη το θηριο.

Με χαρα αναφερω οτι δεν παρατηρω καμια κιτρινιλα,πρασινιλα,ροζίλα:lol:

 

Το δικο μου ειναι γαλλικό παντως, γιατι στο κουτι γραφει γαλλικά

εχω στησει εφαρμογες και διαφορα αλλα και τωρα μου κατεβαζει αναβαθμιση

 

Ειναι πανεμορφο το λευκο παντως φτου φτου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικα μας... :D

 

Και εσύ από expansys? Το δικό μου πάντως είναι αγγλικό (γκρι), μιας και που είχε αγγλικά πίσω και αγγλικό φορτιστή.

 

Εσένα τι update σου βρήκε? Εμένα βρήκε μόνο το 1.28.401.9.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικα μας... :D

 

Και εσύ από expansys? Το δικό μου πάντως είναι αγγλικό (γκρι), μιας και που είχε αγγλικά πίσω και αγγλικό φορτιστή.

 

Εσένα τι update σου βρήκε? Εμένα βρήκε μόνο το 1.28.401.9.

εγω απο vnp αθηνα το πηρα

Α δεν ξερω τωρα την κατεβαζω και θα την εγκαταστησω οταν φορτιστει πληρως το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

εγω απο vnp αθηνα το πηρα

Α δεν ξερω τωρα την κατεβαζω και θα την εγκαταστησω οταν φορτιστει πληρως το τηλεφωνο

 

Τι γλωσσα ειναι γιατι το δικο μου απο vnp εχει ρωσικα η κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειδα να αναφερθει (δεν διαβασα πολλες σελιδες βεβαια μη βαρατε) αλλα το ηχειο μου φαινεται υπερ-ψοφιο.Γιατι?Εχω θεμα? Και σε ενα τραγουδι συγκεκριμενα σε αλλα δεν το κανει (3-4 που δοκιμασα) μου παραμορφωνε και τον ηχο!Απο ακουστικα παντως με την ενισχυση παιζει τουμπανο!

 

ΥΓ Βεβαια σε ανοιχτη συνομιλια ειναι κομπλε ο ηχος.Αρα υποθετω ειναι θεμα software.Θα δοκιμασω με αλλο player.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να προμηθευτώ τα καλύτερης ποιότητας screen protector ???

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειδα να αναφερθει (δεν διαβασα πολλες σελιδες βεβαια μη βαρατε) αλλα το ηχειο μου φαινεται υπερ-ψοφιο.Γιατι?Εχω θεμα? Και σε ενα τραγουδι συγκεκριμενα σε αλλα δεν το κανει (3-4 που δοκιμασα) μου παραμορφωνε και τον ηχο!Απο ακουστικα παντως με την ενισχυση παιζει τουμπανο!

Εξαρταται απο την ποιοτητα εγγραφης των τραγουδιων που εχεις. Γενικα εχει καλο καθαρο ηχο με εμφαση στα πριμα. Η ενταση του δεν ειναι η κορυφαια αλλα συμφωνα με τις συγκριτικες μετρησεις που εχουν γινει σε διαφορα sites, ειναι λιγα db πιο κατω απο τα κορυφαια.

Μπορεις να ακουσεις ανετα μουσικη σε χωρους που δεν εχουν φασαρια.

 

Από που μπορώ να προμηθευτώ τα καλύτερης ποιότητας screen protector ???
Πριν λιγες μερες εδωσα 10 ευρω για ενα καλο screen protector που διεθεται και προστασια για το κρυσταλλο της καμερας.

Τον εβγαλα μετα απο μια μερα γιατι δεν μπορει να καλυψει την οθονη απο ακρη σε ακρη λογο του οτι ειναι κυρτη στο τελειωμα της. Φαινεται ασχημα αφου αφηνει 2mm ακαλυπτα περιμετρικα της οθονης. Δεν νομιζω λοιπον να υπαρχουν αλλοι που να καλυπτουν ολη την οθονη. Δεν γινεται γιατι δεν κολλα στα στις ακρες.

Προτιμησα να το αφησω χωρις προστασια και απλα το βαζω σε patch που με το βαλε βγαλε καθαριζει την οθονη.

Η δε προστασια της καμερας, θολωνε τις φωτογραφιες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι γλωσσα ειναι γιατι το δικο μου απο vnp εχει ρωσικα η κατι τετοιο....

 

Το δικο μου ειναι γαλλικο και με το morelocale περασα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στις ρυθμίσεις στην επιλογή 'τροφοδοσία' έχει τσεκαρισμένο την 'γρήγορη εκκίνηση'. Το έχετε αφήσει έτσι ή βγάλατε την επιλογή;;
:D
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στις ρυθμίσεις στην επιλογή 'τροφοδοσία' έχει τσεκαρισμένο την 'γρήγορη εκκίνηση'. Το έχετε αφήσει έτσι ή βγάλατε την επιλογή;;

 

Άστο έτσι.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στις ρυθμίσεις στην επιλογή 'τροφοδοσία' έχει τσεκαρισμένο την 'γρήγορη εκκίνηση'. Το έχετε αφήσει έτσι ή βγάλατε την επιλογή;;

Εγώ προσωπικά το έχω βγάλει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έχω βγάλει....

 

Απλά δεν ξέρω ποιές μπορεί να είναι οι εφαρμόγες που ίσως να έχουν πρόβλημα όπως λέει στην υποσημείωση από κάτω..

:D
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ξέρω ποιές μπορεί να είναι οι εφαρμόγες που ίσως να έχουν πρόβλημα όπως λέει στην υποσημείωση από κάτω..

Μέχρι στιγμής καμία εφαρμογή δεν μου έχει βγάλει σφάλμα ή κάποια ένδειξη δυσλειτουργίας!Μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά δεν νομίζω οτι θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα...Άν κάποιο άλλο μέλος έχει διαφορετική άποψη ας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι περιεργο μου κανει το κινητο....

ενω το χω στο ρευμα το λεντακι δεν ειναι κοκκινο και ουτε σταθερο.αναβσβινει,οπως για παραδειγμα οταν εχουμε μηνυμα,και ειναι μια κοκκινο και μια πρασινο...:mad:

τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι περιεργο μου κανει το κινητο....

ενω το χω στο ρευμα το λεντακι δεν ειναι κοκκινο και ουτε σταθερο.αναβσβινει,οπως για παραδειγμα οταν εχουμε μηνυμα,και ειναι μια κοκκινο και μια πρασινο...:mad:

τι παιζει?

 

Και μενα καποια στιγμη μου εκανε την ιδια κουλαμαρα και μετα του περασε!

Δε θελω να σε αγχωσω μα το δικο μου αυτη τη στιγμη το ρχω στειλει πισω στο expansys ζητοντας αντικατασζταση της συσκευης επειδη παρουσιασε αδυναμια φορτισης...

το βαζα στον φορτιστη, αναβε το ledακι κοκκινο κανονικα μα η μπαταρια δε γεμιζε και σθνεχισε να πεφτει!

Μακαρι το "προβλημα" σου να μην αποτελει προαγγελο για αδυναμια φορτισης της μπαταριας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα το έχετε δει αυτο το toolkit το εχει δοκιμάσει κανένας? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604439

 

Κάνει τις ίδιες διαδικασίες ξεκλειδώματος του bootloader αλλά σε γραφικό περιβάλλον. Και πάλι όμως εμπεριέχει το htcdev.com που θέτει τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ έτυμος να προβώ στην αγορά ενός one x, πήγα το είδα από κοντά και ενθουσιάστηκα, πανάλαφρο, ταχύτατο με πολύ καλή κατασκευή και υλικά.

Ανησυχώ λίγο, να είμαι ειλικρινής, με τον αριθμό τον συσκευών που παρουσίασαν προβλήματα με την οθόνη και από ότι κατάλαβα είναι θέμα τύχης σε τι κομμάτι θα πέσεις, το συγκεκριμένο που έπιασα στα χέρια μου βέβαια, δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα.

Έχω μια απορία, γιατί αυτή η διαφορά τιμής, 699 στα μεγάλα καταστήματα 550 στα μικρά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δε είναι ελληνικής εισαγωγής.

 

Που έχουν όμως κανονικά εγγύηση στη χώρα μας (αρκεί να είναι ευρωπαϊκές συσκευές).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...