Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@όλους:

Το γεγονός ότι έχει παρουσιαστεί ένα αξιοσημείωτο ποσοστό συσκευών που έχουν εμφανίσει πρόβλημα στην οθόνη είναι αναμφισβήτητο γεγονός και κάτι που έχει αναφερθεί πολλάκις.

 

Το να λέει ο καθένας όμως "εγώ οκ" ή "εγώ όχι ok", είναι κάτι που δεν μπορεί να συνεχιστεί στο θέμα της συσκευής. Ας συνεχίσουμε με πιο εποικοδομητικές συζητήσεις και να θυμίσω σε όσους το ξεχνούν ότι εδώ είναι forum και όχι chat room, γράφουμε μόνο όταν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε. Και αυτό ισχύει για όλους.

 

Θα μπορούσες να το μεταφέρεις σ ένα ξεχωριστο θέμα ώστε να βγουν κάποια συμπεράσματα για όσους ενδιαφέρονται να το αγοράσουν.

Υπάρχουν τέτοια thread στο XDA, όμως εδω οποίος θέλει μπορει να πάρει άμεσα πληροφορίες απο όσους έχουν πρόβλημα συν ότι γνωριζόμαστε και μπορούμε να καταλάβουμε ποιος είναι αξιόπιστος στις παρατηρήσεις του.

Το να τα πετάς κλειδωνοντας τα δεν βοηθα τα μέλη του φόρουμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@όλους:

Το γεγονός ότι έχει παρουσιαστεί ένα αξιοσημείωτο ποσοστό συσκευών που έχουν εμφανίσει πρόβλημα στην οθόνη είναι αναμφισβήτητο γεγονός και κάτι που έχει αναφερθεί πολλάκις.

 

Το να λέει ο καθένας όμως "εγώ οκ" ή "εγώ όχι ok", είναι κάτι που δεν μπορεί να συνεχιστεί στο θέμα της συσκευής. Ας συνεχίσουμε με πιο εποικοδομητικές συζητήσεις και να θυμίσω σε όσους το ξεχνούν ότι εδώ είναι forum και όχι chat room, γράφουμε μόνο όταν έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε. Και αυτό ισχύει για όλους.

 

Αυτό που έχεις ανοίξει όμως σαν HTC One X [off topic] κάνε το αν θες HTC One X [προβλήματα] και ξεκλείδωσέ το να γράφει εκεί όποιος θέλει.. Στο κάτω κάτω είναι πιο βασικό να ξέρω αν 1 στις 2 συσκευές είναι προβληματική από το τι κατανάλωση έχει το sense. Πάντα με θετική διάθεση και σκοπό να βελτιώσουμε κάτι που αγαπάμε (το forum)..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο το vnp το εχω παρει και εχει ρωσικο μενου σε καποια σημεια...θα με ενδιεφερε κι εμενα να ηξερα αν καποιος εχει εμπειρια απο vnp after sales support...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο το vnp το εχω παρει και εχει ρωσικο μενου σε καποια σημεια...θα με ενδιεφερε κι εμενα να ηξερα αν καποιος εχει εμπειρια απο vnp after sales support...

 

 

εμενα εχει γαλλικα.στο τηλ μου παν 2-3 μερες.

το θεμα ειναι οτι λενε το τσεκαρει ο προμυθευτης και σας απανταμε.

ο ποιος???

αν εχετε κινητα απο 15 χωρες που θα τα στειλετε ακριβως?

\

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να το μεταφέρεις σ ένα ξεχωριστο θέμα ώστε να βγουν κάποια συμπεράσματα για όσους ενδιαφέρονται να το αγοράσουν.

Υπάρχουν τέτοια thread στο XDA, όμως εδω οποίος θέλει μπορει να πάρει άμεσα πληροφορίες απο όσους έχουν πρόβλημα συν ότι γνωριζόμαστε και μπορούμε να καταλάβουμε ποιος είναι αξιόπιστος στις παρατηρήσεις του.

Το να τα πετάς κλειδωνοντας τα δεν βοηθα τα μέλη του φόρουμ.

 

Αυτό που έχεις ανοίξει όμως σαν HTC One X [off topic] κάνε το αν θες HTC One X [προβλήματα] και ξεκλείδωσέ το να γράφει εκεί όποιος θέλει.. Στο κάτω κάτω είναι πιο βασικό να ξέρω αν 1 στις 2 συσκευές είναι προβληματική από το τι κατανάλωση έχει το sense. Πάντα με θετική διάθεση και σκοπό να βελτιώσουμε κάτι που αγαπάμε (το forum)..

 

Κάντε έναν κόπο και διαβάστε πάλι σας παρακαλώ τους ΟΠΧ. Προτροπές και υποδείξεις γίνονται μόνο με pm και όχι δημόσια στο φόρουμ. Κώστα εσύ θε έπρεπε να το ξέρεις ήδη...

Κατά τ'άλλα, το τόπικ έχει γεμίσει από τα ίδια και τα ίδια, αμέτρητες σελίδες, αναγκάζοντας τον περαστικό αναγνώστη να ψάχνει εξαντλητικά. Κώστα παίρνω το θάρρος να αναφερθώ σε σένα και να πω ότι τουλάχιστον 10 φορές μας έχεις πει πόσο σούπερ ουάου είναι κτλ κτλ....Δεν είναι ανάγκη...η πληροφορία μένει και φαίνεται, χωρίς να πρέπει να επαναλαμβάνεσαι συνεχώς.

Το ''εξτρά'' τόπικ θα μείνει ανοιχτό όσο πρέπει και εφιστώ την προσοχή να μην γίνει τσατ γιατί θα κλειδωθεί άμεσα. Έτσι και αλλιώς , σπανιότατα διατηρούμε 2 τόπικς για το ίδιο θέμα, έστω και αν το ένα είναι για προβλήματα κτλ...

Ευχαριστώ συνεχίζουμε on topic.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει γαλλικα.στο τηλ μου παν 2-3 μερες.

το θεμα ειναι οτι λενε το τσεκαρει ο προμυθευτης και σας απανταμε.

ο ποιος???

αν εχετε κινητα απο 15 χωρες που θα τα στειλετε ακριβως?

\

 

Δηλαδη τι κανουμε τωρα?Τους τα επιστρεφουμε η τα κραταμε?????

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια φορά...εδώ μιλάμε για το HTC One X....όχι για το SIII, ή οποιοδήποτε άλλο...υπάρχουν οι διαξιφισμοί για αυτά...ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την 1.29 τι γινεται!εντυπωσεις?εμενα παντως χαθηκε στο δρόμο

 

Δεν είσαι ο μόνος που δεν την έχει λάβει. Βέβαια εγώ δεν έχω ξανά δοκιμάσει με ελληνική sim.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος που δεν την έχει λάβει. Βέβαια εγώ δεν έχω ξανά δοκιμάσει με ελληνική sim.

 

Την εχω λαβει κανονικα (αγορασμενο απο ΠΛΑΙΣΙΟ) και νομιζω οτι η αυτονομια εχει παει λιγο προς το χειροτερο. Οχι τραγικα πραγματα παντως.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω καλυτερη αυτονομια με τη 1.29...

τωρα για το φιλο που λεεο το κανουμε και χουμε παρει απο vnp.

εγω προσωπικα δεν κανω τπτ.αφου η Htc αναγνωριζει το θεμα με τους κυματισμους ειμαστε οκ για αλλαγη.αρα θα το παω μετα απο κανα μηνα.να δω αν θα χουν στρωσει και τα νεα κινητα που θα χουν βγει η αν ολα θα ειναι ετσι γιατι με κιτρινες οθονες δε θελω να μπλεξω....

ειναι αληθεια πως δε θα το βλεπα αυτο με τους κυματισμους ανδε το διαβαζα εδω παρολα αυτα αφου σε αλλα μοντελα δε το κανει ειναι προβλημα.γιατι δλδ.τα ιδια χρηματα σκασαμε και μεις....

επισης αν δεχτουν αντικατασταση θα ζτσω να τσεκαρω τη συσκευη πριν παραλαβω

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες ελαβα μηνυμα σημερα απο expansys για επιστροφη χρηματων με paypal στη καρτα μου τις επομενες ημερες:),για να δουμε,αν δεν το δω με τα ματια μου δεν θα το πιστεψω:p.Παντως αν ειναι να ξαναπαρω το ιδιο προτιμω μεταχειρησμενο και δοκιμασμενο φοβαμαι να παραγγειλω καινουργιο...οταν εχεις καει φυσας και το γιαουρτι:p

Παιδια να ρωτησω τους κατοχους οταν ειστε σε χωρο εκτος καλυψη δικτυου πχ μετρο, μου εβγαζε συνεχεια μηνυματα οτι ειμαι εκτος δικτυου και ειναι λιγο σπαστικο,υπαρχει τροπος να μην το βγαζει?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις πάνω απο 1 μήνα για να δεις τα χρήματα σου πίσω στην πιστωτική σου. Εμένα μου τα έβαλαν 1τη Απριλίου πίσω, 10 Απριλίου τα έστειλε η paypal στην κάρτα και ακόμα δεν έχουν μπει στον λογαριασμό μου... Θέλει γύρω στις 30 μέρες μου είπε η paypal για να εμφανιστούν στον λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις πάνω απο 1 μήνα για να δεις τα χρήματα σου πίσω στην πιστωτική σου. Εμένα μου τα έβαλαν 1τη Απριλίου πίσω, 10 Απριλίου τα έστειλε η paypal στην κάρτα και ακόμα δεν έχουν μπει στον λογαριασμό μου... Θέλει γύρω στις 30 μέρες μου είπε η paypal για να εμφανιστούν στον λογαριασμό.

 

Τωρα μαλιστα :(τουλαχιστων να μπορω να αγορασω αφοβα αλλο κινητο μεχρι τοτε χωρις να ανησυχω αν θα μπουν η οχι τα χρηματα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν γινεται αντικατασταση για καμενο pixel?

 

Καμία εταιρεία δεν κάνει αντικατάσταση για ένα pixel. Συνήθως από 3 και πάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην apple νομιζω ειναι 7

 

στην apple αν εχεις apple store κοντα σου στο αλλαζουν και με μισο καμμενο.

 

απο εκει και περα μολις αγορασα το κινητο.Σε χρωμα ασπρο.

 

ανοιγω σε λιγο το κουτακι,κανω αναβαθμιση και ενημερωνω.

 

Δεν εχω αγορασει καμμια θηκη και κανενα screenprotector.

To αγορασα στα 550Ε με εκπτωση απο μαγαζι που γνωριζω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/fitBAG-tailored-integrated-MicroFibre-cleaning/dp/B007HZADD0/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1336146689&sr=8-4

 

Μόλις παρέλαβα την πιο πάνω pouch! Είχα και την κλασική της htc , όμως δεν μαρεσε λόγω του ότι έδινε επιπλέον όγκο και δεν προστάτευε καλα το πάνω μέρος. Η fitbag εφαρμόζει άψογα. Αγορα απο amazon. Υπάρχει και γερμανικό site με πολλα σχέδια

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή επιτυχία Δημήτρη στο unboxing. :)

Εγώ αν θέλετε τι πιστεύετε έκανα το unboxing μέσα στο metro από Δάφνη - Σύνταγμα :) ήταν τόση η αγωνία μου για κιτρινιλες κλπ που δεν άντεξα να γυρίσω σπίτι.

Κι εγώ 550 το πήρα μέσω φίλου με μαγαζί που αγοράζει χοντρικη από expansys. Επειδή ήταν χέρι με χέρι μου το έδωσε τόσο.

Θήκη να μην του βάλεις. Εγώ έχω μια διάφανη jel μόνο για κάποιες δύσκολες περιπτώσεις. Χρησιμοποιώ μια patch από σουετ δέρμα η οποία το καθαρίζει κι ολας.

 

Screen protector όπως τον έβαλα τον έβγαλα γιατί δεν μπορεί να πιάσει από άκρη σ άκρη.

εχω αποφασισει να μην βαλω τιποτα στο κινητο μια που ειναι τοσο ομορφο.Ακομα δεν εχω ανοιξει το κουτακι του.Το βραδυ με την ησυχια μου να πεσει και ο ηλιος να κανω τα τεστ στην οθονη κλπ. :lol:

 

δεν το αγορασα απο expansys αλλα απο κανονικο ιταλικο μαγαζι αρα ειναι επισημο ιταλικο τηλεφωνο.Γι αυτο ειμαι περιεργος αν εχει προβληματακια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Την ποιοτητα του ηχειου του πως την κρινεται..;σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με την 1.29 ειδα τρελη διαφορα στη μπαταρια παντως!Με εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο!Οσο για το ηχειο σε θορυβωδες περιβαλλον δεν ειναι και οτι καλυτερο για αυτο υπαρχει και η δονηση ομως!Κατα τ'αλλα ειναι πολυ ικανοποιητικος ο ηχος του!Ανεβασα και ενα screenshot για να δειτε και την αναλογη χρηση!
Link to comment
Share on other sites

Iσως ειναι off topic η ερωτηση μου αλλα εδω υπαρχουν και παλιοι χρηστες htc και κυριως παλιοι power users.Eρωτω λοιπον-εχουν ακουστει περιστατικα να <πεθαινουν> ξαφνικα high end τηλεφωνα htc? (εννοω να καινε πλακετα στα καλα του καθουμενου,χωρις εμφανη λογο και αιτια). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...