Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι αν και οι παυλιτσες στο σημα του wifi εχουν πεσει (στα ιδια σημεια που βρισκομαι) σε σχεση με πριν, ωστοσο η δυναμη του παραμενει η ιδια. Οποτε μαλλον για διορθωση λανθασμενης ενδειξης θα προκεται (οπως ειχε παλια με τις παυλιτσες στο σημα της κεραιας του iPhone 4).

Θα επανελθω το βραδυ για το ιδιο θεμα.

 

edit: το κινητο εχει γινει ακομα πιο smooth στο sense και λιγο πιο γρηγορο μεσα στα μενου.

Και εγώ που είμαι σπίτι αυτό παρατήρησα!Ουσιαστικά δεν άλλαξε στη συμπεφορα του!Το ίδιο γρήγορες αποδόσεις έχει!Απλά όπως το είπες διόρθωση στις ενδείξεις ήταν μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οτι αν και οι παυλιτσες στο σημα του wifi εχουν πεσει (στα ιδια σημεια που βρισκομαι) σε σχεση με πριν, ωστοσο η δυναμη του παραμενει η ιδια. Οποτε μαλλον για διορθωση λανθασμενης ενδειξης θα προκεται (οπως ειχε παλια με τις παυλιτσες στο σημα της κεραιας του iPhone 4).

Θα επανελθω το βραδυ για το ιδιο θεμα.

 

edit: το κινητο εχει γινει ακομα πιο smooth στο sense και λιγο πιο γρηγορο μεσα στα μενου.

 

Και εγώ που είμαι σπίτι αυτό παρατήρησα!Ουσιαστικά δεν άλλαξε στη συμπεφορα του!Το ίδιο γρήγορες αποδόσεις έχει!Απλά όπως το είπες διόρθωση στις ενδείξεις ήταν μάλλον!

 

Επειδή το θέμα του wifi με καίει ιδιαίτερα, (μένω σε μεζονέτα με το modem στον κάτω όροφο, το προηγούμενο τηλ. desire hd έπιανε οριακά στο επάνω όροφο και καθόλου στο μπαλκόνι) χάρηκα ιδιαίτερα με το one x που μέχρι πριν την αναβάθμιση έπιανε παντού, μετά την αναβάθμιση με το που βγαίνω στο επάνω μπαλκόνι π.χ. χάνετε εντελώς το σιμά.......

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγω αυτά που παρατήρησα είναι 1.ότι ελευθερώθηκε χώρος στην ram

2.τρώει κάτι κολλήματα στο σερφάρισμα που δεν τα έτρωγε 3.η μπαταρία λίγο καλύτερη και 4. Ενώ πριν που έπαιζα παιχνίδια και συγχρόνως το φορτιζα η θερμοκρασια ήταν 41 με 42 βαθμούς τώρα είναι στους 36 με 38. Όσο αφορά το σήμα από το WiFi ναι είναι όντος πιο κάτω οι μπάρες από ότι πριν και λογικά η δεν έδειχναν πριν οι μπάρες σωστά γιατί δεν είδα να έχει κάποια μείωση στο θέμα σερφαρισματος..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγω αυτά που παρατήρησα είναι 1.ότι ελευθερώθηκε χώρος στην ram

2.τρώει κάτι κολλήματα στο σερφάρισμα που δεν τα έτρωγε 3.η μπαταρία λίγο καλύτερη και 4. Ενώ πριν που έπαιζα παιχνίδια και συγχρόνως το φορτιζα η θερμοκρασια ήταν 41 με 42 βαθμούς τώρα είναι στους 36 με 38. Όσο αφορά το σήμα από το WiFi ναι είναι όντος πιο κάτω οι μπάρες από ότι πριν και λογικά η δεν έδειχναν πριν οι μπάρες σωστά γιατί δεν είδα να έχει κάποια μείωση στο θέμα σερφαρισματος..

 

Παιδιά σας ευχαριστούμε για τα feedback. Τα σχόλια σας είναι ευχάριστα. Ειδικά στο θέμα θερμοκρασίας.

Όταν φορτίζεις, ταυτόχρονα παίζεις κάποιο game και η θερμοκρασια παραμένει σ αυτα τα επίπεδα, τότε ίσως έχουμε το πιο δροσερό smartphone.:)

Επειδη υπάρχουν σημαντικές αλλαγές, μήπως θα ήταν καλο να γίνει επαναφορά? ίσως κάποια μικροπροβλήματα όπως αυτο με τα κόλληματα στον browser λυθούν.

 

Επίσης με την 129.7 παρατήρησα ταχύτερη εμφάνιση στα μενου των ρυθμίσεων. Αν αυξήθηκε ακόμα περισσότερο με την .11 όπως γράφει ο Megatron έχουμε μια ακόμα σημαντική βελτίωση.

 

Για το wifi έχω να πω ότι με την 1.28 και 1.29.7 ήταν σαφώς καλύτερο απο το iPad 2 μου το οποίο είναι εξαιρετικο. Οπότε μην ανησυχειτε και να μειώθηκε λίγο, πάλι θα παραμείνει σε υψηλα επίπεδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστούμε για τα feedback. Τα σχόλια σας είναι ευχάριστα. Ειδικά στο θέμα θερμοκρασίας.

Όταν φορτίζεις, ταυτόχρονα παίζεις κάποιο game και η θερμοκρασια παραμένει σ αυτα τα επίπεδα, τότε ίσως έχουμε το πιο δροσερό smartphone.:)

Επειδη υπάρχουν σημαντικές αλλαγές, μήπως θα ήταν καλο να γίνει επαναφορά? ίσως κάποια μικροπροβλήματα όπως αυτο με τα κόλληματα στον browser λυθούν.

 

Επίσης με την 129.7 παρατήρησα ταχύτερη εμφάνιση στα μενου των ρυθμίσεων. Αν αυξήθηκε ακόμα περισσότερο με την .11 όπως γράφει ο Megatron έχουμε μια ακόμα σημαντική βελτίωση.

 

Για το wifi έχω να πω ότι με την 1.28 και 1.29.7 ήταν σαφώς καλύτερο απο το iPad 2 μου το οποίο είναι εξαιρετικο. Οπότε μην ανησυχειτε και να μειώθηκε λίγο, πάλι θα παραμείνει σε υψηλα επίπεδα.

 

αυτήν την στιγμή για να φανταστείτε με ανοιχτό WiFi και γράφω από το κινητό η θερμοκρασία είναι στους 29 βαθμούς.ναι όταν παίζω κάποιο παιχνίδι επειδή πάλι παίζω online πχ. Poker η dragracing μιλάμε για κάνα τρίωρο συνεχόμενα το έχω στην φόρτιση και το πιο πολύ που είδα σήμερα ήταν 39.2 βαθμούς.είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά με σπάει λίγο τα νεύρα που έχει κάποια κολλήματα.θα το κάνω μια επανεκκίνηση όπως είπες μήπως και φταίει αυτό. να τονίσω ότι με την 1.28 με αυτήν την χρήση την θερμοκρασία την είδα και 52 βαθμούς όχι συνέχεια αλλά την είδα και τόσο.σε λογικά πλαίσια όμως ήταν περίπου στους 42

Edited by zapcor32
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα για την αναβάθμιση είναι πάρα πολύ καλά. Μπράβο στην HTC που επιλύει τα προβλήματα τόσο γρήγορα και δείχνει το επίπεδο του support της...

 

Κρίμα που δεν μπορώ να τα δω και εγώ μιας και που έχω στείλει πίσω το One X μου και θα περιμένω καμιά 10αριά μέρες για το καινούργιο... :(

 

Ζωή χωρίς smartphone... :cry:

Link to comment
Share on other sites

αυτήν την στιγμή για να φανταστείτε με ανοιχτό WiFi και γράφω από το κινητό η θερμοκρασία είναι στους 29 βαθμούς.ναι όταν παίζω κάποιο παιχνίδι επειδή πάλι παίζω online πχ. Poker η dragracing μιλάμε για κάνα τρίωρο συνεχόμενα το έχω στην φόρτιση και το πιο πολύ που είδα σήμερα ήταν 39.2 βαθμούς.είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά με σπάει λίγο τα νεύρα που έχει κάποια κολλήματα.θα το κάνω μια επανεκκίνηση όπως είπες μήπως και φταίει αυτό. να τονίσω ότι με την 1.28 με αυτήν την χρήση την θερμοκρασία την είδα και 52 βαθμούς όχι συνέχεια αλλά την είδα και τόσο.σε λογικά πλαίσια όμως ήταν περίπου στους 42

 

Με την 1.28 τον official browser, ύστερα απο καμια ώρα έφτανε μέχρι 42.5 c και μάλιστα βράδυ με θερμοκρασία περιβάλλοντος 26c. Γι αυτο φώναζα τόσο καιρο.

Μόνο μια φορα είδα 40 με την 1.29.7 ύστερα απο συνεχείς αλλαγές skin οι οποίες μετα απο κάθε αλλαγη ξανά φορτώνουν τα πάντα στο sense. Βέβαια ξεκίνησα με το τηλέφωνο να είναι ήδη στους 37 ύστερα απο browsing.

 

Πάντως μέχρι 40c η θερμότητα δεν ενοχλεί στο πιασιμο. Είναι ένα πλεονέκτημα του polycarbonate.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγώ με την καινούργια αναβάθμιση παρατήρησα τα εξής, πρώτα ένα bug που είχα στο σήματακι του bluetooth που ενώ ήταν συνδεδεμένο το ακουστικό δεν εμφάνιζε τα >< δίπλα που το δείχνουν τώρα πλέον τα δείχνει κανονικά(βέβαια έχω ακόμη συχνές αποσυνδέσεις αλλά αυτό ίσως είναι θέμα ακουστικού).

Άλλη αλλαγή εμφανέστατη είναι η ραμ, πάλι όταν το σκαλίζω είναι στα 180 (πιο κάτω δεν έχει πάει ποτέ) αλλά πλέον μόλις πάω στην αρχική οθόνη πάει σχεδόν άμεσα στα 280...μάλλον κάτι έφτιαξαν με την διαχείριση της ραμ.

για την θερμοκρασία δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό...πάλι μου ανεβάζει όταν το πιέζω...ίσως όχι τόσο,θα το δω στην χρήση καλύτερα...το wifi επίσης δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ σε οριακά σημεία...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ο Κ. Βλαχακης από το techblog.gr ανέβασε μια φωτό που αναφέρει ότι μετά από 3 εβδομάδες το κινητό έχει γίνει έτσι.Βέβαια δεν μας γράφει τι χρήση έχει κάνει,ενώ από τα σχόλια αρκετοί του λένε ότι τα δικα τους δεν έχουν το παραμικρό και ότι αυτα τα σημάδια με λίγο τριψιμο φεύγουν....τι γίνεται;;;;

 

http://db.tt/fsneXEZP

 

edit:Απάντησε στα σχόλια που ανέφερα το εξής: " Παιδιά, μπορεί να μην είναι δικό μου το κινητό αλλά το σέβομαι και το προσέχω όσο περισσότερο είναι δυνατόν. Το κινητό δεν έχει πέσει κάτω ούτε έχει "τριφτεί" σε ανώμαλες επιφάνειες. Έχει γίνει έτσι κατόπιν κλασσικής καθημερινής χρήσης και ενώ ακουμπάει σε τραπέζια και στο γραφείο μου. Δεν το σέρνω, δεν το ξύνω, το προσέχω. Αυτό το σημάδι δεν φεύγει ούτε αν το σκουπίσω, ούτε αν το γυαλίσω με κάποιο μαλακό πανί."

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω ενα bluetooth headset. Υπαρχει καποιος να προτεινει καποιο που εχει χρησιμοποιησει με το One X και ειναι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα της κλησης.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ο Κ. Βλαχακης από το techblog.gr ανέβασε μια φωτό που αναφέρει ότι μετά από 3 εβδομάδες το κινητό έχει γίνει έτσι.Βέβαια δεν μας γράφει τι χρήση έχει κάνει,ενώ από τα σχόλια αρκετοί του λένε ότι τα δικα τους δεν έχουν το παραμικρό και ότι αυτα τα σημάδια με λίγο τριψιμο φεύγουν....τι γίνεται;;;;

 

http://db.tt/fsneXEZP

 

edit:Απάντησε στα σχόλια που ανέφερα το εξής: " Παιδιά, μπορεί να μην είναι δικό μου το κινητό αλλά το σέβομαι και το προσέχω όσο περισσότερο είναι δυνατόν. Το κινητό δεν έχει πέσει κάτω ούτε έχει "τριφτεί" σε ανώμαλες επιφάνειες. Έχει γίνει έτσι κατόπιν κλασσικής καθημερινής χρήσης και ενώ ακουμπάει σε τραπέζια και στο γραφείο μου. Δεν το σέρνω, δεν το ξύνω, το προσέχω. Αυτό το σημάδι δεν φεύγει ούτε αν το σκουπίσω, ούτε αν το γυαλίσω με κάποιο μαλακό πανί."

 

Δεν το πιστεύω. Φαίνεται καθαρα ότι στην συσκευη έχει γίνει υπερβολικά σκληρή χρήση σε σημείο που επιδιωχθηκε να γίνει έτσι.

Αν αυτός το έχει 3 βδομάδες, εγω το έχω ένα μήνα.

Χρησιμοποιω patch, αλλα όπως είναι φυσικό δεν μπορω να το βάζω συνέχεια μέσα λόγο συνεχών κλήσεων. Τις περισσότερες φορές είναι ακουμπισμενο στο γραφείο μου και επειδη λόγο δουλειάς αναγκάζομαι να περιφέρομαι στο εργοστάσιο, το ρίχνω απλα στην τσέπη του τζην μου χωρίς το patch. Φροντίζω μόνο να μην έχω κλειδιά η κερματα.

Το μόνο που προσέχω είναι να μην το σέρνω πάνω στο γραφείο και να μην το αφήνω σε μεταλλικά τραπεζάκια στις καφεταιρειες που απο την σκόνη λειτουργούν σαν γυαλοχαρτο. Το ακουμπω στα τσιγάρα μου.

http://img43.imageshack.us/img43/2396/1337194612066.jpg

Πιθανώς αν δεν το είχα πληρώσει να του φερόμενο κι εγω έτσι.

Δοκιμάστε σ ένα iPhone αλλα και σε οποιοδήποτε τηλέφωνο παρόμοια χρήση και θα δείτε.

Το Sii το είχα αφήσει μια βδομάδα με την γνήσια θήκη που άφηνε ακάλυπτο το χρωμιομένο πλαστικο γύρω απο την οθόνη. Εισέπραξε κατευθείαν 2 γρατζουνιες.

 

Δεν ξέρω τι σκοπιμότητες υπάρχουν αλλα πραγματικα αυτη η συσκευη έχει δεχθεί αν όχι πόλεμο, υπερβολικα αυστηρή κριτική.

Και δεν είμαι fan της HTC. Την αγόρασα λόγο design και δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα την έχω εφόσον βγει κάτι που μ αρέσει περισσότερο.

 

Και κάτι τελευταίο: θεωρω το myphone το πιο αντικειμενικό φόρουμ στις παρουσιάσεις. Ακολουθειται η ιδια τακτικη για ολες τις εταιρειες.

Πιθανώς να έχουμε κατα καιρούς διαφορετικές απόψεις με τα όσα γράφονται σε κάποιες παρουσιάσεις όμως αυτο έχει να κάνει με την προσωπική εκτίμηση και δεν υπάρχει προκατάληψη.

 

 

@@Tips για εξοικονόμηση ram και πιθανώς μπαταρίας.

Αν δούμε προσεκτικα το sense 4.0, διαθέτει σχεδόν τα πάντα.

Έχω παρατηρήσει ότι οι εφαρμογές του χρησιμοποιούν πολυ λιγότερη ram απ ότι αν χρησιμοποιήσουμε κάποιες αντίστοιχες απο το play store. Συν τα widget που είναι μοναδικά.

 

Για παράδειγμα θα αναφέρω την εφαρμογη Evernote. Την χρησιμοποιω σε κάθε συσκευη μου απο το 2009.

Είναι η καλύτερη για όλων των ειδών notes και συγχρονιζει με pc, Mac, iPhone, iPad κλπ.

Η official εφαρμογη Notes του HTC συνεργάζεται άψογα με το Evernote και διαθέτει 3 υπέροχα widgets.

Θέλησα σήμερα να δοκιμάσω την νέα έκδοση του Evernote απο το store. Πραγματικα έχει υπέροχο UI, είναι προσαρμοσμένη στο ics και δεν έχει την μπάρα με τις τελιτσες κάτω.

Όμως: παρατήρησα σε κάποια φάση ότι κρατούσε 35ΜΒ ram συν 8ΜΒ το widget της. Σίγουρα μετα απο κάποια ώρα που θα παγώσει, θα μειωθεί πολυ η ram αλλα δεν παύει να χρησιμοποιει περισσότερη απο

tην αντίστοιχη official εφαρμογη notes που κρατά μόνο 9ΜΒ συνολικα μαζι με το widget της και κάνει το ίδιο καλα την δουλεια της.

 

Υπάρχουν πολλές παρόμοιες περιπτώσεις που αν εκμεταλλευτούμε τις official εφαρμογές διατηρούμε την συσκευη μας πλήρη και παράλληλα εξοικονομουμε ram.

Με το One X, κάνω ότι έκανα με τις προηγούμενες συσκευές μου χρησιμοποιώντας πολυ λιγότερες εφαρμογές απο το market. Αυτο εκτος των αλλων σημαινει λιγότερα προβλήματα αφου οι εφαρμογές της HTC είναι φτιαγμένες ειδικά για την συσκευη μας. Συν την ομοιομορφία στην εμφάνιση των widgets.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω ενα bluetooth headset. Υπαρχει καποιος να προτεινει καποιο που εχει χρησιμοποιησει με το One X και ειναι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα της κλησης.

 

http://www.plantronics.com/us/product/m50

 

Το χρησιμοποιούσα στο EVO 3D Το έχασα, δοκίμασα και άλλα,,, και τελικά ξαναπήρα το Plantronics! Απίστευτη ποιότητα. σου μιλάει (ενημέρωση μπαταριας και σύνδεσης) . Φανταστικό bluetooth....!

Μην πάρεις φθηνότερο, θα έχεις εκπτώσεις στην ποιότητα , μην δώσεις παραπάνω χρήματα να πάρεις ακριβότερο θα τα πετάξεις. Σε γνωστότατο κατάστημα λιανικής στην Ελλάδα έχει 40€ .

 

Δαγκωτό όλοι στις εκλογές plantronics....

 

ΥΓ. δεν τα παίρνω απο την εταιρία, απλά είμαι ένας ευχαριστημένος πελάτης τους,

 

εγώ με την καινούργια αναβάθμιση παρατήρησα τα εξής, πρώτα ένα bug που είχα στο σήματακι του bluetooth που ενώ ήταν συνδεδεμένο το ακουστικό δεν εμφάνιζε τα >< δίπλα που το δείχνουν τώρα πλέον τα δείχνει κανονικά(βέβαια έχω ακόμη συχνές αποσυνδέσεις αλλά αυτό ίσως είναι θέμα ακουστικού).

Άλλη αλλαγή εμφανέστατη είναι η ραμ, πάλι όταν το σκαλίζω είναι στα 180 (πιο κάτω δεν έχει πάει ποτέ) αλλά πλέον μόλις πάω στην αρχική οθόνη πάει σχεδόν άμεσα στα 280...μάλλον κάτι έφτιαξαν με την διαχείριση της ραμ.

για την θερμοκρασία δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό...πάλι μου ανεβάζει όταν το πιέζω...ίσως όχι τόσο,θα το δω στην χρήση καλύτερα...το wifi επίσης δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ σε οριακά σημεία...

 

Τώρα που το λές κι εμένα έχασε την σύνδεση και νόμιζα ότι έφταιγε το ακουστικό , το έκλεινα το άνοιγα τίποτα... Έκλεισα - άνοιξα το bluetooth στο κινητό , συνδέθηκε αμέσως...! ΕΙΔΩΜΕΝ

Edited by Nikos_s3
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω την συσκευή αλλά έχω διαβάσει τα εξής που με προβλημάτισαν

Διαβάζω κάτι για flickering τρεμοπαιγμα και επίσης διαβάζω για πρόβλημα στο multitasking ότι εφαρμογές ξανά φορτονουν οταν τις εχεις στο background και γυρνάς σε αυτές τι λέτε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά συνδέω το one x σε δυο ασύρματα δίκτυα, ένα στο μαγαζί και ένα στο σπίτι.

Στο μαγαζί η ένδειξη του wifi στο κινείτο δείχνει κανονικά, στο σπίτι ενώ είναι συνδεδεμένων η ένδειξη δεν είναι σταθερή ακόμα και όταν είμαι δίπλα στο modem, συνήθως δείχνει κενή (χωρίς σήμα δηλαδή αν και έχω πρόσβαση στο internet κανονικά), πως το εξηγείτε αυτό, μήπως είναι θέμα του modem?

Link to comment
Share on other sites

και επίσης διαβάζω για πρόβλημα στο multitasking ότι εφαρμογές ξανά φορτονουν οταν τις εχεις στο background και γυρνάς σε αυτές τι λέτε;

 

Ισχυει (τουλαχιστον μεχρι το προτελευταιο update).

Αν επαιζα angry birds, εβγαινα σα σερφαρω, να ανοιξω whatsapp messenger και 2-3 αλλες εφαρμογες, τοτε οταν γυρνουσα στο angry birds το φορτωνε απο την αρχη. Προφανως τελειωνε η RAM και αρχιζε να σκοτωνει εφαρμογες.

Τωρα με το τελευταιο Update που υπαρχει περισσοτεη διαθεσιμη RAM θα τσεκαρω παλι τι γινεται.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά συνδέω το one x σε δυο ασύρματα δίκτυα, ένα στο μαγαζί και ένα στο σπίτι.

Στο μαγαζί η ένδειξη του wifi στο κινείτο δείχνει κανονικά, στο σπίτι ενώ είναι συνδεδεμένων η ένδειξη δεν είναι σταθερή ακόμα και όταν είμαι δίπλα στο modem, συνήθως δείχνει κενή (χωρίς σήμα δηλαδή αν και έχω πρόσβαση στο internet κανονικά), πως το εξηγείτε αυτό, μήπως είναι θέμα του modem?

 

Το ίδιο κάνει και σε μενα.

 

και με την 1.28 και με την 1.29

 

Παρ όλη την ασυνήθιστη συμπεριφορά της μπάρας ένδειξης wifi δουλεύει μια χαρά.

 

 

ΑΣΧΕΤΟ: μερικά παιχνίδια γράφουν στο τέλος THD . τι θα πεί το THD?????? (tegra HD?)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω ένα screenshot απο το Antutu , σε περίπτωση που κάποιος θα ήθελε να δει ενα benchmark απο μια συσκευή σε χέρια απλού χρήστη και όχι απο site που κάνει review.

 

ΥΓ. Τα δικά σας, τι αποτελέσματα βγάζουν?

 

ΥΓ2. είμαι με την 1.29 ...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει (τουλαχιστον μεχρι το προτελευταιο update).

Αν επαιζα angry birds, εβγαινα σα σερφαρω, να ανοιξω whatsapp messenger και 2-3 αλλες εφαρμογες, τοτε οταν γυρνουσα στο angry birds το φορτωνε απο την αρχη. Προφανως τελειωνε η RAM και αρχιζε να σκοτωνει εφαρμογες.

Τωρα με το τελευταιο Update που υπαρχει περισσοτεη διαθεσιμη RAM θα τσεκαρω παλι τι γινεται.

 

Ευχαριστω θα περιμένω νεότερα έτσι είναι κριμα να το πάρω και να μην μπορώ να λειτουργώ το android όπως πρέπει..

 

Για το τρμοπεγμα τίποτα;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κινητό μου κλειδώνει σε τόσους πολλούς δορυφόρους και μάλιστα και μέσα σε σπίτι. Επίσης πρώτη φορά βλέπω το gps status να δίνει ακρίβεια 1 Μέτρο!!!!

Τελικά μήπως το κινητό έχει εκτός από GPS και Glonass???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα περιμένω νεότερα έτσι είναι κριμα να το πάρω και να μην μπορώ να λειτουργώ το android όπως πρέπει..

 

Για το τρμοπεγμα τίποτα;

 

Τρεμοπαιγμα δεν έχει αναφερθεί σε κανένα απ όσους έχουμε εδω την συσκευη.

Για το multitasking και ειδικα για τα παιχνίδια, τουλάχιστον στην 1.29.401.7 που είναι η προτελευταία υπάρχει αυτο το θέμα αλλα οφείλεται μαλλον σε κάποια ρύθμιση της HTC.

Αν σταματήσεις το παιχνίδι για να απαντήσεις σε μια κλήση, η να διαβάσεις κάποιο mail. SMS, twit η μήνυμα στο Facebook και γενικα να κανεις κάποια ελαφριά αναγκαία εργασία, δεν κλείνει.

Αν τώρα παρατήσεις το παιχνίδι και αρχίσεις να κανεις browsing ανοίγοντας 3-4 tab, θα ξεκινήσει απο την αρχη.

Αυτο δεν το έχω παρατηρήσει με νορμάλ εφαρμογές. Στην δουλεια μου χρησιμοποιω παράλληλα 4-6 εφαρμογές. Δεν έχω επιστρέψει ποτε και να βρω κάποια κλειστή ανεξάρτητα αν θα μπω στον browser κλπ.

Για το παιχνίδι το βλέπω λίγο παράλογο να το παρατησεις γιατι σου ήλθε να κανεις browsing.

Όπως και να χει είναι θέμα ρύθμισης των Apis στα games και δεν τα παγωνει όπως θα έπρεπε, μετα απο καποια ωρα. Πιστεύω να το διορθώσουν αν δεν το έχουν κάνει ήδη με την τελευταία έκδοση. Στο iPad 2 για παράδειγμα το κρατάει τα games αρκετή ώρα και έχει πολυ λιγότερη ram. Αντίθετα πριν το τελευταίο update του iOS έκλεινε το Skype. Προφανώς το διόρθωσαν και τώρα δεν κλείνει με τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρι με την 1.29 πως συμπεριφερεται?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://www.plantronics.com/us/product/m50

 

Το χρησιμοποιούσα στο EVO 3D Το έχασα, δοκίμασα και άλλα,,, και τελικά ξαναπήρα το Plantronics! Απίστευτη ποιότητα. σου μιλάει (ενημέρωση μπαταριας και σύνδεσης) . Φανταστικό bluetooth....!

Μην πάρεις φθηνότερο, θα έχεις εκπτώσεις στην ποιότητα , μην δώσεις παραπάνω χρήματα να πάρεις ακριβότερο θα τα πετάξεις. Σε γνωστότατο κατάστημα λιανικής στην Ελλάδα έχει 40€ .

 

Δαγκωτό όλοι στις εκλογές plantronics....

 

Thanks, ναι και εγω εκει θα καταληξω οπως το βλεπω και απο Amazon κανει και πολυ πιο φθηνα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κινητό μου κλειδώνει σε τόσους πολλούς δορυφόρους και μάλιστα και μέσα σε σπίτι. Επίσης πρώτη φορά βλέπω το gps status να δίνει ακρίβεια 1 Μέτρο!!!!

Τελικά μήπως το κινητό έχει εκτός από GPS και Glonass???

Όντως το gps του είναι το κάτι άλλο. Πραγματικά δεν έχω δει τόσους δορυφόρους σε κανένα άλλο smartphone είτε σε standalone gps... :)

 

Δεν νομίζω να έχει glonass γιατί κάπου στο νετ θα το είχε πάρει το μάτι μας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

 

θα μπορουσατε να αναφερετε καποια εφαρμογη πλοηγησης που υποστηριζει την αναλυση της συσκευης???

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...