Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με adb δώσε permissions. Μια εντολή απ το shell είναι

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με adb δώσε permissions. Μια εντολή απ το shell είναι

 

Προσπάθησα να το κάνω αυτό αλλά δεν έβγαλα άκρη, υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

κατεβάζω και τρέχω το adb shell?

 

Μεταφέρομε εδώ

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παίδες!

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία καλή Sense 5 ROM για το HOX+;

 

Δεν θέλω να παραμείνω στην ViperX+, όσο καλή και να είναι παραμένει αρκετά βαριά, θέλω να δοκιμάσω μια πιο ελαφριά υλοποίηση του Sense 5.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tweaks, έστω horizontal quick settings.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παίδες!

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία καλή Sense 5 ROM για το HOX+;

 

Δεν θέλω να παραμείνω στην ViperX+, όσο καλή και να είναι παραμένει αρκετά βαριά, θέλω να δοκιμάσω μια πιο ελαφριά υλοποίηση του Sense 5.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tweaks, έστω horizontal quick settings.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Δοκίμασε την Android Revolution HD 31.3 | High Quality & Performance | Sense 5 | 4.18.401.3.

Την πέρασα χθές και πετάει, έχει όλα τα τελευταία Sence καλούδια και με πολλά mods και tweaks.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1562603

http://xda2.androidrevolution.nl/db_mirror/ROMs/HTC_One_X/Android_Revolution_HD-One_X_31.3.zip

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σας φανεί γελοίο, αλλά εγώ έχω συνηθίσει να ανάβω το κινητό σέρνοντας το δάχτυλό μου πάνω από τα touch κουμπιά, προς τα δεξιά.

Έχουν τέτοια tweaks οι kernels των άλλων roms;

Ή π.χ. όταν έχω notification αντί να ανάβοσβήνει το απλό λαμπάκι, να αναβοσβήνουν κ τα απλά κουμπάκια... που για μένα είναι πολύ βολικό.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους!!! Έχω το HOX. Εάν συνδέσω ενα usb stick στο τηλέφωνο μέσω του ειδικού καλωδίου θα το διαβάσει ή όχι το τηλεφωνο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες στο φόρουμ,μιας και όπως διάβασα στη σελίδα της εταιριας στο Facebook (αγγλικής),το τηλέφωνο δεν θα πάρει άλλες αναβαθμίσεις ,θα ήθελα οποίος μπορεί να μου στείλει κάποιες κδηγιες,κάποια links για να "γυρίσω" στη 4.1.1 και στο sense 4.1 (έχω το one x+)Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναρωτήσω κάτι μιας και χάθηκε στις προηγούμενες σελίδες το ερώτημα μου. Από sense 5 και android 4.2.2 stock. ποιά είναι η διαδικασία για ξεκλέιδωμα bootloader, root και πέρασμα custom recovery στη συσκευη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναρωτήσω κάτι μιας και χάθηκε στις προηγούμενες σελίδες το ερώτημα μου. Από sense 5 και android 4.2.2 stock. ποιά είναι η διαδικασία για ξεκλέιδωμα bootloader, root και πέρασμα custom recovery στη συσκευη;

 

Η ίδια όπως μέχρι τώρα, μέσω htcdev.com.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

TE=akpe;5121948]Καλησπέρα και χρόνια πολλά παίδες!

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία καλή Sense 5 ROM για το HOX+;

 

Δεν θέλω να παραμείνω στην ViperX+, όσο καλή και να είναι παραμένει αρκετά βαριά, θέλω να δοκιμάσω μια πιο ελαφριά υλοποίηση του Sense 5.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tweaks, έστω horizontal quick settings.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Φιλε μου δοκιμασες την Revolution? Αν ναι,πως σου φάνηκε,Γτ ενδιαφέρομαι και εγώ :-P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ψάχνω για κινητό με max κόστος τα 300 ευρώ και το μάτι μου έπεσε στο One X με τιμή στα 299 (Πλαίσιο & MediaMarkt)...

Αν και κοντεύουν 2 χρόνια από την κυκλοφορία του πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του ή θεωρείται ολίγον τι "απαρχαιωμένο"...

Είναι value for money σε αυτά τα λεφτά ή να κοιτάξω καλύτερα σε νεότερες κυκλοφορίες?

Να σημειώσω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης, απλή καθημερινή χρήση όπως η πλειονότητα των χρηστών...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια όπως μέχρι τώρα, μέσω htcdev.com.

Ωραία τον ξεκλείδωσα τον bootloader λοιπον από το htcdev. Μετά τι για root και recovery; Βρήκα αυτό Το ακολουθώ και είμαι έτοιμος;

 

Επίσης το s-off τι είναι ακριβώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι fat32 θα το διαβάσει κανονικά.

Ειναι fat32. Ευχαριστώ πολύ.

Παιδιά καλησπέρα,

ψάχνω για κινητό με max κόστος τα 300 ευρώ και το μάτι μου έπεσε στο One X με τιμή στα 299 (Πλαίσιο & MediaMarkt)...

Αν και κοντεύουν 2 χρόνια από την κυκλοφορία του πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του ή θεωρείται ολίγον τι "απαρχαιωμένο"...

Είναι value for money σε αυτά τα λεφτά ή να κοιτάξω καλύτερα σε νεότερες κυκλοφορίες?

Να σημειώσω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα απαιτητικός χρήστης, απλή καθημερινή χρήση όπως η πλειονότητα των χρηστών...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια...

Έχω το κινητό αυτό 1 χρόνο τώρα. Ήταν κορυφαίο και συνεχίζει να ειναι!!!! Με την 4.2.κιόλας έχει γίνει και πολύ σταθερό. Θα ικανοποιήσει πλήρως τις ανάγκες σου και μαλιστα δεν θα αισθάνεσαι ότι σου λείπει κάτι. Αν λοιπόν δεν ανήκεις στη κατηγορία αυτών που θέλουν να αλλάζουν το κινητό τους απλά επειδή βγήκε ενα νεότερο με καλύτερη ...ανάλυση οθόνης και παίζει βίντεο στα 60 frames....τότε ειναι τέλειο!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τον ξεκλείδωσα τον bootloader λοιπον από το htcdev. Μετά τι για root και recovery; Βρήκα αυτό Το ακολουθώ και είμαι έτοιμος;

 

Επίσης το s-off τι είναι ακριβώς;

 

Πέρνα το TWRP recovery, μπες στο recovery και μετά πάτα reboot. Τότε θα σε ρωτήσει αν θέλεις να rootάρεις την συσκευή μιας και θα δει πως δεν είναι rootαρισμένη. Του λες ναι και κάνει επανεκκίνηση. Αυτό ήταν, είσαι root!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλ για να "γυρίσω" στη 4.1.1 και στο sense 4.1 (έχω το one x+)Ευχαριστώ!

 

Από περιέργεια ρωταω, γιατί να θες να το κάνεις αυτό;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TE=akpe;5121948]Καλησπέρα και χρόνια πολλά παίδες!

 

Έχει κανείς να προτείνει καμία καλή Sense 5 ROM για το HOX+;

 

Δεν θέλω να παραμείνω στην ViperX+, όσο καλή και να είναι παραμένει αρκετά βαριά, θέλω να δοκιμάσω μια πιο ελαφριά υλοποίηση του Sense 5.

 

Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη tweaks, έστω horizontal quick settings.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη ελαφριά ROM πέραν της Elite, αλλά είμαι πολυ ευχάριστημένος. Εχει quick settings και με το πακετάκι με τα mods που υπάρχει στο xda, γίνεται πλήρης. Ελαφριά και γρήγορη

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια ρωταω, γιατί να θες να το κάνεις αυτό;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλη ελαφριά ROM πέραν της Elite, αλλά είμαι πολυ ευχάριστημένος. Εχει quick settings και με το πακετάκι με τα mods που υπάρχει στο xda, γίνεται πλήρης. Ελαφριά και γρήγορη

Γιατί μάλλον βιαστηκα να κατεβάσω τη 4.2.2 όταν βγήκε και μάλλον αυτή Π κατέβασα έχει bugs στην οθόνη κλειδώματος η οποία δεν λειτουργεί ομαλά (ψιλοκολλαει) ,στην αναπαραγωγή της μουσικής (μου χαμηλώνει τον ήχο χωρίς να το αγγίζω,κάνει κάτι μικροδιακοπες οταν παίζει κομματια) και γενικά σε κάποιες περιπτώσεις λαγκαρει περισσότερο από τη 4.1.1 η οποία ήταν αψεγάδιαστη στο ζήτημα αυτο...επίσης η μπαταρία είναι χειρότερα από πριν και το πρόβλημα είναι ότι έχω κάνει πολλά hard reset και το πρόβλημα δεν έχει λυθεί...τι να πω είμαι μάλλον από τους άτυχους και δεν μπορώ να λύσω και το πρόβλημα μιας και ruu για τη 4.2.2 δεν υπάρχει...θενξ πάντως για τη πρόταση της ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από παλιά ήμουν με κινητά htc (htc desire, desire s, sensation). Toον τελευταίο όμως χρόνο περίπου είχα samsung. Λέω να πάρω κάτι άλλο να αλλάξω εταιρία. Δυστυχώς τα οικονικά μου δεν μου επιτρέπουν κάτι πολύ ακριβό 300 με το ζόρι και υπό προϋποθέσεις. Σκέφτομαι το htc one x, μιας και δεν το είχα πάρει. Βλέπω ότι στο πλαισιο δίνουν το 16αρι στα 300 ευρώ. Το πρώτο και βασικό ερώτημα μου είναι τι γίνεται αν κάποιος θέλει έξτρα αποθηκευτικό χώρο; Τι επιλογές έχω; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για ποιότητα ακουστικού, ηχείου. καθώς και σήματος wifi. Δεν πρόκειται να κάνω καμιά τρελή χρήση, απλά παιχνιδάκια δωρεάν από το playstore, βιντεάκια, ίντερνετ. By the way από το s3 είναι γρηγορότερο; Σας ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Για τον αποθηκευτικό χώρο θα έλεγα καταρχήν να κοιτάξεις καταρχήν για το 32άρι μοντέλο. Σίγουρα πιο δύσκολα θα το γεμίσεις. Δίνει βέβαια και η HTC 25GB στο dropbox αλλά δεν νομίζω ότι βολεύει και τόσο το cloud. Mιa πολύ ωραία λύση για extra storage τέλος είναι και αυτή την οποία σκέφτομαι να δοκιμάσω και εγώ κάποια στιγμή.

Ποιότητα ακουστικού μια χαρά σε εμένα, ακούω δυνατά και καθαρά τον συνομιλητή μου, χωρίς πρόβλημα. Πολύ καλό ακουστικό.

Ηχείο απλά καλό θα έλεγα. Δεν είναι πολύ δυνατό αλλά είναι αρκετό θεωρώ. Κλήσεις δεν έχω χάσει και σε αναπαραγωγή μουσικής καλό επίσης. Τίποτα το εντυπωσιακό λοιπόν σε αυτόν τον τομέα, χωρίς όμως κάποιο πρόβλημα.

Τέλος το wifi έχει την ίδια πάνω-κάτω εμβέλεια που είχε και το προηγούμενο κινητό μου -LG Opitmus One-, δεν έχω προβλήματα με αποσυνδέσεις ή κάτι τέτοιο. Όλα καλά και εδώ λοιπόν σε μένα.

Για τα 32GB σου είπα ήδη, αλλά θα σου έλεγα να δεις επίσης και το HOX+ που έχει καλύτερη μπαταρία. Το HOX είναι πολύ μέτριο σε αυτό το θέμα (Δύσκολα βγάζω 3 ώρες screen on).

Οπότε συνολικά θα σου έλεγα ότι κάνει μια χαρά το κινητό για αυτά που θες και θα σου πρότεινα το HOX+ 32GB.

 

 

To S3 το έχει φίλος μου, και σε στοκ και τα δύο νομίζω πως είναι σε γενικές γραμμές ισάξια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το meenova το έχω πάρει εγώ. Λειτουργεί άψογα. Έχω βάλει μια 32αρα πάνω και την αναγνώρισε με την μια χωρις να κάνω κάτι.

Βέβαια είμαι root με την viper πανω δεν ξέρω αν θα το διαβάζουν όλες οι rom.

Link to comment
Share on other sites

Το meenova το έχω πάρει εγώ. Λειτουργεί άψογα. Έχω βάλει μια 32αρα πάνω και την αναγνώρισε με την μια χωρις να κάνω κάτι.

Βέβαια είμαι root με την viper πανω δεν ξέρω αν θα το διαβάζουν όλες οι rom.

Εγώ χθές με το που το πρότεινα στον φίλο πιο πάνω, υπέκυψα και το παρήγγειλα και εγώ :lol:

Στην στοκ ρομ, πριν ακόμα του κάνω root να φανταστείς, αναγνώριζε κανονικά τον εξωτερικό σκληρό μου δίσκο μόλις τον συνέδεσα με usb-on-the-go, και αναγνώριζε επίσης και flash-άκι, και ποντίκι που δοκίμασα, οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μην αναγνωρίζει και το meenova.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μια κρυφή ελπίδα την είχα αλλά αυτό που περιμέναμε θα γίνει

http://www.androidheadlines.com/2014/01/htc-one-x-will-getting-android-4-4-kitkat-confirmed-htc-denmark.html\

 

(edit: Sorry για το διπλό ποστ, απλά δεν έκανα επεξεργασία στο προηγούμενο για να φανεί η είδηση)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νομίζω ήρθε η ώρα για νέα μπαταρία στο HOX μου, έχουμε καταλήξει αν η μπαταρία του ΗΟΧ+ κάνει στο ΗΟΧ μας; Υπάρχει κάποια από ebay που έχετε πάρει και σας βγήκε καλή μην την πάρω και κάθομαι και ξανά αλλάζω σε λίγο καιρό;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Στο xda λένε ότι η μπαταρία του ΗΟΧ+ κάνει κανονικά για το ΗΟΧ. Οπότε για οδηγίες κοίτα εκεί καλύτερα. Για το ποια να αγοράσεις δυστυχώς δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...