Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φανταζοαι οτι αντε να παρει αλλη μια αναβαθμιση, παραπανω δε νομιζω....

σαν κινητο μια χαρα ειναι. ειδικα αν σου αρεσει και το ui τοτε ειναι αρκετα ομορφο και καλο.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ακόμα αναβάθμιση; Εδώ δεν έχει πάρει την 2.2 καλά καλά. Με προβλήματα δουλεύει σε όσους την έχουν... τι να λέμε τώρα, μας έχουν ξεχάσει σαν πελάτες εκεί στην HTC.
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της μπαταρίας, το οποίο έχω παρατηρήσει και εγώ, έκανα καλιμπράρισμα της μπαταρίας

http://forums.androidcentral.com/htc-one-s/174458-how-calibrate-battery.html

και μου φαίνεται πως τα πράγματα βελτιώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Αν το αγορασω απο Κινα(merimobiles) χωρις root θα μπορω να εχω ελληνικα στις επαφες και στα μηνυματα???Αξιζει να τους πω να το ρουταρουν η οχι??? Eυχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Αν το αγορασω απο Κινα(merimobiles) χωρις root θα μπορω να εχω ελληνικα στις επαφες και στα μηνυματα???Αξιζει να τους πω να το ρουταρουν η οχι??? Eυχαριστω!

 

έχει ειπωθεί από άλλους, δεν το έχω κάνει εγώ, πως με το που ανοίξεις, πας google play και εγκαθιστάς ένα πρόγραμμα με όνομα morelocale και το γυρνάς σε ότι γλώσσα θες..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια .εχω σοβαρο προβλημα με το τατς...δεν λειτουργει κανονικα....ενω τα ιδια σημεια λειτουργουν καοιες φορες καποιες αλλες οχι.ΠΙΟ ΑΠΛΑ?Να απαντησω σε κληση δεν γινεται,ουτε να κανω ενω το ιδιο μερος της οθονης εχει το "κουμπι"του μενου στην αρχικη οθονη και σαν κουμπι μενου πατιεται...

 

τι φταιει???

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια .εχω σοβαρο προβλημα με το τατς...δεν λειτουργει κανονικα....ενω τα ιδια σημεια λειτουργουν καοιες φορες καποιες αλλες οχι.ΠΙΟ ΑΠΛΑ?Να απαντησω σε κληση δεν γινεται,ουτε να κανω ενω το ιδιο μερος της οθονης εχει το "κουμπι"του μενου στην αρχικη οθονη και σαν κουμπι μενου πατιεται...

 

τι φταιει???

 

δοκίμασε εκτός android στο recovery.. νομίζω έχει και κάτι σαν test για να δεις αν όλα δουλεύουν οκ.

Αν δεν δουλεύει εκεί το touch, κάτι φταίει στο hardware. Αν δουλεύει εκεί, απλά ίσως τη γλιτώσεις με ένα reset.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Κανείς στο ρεκοβερι πως θα μπω ;

 

Κάνεις reboot to recovery ή κλείνεις το κινητό κ κρατάς πατημένο το power όχι μέχρι να ανοίξει αλλά μέχρι να μπει στο recovery ;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις reboot to recovery ή κλείνεις το κινητό κ κρατάς πατημένο το power όχι μέχρι να ανοίξει αλλά μέχρι να μπει στο recovery ;)

 

Δεν μπαίνει έτσι στο recovery.. Θέλει πατημένα το power και το volume down μαζί για να μπει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια,τα καταφερα.και παλι τα ιδια .τι αλλο να κανω τωρα?μπηκα ετσι οπως λετε ,πατησε ρεκοβερι αλλα τα ιδια .και σε γερμανο και σε παλισιο μου λενε να το παω αρβαντο και πως ειναι θεμα λογισμικου.Ομως ολοι λενε οι θα παρει τουλαχιστον 10 μρες ....και εγω δεν εχω ουτε καν συσκευη να βαλω μεσα τη σιμ .ποσο μαλλον αυτη που ειναι και μαικρο σιμ....

τι λετε να κανω?μπορει καποιος βημα-βημα να μου πει πως πορω εγω να το φτιαξω μονος???

επισης κανα μαγαζι να μου το φτιαξει τσακ-μπαμ?

και ας χασω την εγγυηση ...

Link to comment
Share on other sites

ωραια,τα καταφερα.και παλι τα ιδια .τι αλλο να κανω τωρα?μπηκα ετσι οπως λετε ,πατησε ρεκοβερι αλλα τα ιδια .και σε γερμανο και σε παλισιο μου λενε να το παω αρβαντο και πως ειναι θεμα λογισμικου.Ομως ολοι λενε οι θα παρει τουλαχιστον 10 μρες ....και εγω δεν εχω ουτε καν συσκευη να βαλω μεσα τη σιμ .ποσο μαλλον αυτη που ειναι και μαικρο σιμ....

τι λετε να κανω?μπορει καποιος βημα-βημα να μου πει πως πορω εγω να το φτιαξω μονος???

επισης κανα μαγαζι να μου το φτιαξει τσακ-μπαμ?

και ας χασω την εγγυηση ...

 

Αν στο κάνει και στο recovery τότε δεν είναι θέμα λογισμικού αλλά θέμα συσκευής.. Δοκίμασε ένα τελευταίο, σβήσ' το τελείως, άναψέ το κανονικά και μόλις ανάψει και περάσει την πρώτη οθόνη με το quietly brilliant κράτα πατημένο το volume down μέχρι να ανάψει κανονικά.

Αν το έχεις πετύχει κάτω δεξιά ή αριστερά θα λέει "Ασφαλής λειτουργία". Δοκίμασε έτσι αν δουλεύει σωστά ή όχι, αν κάνει τα ίδια πας για αλλαγή οθόνης και touch panel, αν όχι τότε κάποια εφαρμογή σου κάνει κόλπα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανένα νεότερο με το θέμα του wi-fi, υπάρχει?

Έκανα hard reset αλλά τίποτα...

Είμαστε πολλοί από εδώ με αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi δεν έχω πρόβλημα, αλλά με την θερμοκρασία σίγουρα! Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξει κάτι σύντομα, άλλωστε κάποια στιγμή δεν πρέπει να υπάρξει ανακοίνωση από HTC αν και ποιες συσκευές θα αναβαθμιστούν σε 4.3;

Αυτό πάλι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5028485#post5028485 με την αντικατάσταση συσκευών evo και one s με one τι είναι;

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει ξεκαθαρίσει πως το one x θα μείνει σε Android 4.2.2 and Sense 5
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα πάρω το κινητο από ένα φίλο και διάβασα πολλα σχόλια, υπάρχει όντως θέμα μπαταρίας? Με την εξοικονόμηση ενέργειας δεν βελτιώνεται η κατάσταση? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

ONE-X 4.18.401.3 Update

 

NFC fix και όταν είναι πλέον ανοιχτό εμφανίζεται εικονίδιο.

 

Το επόμενο update θα διορθώσει προβλήματα με το WiFi.

 

:-):-)

Edited by avensakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα πάρω το κινητο από ένα φίλο και διάβασα πολλα σχόλια, υπάρχει όντως θέμα μπαταρίας? Με την εξοικονόμηση ενέργειας δεν βελτιώνεται η κατάσταση? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?

 

Αν βάλεις rom με sense5 ίσως έχεις θέματα, μα αν όχι, δε νομίζω πως έχει θέμα το κινητό.

Ειδικά αν χαμηλώσεις λίγο φωτεινότητα ή με την εξοικονόμηση ενέργειας, το κινητό μπορεί να κρατήσει και πάνω από μέρα άνετα. :D

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό φοράει την 4.2.1 να το αφήσω στην προηγούμενη έκδοση και να περιμένω το επόμενο update στην 4.3 που θα λύνει τα πάντα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια λυση με την μπαταρια σε μια μερα και λιγοτερο φτανει στο 20% χωρις τρελη χρηση. Ακομη και μετα αφου το εχω φορτισει χωρις να κανω κατι εχει χασει 2-3%
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει και γω πιο γρηγορη πτωση τηνς μπαταριας μετα το τελευταιο update..διαβαβα οτι επρεπε να ειχαμε κανει hard reset αλλα δεν το εκανα τοσο καιρο . θα δω διαφορα ? επισης εχει χρησιμοποιησει καποιος power bank ή την θηκη με την εξωτερικη μπαταρια να μας πει εντυπωσεις? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει και γω πιο γρηγορη πτωση τηνς μπαταριας μετα το τελευταιο update..διαβαβα οτι επρεπε να ειχαμε κανει hard reset αλλα δεν το εκανα τοσο καιρο . θα δω διαφορα ? επισης εχει χρησιμοποιησει καποιος power bank ή την θηκη με την εξωτερικη μπαταρια να μας πει εντυπωσεις? ευχαριστω!

 

Με την αναβάθμιση είμαι μια χαρά, αλλά εγώ έχω το HOX+.

Όσον αφορά το power bank έχω το γνήσιο της HTC που έχει 6.000 MAh (δηλαδή σηκώνει άνετα 3 πλήρεις φορτίσεις).

Το ξαναφορτίζω κάθε ΣΚ.

Για να φορτίσει πλήρως το κινητό χρειάζεται τη μισή ώρα σε σχέση με τη πρίζα ρεύματος (Το πολύ σε 2 ώρες φορτίζει).

Super λύση για mobile δουλειές.

http://www.htc.com/managed-assets/shared/desktop/accessories/htc-battery-bar/marquee/htc-battery-bar-slide-01.png

Αν είσαι σταθερός σε γραφείο, δε σου χρειάζεται γιατί όλο και ένα πριζάκι θα το βρεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το δικο μου hox+ ειναι με την 4.1 ακομα.εχετε παρει ολοι την αναβαθμιση?

Εγω που το htc one x plus το 64 αρι εχω την 4.2 και δεν ξερω αν θα παρει αλλη αναβαθμιση, εγω με την μπαταρια σπαζομαι που δεν κραταει ουτε μερα χωρις τρελη χρηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...