Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω εδω και καιρο την InsertCoin JB αλλα λεω να κανω μια αλλγη. Εχει κανεις την Viper JB ? Πως τα παει απο μπαταρια ? Antutu/Quadrant scores? Ty in advance.

 

Η Viper είναι μια καταπληκτική ROM παραμετροποιήσημη πάρα πολύ...κάνεις ότι θες πολύ εύκολα μέσα απο ένα tweak application που έχει (αλλάζεις εικονίδια, κάνεις ότι θες transparent, αλλάζεις όλα τα wallpapers κτλ) ..αλλά απο μπαταρία ρουφάει! Βέβαια το έχω φορτώσει και τρέχω συνέχεια σύνδεση με Wi-Fi ή 3g..οπότε φαντάζομαι οτι με νορμάλ χρήση θα είναι πολύ καλύτερη η κατανάλωση!! Και το καλύτερο έιναι οτι αναβαθμίζεται μέσω OTA..εννοώ οτι βλέπει updates απο τον σέρβερ που έχει φτιάξει το team..το κατεβάζει και αν έχεις το TRW σαν recovery κάνει reboot και κάνει την αναβάθμιση αυτόματα! Αν δεν δω κάποια άλλη rom που να έχει κάτι το πολυ ξεχωριστό...δεν νομίζω οτι θα την αλλάξω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο ruu θέλεις?

 

Έχεις δίκιο με συγχωρείς.το επίσημο ruu αρχείο για την jb.Υπάρχει κάπου?τελικά ο φίλος μου που σας ελεγα κάνα δύο σελίδες πιο πίσω που είχε πρόβλημα με την στοκ ρομ.το έκανε ροοτ κ μέχρι στιγμής το κινητο του πετάει...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Η Viper είναι μια καταπληκτική ROM παραμετροποιήσημη πάρα πολύ...κάνεις ότι θες πολύ εύκολα μέσα απο ένα tweak application που έχει (αλλάζεις εικονίδια, κάνεις ότι θες transparent, αλλάζεις όλα τα wallpapers κτλ) ..αλλά απο μπαταρία ρουφάει! Βέβαια το έχω φορτώσει και τρέχω συνέχεια σύνδεση με Wi-Fi ή 3g..οπότε φαντάζομαι οτι με νορμάλ χρήση θα είναι πολύ καλύτερη η κατανάλωση!! Και το καλύτερο έιναι οτι αναβαθμίζεται μέσω OTA..εννοώ οτι βλέπει updates απο τον σέρβερ που έχει φτιάξει το team..το κατεβάζει και αν έχεις το TRW σαν recovery κάνει reboot και κάνει την αναβάθμιση αυτόματα! Αν δεν δω κάποια άλλη rom που να έχει κάτι το πολυ ξεχωριστό...δεν νομίζω οτι θα την αλλάξω...

 

 

Ειχα και πιο παλια Viper ICS και ηταν οτι καλυτερο. Τωρα εβαλα την JB και παει σφαιρα. Για την μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη αποτελεσματα, σε 3-4 μερουλες θα εχω αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο με συγχωρείς.το επίσημο ruu αρχείο για την jb.Υπάρχει κάπου?τελικά ο φίλος μου που σας ελεγα κάνα δύο σελίδες πιο πίσω που είχε πρόβλημα με την στοκ ρομ.το έκανε ροοτ κ μέχρι στιγμής το κινητο του πετάει...

 

Την έχω εγώ, θα στην ανεβάσω κάπου και θα σου δώσω link..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα από ένα φίλο το HOX με 4.1.1 και σκέφτομαι για κάποια custom rom.

Αν μπορείτε, βοηθήστε με την εμπειρίας σας …

1.Που θα βρω οδηγίες για τον πιο ασφαλή τρόπο για root ?

2.Ως κάτοχος του Samsung s2, βλέπω μεγάλες διαφορές σε aokp/aosp και Samsung Base. Με τις Samsung base να είναι πολύ πιο σταθερές και με πολύ καλύτερη μπαταρία. Για την οικογένεια των HOX τι ισχύει ?

Προτείνεται κάποια custom rom ή να παραμείνω στην 4.1.1 ? (σκοπός να υπάρχει ουσιαστική βελτίωση στο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ, θα στην ανεβάσω κάπου και θα σου δώσω link..

Σε ευχαριστώ πολύ @kollatos .οπότε μπορέσεις δε το βιάζομαι ούτως η άλλος. :)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

κανενα λινκ με τροπο για να γυρισω σε stock ρομ απο την android revolution hd 17.1(3.14.401)

??

και αν θελει καποιος να μου πει γνωμη που εχει δοκιμαση την στοκ και αλλες ρομ να βαλω καποια αλλη custom η να παω σε στοκ ??

ευχαριστω!

Edited by nokpos
Link to comment
Share on other sites

viperx jb έχω και εγω. 3.3.2 έβγαλαν προχθές. ετοιμάζουν νέο update αυτές τις μέρες. στο τελευταίο update τους το κινητό έχει πολύ σημαντική διάφορα στην ένταση του ηχείου του.

 

Εχθές βγήκε και η πρώτη έκδοση για hox+

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

viperx jb έχω και εγω. 3.3.2 έβγαλαν προχθές. ετοιμάζουν νέο update αυτές τις μέρες. στο τελευταίο update τους το κινητό έχει πολύ σημαντική διάφορα στην ένταση του ηχείου του.

 

Εχθές βγήκε και η πρώτη έκδοση για hox+

 

Ως νέος στην οικογένεια του ΗΟΧ, μπορείς να μου προτείνεις έναν οδηγό για root ?

Εχεις δει σημαντικές διαφορές από official 4.1.1 με τη δική σου χρήση ?

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος στην οικογένεια του ΗΟΧ, μπορείς να μου προτείνεις έναν οδηγό για root ?

Εχεις δει σημαντικές διαφορές από official 4.1.1 με τη δική σου χρήση ?

 

για root σε official rom δεν ξέρω. Όταν δοκίμασα πρώτη φορά να κάνω τα έκανα σαλάτα οπότε και έβαλα custom Rom που είναι όλες root.

 

Όσο για διάφορα 4.1.1 custom με official πάλι δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί official είχα μέχρι 4.0.4 μετά πήγα σε custom 4.0.4 και από εκεί και πέρα μόνο custom. σίγουρα όμως έχει τεράστιες διάφορες στην παραμετροποίηση. και θα πρότεινα αν είναι να ξεκλειδώσεις bootloader για να πάρεις root, μην μείνεις σε official rom. δεν υπάρχει λόγος αφού μόνο + μπορεί να σου δώσει μια custom. άποψή μου τουλάχιστον.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ @kollatos .οπότε μπορέσεις δε το βιάζομαι ούτως η άλλος. :)

 

καλησπερα παιδες,

κανενα λινκ με τροπο για να γυρισω σε stock ρομ απο την android revolution hd 17.1(3.14.401)

??

και αν θελει καποιος να μου πει γνωμη που εχει δοκιμαση την στοκ και αλλες ρομ να βαλω καποια αλλη custom η να παω σε στοκ ??

ευχαριστω!

 

Εδώ η τελευταία επίσημη rom της HTC για το One X.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

για root σε official rom δεν ξέρω. Όταν δοκίμασα πρώτη φορά να κάνω τα έκανα σαλάτα οπότε και έβαλα custom Rom που είναι όλες root.

 

Όσο για διάφορα 4.1.1 custom με official πάλι δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί official είχα μέχρι 4.0.4 μετά πήγα σε custom 4.0.4 και από εκεί και πέρα μόνο custom. σίγουρα όμως έχει τεράστιες διάφορες στην παραμετροποίηση. και θα πρότεινα αν είναι να ξεκλειδώσεις bootloader για να πάρεις root, μην μείνεις σε official rom. δεν υπάρχει λόγος αφού μόνο + μπορεί να σου δώσει μια custom. άποψή μου τουλάχιστον.

 

Για να βάλω custom rom, δεν πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader ? κάποιον ευκολότερο/ασφαλέστερο τρόπο που προτείνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω custom rom, δεν πρέπει να ξεκλειδώσω τον bootloader ? κάποιον ευκολότερο/ασφαλέστερο τρόπο που προτείνεις ?
Aν δεν ξεκλειδωσεις bootloader,ψαρι δεν τρως :p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα καταλαβω αν ειναι κλειδομενο η οχι το τηλ..μου ???

 

το πηρα μεταχειρισμενο...!!

 

Reboot σε bootloader και αν ειναι κλειδομενο πανω θα λεει LOCKED

Link to comment
Share on other sites

ok..πρεπει να ειναι ξεκλειδοτο..ευχαριστω..!

 

λέει unlocked ή relocked;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Γραφή unlocked...λέω να του περάσω μια Rom άλλη αλλά δεν ξέρω πια..!!!

 

Είχα δει την viper κ την avatar..θα δω την δεύτερη που λέει ο φίλος πάνω κ ΘΑ δω...ευχαριστώ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ουτε root μπορω να κανω ουτε τιποτα....τα εχω μπερδεψει ολα...τι να κανω..??????? πως ξερω αν ειναι root το τηλ..μου..???:cry::cry::cry::cry::O:O:O:O

 

κανω το root οπως τα λενε αλλα οταν παει να κανει μου κολλαει το τηλ..την ωρα που ανοιγει..!!

Edited by urbanpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι unlocked λογικά θα έχεις κ custom rom όποτε δεν χρειάζεται κάτι άλλο για να έχεις root access. Όλες οι custom roms είναι rooted..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε root μπορω να κανω ουτε τιποτα....τα εχω μπερδεψει ολα...τι να κανω..??????? πως ξερω αν ειναι root το τηλ..μου..???:cry::cry::cry::cry::O:O:O:O

 

κανω το root οπως τα λενε αλλα οταν παει να κανει μου κολλαει το τηλ..την ωρα που ανοιγει..!!

 

Aυτός είναι ο πιο "νούμπικος" τρόπος να τσεκάρεις αν είσαι rooted... εγκατέστησέ το, τρέξε το και θα δεις! Και πάνω απ'όλα, μην αγχώνεσαι!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Σε μένα λέει έκδοση android 4.1.1 και htc sence 4+.Είναι οι τελευταιες εκδοσεις αυτά;

 

Ναι.. (10 char)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...