Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχουν ολοι τοσο,πολλοι απ οσους ειχα μιλησει ειχαν χαμηλα mv.Το προβλημα ειναι οτι σε πολλους οταν εχουν ενδειξη 100%,η μπαταρια δεν εχει φορτισει πληρως.Υπαρχει περιθωριο να ανεβει σε κανονικα επιπεδα μεσω μιας διαδικασιας κατα την φορτιση.Τα δικα μου hox τα ειχα φτασει σε 4196-4214.Τωρα για τα 4128 που ανεφερες πριν,ειναι χαμηλα τα mv (εκτος αν ηταν τυχαιο),αντιθετα τα 4188 του Σπυρου ειναι καλα,πιθανον να μπορει να τα ανεβασει αλλο λιγο αλλα δεν θα δει και καμια αισθητη διαφορα με 8-10 mv παραπανω

 

Μολις τωρα φορτισα 100% και εχω 4198 οποτε μαλλον δεν ειναι καθολου αυτα τα volts ωστε να υπαρχει μετρο συγκρισης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις τωρα φορτισα 100% και εχω 4198 οποτε μαλλον δεν ειναι καθολου αυτα τα volts ωστε να υπαρχει μετρο συγκρισης

Μια χαρα εισαι εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος ενός hox, το πήρα μεταχειρισμενο.. Φοράει μάλλον μία custom rom με 4.1,2.. Ψάχνω καμιά καλή θήκη και ζελατίνα.. Επειδή το θέμα είναι πολύ μεγάλο τις παίζει με τους bootloader και το ξεκλείδωμα;; αν αποφασίσω να πάω σε 4.2 ποια διαδικασία ακολουθώ.. Είχα μείνει καιρό με το hd2 και τα hspl

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

 

 

Πως μπορω να κανω το τηλ..μου s-off ???

Μεχρι τωρα δεν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

γιατι ??:wacko::wacko::!::!:
Γιατι εως τωρα δεν εχει βγει s-off για το hox (και ουτε νομιζω οτι θα βγει)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρει κανεις το htc one x+ και απο που . . ? ? Σε τι χρώμα με το κοκκινο στα κατω κουμπια . . ? ? ειναι πιο ομορφο απο ασπρο . . ? ? αν μπορείτε βαλτε καμαι φωτο ευχαριστώ Edited by gibrilm
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρει κανεις το htc one x+ και απο που . . ? ? Σε τι χρώμα με το κοκκινο στα κατω κουμπια . . ? ? ειναι πιο ομορφο απο ασπρο . . ? ? αν μπορείτε βαλτε καμαι φωτο ευχαριστώ

 

Φίλε μου εγώ το πήρα το HOX+ , και μάλιστα ΕΙΧΑ το HOX το άσπρο!

 

πίστευα ότι ομορφότερο κινητό απο το άσπρο HOX δεν υπάρχει... έκανα λάθος.

Το HOX+ και μόνο για την ομορφιά του αξίζει να το πάρει κανείς. δεν είναι μόνο το χρόμα , αλλά και η αίσθηση δέρματος , που έχει το πλαστικό του. Πιο elegant απο το HOX. όσο για τα εσωτερικά του, είναι γνωστά (καλύτερη CPU, μπαταρία, μπροστινή κάμερα, μνήμη,ηχείο κ.α.)

 

Πάρτο!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το πήρα το HOX+ , και μάλιστα ΕΙΧΑ το HOX το άσπρο!

 

πίστευα ότι ομορφότερο κινητό απο το άσπρο HOX δεν υπάρχει... έκανα λάθος.

Το HOX+ και μόνο για την ομορφιά του αξίζει να το πάρει κανείς. δεν είναι μόνο το χρόμα , αλλά και η αίσθηση δέρματος , που έχει το πλαστικό του. Πιο elegant απο το HOX. όσο για τα εσωτερικά του, είναι γνωστά (καλύτερη CPU, μπαταρία, μπροστινή κάμερα, μνήμη,ηχείο κ.α.)

 

Πάρτο!

Θα ήθελα να μου πεις αν μπορείς για την μπαταρία λιγάκι, με ενδιαφέρει χρήση σε wifi κυρίως με αυτόματη φωτεινότητα (πόσο χρόνο on time οθόνης βγάζει). Με 3G on πέφτει αέρα?? Κρατάει καθόλου ή έχει φτωχή απόδοση? Επίσης σε ποια χρώματα βγαίνει πλέον? Παίζει s-off σε αυτό?

Για το One X+ δεν υπάρχει επίσημο νήμα? Επίσης διάβασα περί root κτλ μέσω toolkit στο XDA απλά δεν κατάλαβα αν χάνεται η εγγύηση επιστρέφοντας σε κατάσταση stock... Και τελευταίο, είδα για ένα fix (από mike1986) το οποίο βελτιώνει την μπαταρία 10-20% (μια εφαρμογή της nvidia ήταν τοποθετημένη σε λάθος σημείο αν δεν απατώμαι...), ισχύει αυτό??? Για βοηθήστε οι πιο έμπειροι :lol:

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις βγαλτο καμια φωτο να το δουμε , απο που το αγορασες . . ? ? ειναι ταιριαστο τα κοκκινα κουμπια με τ ο μαυρο . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό το θεωρώ πανεμορφο..εγώ φοράω την revolution του Mike,προχθές έκανα επαναφορα και εσβησα και ότι είχα στην μνήμη της συσκευής που την βλέπει σαν κάρτα,το έστησα από την αρχή..την μπαταρία γενικά την πίνει με καλαμακι..:p δεν ξέρω αν παίζει το fix που αναφέρει το παλληκάρι,αν μπορείτε ενημερώστε με..επίσης παρότι με κλειδώνει το GPS και έχω όλα τα location on στον καιρό δεν μου γράφει ασπροβαλτα αλλά τρέχουσα τοποθεσία....μπορώ κάπως να μου γράφει που είμαι και όχι τρέχουσα τοποθεσία;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα 2 αρκετά όμορφα mods και είπα να τα μοιραστώ μαζί σας.. Το πρώτο αφορά ένα θέμα παρόμοιο με το νέο Sense 5 ή τουλάχιστον όπως πιστεύουμε ότι θα είναι από μερικές φώτο που έχουν διαρρεύσει online.. Σαν bonus και για όσους χρησιμοποιούν την ViperX rom υπάρχουν στο VenomHub τα αντίστοιχα Sense 5 εικονίδια..

Το 2ο mod είναι κάτι σαν full screen caller id δηλαδή μεγαλώνει την εικόνα όταν σας καλούν (όχι full screen αλλά την κάνει αρκετά μεγάλη). Παρακάτω θα δείτε εικόνες και θα βρείτε και τα link για τα mod..

 

Εικόνες:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30093&stc=1&d=1360788752 http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30094&stc=1&d=1360788752

 

Links:

 

1. Theme

2. Full FotoCall

 

Όπως φυσικά καταλαβαίνετε αυτά δεν είναι δικιά μου δουλειά και τα εύσημα ανήκουν στους δημιουργούς τους οπότε αφήστε ένα ευχαριστώ σε αυτούς..

 

Καλή επιτυχία σε όσους τα δοκιμάσουν!!

 

ΥΓ: Τα mods δουλεύουν άψογα και στο One X+ αρκεί να έχετε την ViperX+.

ΥΓ2: Κρατήστε πρώτα backup πριν δοκιμάσετε κάποιο από αυτά τα mods για παν ενδεχόμενο..

ΥΓ3: Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι ουδεμία ευθύνη φέρω εγώ προσωπικά, το myphone.gr, το xda-developers.com ή οι δημιουργοί αυτών των mods αν πάθει κάτι το τηλέφωνό σας, πάρει φωτιά η γάτα σας ή σας χωρίσει η γυναίκα σας :p

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

από την 3.3.3 viperx πήγαεχθες στην 3.3.6 με flashαρισμα Rom μιας και δεν υπήρχε ota. παρατήρησα 2 πράγματα.

 

1. όπως και παλιότερα, δεν βρίσκει άλλους ήχους κλήσης εκτός από του κινητού. όταν πατάω προσθήκη πάλι είναι κενή η λίστα. το είχε ξανά κάνει σε παλιότερη έκδοση. καμιά ιδέα;

 

2. στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν υπάρχει πλέον η επιλογή Google. μόνο τηλ συσκευής, SIM κλπ. κάνει κανονικά συγχρονισμό με Google απλά δεν φαίνονται; Τι παίζει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

3.3.6 έχω και εγώ αλλά υπάρχει κανονικά η επιλογή στις επαφές για Google

 

Μάλλον είχε φάει σκαλωμα γιατί μόλις μου εμφάνισε ότι βρήκε λογαριασμό Google. με τον ήχο κλήσης είναι οκ εσένα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλήκτρο για προσθήκη και βλέπει ότι έχω σε ήχο

 

Κανένα σκάλωμα θα έχει φάει γιατί πατάω προσθήκη και δεν εμφανίζει τίποτα. Με τι hboot είσαι 1.36 ή 1.39;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σκευτομαι να παω σε s3 ... καποις που το ειχε πριν να μου πει στην καμερα εχει διαφορα? το θελω για φωτο ποιο πολυ... ευχαριστω ... αν και εκτος θεματος.....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σκευτομαι να παω σε s3 ... καποις που το ειχε πριν να μου πει στην καμερα εχει διαφορα? το θελω για φωτο ποιο πολυ... ευχαριστω ... αν και εκτος θεματος.....

 

Δες εδω ενα τεστ. http://connect.dpreview.com/phone-reviews

Αν και σου προτεινω να μην το αλλαξεις.Θα τα δεις ολα πρασινα με το SIII και λαγκαρει κυριως στο home button.Παιζω συχνα με το SIII ενος πολυ φιλου.:ninja:

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...