Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι το κανει σε ολους με στοκ rom. Δεν ξερω αν ο truckman εχει custom και το εχουν διορθωσει.

Εντελώς στοκ είμαι.Μόλις βρω χρόνο θα φιαξω ένα βιντεάκι και θα το ανεβάσω για του λόγου το αληθές.Βρε μπας και πατάτε το back και σας κλεινει τις εφαρμογές?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντελώς στοκ είμαι.Μόλις βρω χρόνο θα φιαξω ένα βιντεάκι και θα το ανεβάσω για του λόγου το αληθές.Βρε μπας και πατάτε το back και σας κλεινει τις εφαρμογές?

 

Μπα οχι. Home και μετα στην εφαρμογη.

 

Για ανεβασε ετσι απο περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι. Home και μετα στην εφαρμογη.

 

Για ανεβασε ετσι απο περιεργεια.

Αυτή τη στιγμή έχω ανοιξει:

1) opera mobile στο myphone

2) stock browser στην κεντρική σελίδα της pioneer

3) gmail

4) μυνηματα και έχω στείλει 2

5) Colournote

6) tapatalk από το οποίο σας γράφω κι εναλλασω συνέχεια από την μια εφαρμογή στην αλλη

 

Θα φιαξω το βιντεάκι σύντομα και θα τα δείτε κι εσεις

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν μετά από όλα αυτά επιστρέψεις στο browser, δεν κάνει reload τη σελίδα?

Έχει συζητηθεί στο παρελθόν, το multitasking έχει πειραχθεί από την htc, για να κερδίζει ram...

Είχε βγει μάλιστα κάποια στιγμή ένα mod από xda (για rooted) που το διόρθωνε στο multitasking που ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω ανοιξει:

1) opera mobile στο myphone

2) stock browser στην κεντρική σελίδα της pioneer

3) gmail

4) μυνηματα και έχω στείλει 2

5) Colournote

6) tapatalk από το οποίο σας γράφω κι εναλλασω συνέχεια από την μια εφαρμογή στην αλλη

 

Θα φιαξω το βιντεάκι σύντομα και θα τα δείτε κι εσεις

 

Το θεμα ειναι τι κανει οταν πας στον browser η οταν στελνεις ενα mail π.χ, το αφηνεις στην μεση και επιστρεφεις. Αυτο χανεται διοτι ειναι πειραγμενο το multitasking οπως λεει και ο φιλος παραπανω. Το να ανοιξεις πολλες εφαρμογες δεν λεει τπτ. Τωρα αν εσενα δεν στο κανει... εισαι απο τους ευνοημενους:p

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι κανει οταν πας στον browser η οταν στελνεις ενα mail π.χ, το αφηνεις στην μεση και επιστρεφεις. Αυτο χανεται διοτι ειναι πειραγμενο το multitasking οπως λεει και ο φιλος παραπανω. Το να ανοιξεις πολλες εφαρμογες δεν λεει τπτ. Τωρα αν εσενα δεν στο κανει... εισαι απο τους ευνοημενους:p

Αυτό εννοώ ρε παιδιά,τα αφήνω στη μέση,γυρίζω,τα βρίσκω εκεί που είναι,συνεχιζω να δουλευω μαζί τους,ούτε reload ούτε τίποτα.Θα κάνω μια προσπάθεια να ανεβάσω βίντεο σήμερα η αύριο.Μα είναι δυνατόν να έχεις μόνο τον browser ανοιχτό και όταν κανείς κάτι άλλο να στον κλείσει?Εκτός αν παίξεις mc3 η κάτι άλλο υπέρβαρο.Στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές,υπάρχει μια ρύθμιση όριο διεργασιών παρασκηνίου,για κοιτάξτε,είναι στο τυπικό όριο?Αν την πειράξεις αυτήν σφάζει τα πάντα!!

Εκτός κι αν κάνετε πολύ ώρα να ξαναγυρισετε οπότε τα κλείνει λόγω χρόνου

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

και εμεν το ιδιο, το μοναδικο σπαστικο πλεον της συσκευης. Πιστευω οτι το κανει για να κραταει την χρηση της ραμ σε χαμηλα επιπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Δύο πραγματάκια:

1) Ψάχνοντας για το ONE X+ μέσω Expansys έμαθα ότι θα είναι διαθέσιμο σε περίπου 5 ημέρες, άρα και η επίσημη αναβάθμιση σε JB για το X πρέπει να είναι πολύ κοντά!

2) Μιλώντας για δεύτερη φορά με το helpdesk της HTC ενημερώθηκα ότι το ONE X+ δεν θα κυκλοφορήσει τελικά Ελλάδα (εδώ που τα λέμε φαινόταν και από το ελληνικό site όπου έχει εξαφανιστεί το X+).

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω πλέον ότι το μοναδικό μείον της συσκευής είναι το multitasking. Μου χει τύχει να γράφω μέιλ να απαντώ σε κλήση και να χει χαθεί..τρελάθηκα...ή να σερφάρω σε σελίδα και μετά από κλήση να ξαναρχιζω το σκρολαρισμα από την αρχή...τέρμα εκνευριστικό...χρησιμοποιώ μόνο chrome. Την μπαταρία την συνηθιζεις αυτό όμως όχι,ελπίζω να φτιάξει.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω πλέον ότι το μοναδικό μείον της συσκευής είναι το multitasking. Μου χει τύχει να γράφω μέιλ να απαντώ σε κλήση και να χει χαθεί..τρελάθηκα...ή να σερφάρω σε σελίδα και μετά από κλήση να ξαναρχιζω το σκρολαρισμα από την αρχή...τέρμα εκνευριστικό...χρησιμοποιώ μόνο chrome. Την μπαταρία την συνηθιζεις αυτό όμως όχι,ελπίζω να φτιάξει.

Πάντως εγώ που είμαι ρουτ και έχω καλιμπράρει τη μπαταρία , μου βγάζει άνετα μία μέρα και με αρκετή χρήση!Όσο για το multitasking ας ελπίσουμε ότι με το καινούργιο update θα γίνει κανονικά γιατί και μένα με ενοχλεί να πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Και γω πιστεύω πλέον ότι το μοναδικό μείον της συσκευής είναι το multitasking. Μου χει τύχει να γράφω μέιλ να απαντώ σε κλήση και να χει χαθεί..τρελάθηκα...ή να σερφάρω σε σελίδα και μετά από κλήση να ξαναρχιζω το σκρολαρισμα από την αρχή...τέρμα εκνευριστικό...χρησιμοποιώ μόνο chrome. Την μπαταρία την συνηθιζεις αυτό όμως όχι,ελπίζω να φτιάξει.

 

Εμένα πάντως δε χάνει τίποτα. Ούτε τα mails, ούτε τη σελίδα κατά το browsing. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό σε εσάς.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το multitasking έχει θέμα αν βγω από τον browser και ξαναμπώ μετά από λίγο μου βγάζει λευκό χρώμα σαν να έχει έχει χαθεί η σελίδα.και είμαι με custom Rom viperx.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλα συγγνωμη σε αλλους υπαρχει το θεμα με το multitasking και σε αλλους οχι? Τι κουλο ειναι αυτο?!

 

Εκτος και αν λεμε αλλο πραγμα αλλα δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια :)

Απο χτες το βράδυ εκει που έβλεπα ένα βίντεακι -video clip - αυξομειωσα τον ήχο από τα κουμπακια όπως κάνω κάθε φορα κ

τώρα μου κάνει στιγμιαίες διακοπές στον ήχο!!!μονο στο βίντεο όχι στα τραγουδια :( τι έγινε τώρα;;;;;

Όπως είδα μου το κάνει κ στα βίντεακια που εχω τραβήξει :(

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε χάνει τίποτα. Ούτε τα mails, ούτε τη σελίδα κατά το browsing. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό σε εσάς.

 

Α γεια σου!!και για να μη μας βγάζουν και τρελούς ορίστε,δείτε το βίντεο.Λίγο βιαστικό αλλά αυτά που πρέπει φαίνονται.Υπ οψην,τρέχω ταυτόχρονα δύο browsers,opera και στοκ συν τα υπόλοιπα που θα δείτε.Πείτε μου που είναι το πρόβλημα. http://db.tt/H03N2DCB

 

 

Edit. @toroman. Τώρα τι ψάχνεις να βρεις? custom Rom είναι

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι το κινητο μετα απο 2-3 μερες συνεχους χρησης αρχιζει κ ψυλοσερνεται..πραγμα που ειχα κ με το lg optimus 2x kκ οχι με το galaxy note..με το που το κανεις επανεκιν.στρωνει.. πραγμα σπστικο βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

Edit. @toroman. Τώρα τι ψάχνεις να βρεις? custom Rom είναι

 

Αυτό δεν λέει κάτι γιατί βασίζεται πάνω σε επίσημη Rom της HTC.

 

@toroman: Στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι στο γεγονός ότι βασίζεται στη rom του one x+..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το reloading στο multitasking υπάρχει.Με την 4.0.4 είναι σίγουρα λιγότερο έντονο αλλά υπάρχει ακόμα.Πρωσοπικα με την 4.0.4 ελαχιστα με ενοχλεί πάντως.Πάντα για stock.
www.wpgreece.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια-δύο σύντομες ερωτήσεις,καθώς παρά την μεγάλη μου κλίση για το note 2,θέλω να χω κι αλλες πόρτες ανοιχτές.

1.Το i4s που έχω,εαν είναι ανοιχτές οι ''υπηρεσίες τοποθεσίας'' και με ελάχιστη χρήση,η μπαταρία κρατάει μια ημέρα.Που σημαίνει ότι το φορτίζω κάθε μέρα.Αν η ''μετρια'' αυτονομία του HOX είναι κάπως έτσι,δεν έχω πρόβλημα.

2.Αν τελικά δεν κυκλοφορήσει το HOX+ στην Ελλάδα και το παραγγείλω απ' έξω, παίζει να μην έχει ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια-δύο σύντομες ερωτήσεις,καθώς παρά την μεγάλη μου κλίση για το note 2,θέλω να χω κι αλλες πόρτες ανοιχτές.

1.Το i4s που έχω,εαν είναι ανοιχτές οι ''υπηρεσίες τοποθεσίας'' και με ελάχιστη χρήση,η μπαταρία κρατάει μια ημέρα.Που σημαίνει ότι το φορτίζω κάθε μέρα.Αν η ''μετρια'' αυτονομία του HOX είναι κάπως έτσι,δεν έχω πρόβλημα.

2.Αν τελικά δεν κυκλοφορήσει το HOX+ στην Ελλάδα και το παραγγείλω απ' έξω, παίζει να μην έχει ελληνικό μενού;

Ευχαριστώ.

1.Με μέτρια σκάλισμα σου βγάζει άνετα τη μέρα

2.δεν γνωρίζει κανείς να σου απαντήσει σίγουρα

 

@filippos_04 κοίτα τα πμ σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι το κινητο μετα απο 2-3 μερες συνεχους χρησης αρχιζει κ ψυλοσερνεται..πραγμα που ειχα κ με το lg optimus 2x kκ οχι με το galaxy note..με το που το κανεις επανεκιν.στρωνει.. πραγμα σπστικο βεβαια.

 

Κ εμενα με ενδιαφερει αυτο.

Το εχω παρατηρησει κ εγω αν κ εχω πολυ λιγο καιρο το κινητο.

Δεν μπορω να πω οτι σερνεται αλλα μια πτωση αποδοσης την παρατηρω.. Η οποια παραμενει κ αφου κλεισω οτι εφαρμογη εχω ανοιχτη...

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα με ενδιαφερει αυτο.

Το εχω παρατηρησει κ εγω αν κ εχω πολυ λιγο καιρο το κινητο.

Δεν μπορω να πω οτι σερνεται αλλα μια πτωση αποδοσης την παρατηρω.. Η οποια παραμενει κ αφου κλεισω οτι εφαρμογη εχω ανοιχτη...

Η ελευθερη μνημη σου που βρισκεται οταν το παρατηρεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...