Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά με αυτό κάτι θα κάνουμε . Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι επειδή σήμερα θέλω να δω μια ταινία που κατέβασα στο κινητό στην τηλεόραση πως μπορώ να βάλω υπότιτλους στο κινητό κ να τους δείχνει κ στην τηλεόραση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούριο base 3.14.401.600 για Maximus v4.2 και ARHD v11.. Αναφορές για καινούρια έκδοση kernel, βελτίωση στο wifi και γενικότερη βελτίωση στην απόδοση..
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο base 3.14.401.600 για Maximus v4.2 και ARHD v11.. Αναφορές για καινούρια έκδοση kernel, βελτίωση στο wifi και γενικότερη βελτίωση στην απόδοση..

 

Μόλις την κατέβασα και την περνάω ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα και την περνάω ;-)

Άντε και βάλε φωνή να μας πεις τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με μια πρώτη μάτια έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά παρατήρησα ότι έχει πρόβλημα στον καιρό λέει κάθε φορά ότι έκλεισε η εφαρμογή . Υπάρχει σε κάποια σημεία καλύτερη ανταπόκριση αλλά κ το πρόβλημα για μένα συνεχίζει με το usb .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο football ανεβάζει πάλι τη Rom με διορθωμενο το πρόβλημα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κανονικά είναι 1.23

Ναι αλλά Για την maximus 4.2 και την ARHD v11 του mike θέλει 1,28.

Άλλαξε ο kernel και θέλει αναβάθμιση πάλι το hboot.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτοι που εχετε βαλει την jb τι λεει;; εχει αλλαξει αρκετα το τηλ;;

παιδια μαλλον το update ειναι κοντα,, το one x + εχει βγει και στο expansys,

http://www.expansys.com.gr/a.aspx?i=237905

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, εχει βγει ακομα πιο καινουργιο κερνελ;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε το νέο bootloader πρέπει απλός να κάνουμε relock bootloader κ stock boot ? Γιατί πλέον δεν γίνεται να είσαι στοκ με jb .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα παρω αυριο ενα μεταχειρισμενο htc one x, το οποιο συμφωνα με τα λεγομενα του πωλητη ειναι σε αψογη κατασταση, χωρις κανενα προβλημα. Υπαρχει κατι που προτεινετε να ελενξω, το οποιο δεν φαινεται με την πρωτη ματια?
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, εχει βγει ακομα πιο καινουργιο κερνελ;

Ναι.Έτσι έγραφε "Base 3.14.401.600" (το προηγούμενο ήταν το 3.09.401.100 )

παιδια αυτοι που εχετε βαλει την jb τι λεει;; εχει αλλαξει αρκετα το τηλ;;

Το αισθάνεσαι λίγο πιο γρήγορο στην χρήση αλλά στα benchmarc έχει μεγάλη διαφορά (λίγο πάνω από τις 7000 στο quadrant).

Για να περάσουμε το νέο bootloader πρέπει απλός να κάνουμε relock bootloader κ stock boot ? Γιατί πλέον δεν γίνεται να είσαι στοκ με jb .

έχει ένα καλό σκριπτάκι εδώ

Πρέπει να βάλεις στον φάκελο το καινούριο hboot το boot.img της ρομ και το Unlock_code.bin που πήρες από το htcdev και τα κάνει όλα μόνο του.

Είναι πραγματικά πολύ εύκολο και δίνει οδηγίες στην οθόνη.

Edited by leou
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξα τον bootloader σε 1.28 με το σκριπτακι που υπάρχει στο xda. Πραγματικά πανεύκολο. Να ξέρετε πάντως το θέμα battery drain κ προβλημα στο usb για μένα ισχύουν ακόμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις του brower -προσβασιμοτητα κ μετα ανεσταμμενη αποδοση οθονης τι ειναι κ ποσο το βαζουμε; γιατι το πειραξα κ δεν θυμαμαι που ηταν.επισης εκανα hard reset to κινητο απο τα κουμπια.. κ του παγωσα κ καποιες εφαρμογες κ οντως τωρα ειναι οκ.κ ενα τελευταιο ,ποιες αλλες εφαρμογες μπορω να παγωσω περα απο τις αυτονοητες live wallpaper ktlp.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις του brower -προσβασιμοτητα κ μετα ανεσταμμενη αποδοση οθονης τι ειναι κ ποσο το βαζουμε; γιατι το πειραξα κ δεν θυμαμαι που ηταν.επισης εκανα hard reset to κινητο απο τα κουμπια.. κ του παγωσα κ καποιες εφαρμογες κ οντως τωρα ειναι οκ.κ ενα τελευταιο ,ποιες αλλες εφαρμογες μπορω να παγωσω περα απο τις αυτονοητες live wallpaper ktlp.[/quote

 

Τι εννοείς πάγωσες εφαρμογές και πως γίνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα παρω αυριο ενα μεταχειρισμενο htc one x, το οποιο συμφωνα με τα λεγομενα του πωλητη ειναι σε αψογη κατασταση, χωρις κανενα προβλημα. Υπαρχει κατι που προτεινετε να ελενξω, το οποιο δεν φαινεται με την πρωτη ματια?

 

Να βάλεις το wifi analyzer άν δεν το έχει ο τύπος μέσα και να κάνεις το τέστ που δείχνει εδώ, για να τσεκάρεις άν έχει το θέμα με το wifi

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Απλά απενεργοποιεί τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες από την αρχη , Π.χ το soundhound μπορεί να απενεργοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ρυθμισεις του brower -προσβασιμοτητα κ μετα ανεσταμμενη αποδοση οθονης τι ειναι κ ποσο το βαζουμε; γιατι το πειραξα κ δεν θυμαμαι που ηταν.επισης εκανα hard reset to κινητο απο τα κουμπια.. κ του παγωσα κ καποιες εφαρμογες κ οντως τωρα ειναι οκ.κ ενα τελευταιο ,ποιες αλλες εφαρμογες μπορω να παγωσω περα απο τις αυτονοητες live wallpaper ktlp.[/quote

 

Τι εννοείς πάγωσες εφαρμογές και πως γίνεται?

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα. πατάς σε οποία εφαρμογή θελεις να την βγάλει εκτός το σύστημα και επιλέγεις απενεργοποιηση.Δεν κάνει απεγκατάσταση,την παγώνει και δεν την φορτώνει.Αυτές που δεν παγώνουν μόνιμα είναι οι χάρτες και η φωνητική αναζήτηση,μετά από reboot τις ξαναπεταει (Α ρε titanium που τους χρειάζεται :p )

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα. πατάς σε οποία εφαρμογή θελεις να την βγάλει εκτός το σύστημα και επιλέγεις απενεργοποιηση.Δεν κάνει απεγκατάσταση,την παγώνει και δεν την φορτώνει.Αυτές που δεν παγώνουν μόνιμα είναι οι χάρτες και η φωνητική αναζήτηση,μετά από reboot τις ξαναπεταει (Α ρε titanium που τους χρειάζεται :p )

έκανα αυτό που είπες κ μετα το restart δεν μου τις ξαναεμφάνισε. Το κινητό μου είναι 100% default και branded στην T-mobile

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτό που είπες κ μετα το restart δεν μου τις ξαναεμφάνισε. Το κινητό μου είναι 100% default και branded στην T-mobile

 

Σε μένα με κανένα τρόπο,μου τις ξαναπεταει

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με κανένα τρόπο,μου τις ξαναπεταει

 

Λογικά οι χάρτες χρειάζονται root ( titanioum - autostarts ) για να τους Παγώσεις .Διαφορετικά τρέχουν ξανά μετά απο επανεκκίνηση ,τουλάχιστον αυτό γνωρίζω εγω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά οι χάρτες χρειάζονται root ( titanioum - autostarts ) για να τους Παγώσεις .Διαφορετικά τρέχουν ξανά μετά απο επανεκκίνηση ,τουλάχιστον αυτό γνωρίζω εγω

 

Έτσι είναι Μιχάλη,σε όλα τα προηγούμενα τους πάγωνα με titanium αλλά τώρα δεν έχω ρουτ για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...