Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει βρει κάποιος screen protector που να καλύπτει ΟΛΟ το γυαλί και όχι μόνο την φωτιζόμενο μέρος της οθόνης? κυρίως από Ελλάδα με ενδιαφέρει να γίνει η αγορά για να μην περιμένω
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως θηκη δεν του φοραΩ.

Ειναι χαζομαρα να χανεις ολο αυτο το feeling πιανοντας μια πλαστικη θηκη.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θηκη δεν του φοραΩ.

Ειναι χαζομαρα να χανεις ολο αυτο το feeling πιανοντας μια πλαστικη θηκη.

 

Συμφωνώ με αυτό! ειναι κρίμα σε ενα τετοιο τηλέφωνο να βάλεις θήκη ,ειτε διάφανη ειτε οποιαδήποτε άλλη.

αλλοιώνεις την ομορφιά του και την αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι...

 

edit: παντως δεν δυσκολο να το ανοιξεις το τηλέφωνο ,ενω αντικατάσταση της μπαταριας ειναι λιγο μπερδεμα !!

 

http://www.youtube.com/watch?v=yuJ8fQa3LP0

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως σε τσεπη τζην δε το εβαλα ποτε!

Η μονη "κακουχια" που το υπεβαλα ηταν να το ακουμπαω (οχι με δυναμη) σε ξυλινες επιφανειες (τραπεζι κ γραφειο).

Παντως ανεκδοτο μου ακουγεται να ζητησω αντικατασταση γι αυτο το λογο δεδομενου οτι κατα τα αλλα η συσκευη δουλευει περιφημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό! ειναι κρίμα σε ενα τετοιο τηλέφωνο να βάλεις θήκη ,ειτε διάφανη ειτε οποιαδήποτε άλλη.

αλλοιώνεις την ομορφιά του και την αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι...

 

edit: παντως δεν δυσκολο να το ανοιξεις το τηλέφωνο ,ενω αντικατάσταση της μπαταριας ειναι λιγο μπερδεμα !!

 

http://www.youtube.com/watch?v=yuJ8fQa3LP0

 

Παιδιά, αυτή η θήκη είναι επίσης από polycarbonate, ενώ έχει και τρυπούλες για να μη γλυστράει. Νομίζω ότι δεν χαλάει την ομορφιά του κινητού, ενώ παράλληλα το προστατευει. Εγώ πάντως θα την πάρω όταν βγει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι αφήνει μια κολλώδη αίσθηση ισχύει αυτό?

 

Και εγώ περιμένω σχόλιο από κάποιον που το έχει πάρει γιατί ήδη την πάτησα μία φορά με το screen protector της case mate το οποίο πλήρωσα 7,90€ και δεν καλύπτει καν το ενεργό μέρος της οθόνης

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω σχόλιο από κάποιον που το έχει πάρει γιατί ήδη την πάτησα μία φορά με το screen protector της case mate το οποίο πλήρωσα 7,90€ και δεν καλύπτει καν το ενεργό μέρος της οθόνης

 

Κι εγω την πατησα με άλλο ακριβότερο που συστήνουν στο XDA ο οποίος είναι και χάλια ποιότητα αφου τα κοψιματα του ήταν κακοφινιρισμενα και δεν έφθανε καν στο μαύρο frame.

Είχε και 2 μικρά κομμάτια για προστασία του φακού της κάμερας τα οποία έκαναν τις φωτο χάλια.

Το πεταξα και έχασα 12 ευρώ με τα μεταφορικά.

Δεν έχω τίποτα πλέον και είναι μια χαρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

oσοι πηρατε απο expansys σασ καθυστερησε η dhl στην αθηνα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή η θήκη είναι επίσης από polycarbonate, ενώ έχει και τρυπούλες για να μη γλυστράει. Νομίζω ότι δεν χαλάει την ομορφιά του κινητού, ενώ παράλληλα το προστατευει. Εγώ πάντως θα την πάρω όταν βγει...

Εγώ την έχω πάρει ήδη. Πολύ λεπτή αλλά και ακριβή...

 

Οι τρυπούλες εκτός από το grip προσφέρουν και τον απαιτούμενο αερισμό στο θηρίο...

Link to comment
Share on other sites

oσοι πηρατε απο expansys σασ καθυστερησε η dhl στην αθηνα?

 

Το πλήρωσα και οριστικοποιήθηκε η αγορά απόγευμα. Το ίδιο βράδυ πήγε από Γαλλία - Γερμανία, και Γερμανία - Αθήνα. Στις 10 το επόμενο πρωί ήταν Αθήνα και εμένα μου ήρθε το μεθεπόμενο πρωί στον Βόλο. Τι ακριβώς έκαναν εκεί 1.5 μέρα ένας Θεός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω σχόλιο από κάποιον που το έχει πάρει γιατί ήδη την πάτησα μία φορά με το screen protector της case mate το οποίο πλήρωσα 7,90€ και δεν καλύπτει καν το ενεργό μέρος της οθόνης

 

Πάντα η zagg ήταν η κορυφή ! Φοβερή ποιότητα ειδικά τώρα με την ειδική προσφορά λόγω memorial day .. απλά να είστε προετοιμασμένοι για μια τραχυτητα στο touch . Μπορεί να τη βαρεθειτε μετά από λίγο καιρό .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω πλεον κάτοχος htc one x :lol: αλλα εχω ενα προβλημα...πηγα σημερα και εκανα τν sim σε microsim αλλα ενω στην αρχη την αναγνωριζε τωρα δεν την αναγνωριζει ¨:( ειναι θεμα καρτας η οχι? και πως θα βαλω τις παλιες επαφες μου απο το nokia n900 στο htc? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω πλεον κάτοχος htc one x :lol: αλλα εχω ενα προβλημα...πηγα σημερα και εκανα τν sim σε microsim αλλα ενω στην αρχη την αναγνωριζε τωρα δεν την αναγνωριζει ¨:( ειναι θεμα καρτας η οχι? και πως θα βαλω τις παλιες επαφες μου απο το nokia n900 στο htc? ευχαριστω

 

Δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβγάλεις μπας και δεν έκατσε καλά, αν και δεν έχει και πολύ χώρο για να το κάνει αυτό.

 

Για τις επαφές αν δεν ειναι πολλές και θες να είσαι άνετος και στο μέλλον, πέρνα τες σαν Gmail Contacts που συγχρονίζουν αυτόματα με το κινητό, και είσαι σε κάθε android κινητό έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω πάρει ήδη. Πολύ λεπτή αλλά και ακριβή...

 

Οι τρυπούλες εκτός από το grip προσφέρουν και τον απαιτούμενο αερισμό στο θηρίο...

 

Που βρηκες τη θηκη?εχεις λινκ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο ψαξιμο ebay κατεληξα στην παρακατω θηκη την οποια προτεινω ανεπιφυλακτα

ειναι μαρκα nillkin και την βρισκετε παντου στο ebay μεταξυ 8 και 11 δολαριων

Εγω μαλιστα την πηρα και σε λευκο και σε μαυρο ετσι για να εχω να τις εναλλασω

http://www.nillkin.com/en/ProductView.asp?ID=2498

http://www.nillkin.com/upload/editorfiles/2012.4.20_10.38.14_1742.jpg

http://www.nillkin.com/upload/editorfiles/2012.4.14_17.22.56_8411.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω τις επαφες και δν τα καταφερνω...τις περασα στο gmail αλλα δεν μου περναει τα τηλεφωνα ...μονο τα ονοματα βαζει :mad: καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καταστρέφει όλη την ομορφιά του HOX !

οι θήκες μόνιμης εφαρμογής χαλάνε το μεγάλο ατου του κινητού .

Στο κινητό αυτό πιστεύω χρειάζεται ενα τέτοιο ( http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-one-x-full-body-coverage.html ) και ένα τέτοιο ( http://www.ebay.co.uk/itm/Luxury-HTC-ONE-X-Mofi-Fashion-Case-Cover-Pouch-onex-UK-/260999803558?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item8268dceda4 )

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιζα για πολύ ώρα με ένα άσπρο hox.

Εντάξει παιδιά, το κινητό είναι πανέμορφο!!

 

Δεν κόλλησε πουθενά, ούτε είχε κιτρινιλες, ούτε ήταν βαμμένο/ξεβαμμένο πίσω, ούτε έβγαζε μπουρμπουλήθρες η οθόνη..! :lol:

 

Μόνο πάνω από το usb αν το πατούσες (στην άκρη) έκανε λίγο το rainbow, αλλά ήθελε πίεση.

Καμία σχέση με ένα γκρι που είχα δοκιμάσει στο γερμανό.

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι root και μια aosp!!

 

Αν βγει τρόπος για rootαρισμα χωρίς μόνιμη απώλεια της εγγύησης σύντομα, μάλλον θα το χτυπήσω.

 

Βασικά, είμαι έτοιμος με τα λεφτά στα χέρια και περιμένω (κρατιέμαι δηλαδή :lol: )

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως το βγάζουν τόσο σκάρτο το κινητό και "αργό" να το πω? (σε σχέση με το s3)..

Δεν ντρέπονται να τα λένε αυτά?

 

ΒΙΤΣΑ πάει ρε παιδιά!

Τι βλακείες ακούγονται για τον tegra κλπ..

 

ps

Είναι αγορασμένο από expansys και αν θυμάμαι καλά ενός μήνα.

 

Edit:

 

Ξέχασα να αναφέρω την οθόνη του..

Καταπληκτική!

Πραγματικά μου άρεσε πολύ αν και είμαι περισσότερο φαν των amoled :)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Η zagg,για μένα,είναι η μεγαλύτερη απάτη.

Δύσκολη στην τοποθέτηση και απαράδεκτη εμφανισιακά,δείχνει σαν σαγρέ την επιφάνεια..

Όσο για screen protector η SGP είναι μακράν η καλύτερη..

 

http://cretouch.com/spigen-screen-protector-steinheil-ultra-series-ultra-fine-p-2401.html

Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω τις επαφες και δν τα καταφερνω...τις περασα στο gmail αλλα δεν μου περναει τα τηλεφωνα ...μονο τα ονοματα βαζει :mad: καμια ιδεα?

 

Βάλε τες στην κάρτα σου μέσω του ΝΟΚΙΑ και μετέφερε τες 200-200 στο htc.

Άλλος τρόπος πιο πολυπλοκος είναι να εξαγεις τις επαφές απο το ΝΟΚΙΑ στο κομπιούτερ σου και μετα να τις εισάγεις απ αυτο στις επαφές του gmail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση , εχω μεν παραγγειλει το s3 αλλα σκεφτομαι να το ακυρωσω και να παω στο hox ...

με προβληματιζει ενα πραγμα μονο , ειδα στο ιντερνετ κατι βιντεακια απο αρχες απριλιου που στο ιντερνετ δεν ειναι και τοσο 8ετικα.(τρωει καποια κολιματα) με τα update που εχουν βγει εχει βελτιω8ει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και σε εμένα σήμερα μετά από 2 εβδομάδες αναμονής η αντικατάσταση του κινητού από expansys.

Παρόλο που είναι και αυτό HT23 δεν παρουσιάζει την κίτρινη απόχρωση που είχε το πρώτο.

Τώρα μάλιστα. Άντε γιατί μου είχε λείψει.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...