Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aνάλογα με το μοντέλο που έχεις τσέκαρε στο www.zenithink.com/Edownloads.php και κατέβασε την πιο πρόσφατη αν είναι διαφορετική από την δική σου. Custom roms δεν έχω εντοπίσει ακόμη κυρίως γιατί η Zenithink τις κάνει upgrade συχνά. Το ρουτάρισμα(αν δεν το έχει ήδη) δεν ξέρω πως θα μπορούσε να σε βοηθήσει.

 

Το skype είναι θέμα Zenithink, Skype, hardware και software μαζί.

 

Όταν λες κρασσάρει η οθόνη τι εννοείς ακριβώς? Συνήθως οι εφαρμογές κρασάρουν και υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορεί να συμβαίνει αυτό.

 

Συμπερασματικά και σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει από χρήστες του εξωτερικού, όλα τα προβλήματα οφείλονται στο ICS ακόμη. Πολλοί επέλεξαν να βάλουν την 2.3.4 και όλα λειτουργούσαν OK συμπεριλαμβανομένου και του Skype, μέχρι τουλάχιστον να γίνει full optimized το ICS από την Zenithink.

 

Κολλαει η οθονη και δεν "ακουει " τιποτα.και μου βγάζει συχνά το μήνυμα ο launser δεν ανταποκρίνεται.

τα στοιχεία ειναι αυτα

[ATTACH]24986[/ATTACH]

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε καλού κακού μία αναβάθμιση. Έχεις έκδοση 2012-02-04. Στην σελίδα της zenithink έχει τελευταία έκδοση την 2012-03-14.

http://www.zenithink.com/Eproducts_C91.php?download

 

Κατά προτίμηση με format. Μπορείς να κρατήσεις εφαρμογές κλπ με το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καλού κακού μία αναβάθμιση. Έχεις έκδοση 2012-02-04. Στην σελίδα της zenithink έχει τελευταία έκδοση την 2012-03-14.

http://www.zenithink.com/Eproducts_C91.php?download

 

Κατά προτίμηση με format. Μπορείς να κρατήσεις εφαρμογές κλπ με το titanium backup.

 

Ναι δεν γινετε αλλιως.θα το κανω.διαβασα οτι φτιααχνει και το skype.αν μπορειτε δωστε μου καποιο λινκ με οδηγίες πως γινετε γιατι Θα το κανω πρωτη φορα και δεν ξερω πως γινετε.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν γινετε αλλιως.θα το κανω.διαβασα οτι φτιααχνει και το skype.αν μπορειτε δωστε μου καποιο λινκ με οδηγίες πως γινετε γιατι Θα το κανω πρωτη φορα και δεν ξερω πως γινετε.

 

1. Φόρμαρε μια microsd card.

2. Aντέγραψε στην κάρτα το "zt-update", που προκύπτει από την αποσυμπίεση της rom που κατέβασες.

3. Βάλε την microsd στο C91.

4. Έχοντας πατημένο το πλήκτρο της κάμερας(από πάνω) πάτα το power, μέχρι να αρχίσει το κόλπο.

5. Ασε τα πλήκτρα και άραξε, τελειώνει γρήγορα.

6. Άνοιξε tablet, θέλει μερικά λεπτά μέχρι να μπουτάρει.

7. Τσέκαρε αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

1. Φόρμαρε μια microsd card.

2. Aντέγραψε στην κάρτα το "zt-update", που προκύπτει από την αποσυμπίεση της rom που κατέβασες.

3. Βάλε την microsd στο C91.

4. Έχοντας πατημένο το πλήκτρο της κάμερας(από πάνω) πάτα το power, μέχρι να αρχίσει το κόλπο.

5. Ασε τα πλήκτρα και άραξε, τελειώνει γρήγορα.

6. Άνοιξε tablet, θέλει μερικά λεπτά μέχρι να μπουτάρει.

7. Τσέκαρε αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

 

οκ.θα παω να πιασω τον μαη (χεχε) και μολις γυρισω θα το κανω και ο θεος βοηθος.σε ευχαριστω πολυ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

http://www.zenithink.com/Eproducts_C91_2.php?download

 

η τελευταια εκδοση γραφει μαρτιο αλλα αυτη που διχνει στη φωτο το παλλιαρι αυτη ειναι.. φεβρουαριο.την εβαλα εγω..κολλουσε λιγο στην αρχη αλλα μετα εστρωσε και πεταει.αν δεν το πειραζεις πεταει μαν.βαλε και ντολφιν μεσα να δεις οτι με ντολφιν πεταει και το σκαιπ δουλευει κιολας.αυτα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση γραφει μαρτιο αλλα αυτη που διχνει στη φωτο το παλλιαρι αυτη ειναι.. φεβρουαριο.την εβαλα εγω..κολλουσε λιγο στην αρχη αλλα μετα εστρωσε και πεταει.αν δεν το πειραζεις πεταει μαν.βαλε και ντολφιν μεσα να δεις οτι με ντολφιν πεταει και το σκαιπ δουλευει κιολας.αυτα.

 

σορυ δεν καταλαβα.τι λες να κανω?

να μην την βαλω?εσυ ποια ειχες?

να το αφησω οπως ειναι η να βαλω αυτην που λεει ο ταμλετιστας?

η ντολφιν τι ακριβως κανει γιατι δεν τα ξερω καλα ακομα

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

δικε μου αυτην την φωτο που βλεπω σκρηνσοτ ειναι η τελευταια γραφει στη σελιδα της ζενιθινκ οτι ειναι μαρτιο αλλα δεν ειναι την εχεις ιδη.εγωεβαλα την καινουργια αυτην που εβαλα λινκ και ειναι καλα.ντολφιν ειναι για ιντερνετ.αν εχεισ 1 γκικα ραμ βαλε αυτην εδω που εστειλα αν οχι βαλε τις αλλες
Link to comment
Share on other sites

δικε μου αυτην την φωτο που βλεπω σκρηνσοτ ειναι η τελευταια γραφει στη σελιδα της ζενιθινκ οτι ειναι μαρτιο αλλα δεν ειναι την εχεις ιδη.εγωεβαλα την καινουργια αυτην που εβαλα λινκ και ειναι καλα.ντολφιν ειναι για ιντερνετ.αν εχεισ 1 γκικα ραμ βαλε αυτην εδω που εστειλα αν οχι βαλε τις αλλες

 

αλλο αυτο τωρα.παω να το ανοιξω και μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

το μονο που εκανα πριν το σβησω ηταν bakup καποια αρχεια που ειχα με τον astro

[ATTACH]25003[/ATTACH]

τι κανω τωρα?δεν προλαβα να δω και τι μνημη εχει.το κουτι λεει 512 αλλα ειχαν πει οτι τα τελευταια που ειχαν στειλει ηταν με 1g

τελικα δεν μπορεσα να κανω κατι αλλο και του εκανα επαναφορα.

μεχρι στιγμης δεν εχει κολλησει και φαινετε να δουλευει πολυ ποιο γρηγορα.ιδωμεν..

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις την έκδοση με την 512. Η έκδοση με το 1gb δεν έχει πολύ καιρό που κυκλοφορεί. Όπως βλέπεις για το 1gb υπάρχει μόνο μία έκδοση διαθέσιμη.

Δοκίμασε να την φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Φόρμαρε μια microsd card.

2. Aντέγραψε στην κάρτα το "zt-update", που προκύπτει από την αποσυμπίεση της rom που κατέβασες.

3. Βάλε την microsd στο C91.

4. Έχοντας πατημένο το πλήκτρο της κάμερας(από πάνω) πάτα το power, μέχρι να αρχίσει το κόλπο.

5. Ασε τα πλήκτρα και άραξε, τελειώνει γρήγορα.

6. Άνοιξε tablet, θέλει μερικά λεπτά μέχρι να μπουτάρει.

7. Τσέκαρε αν βελτιώθηκε η κατάσταση.

 

λοιπον τα εκανα ολα τα παραπανω και αφου μου εβγαλε το ανθροπακι με την κοιλια οτι κατι φτιαχνει μετα το εβγαλε ξαπλα με ενα κοκκινο τριγωνο στην ανοιγμενη κοιλια του.ξεκινησε εδειξε τα γραμματα του zpad και μετα εχει φως η οθονη και δεν κανει τιποτα εδω και κανα τεταρτο με εικοσαλεπτο.κανονικα βγαζει τα γραμματα του anroid και ξεκιναει.

μηπως τελικα ειναι 1g και οχι 512?τι κανω τωρα?

 

λοιπον τα εκανα ολα τα παραπανω και αφου μου εβγαλε το ανθροπακι με την κοιλια οτι κατι φτιαχνει μετα το εβγαλε ξαπλα με ενα κοκκινο τριγωνο στην ανοιγμενη κοιλια του.ξεκινησε εδειξε τα γραμματα του zpad και μετα εχει φως η οθονη και δεν κανει τιποτα εδω και κανα τεταρτο με εικοσαλεπτο.κανονικα βγαζει τα γραμματα του anroid και ξεκιναει.

μηπως τελικα ειναι 1g και οχι 512?τι κανω τωρα?

 

φιλε το ταμπλετακι μαλλον πεθανε.....δεν ανοιγει με τιποτα

μια βοηθεια καποιος?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τις πρωτες 3 ημερες δεν κολλουσε καθολου, απο την 4η ημερα αρχισε να κολλαει συχνα στον browser, καποιες φορες χρειαστηκε και "καρφιτσωμα" για να ξεπερασει τα ψυχολογικα του, την 5η ημερα εγκατεστησα τον dolphin και λυθηκαν ολα τα προβληματα, ηταν δηλαδη προβληματικη η ενσωματωμενη εφαρμογη browsing. Με προβληματισε ομως, ποιος εχει αναπτυξει αυτη την εφαρμογη ? Ειναι ενσωματωμενη στο ics ? Γιατι αν δεν ειναι ενσωματωμενη αλλα την επελεξε εκ των υστερων η zenithink τοτε παιρνει κοκκινη γιατι θα μπορουσε να την δοκιμασει πρωτα για να διαπιστωσει οτι ειναι προβληματικη.
Link to comment
Share on other sites

φιλε το ταμπλετακι μαλλον πεθανε.....δεν ανοιγει με τιποτα

 

μα και εσύ ρε αδερφέ πήγες να του κάνεις update χωρις να ξέρεις ποια έκδοση έχεις? :(

τεσπά για να καταλάβω, υπέθεσες οτι έχεις την 512 και πέρασες το ανάλογο firmware με αποτέλεσμα να μην ανοίγει σωστά?

είσαι σίγουρος οτι φόρμαρες την κάρτα σε fat32 χωρίς άλλα partitions μέσα? και ότι έβαλες τον φάκελο "zt-update" μόνο του στην sd και όχι μέσα σε άλλον φάκελο?

το κακό είναι οτι τώρα που δεν ανοίγει δεν μπορείς να βάλεις κάποια app να δεις πιο τελικά έχεις.

εγώ στην θέση σου (χωρίς να είμαι ειδικός) θα δοκίμαζα πρώτα να το ξανακατεβάσω/ξαναξεζιπάρω/ξαναφλασάρω μήπως κάτι πήγε στραβά και αν δεν άλλαζε κάτι θα του πέρναγα την τελευταία έκδοση για το 1gb απο το site της zenithink για το c91 upgrade μήπως τελικά έχεις αυτήν την έκδοση.

Για τους υπόλοιπους με προβλήματα στο skype και όσο αφορά την 1gb έκδοση το προεγκατεστημένο skype (η 6.2 νομίζω) δουλεύει άψογα στην τελευταία rom

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

μα και εσύ ρε αδερφέ πήγες να του κάνεις update χωρις να ξέρεις ποια έκδοση έχεις? :(

τεσπά για να καταλάβω, υπέθεσες οτι έχεις την 512 και πέρασες το ανάλογο firmware με αποτέλεσμα να μην ανοίγει σωστά?

είσαι σίγουρος οτι φόρμαρες την κάρτα σε fat32 χωρίς άλλα partitions μέσα? και ότι έβαλες τον φάκελο "zt-update" μόνο του στην sd και όχι μέσα σε άλλον φάκελο?

το κακό είναι οτι τώρα που δεν ανοίγει δεν μπορείς να βάλεις κάποια app να δεις πιο τελικά έχεις.

εγώ στην θέση σου (χωρίς να είμαι ειδικός) θα δοκίμαζα πρώτα να το ξανακατεβάσω/ξαναξεζιπάρω/ξαναφλασάρω μήπως κάτι πήγε στραβά και αν δεν άλλαζε κάτι θα του πέρναγα την τελευταία έκδοση για το 1gb απο το site της zenithink για το c91 upgrade μήπως τελικά έχεις αυτήν την έκδοση.

Για τους υπόλοιπους με προβλήματα στο skype και όσο αφορά την 1gb έκδοση το προεγκατεστημένο skype (η 6.2 νομίζω) δουλεύει άψογα στην τελευταία rom

 

στην συγκεκριμενη φαση το skype ειναι το τελευταιο που με απασχολει.κατσε να δω πως θα ζωντανεψει...

θα το κανω να δω

τελικα το αναστησα.εβαλα για το 1g και ανοιξε.αρα λογικα εχω αυτο με την 1g.

τωρα που αναστηθηκε λοιπον ψαχνω να βρω την εκδοση του skype που λες αλλα δεν την βρισκω πουθενα.σιγουρα ειναι η 6.2?μηπως ειναι αλλιως?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

........Για τους υπόλοιπους με προβλήματα στο skype και όσο αφορά την 1gb έκδοση το προεγκατεστημένο skype (η 6.2 νομίζω) δουλεύει άψογα στην τελευταία rom

 

Φίλε μου εσενα δηλαδη το προεγκατεστημενο skype σου δουλευει μια χαρουλα ? Διοτι σε εμενα (και σε εναν αλλο συμφορουμιτη που ρωτησε 2-3 φορες) δεν εδειχνα τιποτα η καμερα, και εχα και επιστροφη ηχου στον σταθερο υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εσενα δηλαδη το προεγκατεστημενο skype σου δουλευει μια χαρουλα ? Διοτι σε εμενα (και σε εναν αλλο συμφορουμιτη που ρωτησε 2-3 φορες) δεν εδειχνα τιποτα η καμερα, και εχα και επιστροφη ηχου στον σταθερο υπολογιστη.

 

Ακόμα δεν έχω το tablet στα χέρια μου περιμένω τους κινέζους... διαβάζω σε αυτό το thread για οποιοδήποτε πρόβλημα ποστάρετε και ψάχνω λύσεις μιας και κάποια στιγμή ίσως τις χρειαστώ και εγώ:).

συγκεκριμένα για το skype έχω ανοίξει νήμα εδώ που τα παιδιά ασχολούνται με το συγκεκριμένο tablet και σας μεταφέρω απαντήσεις

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

επειδη σαν οριο εχω θεσει τα 100 ευρω σκεφτομαι το συγκεκριμενο tablet . Ειναι λιγακι παραπανω βεβαια στα λεφτα αλλα δεν μαμιεται....

Γενικα βλεπω οτι το εχουν αγορασει αρκετα παιδια με αρκετα + αλλα φυσικα και τα - του. Εξακολουθει να ειναι μια καλη λυση σε αυτα τα λεφτα ή θα τα 'πεταξω' τα ευρωπουλακια μου ?

Η χρηση που το θελω ειναι να βλεπω τα εμαιλ της δουλειας, ταινιουλες και σερφαρισμα .....

 

1. τα στικακια που δινει η vodafone / cosmote για το ιντερνετ τα δεχεται ?

2. εξωτερικο gps receiver via bluetooth το δεχεται ?

3. κανενα λινκ για φορουμ που εχει πειραγμενες ρομ ? με πμ αν ειναι εναντια των κανονων

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

αδερφε ναι δεχετε πλοηγο με μπλουτουθ εβαλα εγω...το ντολφιν παει σφαιρα.οσο για τον φιλο παραπανω εγω του το πα πια ρομ να βαλει και δεν ακουε...ρε ξαδερφε να μ ακουσ εμενα....κ οποιο κολπο βρω εγω θα σας πω...αε τσαγια....
Link to comment
Share on other sites

αδερφε ναι δεχετε πλοηγο με μπλουτουθ εβαλα εγω...το ντολφιν παει σφαιρα.οσο για τον φιλο παραπανω εγω του το πα πια ρομ να βαλει και δεν ακουε...ρε ξαδερφε να μ ακουσ εμενα....κ οποιο κολπο βρω εγω θα σας πω...αε τσαγια....

 

έχεις δοκιμάσει overclock? παίζει προς το παρών μέχρι και 1,4ghz :D

μακάρι να το αναλάβουν εκει στο "εξ-ντι-εη" να δούμε και καμια miui ή cm9 να τρελαθούμε:):):)

ερώτηση: επειδή βλέπω ότι τριγυρνάει ένα "θέμα", ταινίες με ήχο σε μορφή ac3 έχει δοκιμάσει κανείς?

 

offtopic: έχω παρα πολλά περιοδικά σε .ena μορφή (pcmagazine, pcworld, κλπ) προς το παρών μόνο σε windows μπορούν να διαβαστούν, έχετε δει πουθενα ή δοκιμάσει κάτι που να διαβάζει τέτοια ebooks?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

αδερφε ναι δεχετε πλοηγο με μπλουτουθ εβαλα εγω...το ντολφιν παει σφαιρα.οσο για τον φιλο παραπανω εγω του το πα πια ρομ να βαλει και δεν ακουε...ρε ξαδερφε να μ ακουσ εμενα....κ οποιο κολπο βρω εγω θα σας πω...αε τσαγια....

 

Πως προκύπτει ότι η έκδοση που έχει είναι με το 1gb ram? Η έκδοση που δείχνει στο screenshot o navystam γράφει 20120204. Απ' όσο ξέρω αυτή η έκδοση είναι η 2012-02-06 που αναφέρει εδώ. Επίσης τον Φεβρουάριο δεν υπήρχε η έκδοση με το 1gb ram!

Link to comment
Share on other sites

αδερφε ναι δεχετε πλοηγο με μπλουτουθ εβαλα εγω...το ντολφιν παει σφαιρα.οσο για τον φιλο παραπανω εγω του το πα πια ρομ να βαλει και δεν ακουε...ρε ξαδερφε να μ ακουσ εμενα....κ οποιο κολπο βρω εγω θα σας πω...αε τσαγια....

 

φιλε μου επειδη ειπα οτι λογικα δεν θα ειναι απο τα καινουρια με το 1g ειπα να βαλω την αλλην.

μετα εβαλα αυτην που μου εστειλες αλλα βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι ειναι τα ιδια με την φωτο που ειχα βαλει.δεν αλλαξε κατι.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που άνοιξες το tablet πόση μνήμη ram βλέπεις να έχει?

 

επειδη δεν το εχω μαζι μου τωρα αυριο θα παω σπιτι να το δω και θα σου πω.

για να το δω πρεπει να βαλω καποιο προγραμμα η μπορω και ετσι?γιατι μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει που το βλεπουμε

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις των εφαρμογών και στην καρτέλα με τις εφαρμογές που τρέχουν να δεις πόση ram καταναλώνουν οι εφαρμογές και πόση είναι ελεύθερη.
Link to comment
Share on other sites

αδερφε η3 1α νομιζω λεει οποτε ειναι απγκραειντ

 

φιλε μου επειδη ειπα οτι λογικα δεν θα ειναι απο τα καινουρια με το 1g ειπα να βαλω την αλλην.

μετα εβαλα αυτην που μου εστειλες αλλα βλεπω στα χαρακτηριστικα οτι ειναι τα ιδια με την φωτο που ειχα βαλει.δεν αλλαξε κατι.

 

αλλη ημερομινια λεει εκει και αλλη στο ταμπλετ λεει αφου εβαλα κ γω αυτην....δεν παει πιοκαλα?προς τοπαρων μην το πειραζεις γτ απο σλειτ που λενε αυτοι εκει μπορει ναναι μουφα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα. Επίσης Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...