Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οσοι το πηρατε απο το public η απο multirama μαζι με την ταμπλετα ειπατε οτι το stylus δεν ηταν μεσα στη συσκευασια.....η δερματινη θηκη της ταμπλετας που διαβαζω σε διαφορα σιτε οτι βρισκεται μεσα στην συσκευασια της ταμπλετας ηταν;;;; αν οχι μου φαινεται πολυ παραξενο καθως παντου διαβαζω οτι το stylus και η θηκη περιλαμβανονται στη συσκευασια.....μηπως δεν ηταν σφραγισμενη η ταμπλετα;;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος μ ειπε πως δν ηταν μεσα η θηκη(δν ηρθε ακομα σπιτι)..ενω και εγω στα ριβιους κλπ εβλεπα πως ηταν.. τι να πω..δν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...πολυ περιεργο μου φαινεται......υπαρχει καποιος που να το πηρε απα αυτα τα δυο μγαζια και να ηταν μεσα η θηκη ;;; και ξαναρωταω σιγουρα ηταν σφραγισμενη εργοστασιακα η συσκευασια;;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα πρώτη φορά με το εργαλείο και οι πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Scrolling ομαλότατο κανένα lag, 32 ολόκληρα gigabyte από τα οποία διαθέσιμα τα 26 και η asus προσφέρει ακόμα 32 στο cloud της. Η οθόνη πολύ καλή δεν μπορούσα να διακρίνω pixelιασματα. Μια παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι βρήκε αμέσως update το οποίο όμως ποτέ δεν ολοκλήρωσε. Στη χειρότερη θα το περάσω χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους: το station βλέπω ότι ζυγίζει 724 gr:wacko: Αν προσθέσεις και τα 130 του τηλεφώνου πάμε στα 850. Δεν γίνεται το όλο σύνολο εξαιρετικά βαρύ για χρήση εκτός σπιτιού;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κιν μου εχει εκδοση 9.20.4.22 κλπ

αν πατε στην επισιμη σελιδα ασους υπαρχει εκδοση Firmware version: CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS

ξερει κανεις αν μπορω να το περασω μεσω υπολογιστη...

και κατι αλλο κατεβασα το προγραμα απο την σελιδα της ασους για να κανω sync και το προγραμα δεν μ αναγνωριζει το κιν........

 

καμια ιδεα???????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...πολυ περιεργο μου φαινεται......υπαρχει καποιος που να το πηρε απα αυτα τα δυο μγαζια και να ηταν μεσα η θηκη ;;; και ξαναρωταω σιγουρα ηταν σφραγισμενη εργοστασιακα η συσκευασια;;;;;

 

Ναι οι συσκευασίες ήταν σφραγισμένες. Βασικά στην συσκευασία του station και να ήθελαν να χωρέσουν θήκη δεν θα μπορούσαν :-) Απλά το πακέτο που προμηθεύτηκαν αυτά τα καταστήματα από την Ιταλία αφορούσε μόνο τηλέφωνο και station χωρίς κάποιο από τα υπόλοιπα αξεσουάρ.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε κόσμε!

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=190766100567&index=15&nav=SEARCH&nid=20130393070

Δεν ξέρω τι ισχύει για αυτό, πάντως όταν πάρω το Padfone Station λέω να το πάρω κι αυτό! :D

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κιν μου εχει εκδοση 9.20.4.22 κλπ

αν πατε στην επισιμη σελιδα ασους υπαρχει εκδοση Firmware version: CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS

ξερει κανεις αν μπορω να το περασω μεσω υπολογιστη...

και κατι αλλο κατεβασα το προγραμα απο την σελιδα της ασους για να κανω sync και το προγραμα δεν μ αναγνωριζει το κιν........

 

καμια ιδεα???????

 

Υπάρχει site padfoneclub.com ή κάπως έτσι το οποίο έχει firmware και αναλυτικές οδηγίες για να τα περάσεις. Πρόσεχε γιατί αυτή η έκδοση που αναφέρεις πρέπει να είναι για Ρωσία , εσύ άμα φοράς WW δεν θα μπορείς να την περάσεις. Πάντως η διαδικασία είναι η στανταρ : κατεβάζεις το zip , το περνάς χύμα στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού , μπαίνεις σε download mode και επιλέγεις install zip from sd card.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κιν μου εχει εκδοση 9.20.4.22 κλπ

αν πατε στην επισιμη σελιδα ασους υπαρχει εκδοση Firmware version: CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS

ξερει κανεις αν μπορω να το περασω μεσω υπολογιστη...

και κατι αλλο κατεβασα το προγραμα απο την σελιδα της ασους για να κανω sync και το προγραμα δεν μ αναγνωριζει το κιν........

 

καμια ιδεα???????

 

Αυτό θα ήθελα να το γνωρίζω και εγω.

Από όσα διάβασα μπορείς να βάλεις από όποια χώρα θες χωρίς πρόβλημα.

Μεσα στο padfone club θεωρούν καλύτερη την CHT-Taiwan 9.20.4.34

 

Άν κάποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας μας πει παρακαλώ.

Εδω ειναι το link με τις οδηγίες

http://www.padfoneclub.com/pl/content/content.php?content.15

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το επιασα χθες στα χερια μ και ειναι απλά τρομερο!επιβεβαιώνω της άριστη ποιοτητα κατασκευης και γενικά ειναι σφαιρα!η οθόνη του μου άρεσε απιστευτα και σε σύγκριση με το galaxy s advance που εχω,μπορώ να πω πως το galaxy φαινεται πολύ φτωχό μπροστά του..α και ήταν 32gb εκδοση αγοράσει από παμπλικ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Και εγώ εδω και λίγες μέρες ένας σχεδόν 100% ευχαριστημένος κάτοχος του padfone! Το κινητό είναι πολύ πολύ καλό αλλά μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4 η κάμερα χειροτερεψε πολύ και οι φωτογραφίες είναι θολές στην μισή αριστερή πλευρά τους! Κατά τα άλλα όμως είμαι πολύ ευχαριστημενος! Την τελευταία έκδοση που υπάρχει στο site της Asus την φλασαρα χθες αλλά δεν είδα διάφορες και ξαναγύρισα σε αυτή που είχε πριν. Έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος το πρόβλημα με την κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια πέρασες? Την 4.34 Taiwan?

Με την κάμερα δεν εχω κάποιο θέμα εκτόςτου ότι ειναι σχετικά αργή στην λήψη....

Όταν και άν δώσουν JB πρώτα θα την πάρουν OTA οι ταιβανεζικες ρομ , για αυτό σκέφτομαι να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS που είναι πρώτη εδώ:

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=29&m=PadFone&hashedid=Dk8e9bfQfAVwlAC3

Η διαδικασία πολύ εύκολη και πρόβλημα κανένα. Αλλά το έκανα μόνο και μόνο μήπως φτιάξει η κάμερα και δεν πρόλαβα να δω τυχόν αλλαγές. Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια φωτό τραβηγμένη μέρα θα του χρωστάω χάρη! Γιατί η κάμερα μου την έχει σπάσει! Του αδελφού μου που είναι ακόμη στην 4.0.3 η κάμερα είναι πολύ καλύτερη και αποθηκεύει και πολύ μικρότερα αρχεία (περίπου 1 MB ενώ εγώ με 4.0.4 1,8 MB)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS που είναι πρώτη εδώ:

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=29&m=PadFone&hashedid=Dk8e9bfQfAVwlAC3

Η διαδικασία πολύ εύκολη και πρόβλημα κανένα. Αλλά το έκανα μόνο και μόνο μήπως φτιάξει η κάμερα και δεν πρόλαβα να δω τυχόν αλλαγές. Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια φωτό τραβηγμένη μέρα θα του χρωστάω χάρη! Γιατί η κάμερα μου την έχει σπάσει! Του αδελφού μου που είναι ακόμη στην 4.0.3 η κάμερα είναι πολύ καλύτερη και αποθηκεύει και πολύ μικρότερα αρχεία (περίπου 1 MB ενώ εγώ με 4.0.4 1,8 MB)

Ευχαριστώ!

 

Δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασα από εδώ http://www.asus.com/Mobile/PadFone/#download την CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS

2. Την έκανα unzip και αντέγραψα το zip αρχείο (της rom) που προέκυψε από το unzip στην κάρτα μνήμης

3. Έκλεισα το κινητό και το άνοιξα κρατώντας πατημένο το volume down

4. Επέλεξα download mode και μετά install from an external SD card

και τα υπόλοιπα τα έκανε μόνο του!!!

 

Αλλά όπως είπα και πιο πριν μετά από καμιά ώρα ξαναγύρισα στην αρχική με τον ίδιο τρόπο οπότε δεν πρόλαβα να δω τις όποιες αλλαγές. Αν κάποιος δει κάτι καλό ας ενημερώσει για να την ξαναπεράσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω μια γνωμη προς τους υποψήφιους αγοραστές αν κι εφόσον βρουν διαθέσιμο Padfone.

Εχουν περασει αρκετές μερες απο την απόκτηση του Asus Padfone χωρις το tablet.

Αγοράστηκε απο multirama και ειναι η 32αρα έκδοση.

Λογω γιορτών δεν του έδωσα και πολυ σημασία πέρα απο τα βασικα και το βασικό αρχικό στήσιμο που κανω σε οποία συσκευη πάρω.τιποτα παραπάνω όμως.

Τις πρώτες μερες ήμουν διστακτικος με το θεμα αυτονομίας...την κατεβαζε σε σχετικα γρήγορο ρυθμό που με έκανε να θυμηθώ το lg 4x hd.δυσαρεστηθηκα αλλα οχι και τόσο ωστε να Πω οτι το βάζω σε αγγελία.

Με το πέρασμα λίγων ημερών παρατήρησα καλυτερη απόδοση οπότε και καλυτερη αυτονομία.

Ποιότητα κατασκευής...βασικό προνόμιο που πλεον το κατέχουν λίγοι κατασκευαστές στα κινητα τους,εχω δει ακριβές προτάσεις που όμως η κατασκευη τους δεν ακολουθεί το σύνολο και την τιμη....και μιλάμε για πλαστικά,πολυκαμπορνικα κινητα τηλέφωνα...

Στο Asus εχουμε μια Αλλη περίπτωση,ιδιαίτερη...μην ξεχνάμε οτι κυκλοφόρησε σε υψηλή τιμη στην αρχή και φυσικα μην ξεχνάμε οτι Ελλάδα δεν το είδαμε σε ευρεία αγορα αλλα σε μια και μονο μεμονωμένη περίπτωση καταστήματος και φυσικα πακέτο με ολα τα καλουδια που προσφέρει ως έξτρα αξεσουαρ και χωρις την δυνατότητα νομίζω απόκτησης του κινητου τηλεφώνου χωρις αυτα.

Φυσικα ο κόσμος στην Ελλάδα δέν το εμπιστεύτηκε.

Ισως γιατι ηταν το πρωτο κινητο της Asus,ισως επειδη δεν το είδαμε σε πολλα καταστήματα.πιστευω το δεύτερο.

Η κατασκευη του πάντως ειναι υπεράνω κριτικής.μιλαμε οτι ειναι ΆΨΟΓΟ.αλουμινενιο περίβλημα που μου αρέσει Παρα πολυ σε συνδυασμό με πλαστικα μέρη που επισης ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε πλαστικο καθώς δεν μιλάμε για ενα φτηνιαρικο δείγμα,μιλάμε για το καλυτερο.τοσο απλα.σε σύγκριση με το s3 που εχω εννοείται οτι το s3 ειναι κατα πολυ κατώτερο σε σχεση με το Asus.

Μονο με iPhone θα μπορούσα να το συγκρίνω μιας και ειναι ο βασιλιάς της ποιότητας ειτε το θελουμε ειτε οχι.ακολουθει πίστα όμως και το Asus,με μια υπεροχη κατασκευη,με ενα υπέροχο πολυτελές feeling που σου αφήνει στο χέρι και με πολυ ωραίες διαστάσεις.

Για πάμε στα μεσα του τωρα...

Ο επεξεργαστης,τον ξέρουμε,εχει μπει και στο επισης καλο αλλα κατώτερο κατα την γνωμη μου one s αλλα και σε αλλα τηλέφωνα.snapdragon s4 krait....εδω τα σχόλια περισσεύουν,απλα το τέλειο.

Εναι γρηγορότερο απο το one s και πιστεύω οτι αυτο οφείλεται στο οτι το one s εχει και το αρκετά βαρύ sense της htc.

Στα benchmarks ρίχνει κανονικα απλα σε ολα....απο xperia t μεχρι και σε galaxy s3,στο quadrant τουλαχιστον που ειναι και το μονο που δοκίμασα.δεν ξερω αν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα το test,ξερω όμως οτι κατα την χρήση του κινητου το lag ειναι σχεδόν μηδαμινό.εξαιρετικο μπορω να Πω που ακομα και τετραπυρινα κινητα θα μπορούσαν να ζηλέψουν.

Η οθόνη του,δεν ειναι hd,ειναι όμως πολυ καλη,πολυ ωραία και ζεστα χρώματα λογω amoled και ο χρήστης θα διακρίνει pixels μονο αν πλησιάσει το πρόσωπο του πολυ κοντα στην οθόνη.

Δεν ειναι και super φωτεινη να προσθέσω,όμως εμένα με καλύπτει με την ρύθμιση λιγο πιο πάνω απο την μέση.

Επισης,παράξενος χρωματισμους δεν είδα,ειδικα στο λευκο φόντο οπως ας πούμε σε αλλα κινητα του στυλ s2 η Motorola razr.χαιρομαι γι αυτο,αλλιώς θα είχε παει ήδη σε αλλα χερια.

Η κάμερα τωρα.να Πω οτι ειναι ισως το μοναδικό μειονέκτημα?θα το Πω.δεν ανταποκρίνεται στο πολυ καλο σύνολο του κινητου.θα μπορούσε να ειναι καλυτερη.ειδικα στις νυχτερινές φώτογραφιες.ακολουθει το μέτριο παράδειγμα του 4x hd.ισως με καμια μελλοντική αναβάθμιση να διορθωθεί κάπως αν και αμφιβάλλω.

Το ηχείο.πολλοι το είπαν μέτριο,άλλοι πολυ χαμηλό,εμένα παλι με καλύπτει,δεν περιμένω να ειμαι στο club η σε μια καφετέρια που να γινεται χαμός και να εχω την απαίτηση να ακούσω το κινητο,εδω δεν ακούω του s3 που ειναι και Δυνατότερο,ok του Asus μπορει να μην ειναι και super απο θεμα έντασης,οχι όμως οτι εχω και προβλημα,Δυνατότερο σε σχεση με αλλα κινητα που εχω πάρει πρόσφατα.

Θα ήθελα να εχει ενα led για ειδοποίηση πάντως.

Ποιότητα συνομιλίας,πολυ καλη,καλο σήμα,κανενα παράπονο για το ακουστικο.

Σύνδεση μέσω η wifi η data επισης πολυ καλο.ταχυτατο.

Το Μαμα keyboard δε με βόλεψε και κλασσικα έκανα εγκατάσταση το smart keyboard,το καλυτερο πληκτρολόγιο κατα την γνωμη μου.

Το κινητο πραγματικα ειναι εκπληκτικό,κι αν προσθέσω και την τιμη απόκτησης του?ε τοτε δεν εχει αντίπαλο.ειναι απλα τερατακι,δεν ζοριζεται πουθενα κι αυτο φαινεται ξεκάθαρα,αφήνει πίσω πολλα μεγάλα ονόματα που εχουν πουλήσει κάμποσα μυρια κινητών και χτυπάει στα ίσα τετραπυρινα beasts...

Θα ήθελα να μπορουσα να βγάλω τα περιττά που εχει στο μενου και μπορει ο χρήστης να τα χρησιμοποιήσει κατα την σύνδεση του με το tablet,ΕΓΩ δεν εχω τέτοιο σκοπό κι ετσι θα ήθελα να μπορουσα να τα αφαιρεσω καθώς θα μου έδινε ακομα περισσότερα πιστεύω...ποσο καλυτερα όμως???αφου ήδη σαρώνει κανονικα.

Ενα μεγαλο μπράβο στην Asus κι ενα μεγαλο γιουχαρισμα σε όσα καταστήματα δεν το έφεραν Εξ αρχής,ειτε με το πακέτο ειτε σκέτο το κινητο,στην Ελλάδα απλα καταδικάστηκε άδικα...τουλαχιστον ήρθε σε μια απίστευτη τιμη έστω και μετα την κυκλοφορία του Padfone 2.

Οσοι το βρείτε,απλα μην χάσετε την ευκαιρία να το αποκτήσετε.αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες συμφωνω με ολα τα θετικα που ανεφερε ο φιλος ταξιδιωτης22 και θα προσθεσω πως και η ληψη βιντεο προσωπικα με ξενισε ευχαριστα. Στην φωτογραφια οντως ειναι μετρια η αποδοση αλλα νομιζω στο βιντεο τα παει καλυτερα. Ανω του μετριου ειναι και τα hands free που ερχονται στην συσκευασια. Τουλαχιστον σε σχεση με αλλα εργοστασιακα (Nokia, Samsung, Sony) που ειχα χρησιμοποιησει μεχρι τωρα. Στα αρνητικα θα προσθεσω οτι ο ηχος συνομιλιας βγαινει καπως "ψηφιακος" απο τo ηχειo, ενω πιστευω πως το καλοκαιρακι θα εχουμε και θεμα με την αναγνωσιμοτητα της οθονης στον ηλιο.

 

Γενικα παντως στα 270€ δεν υπαρχει αντιπαλος για το τηλεφωνο. Συγκριση μπορει να γινει μονο με συσκευες των 400€+.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασα από εδώ http://www.asus.com/Mobile/PadFone/#download την CHT_PadFone-9.20.4.34_RUS

2. Την έκανα unzip και αντέγραψα το zip αρχείο (της rom) που προέκυψε από το unzip στην κάρτα μνήμης

3. Έκλεισα το κινητό και το άνοιξα κρατώντας πατημένο το volume down

4. Επέλεξα download mode και μετά install from an external SD card

και τα υπόλοιπα τα έκανε μόνο του!!!

 

Αλλά όπως είπα και πιο πριν μετά από καμιά ώρα ξαναγύρισα στην αρχική με τον ίδιο τρόπο οπότε δεν πρόλαβα να δω τις όποιες αλλαγές. Αν κάποιος δει κάτι καλό ας ενημερώσει για να την ξαναπεράσω και εγώ.

Εύκολη φαίνεται η διαδικασία αλλά έχω κάποιες απορίες. Είχες κάρτα sd στην οποία πέρασες το αρχείο ή το έβαλες στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου; Ακόμα πρέπει να γίνει unzip πριν περαστεί εκεί ή μπορουμε να το βάλουμε όπως το κατεβάσαμε; Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Εχετε όλοι σας κανονικά 3G σήμα;;; :confused: Ο φίλος που έχει το Padfone μου δεν κατάφερε ποτέ να βρεί δίκτυο 3G με διάφορες κάρτες ενώ όταν τις τοποθετήσει σε άλλη συσκευή έχει κανονικά σήμα 3G. Εννοείται ότι έχει ελεγχθεί να μην είναι ρυθμισμένο μόνο σε δίκτυο 2G.

 

 

Το δικο μου το εχω ρυθμισει μονο για 2G δικτυα για εξοικονομηση μπαταριας. Απενεργοποιοντας την επιλογη αυτη και αλλαζοντας την λειτουργια δικτυου σε "Μόνο WCDMA" συμβαινουν τα εξης: Πεφτει η ενδειξη ισχυος του σηματος, δεν αναβει καποια αλλη φωτεινη ενδειξη για 3G, αλλα κλησεις κανω κανονικα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα σου το στέλνω από το Asus Padfone με 3g! Αν δεν έχεις 3g επέλεξε την επιλογή μόνο WCDMA στα δίκτυα.. Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα με το 3g

τις 10 μέρες που το έχω...

Υ.Γ. Η ποιότητα φωτογραφίας τη μέρα είναι καλή... Τη νύχτα μας τα χαλάει το βίντεο όμως αφού τραβάει με 15 fps...

Επίσης το TouchPal keyboard είναι πολύ καλό...

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη φαίνεται η διαδικασία αλλά έχω κάποιες απορίες. Είχες κάρτα sd στην οποία πέρασες το αρχείο ή το έβαλες στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου; Ακόμα πρέπει να γίνει unzip πριν περαστεί εκεί ή μπορουμε να το βάλουμε όπως το κατεβάσαμε; Thanks in advance

 

Το πέρασα σε κάρτα SD αλλά μάλλον γίνεται και από την μνήμη του τηλεφώνου, με την επιλογή Apply update from cache αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Το αρχείο το κάνεις οπωσδήποτε unzip και μέσα υπάρχει το zip της rom το οποίο περνάς στην SD και μετά τα βήματα που είχα γράψει πιο πάνω (apply update from external storage). Έχεις διαβάσει κάπου για βελτιώσεις σε αυτή την rom;

Και να πω και εγώ με την σειρά μου ότι στα 270€ το τηλέφωνο δεν έχει αντίπαλο!!!

(μόνο η κάμερα δεν με εντυπωσιάζει :( το περίεργο πάντως είναι ότι του αδελφού μου με 4.0.3 τραβάει πολύ καλύτερες φωτό :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...