Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο touch responsiveness αναφερομαι κι εγω βεβαια (κι οχι στην ταχυτητα εκτελεσης των διεργασιων) και το note 2 ειναι σαφως ανωτερο...

Για να απλοποιησω και λιγο τα πραγματα, αλλο brand περα απο samsung σε αυτο τον τομεα (και παντα στις high end υλοποιησεις της σειρας galaxy) δε μπορει να το προσεγγισει σε αυτη τη φαση...

 

Θα μπορούσα να δεχτώ την άποψη σου αλλά είναι κάτι που δοκιμάσαμε πολλοί και φτάσαμε στο ίδιο συμπέρασμα (συμπεριλαμβανομένου και του ιδιοκτήτη του note)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα Public πλεον δινουν πακετο τηλεφωνο+tablet στα 400€. Στα multirama 270€ μονο το τηλεφωνο. Για μενα και οι δυο επιλογες αξιζουν αναλογα με τις αναγκες καποιου.

 

Οσον αφορα την οθονη. Την συγκεκριμενη την φορανε ενα σωρο συσκευες οπως τα HTC One S, Huwaei P1, Moto Razr XT910, Moto Razr i κλπ. Νομιζω ειχες καποιες απο αυτες οποτε μαλλον εμεις πρεπει να ρωτησουμε εσενα για την οθονη :D

 

Θα μπορούσα να δεχτώ την άποψη σου αλλά είναι κάτι που δοκιμάσαμε πολλοί και φτάσαμε στο ίδιο συμπέρασμα (συμπεριλαμβανομένου και του ιδιοκτήτη του note)

Χμμμ αυτό δε μου λέει κάτι. Μπορώ κι εγώ να ζητήσω από επαγγελματία reviewer (που έχει ακόμη μεγαλύτερη εμπειρία από τις 600+ συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου) να παραθέσει εδώ τη σχετική του άποψη (που τυχαίνει να ταυτίζεται με τη δική μου).

Έτσι λοιπόν, κρατάμε ο καθένας τη δική του κι είμαστε όλοι ευχαριστημενοι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Padfone το πήρα.Ξερει κάνεις που μπορούμε να βρούμε το Padfone station

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Padfone το πήρα.Ξερει κάνεις που μπορούμε να βρούμε το Padfone station

 

Απο κει που το πήρες, και γενίκα όπου πουλάνε το Padfone θα έχουν και το station.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Padfone το πήρα.Ξερει κάνεις που μπορούμε να βρούμε το Padfone station

Multirama.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα multirama έχει εξαντληθεί...Θα περάσω αύριο να ρωτήσω όμως! :)

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, το νότε2 καλύτερη απόκριση. Το padfone 2 το εχω δουλέψει και εγω, το έχει ο Dimitriossara πολύ καλο, τρομερό.

Εγω εχω κωλυμα με τις αμολεδ , δεν αγοράζω πλεον κινητό χωρις αυτές, η οθόνη του padfone2 μου φάνηκε ξεπλυμενη. Βέβαια γούστα είναι αυτα και σαφως τα χρώματα ήταν πιο φυσικά.

 

Εγω παλι ηθελα να διωξω το S Advance λογω της AMOLED του και παλι με AMOLED βρεθηκα :lol: Τουλαχιστον του ASUS ειναι αισθητα ανωτερη απο αυτη του Samsung ;)

 

Επισης για οσους εχουν και το station, προσοχη στην εξαγωγη του κινητου. Ο σωστος τροπος ειναι αφου ανοιξεις το πορτακι να το πιεσεις ελαφρως προς τα κατω (το πορτακι) μεχρι να φτασει περιπου σε γωνια 90 μοιρων με το station. Το αναφερω γιατι ειδα σε κατι βιντεακια κοσμο απλα να ανοιγει το πορτακι και να τραβαει το κινητο.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μόνο "μείον" του είναι η απουσία led indicator για τις ειδοποιήσεις. Κατά τα άλλα κορυφαίο...δεν του λείπει τίποτα..

Και πολύ καλή φωτογραφική..

 

http://i.imgur.com/t7GVv.jpg

http://i.imgur.com/lpJwN.jpg

 

Η κάμερα του προσωπικά δεν μου αρέσει τόσο αλλά για μένα δεν είναι το ζητούμενο αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μερες με το κιν μπορω να πω μονο :D:D:D:D:D

 

αυτο που ηθελα να αναφερω σχετικα με το σαρ του κιν για οσους δεν ξερουν το αναφερει μεσα το εγχειριδιο.....

 

gsm 900

 

head 0.278 sar 10g (w/kg)

body 0.751 sar 10g (w/kg)

 

gsm 1800

 

head 0.251 sar 10g (w/kg)

body 0.321 sar 10g (w/kg)

 

wlan 2.4G

 

head 0.082 sar 10g (w/kg)

body 0.073 sar 10g (w/kg)

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι. Αλλαξα το πληκτρολογιο κ εβαλα το swiftkey 3. Σαφως ανωτερο αλλα κ με αυτο δεν μπορω να γραψω 160 χαρακτήρες στα μηνυματα αλλα μονο 70. Υπαρχει λυση?

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του προσωπικά δεν μου αρέσει τόσο αλλά για μένα δεν είναι το ζητούμενο αυτο
πιστευεις οτι αυτο θα μεινει αρκετο καιρο στην κατοχη σου?παντως εδω να σημειωσω οτι τελικα με την προσθηκη του power save απο τις 18 ως τισ 10 το πρωι και την απενεργοπιοηση μονο της ναρκης (που δεν ξερω και τι ειναι)το κινητο εχει βελτιωθει πολυ σε αυτονομια..ενδεικτικα σημερα απο τισ 14.00 ως τωρα με αρκετο πειραγμα ειναι στο 85%επισης να πω οτι εκανα μια ερευνα σε μαγαζια της ομονοιας για να δω αν πουλιετε το κινητο και σε ενα συγκεκριμενα μου απαντησαν οτι" αυτο δεν το παρνει κανενας !!"μακρυα νυχτωμενοι δηλαδη...τεσπα αν παρει το κινητο και την 4.1 τοτε θα το κρατησω αρκετο καιρο και αν τυχει και βγει κατι αξιολογο σε ποιο θηριωδη χαρτακτηριστικα τοτε το κραταω σαν δευτερο....
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι αυτο θα μεινει αρκετο καιρο στην κατοχη σου?παντως εδω να σημειωσω οτι τελικα με την προσθηκη του power save απο τις 18 ως τισ 10 το πρωι και την απενεργοπιοηση μονο της ναρκης (που δεν ξερω και τι ειναι)το κινητο εχει βελτιωθει πολυ σε αυτονομια..ενδεικτικα σημερα απο τισ 14.00 ως τωρα με αρκετο πειραγμα ειναι στο 85%επισης να πω οτι εκανα μια ερευνα σε μαγαζια της ομονοιας για να δω αν πουλιετε το κινητο και σε ενα συγκεκριμενα μου απαντησαν οτι" αυτο δεν το παρνει κανενας !!"μακρυα νυχτωμενοι δηλαδη...τεσπα αν παρει το κινητο και την 4.1 τοτε θα το κρατησω αρκετο καιρο και αν τυχει και βγει κατι αξιολογο σε ποιο θηριωδη χαρτακτηριστικα τοτε το κραταω σαν δευτερο....

 

Κοιτά,η δεύτερη συσκευη παντα θέλω να ειναι με διαστάσεις οθόνης 4,3 ιντσες.κατι παρόμοιο λοιπον με το Asus,κι αν λάβουμε υπόψιν τα χαρακτηριστικά του Asus για μένα δεν υπαρχει κατι αλλο καλυτερο αυτη την στιγμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αν και δεν είναι στο internet. Σήμερα πηγε ο αδερφός μου και το πήρε από το ψυχικό. Μόνο βιάσου.

 

ΤΟ MULTIRAMA ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΚΕΤΟ Η ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ???

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ MULTIRAMA ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΚΕΤΟ Η ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ???

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά οπως σου υπέδειξαν και παραπάνω. Απο εδώ και πέρα τα μηνύματα σου θα διαγράφονται.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

πήγα ρώτησα στα pubblic και μου είπαν οτι περιμένουν κατά τη παρασκευή νέες παραλαβές. 399€ το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ MULTIRAMA ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΚΕΤΟ Η ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ???

 

Τους είχα ρωτήσει την πέμπτη 27 Δεκεμβρίου και μου απάντησαν ότι ήταν μονό το τηλεφωνώ και μου δίνανε το λινκ για το Pad station!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι παίζει με αναβαθμίσεις; Θα πάρει επίσημα JB ή θα το κάψουν λόγω της έλευσης του 2;

 

Επίσης για όσους έχουν το tablet:

 

Εντυπώσεις; 1-2 reviews που κοίταξα λένε πως είναι μέτριο; Η οθόνη είναι άνετη και ξεκούραστη για διάβασμα;

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα

Το padfone θα παρει JB μεσα στον μηνα Ιανουαριο το αργοτερο αρχες φλεβαρη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αν και δεν είναι στο internet. Σήμερα πηγε ο αδερφός μου και το πήρε από το ψυχικό. Μόνο βιάσου.

 

Ευχαριστώ ,τρέχω να προλάβω !

 

Έντιτ: Μόλις πήρα τηλ στο κατάστημα στο Περιστέρι και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πουθενά δυστυχώς !!!

 

Κρίμα που δεν το πήρα χαμπάρι πιο νωρίς πολύ καλή προσφορά !

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα

Το padfone θα παρει JB μεσα στον μηνα Ιανουαριο το αργοτερο αρχες φλεβαρη.

 

Που το διαβασες??? Κάπου είδα και εγω ότι λεει πως θα πάρει αλλά δεν ήταν επίσημο.... μακάρι να πάρει αν και με την 4.4 πετάει.,...

 

Μήπως ξερει κανένας πως μπορω να κάνω φακελους??? Χωρίς νά αλλάξω launcher όμως....

Edited by tasosarillas
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Που το διαβασες??? Κάπου είδα και εγω ότι λεει πως θα πάρει αλλά δεν ήταν επίσημο.... μακάρι να πάρει αν και με την 4.4 πετάει.,...

 

Μήπως ξερει κανένας πως μπορω να κάνω φακελους??? Χωρίς νά αλλάξω launcher όμως....

 

Το ανακοινωσε η asus στην γερμανικη σελιδα της στο facebook.

I tried to translate the German Facebook posting:

 

"After we delivered the Jelly Bean update for the PadFone 2 via OTA last week, we have good news for PadFone 1 owners who will receive the update during the first quarter 2013. You will get closer information when we are near the release date.

Link to comment
Share on other sites

Το ανακοινωσε η asus στην γερμανικη σελιδα της στο facebook.

I tried to translate the German Facebook posting:

 

"After we delivered the Jelly Bean update for the PadFone 2 via OTA last week, we have good news for PadFone 1 owners who will receive the update during the first quarter 2013. You will get closer information when we are near the release date.

 

 

Το είχε ανακοινώσει και στο facebook η Asus Singapore ότι θα πάρει αλλά για κάποιο λόγο εχω αμφιβολίες.......

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...