Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κ χρονια πολλα. εχει βρει καποιος εναλλακτικη λυση για το asus ελληνικο πληκτρολογιο; προσωπικα δεν με εξυπηρετει, δεν γραφει 160 ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα αλλα 70, ειναι μικρο κ δυσχρηστο. το πληκτρολογιο android ειναι καλο αλλα δεν εχει ελληνικα. ευχαριστω

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ χρονια πολλα. εχει βρει καποιος εναλλακτικη λυση για το asus ελληνικο πληκτρολογιο; προσωπικα δεν με εξυπηρετει, δεν γραφει 160 ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα αλλα 70, ειναι μικρο κ δυσχρηστο. το πληκτρολογιο android ειναι καλο αλλα δεν εχει ελληνικα. ευχαριστω

Φίλε σου προτείνω το SwiftKey 3 αν έχεις τη δυνατότητα να το αγοράσεις. Εγώ δυστυχώς δεν έχω πιστωτική κάρτα και θα το έχω όσο κρατήσει η trial...

Υ.Γ. Την Παρασκευή θα το πάρω το padfone, τώρα το έχω βάλει στο neo v που έχω και με εξυπηρετεί αφάνταστα...

Edited by navi55

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι τραγικο το ελληνικο της Asus, κι εγω με το trial του Swiftkey 3 ειμαι το οποιο δειχνει αρκετα καλο και λογικα θα μεινει μονιμα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη σου φιλε ταξιδιώτη εχει βαρύνουσα σημασια γι μενα...πραγματικά το πιστεύεις;επισης μπορείς να Μου πεις τι μπορει να φταίει με την αυτονομία του δικού μου.....

 

Φίλε μου δεν το χω λιωσει ακομα στο θεμα χρήσης,ακομα με την πρώτη φόρτιση ειμαι και σημερα θα πάω για την δεύτερη,λογω των ημερών Αρκετό τρέξιμο.

 

Και μια ερωτηση,πως στην ευχη μπορω να εμφάνισω και να επιλέξω όλη την μουσική που εχω για αντιστοιχιση σε επαφές?μου εμφανίζει μονο ορισμένα τραγούδια οταν πάω να επιλέξω.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον s4 φοραει ετσι;; Με εχει ψησει αυτο το κινητακι.. :D
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τον s4 φοραει ετσι;; Με εχει ψησει αυτο το κινητακι.. :D

 

Ναι φίλε μου. Από τις γνωστές συσκευές τον ίδιο επεξεργαστή έχουν το xperia T και οι πρώτες εκδόσεις του One S.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα. εχει βρει καποιος εναλλακτικη λυση για το asus ελληνικο πληκτρολογιο; προσωπικα δεν με εξυπηρετει, δεν γραφει 160 ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα αλλα 70, ειναι μικρο κ δυσχρηστο. το πληκτρολογιο android ειναι καλο αλλα δεν εχει ελληνικα. ευχαριστω

 

Για τα μηνύματα δε φταίει το πληκτρολόγιο. Δοκίμασε μια άλλη εφαρμογή για μηνύματα (handcent ή gosms).

Αν το πληκτρολόγιο δεν είναι καλό και δε θέλεις να πληρώσεις http://www.swype.com

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανείς να τρέξει κάνα benchmark? Ειδικά σε quadrant και vellamo αφήνει πίσω τετραπυρηνα.

 

Το κινητό τώρα έχει το Android 4.0.4 έτσι ; Και βγάζει 6000 + σε quadrant.Αν πάρει και 4.1.1/4.1.2 δηλαδή πόσο θα βγάζει ; 7000 + ; :lol:

Μπράβο στην Asus για τη δουλειά της πάντως! Επειδή σήμερα θα το πάρω το κινητό , μετά από πόσες φορτίσεις θα στρώσει η μπαταρία ;

Εσένα σου έχει στρώσει ; Ακόμη , την πρώτη φορά θέλει 10 ώρες φόρτιση όπως είδα παραπάνω ή κάποιο άλλο χρονικό διάστημα ;

Ευχαριστώ! :)

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τώρα έχει το Android 4.0.4 έτσι ; Και βγάζει 6000 + σε quadrant.Αν πάρει και 4.1.1/4.1.2 δηλαδή πόσο θα βγάζει ; 7000 + ; :lol:

Μπράβο στην Asus για τη δουλειά της πάντως! Επειδή σήμερα θα το πάρω το κινητό , μετά από πόσες φορτίσεις θα στρώσει η μπαταρία ;

Εσένα σου έχει στρώσει ; Ακόμη , την πρώτη φορά θέλει 10 ώρες φόρτιση όπως είδα παραπάνω ή κάποιο άλλο χρονικό διάστημα ;

Ευχαριστώ! :)

 

Ναι την 4.0.4 έχει. Νομίζω με την 4.0.3 θα το πάρεις αλλά θα σου βγάλει διαθέσιμη αναβάθμιση μόλις το ανοίξεις.

 

Όσον αφορά την μπαταρία εγώ το χρησιμοποιώ πολύ συχνά στο station από το οποίο φορτίζει κιόλας ενώ στο τηλέφωνο καθ' αυτό κάνω σχετικά light χρήση. Την πρώτη ημέρα του έκανα δύο πλήρεις φορτίσεις / αποφορτίσεις, αλλά όχι και 10 ώρες.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

η τιμη στα 270 ειναι προσφορα? ποσο θα κρατησει γνωριζει κανεις? και κατι ακομα αναβαθμισει android πηρε η θα παραμεινει στην 4.0 ?
Link to comment
Share on other sites

και μαζι η ταμπλετα

This, last week (από λάθος των Public :p ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

This, last week (από λάθος των Public :p ).
κι ομως στο σαιτ multirama το εχει στα 270 και κατι ψιλα και λεει οτι ειναι με την ταμπλετα μαζι και το στυλο. τσαμπα πραμα θα ελεγα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το χω λιωσει ακομα στο θεμα χρήσης,ακομα με την πρώτη φόρτιση ειμαι και σημερα θα πάω για την δεύτερη,λογω των ημερών Αρκετό τρέξιμο.

 

Και μια ερωτηση,πως στην ευχη μπορω να εμφάνισω και να επιλέξω όλη την μουσική που εχω για αντιστοιχιση σε επαφές?μου εμφανίζει μονο ορισμένα τραγούδια οταν πάω να επιλέξω.

 

φιλε μου σου κανα αυτη την ερωτηση γιατι ξερω οτι εχουν περασει τα παντα απο τα χερια σου και ξερω οτι εχεις αντικειμενικη αποψη γενικοτερα για τα περι συσκευων ...και ομολογω οτι μου εκανε εντυπωση οταν σ ε ακουσα να λες οτι ειναι μακραν το καλυτερο στην κατηγορια του ακομα και απο το xperia t...και γιαυτο ηθελα να μου πεις πως το τεκμηριωνεις ολο αυτο...θα μου ηταν πολυ χρησιμη η αποψη σου..και πιστευω και για τους μελλοντικους αγοραστες αυτης της συσκευης...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ενα εχω να πω ..το κινητο ειναι σε γενικες γραμμες πιστολι...σε μετρηση στο antutu μου εβγαλε 11037!!
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεστε στα 270 της multirama ειναι μονο το τηλεφωνω χωρις το station ισως δινει το stylus/bluetooth

απο εποικινωνια με τα multirama

apanthsh:

Σε συνέχεια του αιτήματος σας, σας ενημερώνουμε ότι το προϊόν Asus PadFone με κωδικό 0732741 διαθέσιμο προς αγορά και τιμή 270,60€, χωρίς το Asus Pad Station του οποίου τα χαρακτηριστικά και την τιμή μπορείτε να ελέγξετε στο παρακάτω

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0732742&catid=011000

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση στους κατοχους και ισως να ειναι βλακεια. βαζοντας το κινητο στην ταμπλετα διαβαζει μονο το περιεχομενο του κινητου? η η ταμπλετα εχει μετα της οτι εχει μια σκετη ταμπλετα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 αποριες..

 

1) στα μουλτιραμα τελικα δινουν ταμπλετα μαζι ή οχι ? γιατι εχω μπερδευτει λιγο με τα ποστς..'

 

2) με προβληματίζει λιγο η μπαταρια του .. 1500 δεν ειναι λιγο ? προσωπικα το κινητο ειναι η επέκταση του χεριου μου οποτε χρειαζομαι αρκετη αυτονομια (π.χ. εχω το s3 και πολλες φορες προς το βραδυ χρειαζομαι να βαλω την 2η μπαταρια .. ανοιχτο συνεχια 3g, sms , email και κανενα 30λεπτο - 1 ωρα game την μερα. με φωτεινότητα στο 40% )

.
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση στους κατοχους και ισως να ειναι βλακεια. βαζοντας το κινητο στην ταμπλετα διαβαζει μονο το περιεχομενο του κινητου? η η ταμπλετα εχει μετα της οτι εχει μια σκετη ταμπλετα?

 

Το πρώτο. Το station είναι ουσιαστικά μια μεγαλύτερη οθόνη για το κινητό.

 

Προσωπικά με έχει βολέψει αφάνταστα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

παιδια....το παρελαβα και εγω.....270 με το ταμπλετ και 32γιγα..........το κιν ειναι πολυ ομορφο και πολυ καλα υλικα....τωρα κανω φωρτηση και αναβαθμηση σε κανα 2 μερες θα πω εντυπωσεις...αλλα για 270 ειναι ΣΟΥΠΕΡ.........
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο. Το station είναι ουσιαστικά μια μεγαλύτερη οθόνη για το κινητό.

 

Προσωπικά με έχει βολέψει αφάνταστα.

ειναι βολικο στο να βλεπεις ταινιες και να δουλευεις το ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι βολικο στο να βλεπεις ταινιες και να δουλευεις το ιντερνετ?

 

Κοίτα δεν είναι netbook ούτε συγκρίνεται με καποιο καλο tablet, αλλά τα βασικά τα κάνεις σχετικά άνετα. Εγώ πήρα στα 270€ το πακέτο από λάθος των public, αλλά πιστεύω πως και στα 400€ αξίζει για όποιον δεν έχει κάποιο tablet.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

ειναι βολικο στο να βλεπεις ταινιες και να δουλευεις το ιντερνετ?

προσωπικα η ταμπλετα με εχει βολεψει αρκετα...εχει μερικες παραμετροποιησεις για μερικα στοιχεια του κινητου οπως οι ειδοποιησεις..στα παιχνιδια ειναι απολαυση αλλα εκει που εχω ενα θεμα ειναι οτι μερικα σαιτ δεν ειναι τοσο καλα παραμετροποιημενα για ταμπλετ με αποτελεσμα να μην εχουν καλη απεικονιση αλλα φανταζομαι οτι αυτο ειναι προβλημα των σαιτ και οχι του ταμπλετ.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...