Jump to content

Sony Xperia™ Ion


xtrmsnpr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για επίσημη δεν ξέρω, αλλά τσέκαρε το στα σκρουτζια!

ΤΖΑΜΠΑ, γι' αυτά που προσφέρει και δεν έχει και ουσιαστικές διαφορές από το Τ.

 

Μα εννοειται οτι μονο σκρουτζ κοιταω πλεον. Η επισημη εισαγωγη στην χωρα μας εχει το θετικο οτι αν πχ εχεις κινητο παραεισαγωγης πχ το xperia S (που εισαγεται επισημα και στη χωρα μας) και σου βγαλει προβλημα, το πιο πιθανον ειναι να στο δεχτει το σερβις. Αν ομως το κινητο σου δεν κυκλοφορει επισημα βλ. ΙΟΝ και παθει κατι, τοτε τον πωπο σου να χτυπας κατω, το σερβις δεν το δεχεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα εννοειται οτι μονο σκρουτζ κοιταω πλεον. Η επισημη εισαγωγη στην χωρα μας εχει το θετικο οτι αν πχ εχεις κινητο παραεισαγωγης πχ το xperia S (που εισαγεται επισημα και στη χωρα μας) και σου βγαλει προβλημα, το πιο πιθανον ειναι να στο δεχτει το σερβις. Αν ομως το κινητο σου δεν κυκλοφορει επισημα βλ. ΙΟΝ και παθει κατι, τοτε τον πωπο σου να χτυπας κατω, το σερβις δεν το δεχεται.

 

Α δεν το ξερα ότι πάει έτσι.

Δηλ. Αν υπάρχει ένα μοντέλο που κυκλοφορεί στην Ευρώπη (Το Ιον κυκλοφορεί επίσημα σε χώρες της Ευρώπης; Δεν ξέρω) και λέει Πανευρωπαική εγγύηση μπορεί να μην στο δεχτούν σε κάποια χώρα (π.χ. εδώ) επειδή δεν γίνεται εισαγωγή στη συγκεκριμένη;

Περίεργο μου φαίνεται.

Δεν το ξερα.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ξερα ότι πάει έτσι.

Δηλ. Αν υπάρχει ένα μοντέλο που κυκλοφορεί στην Ευρώπη (Το Ιον κυκλοφορεί επίσημα σε χώρες της Ευρώπης; Δεν ξέρω) και λέει Πανευρωπαική εγγύηση μπορεί να μην στο δεχτούν σε κάποια χώρα (π.χ. εδώ) επειδή δεν γίνεται εισαγωγή στη συγκεκριμένη;

Περίεργο μου φαίνεται.

Δεν το ξερα.

 

Ακριβως αυτο. Και ξερεις γιατι? Γιατι θα σου πει ο τεχνικος στο service, δεν ξερω πως να το φτιαξω. Οσο κουλο και αν ακουγεται, οσο δικαιολογια και αν ειναι, αυτο θα σου πουν. Απο την μια λογικο, γιατι εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν παει κατι στραβα στο σερβις πως ακριβως θα σου κανουν αντικατασταση?

Ασε που δεν θα εχουν ανταλλακτικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Και ξερεις γιατι? Γιατι θα σου πει ο τεχνικος στο service, δεν ξερω πως να το φτιαξω. Οσο κουλο και αν ακουγεται, οσο δικαιολογια και αν ειναι, αυτο θα σου πουν. Απο την μια λογικο, γιατι εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν παει κατι στραβα στο σερβις πως ακριβως θα σου κανουν αντικατασταση?

Ασε που δεν θα εχουν ανταλλακτικα.

 

Καλά. Μπορούν να σου πουν όμως θα παραλάβουμε το ανταλλακτικό απ' έξω ή θα το στείλουμε με δικιά μας ευθύνη έξω για επισκευή.

Τέλος πάντων κατάλαβα απ' ότι μου λες ότι ίσως να ναι λίγο πιο δύσκολα αν δεν έχει γίνει επίσημη εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωμένοι να σου πουν κάτι τέτοιο. Από τη στιγμή που το κινητό δεν εισάγεται επίσημα από την αντιπροσωπεία της Sony δεν είναι υποχρεωμένοι να σου παρέχουν υποστήριξη σε όποιο επίπεδο κι αν είναι αυτή.

Αν δεν εισάγεται επίσημα στη χώρας μας τότε είσαι μόνη σου σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άν, λέω άν... το πήρε κανείς ας μας πεί εντυπώσεις.

 

Δύσκολο.. Οταν το S μικρότερο και δοκιμασμένο στην Ελλ. Αγορά προσφέρεται φθηνότερα και με καλύτερη υποστήριξη..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πηρα εγω εδω και δυο ημερες,καμμια σχεση με το xperia s κατα πολυ καλυτερο πιο ποιοτiκο με ωραια οθονη καταπληκτικη καμερα αλλα μου την εχει δωσει που δεν εχει την καταλληλη υποστηριξη απο τους xda-developers εαν περιμενουμε update απο την sony...:lol:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωσή αλλά η ελληνική αντιπροσωπεία το δέχεται αν βγάλει βλάβη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωσή αλλά η ελληνική αντιπροσωπεία το δέχεται αν βγάλει βλάβη?

 

Δυστυχως...Αν και θα εισαχθει επισημα οπου ναναι..Αλλα μεχρι τοτε, κανεις τον σταυρο σου.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως...Αν και θα εισαχθει επισημα οπου ναναι..Αλλα μεχρι τοτε, κανεις τον σταυρο σου.:rolleyes:

 

Μακάρι να εισαχθεί αλλιώς κρίμα για τους αγοραστές

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε ένα σύντομο αλλά ουσιαστικό review για το κινητό (αυτονομία, απόκριση, ήχος)....

Α! Καλορίζικο...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε ένα σύντομο αλλά ουσιαστικό review για το κινητό (αυτονομία, απόκριση, ήχος)....

Α! Καλορίζικο...

 

Αυτονομια θα ελεγα σχετικα καλη την ημερα την βγαζει και με το παραπανω(7/10)

αποκριση λιγο προβληματικη στα κατω μπουτονς με χαλασε λιγο(8/10)

ηχος σχετικα καλος παντως πολυ πιο καλος απο το Htc OneX της γυναικας μου(8/10)

το gps αργο αργει να βρει δορυφορους στην βεραντα του σπιτιου μου(5/10)

η καμερα ειναι πολυ καλη(8/10)

η οθονη ειναι ολα τα λεφτα θα ελεγα αριστη(9/10)

κατα τα αλλα το κινητο ειναι αρκετα καλο με καλη ποιοτητα κατασκευης και κατα την γνωμη μου ομορφο...ακομα βρισκομαι στην περιοδο τεσταρισματος αλλα νομιζω το βασικο του μειονεκτημα ειναι το gps εκει υστερει κατα πολυ τοσο απο το Galaxy S3 που ειχα οσο και απο το OneX

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Για λίγη ώρα (στο Skroytz ακόμα φαίνεται) το κινητό ήταν στα 328 ευρώ!

Best bargain of the year, if you ask me!

 

Μπορεί να ταν λάθος, μπορεί να δόθηκαν ποιος ξέρει!

Link to comment
Share on other sites

Για λίγη ώρα (στο Skroytz ακόμα φαίνεται) το κινητό ήταν στα 328 ευρώ!

Best bargain of the year, if you ask me!

 

Μπορεί να ταν λάθος, μπορεί να δόθηκαν ποιος ξέρει!

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=9451 μαλλον λαθος ηταν :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Κλασσικα πραγματα...οπως το xperia s.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

500 ευρω....μπα...θα περιμενω το T. (δεν θα αναφερθω στα σκρουτζομαγαζα)

Ειναι περσινα τα χαρακτηριστικα του για αυτη την τιμη. Τουλαχιστον εχει επεκτασιμη μνημη που δεν εχει το S.

 

Το θεμα μπορει να γινει Επισημο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με κολλαει το βαρος του και το παχος του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με κολλαει το βαρος του και το παχος του.

 

Το βαρος και το παχος ειναι σαν του S ,το πλατος και το υψος ξεφευγει λιγο ..

Στα 385Ε ..

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=9451

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την τιμη αξιζει παρα πολυ για καποιον που θελει μια παρα πολυ καλη οθονη εφαμιλλη του S (χωρις τις κιτρινιλες φανταζομαι..:p ) και την οποια μπορεις να χαρεις στο φως του ηλιου! παρολα αυτα το κινητο στις μεγαλες αλυσιδες δεν αξιζει καθως εχει την ιδια τιμη με το Τ. Αν και προσωπικα θεωρω το ΙΟΝ πιο ομορφο (κοκκινο-μαυρο)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την τιμη αξιζει παρα πολυ για καποιον που θελει μια παρα πολυ καλη οθονη εφαμιλλη του S (χωρις τις κιτρινιλες φανταζομαι..:p ) και την οποια μπορεις να χαρεις στο φως του ηλιου! παρολα αυτα το κινητο στις μεγαλες αλυσιδες δεν αξιζει καθως εχει την ιδια τιμη με το Τ. Αν και προσωπικα θεωρω το ΙΟΝ πιο ομορφο (κοκκινο-μαυρο)

 

Το κοκκινο που το ειδες ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παρω . Αξιζει λετε? Θα υπαρξει προβλημα σε θεμα υποστηριξης επειδη το εχουν λιγα ατομα?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ion

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...