Jump to content

Sony Xperia™ Ion


xtrmsnpr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.6 gb

 

+ 10gb αν τα μεταφερεις στην μνημη του.

 

Ευχαριστώ!!! 1.6GB Υπεραρκετό!

 

Περί 4.2 Android ακούγετε τίποτα; Επίσημα έχει πάρει το 4.0.4. τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ion ή acro s ? τι λέτε?

 

Το θέμα ειναι οτι με λίγο χρημα παραπάνω παίρνεις το καλύτερο xperia t

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ion ή acro s ? τι λέτε?

 

ion. πιο πολυ value for money, πιο ωραιο, μεγαλυτερη αυτονομια, μεγαλυτερη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γενικα πως το κοβετε το κινητακι?Αξιζει?Ειμαι σε διλημμα αυτο ή το T.Η μονη διαφορα που εχουν ειναι οτι το Τ εχει ενα κλικ νεοτερη cpu και εξοδο hdmi.Απλα μ'αρεσει και το κοκκινο χρωμα του ΙΟΝ.Εχει λαγκ?Με ICS πως τα παει?Jelly Bean θα παρει?
Link to comment
Share on other sites

Το t ειναι καλύτερο απο το ion κι οχι απλα ενα κλικ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το t ειναι καλύτερο απο το ion κι οχι απλα ενα κλικ.

 

Ναι οι συμφωνώ

Αλλα αυτή η καμπύλη που κάνει απο πίσω ειναι τραγική νομίζω...

Εχει κανένας άποψη για τα 3"πλήκτρα" του ΙΟΝ και πόσο δύσκολα και σπάσιμο ειναι στην καθημερινή του χρήση?.??

Σε σχέση με το s τι λέτε? μήπως να καταλήξω σε εκείνο αντί για το ΙΟΝ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι συμφωνώ

Αλλα αυτή η καμπύλη που κάνει απο πίσω ειναι τραγική νομίζω...

Εχει κανένας άποψη για τα 3"πλήκτρα" του ΙΟΝ και πόσο δύσκολα και σπάσιμο ειναι στην καθημερινή του χρήση?.??

Σε σχέση με το s τι λέτε? μήπως να καταλήξω σε εκείνο αντί για το ΙΟΝ?

To ION ειναι πολυ ομορφο και στιβαρο κι ιδως το κοκκινομαυρο ειναι κορυφη ,απλα το S εχει καλυτερη υποστηριξη και στο φορουμ και γενικα ,αν θες να πρωτοπορησεις παρε το Ιον αλλιως το S all the way

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γενικα πως το κοβετε το κινητακι?Αξιζει?Ειμαι σε διλημμα αυτο ή το T.Η μονη διαφορα που εχουν ειναι οτι το Τ εχει ενα κλικ νεοτερη cpu και εξοδο hdmi.Απλα μ'αρεσει και το κοκκινο χρωμα του ΙΟΝ.Εχει λαγκ?Με ICS πως τα παει?Jelly Bean θα παρει?

 

Εχει κ το ion εξοδο hdmi, δεν εχει καθολου λαγκ, τρεχει σφαιρα το ics 4.0.4 κ ειναι στιβαρο χωρις καμπυλες :p

Α κ σχετικα με την υποστηριξη, βασικα ειναι σαν το S αλλα με αλλο περιβλημα. Αλλωστε ειχαν πρωτοπαρουσιαστει μαζι, ασχετα αν το ion κυκλοφορησε επισημα αρκετα αργοτερα. Οτι σε γενικες γραμμες (μιλαω για software κυριως) ισχυει για το S ισχυει κ για το ion

Οσο για τα πληκτρα ειναι κατα πολυ καλυτερα σε αισθηση κ αποκριση απο του S. Η μερα με τη νυχτα

Edited by andreaspe
Link to comment
Share on other sites

Στο phonearena αναφέρουν ότι το ακουστικό για το συνομιλητή είναι πολύ χαμηλό. Εχετε θέμα ; Γιατί είμαι στο παρατσακ να το πάρω.

Επίσης ποια έκδοση τρέχει τώρα ;

 

Ταξιδιώτη, για μένα το ION εκεί που κερδίζει χαλάρα αν όχι όλα τα κινητά, σίγουρα το 98% αυτών είναι στην οθόνη.

 

Με φοβίζει η μπαταρία του και ο S3, δηλαδή λίγο browsing που είδα ήταν τραγικό το λαγκάρισμα αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι !

Εσείς τι λέτε ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λαγκάρισμα στο browsing δεν είδα ποτέ. Όντως η οθόνη του είναι από τις καλύτερες. Αρκετά καλύτερη του Τ. Επίσης και σαν ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά πάνω από τον ανταγωνισμό. Το ακουστικό ναι είναι λίγο χαμηλό, ίσως να έχεις πρόβλημα σε χώρους με φασαρία. Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο το Ιon εξοδο hdmi ενω το T δεν εχει για να το ξεκαθαριζουμε αυτο και ποιοτικα ειναι μερα με την νυχτα με το ΙΟΝ να σου δινει αισθηση ακριβοτερου τηλεφωνου λογω μεταλλικης κατασκευης και της εξαιρετικης οθονης που εχει .
Link to comment
Share on other sites

Εχει μονο το Ιon εξοδο hdmi ενω το T δεν εχει για να το ξεκαθαριζουμε αυτο και ποιοτικα ειναι μερα με την νυχτα με το ΙΟΝ να σου δινει αισθηση ακριβοτερου τηλεφωνου λογω μεταλλικης κατασκευης και της εξαιρετικης οθονης που εχει .

off topic: και το t εχει hdmi με mhl. :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

off topic: και το t εχει hdmi με mhl. :)

 

Μαλλον μπερδευτηκες , μιλαμε για ανεξαρτητη εξοδο hdmi port και οχι microUSB με Mobile High-Definition Link (MHL) που πρεπει να παρεις ανταπτορα απο microUSB σε hdmi , αλλωστε απο αυτην εχουν σχεδον ολα τα κινητα της αγορας !

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γενικα πως το κοβετε το κινητακι?Αξιζει?Ειμαι σε διλημμα αυτο ή το T.Η μονη διαφορα που εχουν ειναι οτι το Τ εχει ενα κλικ νεοτερη cpu και εξοδο hdmi.Απλα μ'αρεσει και το κοκκινο χρωμα του ΙΟΝ.Εχει λαγκ?Με ICS πως τα παει?Jelly Bean θα παρει?

Εχει μονο το Ιon εξοδο hdmi ενω το T δεν εχει για να το ξεκαθαριζουμε αυτο και ποιοτικα ειναι μερα με την νυχτα με το ΙΟΝ να σου δινει αισθηση ακριβοτερου τηλεφωνου λογω μεταλλικης κατασκευης και της εξαιρετικης οθονης που εχει .

Μαλλον μπερδευτηκες , μιλαμε για ανεξαρτητη εξοδο hdmi port και οχι microUSB με Mobile High-Definition Link (MHL) που πρεπει να παρεις ανταπτορα απο microUSB σε hdmi , αλλωστε απο αυτην εχουν ολα τα κινητα της αγορας !!!

Να σου πω την αλήθεια δεν είδα να γράφει κάνεις για ανεξάρτητη έξοδο hdmi.

 

Δηλαδή με mhl μπορεί να συνδεθεί και το j πχ http://www.gsmarena.com/sony_xperia_j-4930.php ? Δεν το βλέπω στα χαρακτηριστικά του....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ fancy δειχνει ,μονο η μαυρη και η μπλε για τα γουστα μου:p

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές κρατούσα στα χέρια μου το Xperia Ion HSPA και το Xperia T - κατασκευαστικά το Xperia T δείχνει καθαρά "κινεζικό" μπροστά στο ION !!!

 

Τόση μεγάλη διάφορα προς το Xperia T κάνει ο επεξεργαστής της που να δικαιολογεί και τα περισσότερα €; ;)

 

Xperia Ion HSPA vs Xperia T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές κρατούσα στα χέρια μου το Xperia Ion HSPA και το Xperia T - κατασκευαστικά το Xperia T δείχνει καθαρά "κινεζικό" μπροστά στο ION !!!

 

Τόση μεγάλη διάφορα προς το Xperia T κάνει ο επεξεργαστής της που να δικαιολογεί και τα περισσότερα €; ;)

 

Xperia Ion HSPA vs Xperia T

 

Οχι και κινέζικο....

Και ναι είναι τόσο μεγάλη η διάφορα τους λόγω επεξεργαστη που κάποιος θα πρέπει να επιλέξει το t αν θέλει κάτι ισχυρότατο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι και κινέζικο....

Και ναι είναι τόσο μεγάλη η διάφορα τους λόγω επεξεργαστη που κάποιος θα πρέπει να επιλέξει το t αν θέλει κάτι ισχυρότατο.

 

Κινέζικο σε σχέση με το Ion! Το πίσω πλαστικό του Xperia T τα χαλάει όλα!

Ποιότητά του + το design του ..

 

Λοιπόν, πήρε ο αδελφός μου το Ion - εμφάνιση, κατασκευή - ΑΡΙΣΤΑ!

Πρώτες εντυπώσεις - Πολύ Καλές! Δεν είδαμε να κολλάει πουθενά, βέβαια δεν τον είχαμε και φορτώσει με διάφορα παιχνίδια!

Εξάλλου δεν πρόκειται να βάλει παιχνίδια ...

Οθόνη - τι να πω... Δεν είδα κάτι κακό! Μια χαρά μας φάνηκε.

 

Δυο ερωτήσεις:

1. Έχει εργοστασιακή μεμβράνη η οθόνη; Αν ναι βάζουμε από πάνω της άλλη;

2. Καμιά θήκη έχετε να προτείνετε; Αν είναι πλαστική, να μην γλιστράει...

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις:

1. Έχει εργοστασιακή μεμβράνη η οθόνη; Αν ναι βάζουμε από πάνω της άλλη;

2. Καμιά θήκη έχετε να προτείνετε; Αν είναι πλαστική, να μην γλιστράει...

 

Thanks

Εω αυτην εχω

 

http://www.amazon.co.uk/Amzer-Silicone-Jelly-Cover-Xperia/dp/B008CLYHNU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1363004100&sr=8-3

Ειναι παρα πολυ προστατευτικη και δεν γλιστραει καθολου

Μεμβρανη εγω εβαλα κι άλλη από πάνω. Αυτην που ειχε μέσα στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Ion

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...