Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johnkal (13 Οκτ. 2004 , 02:41)

 

ohh my god! ti ahdeia DESING EINAI AUTO?!!

 

 

Ευτυχως που δεν αρεσει αυτο το κινητο... Ετσι δεν θα ξεφτιλιστει οπως αλλα κινητα που τα αγοραζουν ατομα που δεν εχουν ιδεα για το τι μπορουν να προσφερουν !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (13 Οκτ. 2004 , 15:16)

 

Ευτυχως που δεν αρεσει αυτο το κινητο... Ετσι δεν θα ξεφτιλιστει οπως αλλα κινητα που τα αγοραζουν ατομα που δεν εχουν ιδεα για το τι μπορουν να προσφερουν !

 

ναι όντως...καλύτερα γιατί δεν θα βρίσκουμε στην αρχή κομμάτια!!

θα εξαντλούνται...

σοβαρά τώρα ,επειδή πρόκειται να γίνει ένας ψιλό χαμός στην αρχή μην το πάρει κανένας!!

έχω ακούσει ότι έχει σοβαρά bugs το τηλέφωνο...

στέλνει μηνύματα μέχρι 10 χαρακτήρες και η μπαταρία θέλει φόρτισμα κάθε 30 λεπτά...

οποτε μακριά από 6630... :lol:

Link to comment
Share on other sites

στέλνει μηνύματα μέχρι 10 χαρακτήρες και η μπαταρία θέλει φόρτισμα κάθε 30 λεπτά...

οποτε μακριά από 6630... :lol:

 

Λες να μην το είχε προσέξει κάποιος στην Nokia αυτό πριν βγάλει το τηλέφωνο;

Υπερβολές..............

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemv (13 Οκτ. 2004 , 18:02)

 

Λες να μην το είχε προσέξει κάποιος στην Nokia αυτό πριν βγάλει το τηλέφωνο;

Υπερβολές..............

 

Προφανως το σχολιο του sequent_c ηταν αστειο... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (13 Οκτ. 2004 , 15:16)

 

Ευτυχως που δεν αρεσει αυτο το κινητο... Ετσι δεν θα ξεφτιλιστει οπως αλλα κινητα που τα αγοραζουν ατομα που δεν εχουν ιδεα για το τι μπορουν να προσφερουν !

 

ακριβως ετσι ειναι!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (13 Οκτ. 2004 , 15:16)

 

Ευτυχως που δεν αρεσει αυτο το κινητο... Ετσι δεν θα ξεφτιλιστει οπως αλλα κινητα που τα αγοραζουν ατομα που δεν εχουν ιδεα για το τι μπορουν να προσφερουν !

 

Το θέμα δεν είναι αν είναι ωραίο.

Ελάχιστα όμορφα κινητά κυκλοφορούν στην αγορά και αυτά δεν κάνουν τις τρελές πωλήσεις.

Το 6600 πούλησε επειδή είναι όμορφο; Μη μου πείτε ναί, λυπηθείτε με! :D

Απλά ήταν εύχρηστο. Normal πληκτρολόγια, candybar, απλή σχεδίαση, σειρά 6.

Link to comment
Share on other sites

όσο να ναι έχει κάτι το τραβηχτικό το 6600 ...

πρώτο smartphone της nokia σε normal μέγεθος,πλήκτρα ...

 

πάντως και μένα μου φάνηκε παράξενο το ποσο πολύ πούλησε ...δεν το περίμενα με τίποτα ...νομίζω είναι το best seller των smartphones και αν δεν κάνω λάθος καλύτερο κινητό του 2004...

 

δεν βγαίνουν τυχαία όλα αυτά...

 

τέσπα ...δεν μας νοιάζει πλέον ...

στο 6630 τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (13 Οκτ. 2004 , 21:50)

 

όσο να ναι έχει κάτι το τραβηχτικό το 6600 ...

πρώτο smartphone της nokia σε normal μέγεθος,πλήκτρα ...

 

πάντως και μένα μου φάνηκε παράξενο το ποσο πολύ πούλησε ...δεν το περίμενα με τίποτα ...νομίζω είναι το best seller των smartphones και αν δεν κάνω λάθος καλύτερο κινητό του 2004...

 

δεν βγαίνουν τυχαία όλα αυτά...

 

 

 

πιστεψε το η οχι σου μιλαω ειλικρινα τωρα στην δουλεια μου ειμαστε 30 ατομα και τα 14 εχουν το 6600!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και εγω ακομη δεν μπορω να το πιστεψω....!!!!!!

εχω τρελαθει να τους τα "φτιαχνω"....

μιλαμε για τρελες πωλησεις......

Link to comment
Share on other sites

μας βλέπω σε λίγα χρόνια να πατάμε το "C" για να μπαίνουμε στο BIOS μπας και κάνουμε κανα overclocking γιατί με 1,5 Ghz ούτε το bounce δεν μπορείνα τρέξει!!! Άρε γλέντια! :D :p :p :cool: :rolleyes: :blink: :happy:
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

910 ευρώπουλα !!!!!!!!!!!!!!!!! το τελευταιο Update απο expansys

 

λετε να παίξει σε αυτή την τιμή , δε πιστευω ξαφνικα να το δώσουν στα 550

 

ηδη έχασαν ένα πελάτη...

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=6630

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pentraks (13 Οκτ. 2004 , 23:20)

 

910 ευρώπουλα !!!!!!!!!!!!!!!!! το τελευταιο Update απο expansys

 

λετε να παίξει σε αυτή την τιμή , δε πιστευω ξαφνικα να το δώσουν στα 550

 

ηδη έχασαν ένα πελάτη...

 

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=6630

 

 

Μακρυα απο expansys και λιγη υπομονη, δεν θα ειναι αυτη

η τιμη :whistle:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Eminem (14 Οκτ. 2004 , 12:46)

 

pote erxetai r paidia??

 

 

Λιγες σελιδες πισω,

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili ( 9 Οκτ. 2004 , 02:21)

 

Wirelessly posted (Nokia6230/2.0 (04.28) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Simfona me tin mexri twra empeiria mou tha prepei na erthei kapou sto telos tou mina, ante arxes tou epomenou... Elpizw na mi diapsefstw... To thelw ki egw twra!!! :-P

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili ( 8 Οκτ. 2004 , 19:39)

 

Η τιμή είναι η ΤΕΛΙΚΗ! Δηλαδή ΜΕ το ΦΠΑ...

 

Όσο για το ότι αναφέρεται στα FAQ ότι θα είναι γύρω στα 550 χωρίς ΦΠΑ, παρακάτω γράφει : ''It is subject to local market dynamics and retailer promotions.''

 

Το πότε ακριβώς θα έρθει δεν είμαι σε θέση δυστυχώς να το γνωρίζω αλλά συνήθως όταν μας δίνεται η τιμή για την παραγγελία το τηλέφωνο είναι ΠΟΛΥ κοντά...

 

Ανυπομονώ όσο κι οι περισσότεροι απο σας να το πιάσω στα χέρια μου και ελπίζω να μη με απογοητεύσει. :D :D :D

 

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παδια κακα τα ψεματα δεν νομιζω πως θα γινει εξαντλησει στο 6630(τον 1-2 μηνα τουλαχιστον),διοτι ο περισσοτερος κοσμος δεν τον νοιαζει να παρει το ''super'' κιν οπως το 6630!(εμεις εξαιρουμαστε γιατι ασχολουμαστε με κιν.κ γουσταρουμε την ολη φαση!Ενας απο τους πρωτους που θα το παρει,θα ειμαι κ εγω).Ομως αλλα ατομα π.χ με το 6600 θα μεινουν,σιγα ο καθενας μην διαθετει τα χρηματα(αμα δεν εχει κ την πορωσει!)να ξανασκασει λεφτα να παρει καινουργιο κιν.με 550 ευροπουλα!αυτην ειναι η γνωμη!

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

den to nomizw mono pou tha akououn oti to kenourio kinito pou ine kata kapio tropo san to diko tous einai 3g exei mp3 stereo kai !!!1,3mpixel!!! camera....

tha deis pos tha tre3oun na to paroun oloi... mono aftoi pou exoun to 7610 opos ego gia paradigma... den tha to agoraza... esto pros to paron... :p

Link to comment
Share on other sites

Θα χασει ομως πολυ trendy αγοραστικο κοινο που θελει ενα κινητο με φρουφρου και αρωματα (και για να πουμε και του στραβου το δικιο, οι πιο πολυ Ελληνες κατι τετοιοι ειναι...) :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, κάποιο λάθος κάνεις στα νούμερα. Δικαιολογείσαι βέβαια λόγω περασμένης ώρας. :) ;)

 

Το 7610 απο την πρώτη μέρα κόστιζε 524 ευρώ στο πλαίσιο και 490 στα Nokai shops. Τόσο ακριβώς έχει ακόμα. Ποτέ δεν κόστιζε 680 ευρώ. Και μεταχειρισμένο παίζει στα 400.

 

Τώρα αυτό που λές "oti kinito ehei pano apo 400-450 einai petamena lefta pleon", δεν διαφωνώ. Αλλά έτσι έχει διαμορφωθεί η αγορά και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Υπήρχε περίπτωση το 7610, με τόσα καλούδια πάνω του, να κοστίζει κάτω απο 400 ευρώ; Θα ήταν ανόητο αυτό εκ μέρους της ΝΟΚΙΑ. Ανταγωνισμός δεν υπάρχει στην συγκεκριμένη κατηγορία και ούτε στην περίπτωση του 6630 θα υπάρχει, άντε, ίσως το ΜΡΧ220, αλλά και πάλι... Άλλωστε στα ίδια λεφτά υπάρχουν στην αγορά συσκευές με τρομερά λιγότερες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπε για το 7610, αλλά για το 7650. Και έχει δίκιο για την τιμή του όταν βγήκε. Κατά τα άλλα όμως, συμφωνώ μαζί σου για τη διαμόρφωση των τιμών. Φυσιολογικό είναι εξάλλου να πέφτουν θεαματικά οι τιμές αφού βγαίνουν καινούρια προϊόντα. Δεν λέει να παίρνεις κάτι κατευθείαν όταν βγει (για να μην το χρυσοπληρώσεις), αλλά όυτε να περιμένεις να γίνει παρωχημένο για να το πάρεις φθηνά.
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Όχι ενσωματωμένο αλλά με το hands-free. Απο την στιγμή που υποστηρίζει στερεοφωνικό ήχο, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Είναι συμβατό με όλα τα εξαρτήματα διαθέτουν την θύρα pop-port.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (15 Οκτ. 2004 , 04:48)

 

oti kinito ehei pano apo 400-450 einai petamena lefta pleon,to idame to ergo me to 7650(680 euro)tora 120 metaheirismeno kai 6600(530euro)kai tora 220-250 metaheirismeno

 

το τηλέφωνο είναι πολύ σωστά κοστολογημένο και μάλιστα προς τα κάτω!!!

πλέον η nokia έχει ρίξει τις τιμές των συσκευών...

θυμάσαι μήπως το 7600 ποσο είχε όταν ήρθε? και δεν δεν ήταν s60 να φανταστείς...

είναι τρίτης γενιάς κινητό μην το ξεχνάμε... θα ήταν ντροπή να το δίναν ποιο φτηνά την στιγμή που η γενικότερη τιμολόγηση είναι υψηλή από τις περισσότερες εταιρίες...

εμενα προσωπικά κάτι τέτοιο θα με έκανε να αμφιβάλλω για την ποιότητα κατασκευής του σε πρώτη φάση και γενικότερα δεν θα μου έδινε καλή εντύπωση.

τα είδαμε και με το 6260!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φτιαξεις ενα τετοιο θεμα στους διαξιφισμους ωστε να φτασεις στην τελικη σου αποφαση, αν και κατα τη γνωμη μου, αυτα τα δυο κινητα δεν μπορουν να συγκριθουν....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...