Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σημερα μου επεσε το xperia s και ξεφλουδιστηκε σε μια γωνια του....εφυγε και υλικο ελαχιστο νομιζω....μπορω ν κανω κατι????

.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου επεσε το xperia s και ξεφλουδιστηκε σε μια γωνια του....εφυγε και υλικο ελαχιστο νομιζω....μπορω ν κανω κατι????

 

παιδια σημερα μου επεσε το xperia s και ξεφλουδιστηκε σε μια γωνια του....εφυγε και υλικο ελαχιστο νομιζω....μπορω ν κανω κατι????

.

Η μέρα της μαρμότας; :grin:

 

Τι απάντηση περιμένεις; Τι να μπορούσες να κάνεις δηλαδή; Βάλτο σε μια καλή θήκη για να μη ξαναγίνει.

Link to comment
Share on other sites

θηκη φιλε ηδη εχω παρει...απλα λεω αν μ καποιο τροπο μπορει ν φτιαχτει ι ν αλλαχθει αθτο το σημειο του κινητου ωστε ν αποκατασταθει η αισθητικη εικονα του

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια σημερα μου επεσε το xperia s και ξεφλουδιστηκε σε μια γωνια του....εφυγε και υλικο ελαχιστο νομιζω....μπορω ν κανω κατι????

.

 

Όχι, τώρα είναι αργά. Επίσης να σε ενημερώσω ότι δεν επαναλαμβανόμαστε, αφού έγραψες μία φορά αυτό που θέλεις αρκεί. Επίσης δες την επισήμανση για τη γραφή τύπου sms, απαγορεύεται ρητά από τους κανονισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξεκλειδώσει κανείς τον bootloader?

κολλάω στο ότι είναι official το unlock και έχει τον έλεγχο η Sony

και πιθανόν να χάσεις εγγύηση κτλ :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξεκλειδώσει κανείς τον bootloader?

κολλάω στο ότι είναι official το unlock και έχει τον έλεγχο η Sony

και πιθανόν να χάσεις εγγύηση κτλ :(

Ρωτησα για αυτο το θεμα (bootloader) σε σερβις της sony και μου ειπαν οτι

-Η εγγυηση χανεται αν εντοπιστει στο συστημα τους...(????),

η επομενη ερωτηση που εκανα ηταν οτι: αφου βαζω το imei για να ξεκλειδωσω πως γινεται να μην εντοπιστει απο το συστημα? και μου ειπαν οτι:

δεν ειναι ακριβος επισημος τροπος....(????)

Ρωτησα και για root και μου ειπαν οτι : χανω την εγγυηση

 

Αν δεν βρεθει ευκολος τροπος για root στην 4... θα βγαλω λευκο μαντιλακι στη s(e)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια. σημερα καταφερα και εφτασα το κινητο στους 49 βαθμους Κελσιου. και παρατηρησα μια κιτρινηλα στο κατω μερος της οθονης, στο κεντρο.. αυτο φαινοταν μονο σε λευκο φοντο , και μετα τους 42-43 βαθμους περιπου (και με αρκετα υψηλη φωτηνότητα 75% ...) να αρχισω να ανησυχω και να το παω για αλλαγη οθονης/επεκτίνεται αργοτερα αυτο ή να το αφήσω έτσι.. γιατί ενταξη δεν με ενοχλησε ιδιαίτερα.(οπως ειπα πριν μονο στο λευκο φαινοταν)

 

 

μέτρηση θερμοκρασιας εγινε με το gauge battery wid... και σε περιπτωση που πειτε οτι δεν κανει ακριβεις μετρησεις, εαν οχι 49 ειχε σιγουρα πανω απο 45 βαθμους γιατι εκαιγε... βλεπεται εκατσα και επαιξα για κανενα 2ωρο :shifty: :innocent: :rocket:

.
Link to comment
Share on other sites

Που να προλάβω ..ενα ρισταρτ έκανα ,έτσι κι αλλιώς το S είναι κορυφαίο!

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Version .75 welcome

Σου αργησε η .73 και τωρα πηρες φορα? :lol::lol:

Σε εμενα δεν υπαρχει ενημερωση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Που να προλάβω ..ενα ρισταρτ έκανα ,έτσι κι αλλιώς το S είναι κορυφαίο!

 

Παιδιά εγώ το έφτασα 45 βαθμούς με plants vs zombies πάντα smooth και καμία κιτρινίλα ούτε σε μαύρο

ούτε σε άσπρο φόντο.

Ειλικρινά πιστεύω είναι ό,τι καλύτερο έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου, σωστή οθόνη, σωστή κάμερα,

σωστό μέγεθος, άριστη απόδοση και τέλος αξιόπιστο πολύ καλοδουλεμένο το software σχεδόν bugs-free.

 

Η καλύτερη αγορά κινητού που έχω κάνει ποτέ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εχθές και εγώ

Πολύ καλό τηλεφωνακι δεν θα με χάλαγε αν ήταν λίγο μικρότερο

Κατά τα αλλά οθοναρα και πολύ καλή κάμερα θα θελα και καλύτερα ακουστικά αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα

 

Για ics τι λένε για ποτέ είναι προγραμματισμενο?

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Σου αργησε η .73 και τωρα πηρες φορα? :lol::lol:

Σε εμενα δεν υπαρχει ενημερωση.

Ετσι ετσι :lol: ,με αποζημιωσε για την καθυστερηση της .73 ,παντως οπτικα δεν εχει αλλαξει κατι

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδη το πήρα μεταχείρο

Πως κοιτάμε αν είναι κλαιδωμενος ο boot loader ?

Ξεκλειδώνει κλασικά απο Sony ?

Link to comment
Share on other sites

Για ics τι λένε για ποτέ είναι προγραμματισμενο?

 

νομίζω είχαν βγάλει ανακοίνωση για τέλη Ιουνίου.

θα το ήταν πολύ ενδιαφέρον το xperia s με την οθόνη που έχει να φοράει την ICS. σίγουρα θα είναι κάτι ωραίο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα πηρα το κινητο αλλα εχω μια απορια. Η οθονη του μου βγαζει πολυ θερμα χρωματα νομιζω. Δηλαδη το ασπρο δεν ειναι τελειως ασπρο. Απο οτι εψαξα δεν πρεπει να εχει σχεση με το yellow tint γιατι αυτο θα φενοταν ξεκαθαρα στις ακρες και οταν ζεστενοταν το κινητο. Τα ζεστα χρωματα ειναι γενικο φαινομενο η να παω για αλλαγη? Αν καποιο παιδι μενει κοντα πειραια και θελει ας κανει τον κοπο να μου στειλει ενα πμ να βρεθουμε να τα συγκρινουμε. Ειναι πολλα τα λεφτα και δεν ειναι για να τους χαρισω τπτ.

 

edit: να προσθεσω οτι οσο αυξανω την φωτεινοτητα τοσο πιο καθαρο ασπρο εχω. Αυτο παρατηρειται οσο μειωνεται η φωτεινοτητα. Μαλλον προκειται για χαρακτηριστικο της οθονης...

Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να αποκτήσω πρόσβαση από το pc στο multimedia περιεχόμενο του κινητού για αναπαραγωγή όλα πάνε ρολόι. Όταν όμως ανοίγω τις συνδεδεμένες συσκευές και προσπαθώ να κάνω το αντίστροφο, αφού βρει τον υπολογιστή μου βγάζει σφάλμα και δεν μπορεί να συνδεθεί (μέσω του ασύρματου δικτύου πάντα). Έχει κανείς κάτι υπ'οψιν; Επίσης έχετε δει κάτι για mirroring του κινητού στο pc; Γιατί όσα βρήκα έχουν μόνο μερική πρόσβαση.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το xperia p μπορει καποιος να μ στειλει σε pm κανενα λινκ για gps /παιχνιδια? ευχαριστω πολυ

 

από το market κατέβασε ότι θες...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]25465[/ATTACH]

Μέχρι τώρα δεν εχω δει κάποια διαφορά...

 

Έχουν καλύτερη απόκριση τα πλήκτρα αφής και είναι ελαφρώς πιο γρήγορο, επίσης λένε πως διορθώνει ορισμένα bugs.. δεν έχω εντοπίσει κανένα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά! :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να κανω και εγω update αλλα ειχα ενα θεμα .. οταν εκλεινα το κινητο και κρατουσα πατημενο το κατω (ενταση) το κινητο απλα ανοιγε και εδειχνε την μπαταριουλα να φορτιζει... ομως το ειχα 100% μπαταρια αυτο ειναι το περιεργο ...

 

 

καμια ιδεα ?

.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλύτερη απόκριση τα πλήκτρα αφής και είναι ελαφρώς πιο γρήγορο, επίσης λένε πως διορθώνει ορισμένα bugs.. δεν έχω εντοπίσει κανένα οπότε δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά! :ninja:

 

Στην αυτονομια της μπαταριας δεν ειδες διαφορα?Γιατι υποστηριζουν ξενες ιστοσελιδες οτι κ εκει θα υπαρχει περαιτερω ενισχυση:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...