Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα με το ίντερνετ πάντως να πω ότι εγώ που το είδα, είχε εμφανέστατο lag.

Στα υπόλοιπα πήγαινε γρήγορα, στο net το evo μου το άφηνε πίσω χαλαρότατα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω, επειδή προέρχομαι απο το galaxy S2 και τα προηγούμενα 10 χρόνια απο HTC αλλά και το ΟΜΝΙΑ, και πρώτη φορά παίρνω SONY (smart), αυτο με ενδιαφέρει είναι η

α) υποστήριξη της SONY στα όποια προβλήματα, που πάντα και σε όλα τα τηλέφωνα υπάρχουν, αλλά και β) η ανάπτυξη custom rom από τους XDA και λύσεις θεμάτων.

Δεν ξέρω αν κάποιος που έχει εμπειρία σε sony αν πληρούνται τα δύο προηγούμενα. Εδω η apple που βγάζει μόνο μια συσκεύη και έχει ενα σωρό θέματα.

Το galaxy S2 μέχρι να στρώσει από μαμά και developers πήρε αρκετό καιρό.

 

Με την μπαταρια τι γινετε? Μια μερα θα τι βγαζει?

 

Μια μέρα τη βγάζει προς το παρόν, αναμένουμε αναβαθμίσεις rom.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

από το πρωί το έχω βγάλει από τι φόρτιση και τώρα είναι στο 60 της 100 η μπαταρία του με μέτρια χρήση
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν μου απάντησε κανείς για το θέμα της αγοράς. Οπότε ξαναρωτάω γιατί κάνατε αγορά από καταστήματα που έχουν ακριβό το κινητό και όχι από σκρουτζομάγαζα ή από το εξωτερικό ή από expansys? Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν μου απάντησε κανείς για το θέμα της αγοράς. Οπότε ξαναρωτάω γιατί κάνατε αγορά από καταστήματα που έχουν ακριβό το κινητό και όχι από σκρουτζομάγαζα ή από το εξωτερικό ή από expansys? Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι?

 

Μηπως γιατι σου δινουν επιδοτηση οι εταιριες εδω οπου δεν περνανε σε καποια σκρουτζομαγαζα; Μηπως γιατι αν προτιμησεις εκπτωση σε παγιο η να παρεις συσκευη απο αλλου, τοτε σου μειωνουν το επιδοτουμενο ποσο; Επισης πολλοι δεν ξερουν τι παιζει...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλες φορες απο skroutzoμαγαζα σου μιλανε για εγγυηση κ οταν μετα εχεις θεμα δε στο καλυπτει η ελληνικη αντιπροσωπεια.προσωπικα ειμαι παθον κ δε λεω οτι παντα ειναι ετσι αλλα αν τη πατησεις μια φορα απλα δε το ξανακανεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με expansys ή amazon ξέρετε αν υπάρχει τέτοιο θέμα?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με expansys ή amazon ξέρετε αν υπάρχει τέτοιο θέμα?

 

Με expansys όχι με amazon δε γνωρίζω :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με expansys ή amazon ξέρετε αν υπάρχει τέτοιο θέμα?

 

Από το expansys σε καλύπτει κανονικότητα η εγγύηση! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με expansys ή amazon ξέρετε αν υπάρχει τέτοιο θέμα?

 

Κανένα θέμα με expansys

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το FiFa δεν αρχιζει ΚΑν ! Το PRO 12 μπαινει στο παιχνιδι αλλα τρωει πολλα κολληματα . Δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα.

10 λεπτα κολλημενο ηταν το τηλεφωνο αστα. Θα δοκιμασω και αλλα παιχνιδια αυριο.

 

μηπως φταει το apk που δεν παιζουν?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταει το apk που δεν παιζουν?

 

Ε οχι ρε συ,τα ιδια games τα δοκιμασα σε Galaxy S Wifi και στο GS 2 που ειχα.

Βασικα το PRO 12 μπαινει κανονικα μεσα στον αγωνα αλλα τρωει κολληματα.

Λογικα ειναι θεμα Software,δεν γινεται να τρεχει στο GS 2 μια χαρα και εδω να κολλαει. Ενταξει θα μαθει η Sony που θα παει.

Υπομονη θελει. :D

 

* Μπορει να φταιει και η αναλυση οθονης - Ειχα και το Nexus Prime ομως σε εκεινο δεν εβαλα κανενα game για να πω την αληθεια.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασω αυτα που λετε και απορω γιατι οι περισσοτεροι απο σας εχετε και κινητα ναυαρχιδες κατα καιρους...

 

Η ΑΝΑΛΥΣΗ φταιει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβασω αυτα που λετε και απορω γιατι οι περισσοτεροι απο σας εχετε και κινητα ναυαρχιδες κατα καιρους...

 

Η ΑΝΑΛΥΣΗ φταιει!!!

 

Ακυρο Γιατι λαθος καταλαβα εγω.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν μου απάντησε κανείς για το θέμα της αγοράς. Οπότε ξαναρωτάω γιατί κάνατε αγορά από καταστήματα που έχουν ακριβό το κινητό και όχι από σκρουτζομάγαζα ή από το εξωτερικό ή από expansys? Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να ξέρουμε και εμείς οι υπόλοιποι?

 

Το έχω παραγγείλει από Γερμανία (το περιμένω αύριο) από κατάστημα που δεν είναι γνωστό στην Ελλάδα (έχω δώσει το αντίστοιχο Link στο προηγούμενο thread). Δεν είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από Ε.Ε. και σίγουρα μέχρι να βάλουν μυαλό οι εδώ εισαγωγείς, όχι η τελευταία...

 

Δεν είναι δυνατόν στην Γερμανία να υπάρχει κατάστημα που το πουλάει 363 € + ΦΠΑ (19% - Γερμανίας) και εδώ ο φθηνότερος να το έχει 434 € + ΦΠΑ (Τιμή από skroutz) ή 390 € + ΦΠΑ το expansys...

 

Και το Xperia S είναι μόνο ένα παράδειγμα... :-(

-- Nikpet --
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα για music controls on lock screen κατι που με εχει βολεψει στο Ν9 ειτε απο τον ενσωματωμενο player ειτε απο αλλον που κατεβαζεις απο android market.Επισης εχει δοκιμασει καποιος να εγκαταστηση χαρτες για πλοηγησει oxi google maps και ποσο γρηγορα κλειδωνει το gps και σε offline χρηση:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα για music controls on lock screen κατι που με εχει βολεψει στο Ν9 ειτε απο τον ενσωματωμενο player ειτε απο αλλον που κατεβαζεις απο android market.Επισης εχει δοκιμασει καποιος να εγκαταστηση χαρτες για πλοηγησει oxi google maps και ποσο γρηγορα κλειδωνει το gps και σε offline χρηση:)

 

Στην ICS το χουν βαλει αυτό το feature.αλλιώς κατεβάσεις τον player pro και είσαι άρχοντας.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ICS το χουν βαλει αυτό το feature.αλλιώς κατεβάσεις τον player pro και είσαι άρχοντας.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

Οσον αφορα τους χαρτες εχει κανει κανενας εγκατασταση καποιου προγραμματος και πως παει σε offile χρηση και κλειδωμα gps?

Ιce Cream ποτε θα παρει καλοκαιρι και βλεπουμε η νωριτερα?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τους χαρτες εχει κανει κανενας εγκατασταση καποιου προγραμματος και πως παει σε offile χρηση και κλειδωμα gps?

Ιce Cream ποτε θα παρει καλοκαιρι και βλεπουμε η νωριτερα?

 

Από αυτα που λένε εδω μεσα τα παιδια,κλείδωσε σε δευτερόλεπτα!εχει και το πρότυπο glonass που υποστηρίζει το κινητό και φαντάζομαι τα πράγματα ειναι πολύ καλα.ας σου απαντήσει βεβαια και κάποιος άλλος που το χει δοκιμάσει.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 6 μέρες στα χέρια μου και σήμερα βρήκα τις πρώτες γρατζουνιές στην οθόνη, παρόλο που το πρόσεχα πολύ.

:cry::cry::cry:

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 6 μέρες στα χέρια μου και σήμερα βρήκα τις πρώτες γρατζουνιές στην οθόνη, παρόλο που το πρόσεχα πολύ.

:cry::cry::cry:

 

Αυτο ηθελα να ρωτησω και εγω...Ισχυει οτι ΔΕΝ φοραει Gorilla ;

 

Λοιπον καλησπερα . Επειτα απο την 4η φορτιση της μπαταριας ειπα σημερα να κανω καποιες υποχωρησεις για να δω ποσο αντεχει τελικα η μπαταρια. Λοιπον με χρηση Internet καμια ωρα+μερικα Βιντεο που τραβηξα+2-3 κλησεις ειμαι αυτη τη στιγμη στο 28% .

ΟΜΩΣ εως τις 12 ειχα την φωτεινοτητα στο μισο-αρα δεν πιστευω να την παλευει πανω απο 10ωρο το κινητο με ΟΛΑ στο ΦΟΥΛ.

Μενει να δουμε αν η μπαταρια στρωσει σιγα σιγα.

 

Λοιπον κατι αλλο και οσοι εχουν το κινητο ας το δουν. Κατεβασα το Cpu temp προγραμματακι για θερμοκρασια κτλ.

Εκει δειχνει την ταχυτητα του cpu και την χρηση που κανει σε live κατασταση. Παρατηρησα οτι ακομα και οταν ΔΕΝ κανει τιποτα το μηχανακι το Cpu ειναι στο 1,5GHZ . Τελικα ισως αυτο τρωει την μπαταρια . Θυμαμαι και στο GS 2 και στο RAZR και στο Galaxy PRime οταν δεν εκανε τιποτα το μηχανακι η ταχυτητα επεφτε !!! ΔΕιτε το λιγο παιδια Γιατι αν στα δικα σας κινητα η ταχυτητα πεφτει τοτε το δικο μου εχει προβλημα -οποτε κανω αλλαγη αμεσα !

 

**Παιδια περιμενω αμεση απαντηση διοτι μπορει οντος το CPU στο μηχανακι να μενει κολλημενο. Δοκιμαστε λιγο pls.

 

ΚΑτεβαστε το " Temp+Cpu V2 " Ειναι δωρεαν .

Edited by vairas5770
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 6 μέρες στα χέρια μου και σήμερα βρήκα τις πρώτες γρατζουνιές στην οθόνη, παρόλο που το πρόσεχα πολύ.

:cry::cry::cry:

 

αφού πρέπει να φοράει screen protector πως γρατσούνισες την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Είτε το είχε αφαιρέσει είτε έχει γραντζουνιστεί το προστατευτικό και νομίζει ότι γρατζούνισε την οθόνη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...