Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, άλλο το 3G και άλλο το Wifi.

 

Δηλ. για wifi τι ισχύει σε όλα τα κινητά ?? Το ίδιο ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε το " τσιμπησα " και εγω μολις ! Σε μαυρο χρωμα γιατι δεν προσεχω καθολου !

 

Μεχρι στιγμης ολα καλα ! ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ οθονη και αναλυση !!!!!!

 

Τωρα για τα υπολοιπα χρειαζομαι χρονο ! :D

 

Edit: Ωραιο το κουτακι του και επισης εχει μεσα mini HDMI . Ευγε Sony.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Αντε το " τσιμπησα " και εγω μολις ! Σε μαυρο χρωμα γιατι δεν προσεχω καθολου !

 

Μεχρι στιγμης ολα καλα ! ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ οθονη και αναλυση !!!!!!

 

Τωρα για τα υπολοιπα χρειαζομαι χρονο ! :D

 

Edit: Ωραιο το κουτακι του και επισης εχει μεσα mini HDMI . Ευγε Sony.

 

Να το χαίρεσαι φίλε μου,γράψε αργότερα εντυπώσεις κι εσύ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το είδα στα Multirama. Πολύ ωραίο ποιοτικά, τα υλικά κτλπ.

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή αλλά την περίμενα ενα κλικ καλύτερη είναι η αλήθεια !

 

Δηλαδή ενώ από ανάλυση σκίζει, κάτι μου φαίνεται υποδεέστερο από το σύνολο του iPhone 4 (οθόνη πάντα)

Επίσης τα κουμπιά αφής φαίνονταν να μην ακούνε πάντα !

 

Καλορίζικο σε όσους το πάρουν. Σε μια τιμή κάτω απο 500 ευρώ (πχ expansys ) ειναι άψογο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Κοιτουσα ενα Video στο Youtube πριν λιγο και μου εφαγε τρελο κολλημα,Δηλαδη ενω επαιζε ο ηχος κανονικα η Εικονα ειχε παγωσει !!!

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να θυμηθω το σχεδιο του μου θυμιζει κατι απο τα παλια σημερα ιδα ενα φιλο μου που εχει το satio τελικα η μονο διαφορα σχεδιαστκα ειναι η αντικατασταση των τριων μεταλικων κουμπιων απο την διαφανη λωριδα και οτι δεν εχει το εξωγκομα τις καμερας
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θα έλεγα ότι μοιάζει με το satio

 

Λοιπον Κοιτουσα ενα Video στο Youtube πριν λιγο και μου εφαγε τρελο κολλημα,Δηλαδη ενω επαιζε ο ηχος κανονικα η Εικονα ειχε παγωσει !!!

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλο ;

 

Μην αγχώνεσαι,ίσως να μην φταίει το κινητό

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πρωτη φορα μου συνεβει με συσκευη κατι τετοιο.

 

Για να ξεκολλησει εκανε 3-4 λεπτα !

 

Θα το παρακολουθησω παντως .

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ σήμερα από κοντά. Το πλαστικό στο πίσω μέρος της συσκευής έχει ωραία αίσθηση στο χέρι αν και δεν του φαίνεται. Σαν μέγεθος και όγκο επίσης είναι αρκετά καλό, για όσους θέλουν μεγάλη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω αντιστοιχισει τον player του κινητού να ανοίγει αυτόματα με τα βίντεο αλλά θέλω να το αλλάξω και να ανοίγει με άλλον. Έχω φάει κόλλημα πως το επαναφέρω;
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά εσείς όλοι από πού το έχετε αγοράσει???? Εκτός από ταξιδιώτη που το πήρε από Πλαίσιο, οι υπόλοιποι ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά εσείς όλοι από πού το έχετε αγοράσει???? Εκτός από ταξιδιώτη που το πήρε από Πλαίσιο, οι υπόλοιποι ??

 

Και κάντε αν μπορείτε και με τα προηγούμενα κινητά που είχατε (αν είχατε iphone 4s, galaxy s2, razr ή galaxy nexus) μια σύγκριση :) (Αν τίθετε θέμα σύγκρισης φυσικά) Πχ. Πού ήταν καλύτερο το προηγούμενο κινητό σας

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω αντιστοιχισει τον player του κινητού να ανοίγει αυτόματα με τα βίντεο αλλά θέλω να το αλλάξω και να ανοίγει με άλλον. Έχω φάει κόλλημα πως το επαναφέρω;

 

Πας

settings

εφαρμογές

διαχείριση εφαρμογών

βρίσκεις το player του κινητού κ πατάς διαγραφή προεπιλογων κ είσαι ok!:)

 

Σήμερα το είδα κ έπαιξα για αρκετη ώρα μαζί του στα public στο metro mall

θα γράψω και εγώ μετά 2 λόγια για τις.εντυπώσεις που μου άφησε και σε σχέση με s2,note

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους πρώην χρηστης του xperia arc και τώρα εδώ και δυο μέρες του xperia s θεωρώ ότι έχει δυο μειονεκτήματα σοβαρά το μέγεθος είναι μεγαλύτερο το βάρος και τα κουμπιά αφής δεν έχουν άμεση ανταπόκριση και τα βρίσκεις δύσκολα
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά εσείς όλοι από πού το έχετε αγοράσει???? Εκτός από ταξιδιώτη που το πήρε από Πλαίσιο, οι υπόλοιποι ??

 

Εγω ΠΛΑΙΣΙΟ δεν ξαναπαταω,Δεν κανουν ΑΛΛΑΓΗ αν εχει το μηχανακι καμενο PIXEL ειναι λακαμαδες !!!!

Απο Multirama το αγορασα.

 

καλησπέρα σε όλους πρώην χρηστης του xperia arc και τώρα εδώ και δυο μέρες του xperia s θεωρώ ότι έχει δυο μειονεκτήματα σοβαρά το μέγεθος είναι μεγαλύτερο το βάρος και τα κουμπιά αφής δεν έχουν άμεση ανταπόκριση και τα βρίσκεις δύσκολα

 

Πιο βαρυ αλλα και πιο ανθεκτικο !! Μην τα θελουμε και ολα δικα μας !

 

Οσο για τα κουμπια αφης ειναι θεμα συνηθειας.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα από το κωτσόβολο

 

Εγω ΠΛΑΙΣΙΟ δεν ξαναπαταω,Δεν κανουν ΑΛΛΑΓΗ αν εχει το μηχανακι καμενο PIXEL ειναι λακαμαδες !!!!

Απο Multirama το αγορασα.

 

 

 

Πιο βαρυ αλλα και πιο ανθεκτικο !! Μην τα θελουμε και ολα δικα μας !

 

Οσο για τα κουμπια αφης ειναι θεμα συνηθειας.

 

δεν θεωρώ ότι κάτι που είναι ποιο βαρύ είναι και ποιο ανθεκτικό και τα πλήκτρα δεν είναι θέμα συνήθειας προσωπικά πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν στο σημείο που ανάβουν και όχι πάνω στη τελίτσες

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε roky21stam πιστεύω ότι τα κουμπιά ειναι θεμα συνήθειας. Μάλλον θα το πάρω και εγω απο δεύτερα αλλα με χαλάνε τα 600.Το εχει παρει ο αδερφος μου και το εχω δουλέψει λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικρή η επιφάνεια των κουμπιών..καλό ή κακό θα δείξει..αλλά πιστεύω συνηθιζεται

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι με galaxy s2 και το βαρέθηκα το xperia s μου αρεσει και ειμαι έτοιμος να το παρω μονο η οθονη με χαλάει λίγο γιατι κακα τα ψέματα amoled plus δεν ειναι αλλα κατα τα αλλα μου αρεσει αρκετα και θα το παρω,
Link to comment
Share on other sites

σιγα την οθονη του SGS2...

τα χρωματα ειναι σαν κραγιον, τιγκα ψευτικα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

σιγα την οθονη του SGS2...

τα χρωματα ειναι σαν κραγιον, τιγκα ψευτικα.

 

ναι αλλα το μαυρο ειναι μαυρο και οχι γκρι και το λευκο λευκο και ουτω καθεξης.ας μην λεμε οτι θελουμε!!για τα χρωματα οτι ειναι έντονα ναι αλλα οχι οτι δεν ειναι και καλη οθονη του galaxy s2... οτι δεν ειναι μόνο η οθόνη αλλα το σύνολο ναι.....

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να ειναι samoled plus του GS2 για να ειναι τελειο το μαυρο.

 

ολες οι Samoled πλεον εχουν τελειο μαυρο (μηπως εχεις καμια slcd στο μυαλο σου και μπερδευεσαι?)

σιγουρα το Xperia S εχει τελεια οθονη (και τελειο μαυρο)

 

*και ναι το ξαναλεω , η οθονη του GS2 ειναι για να ψαρωνουν οι ψιλο-""αδαεις"".

τα χρωματα ειναι ψευτικα. υπαρχουν καλυτερες οθονες. πολυ καλυτερες (Ιphone 4, N9 και και και)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ενω με αυτα που λες νομίζεις οτι ξερεις αλλα τελος πάντων μάλλον κάποιος αλλος ειναι ο ασχετος.οταν κανεις συγκρίσεις με ανόμοια πράγματα. Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...