Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το πήρα από το κωτσόβολο

 

 

 

δεν θεωρώ ότι κάτι που είναι ποιο βαρύ είναι και ποιο ανθεκτικό και τα πλήκτρα δεν είναι θέμα συνήθειας προσωπικά πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν στο σημείο που ανάβουν και όχι πάνω στη τελίτσες

 

ΦΙΛΕ ειναι πιο ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ σου λεω. Δεν ειναι το πρωτο μου μηχανακι-εχω παρει ολα τα τελευταια και ξερω.

Τα προηγουμενα Xperia ειναι ψευτικα μπροστα σε αυτην την κατασκευη. Τωρα αν οντος αντεχει δεν το δοκιμασα. Οταν πεσει κατω θα σου απαντησω. Παντως τριξιματα και τετοια χαζα εδω ΔΕΝ νιωθω !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι με galaxy s2 και το βαρέθηκα το xperia s μου αρεσει και ειμαι έτοιμος να το παρω μονο η οθονη με χαλάει λίγο γιατι κακα τα ψέματα amoled plus δεν ειναι αλλα κατα τα αλλα μου αρεσει αρκετα και θα το παρω,

 

κι ευτυχως που δεν ειναι σαν του sg2,που οφειλω να ομολογησω οτι 8 μηνες που το χα ηταν αψογο,χωρις προβληματα,αλλα και στην οθονη ειναι καλυτερο το xperia s.

iphone 4,xperia s για μενα εχουν τις καλυτερες οθονες.

 

οσο για τα κουμπακια,δεν ειναι προβλημα αυτο,περισσοτερο συνηθεια μπορω να το πω.δεν με προβληματισε καθολου.

 

κι ενα θεμα σχετικα με τις εφαρμογες που δουλευουν απροβληματιστα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4023232#post4023232

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κι ευτυχως που δεν ειναι σαν του sg2,που οφειλω να ομολογησω οτι 8 μηνες που το χα ηταν αψογο,χωρις προβληματα,αλλα και στην οθονη ειναι καλυτερο το xperia s.

iphone 4,xperia s για μενα εχουν τις καλυτερες οθονες.

 

οσο για τα κουμπακια,δεν ειναι προβλημα αυτο,περισσοτερο συνηθεια μπορω να το πω.δεν με προβληματισε καθολου.

 

κι ενα θεμα σχετικα με τις εφαρμογες που δουλευουν απροβληματιστα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4023232#post4023232

δεν αντιλέγω φιλε ειναι καλύτερη η ανάλυση που έχει το xperia s απλα εχω αρκετό καιρό galaxy s2 και θεωρώ οτι η οθόνη του ειναι άψογη εκτός ανάλυσης μην ξεχνάμε οτι ειναι ενός χρόνου τηλέφωνο.δεν τα συγκρίνω απλα εκφράζω την άποψη μου εξαλου και εγω θα το πάρω το xperia s !!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ασπρο στις samoled plus εχει θεμα σε χαμηλο φωτισμο.σα διαφανο γκρι ειναι.σαν πρωην κατοχος galaxy nexus προτιμω xperia s και συμφωνω με τα πληκτρα αφης.θα προτιμουσα να μη τα ειχε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα αρκετά σήμερα σε σημείο να βγάλω 1 πρώτη αρκετά ασφαλή άποψη.

Δυστυχώς θα το συγκρίνω με κινητά τα οποία εχω,είχα τους τελευταίους μήνες ασχέτως κατηγορίας.

Η οθόνη είναι πολύ καλή και πολύ φωτεινή επίσης

Στα συν σε σχέση με τα note κ s2 ότι έχει 1 πιο soft αίσθηση στο τατς

Το μαύρο δεν είναι σα τα amoled..

Του note επίσης(τα είχα δίπλα.δίπλα)

είναι πιο φωτεινή και πιο εντυπωσιακη κ λόγο μεγέθους..

 

Το μενού των Sony είναι πιο δουλεμενο απ το TW και αυτό το καταλαβαίνω ακόμα και απ το live walkman που εχω(και παλαιότερα απ τα neo k arc που είχα επίσης!)

Το προτιμώ με 1000 αν κ στο note πλέον εχω το shell 3D και είμαι ok.

 

Στη φωτό δοκίμασα σε εσωτερικό χώρο φυσικά μερικά snap shots τις όμορφες κοπέλες του καταστήματος που πόζαραν και μετά με zoom στην οθόνη του ΔΕΝ είδα κάτι σπέσιαλ!

Ok μέρα σε καλές συνθήκες θα βγάζει πολύ καλες αλλά και αρκετά άλλα το κάνουν αυτό.

 

Στο ίντερνετ ανοιξα μερικά site και δυστυχώς έχει μικρό μεν άλλα έχει 1 ψιλόlag,περίπου όπως και το note κάτι που πιστεύω οφείλεται στη παρούσα έκδοση android(είχε τη 2.3.7)σε.συνδιασμό με τη πολύ υψηλή ανάλυση της οθόνης.

Είναι ελάχιστα μικρότερο του note άλλα δεν έχει αυτό το εντελώς απροβληματιστο browsing του s2..

Βεβαίως όταν κάνεις απότομα με το δάχτυλο σου τη σελίδα πάει σφαίρα σα το note αλλά υπάρχουν στιγμές που με κανονικές κινήσεις έχει αυτό το σκαλωμα..

Πιστεύω με την ics θα στρώσουν..

 

Τα πλήκτρα κάτω είναι σπαστικα κ μεγάλο fail που δε τα έχει πάνω στη μπάρα,είναι δε η επιφάνεια τους τόσο μικρή που θέλει να στοχεύεις κ να χεις το νου σου να μη ξεχνάς ότι ΔΕΝ είναι πάνω στη μπάρα που φωτίζεται..

Στο P τα έβαλαν στη μπάρα και στο U έκαναν και τη μπάρα να άλλαζει κ χρώμα ανάλογος του theme της συσκευής

Αυτό κ κάτι άλλες λεπτομέριες για μένα δείχνει βιασύνες να βγει στην αγορά κ μάλιστα με το όνομα της Sony ενώ ουσιαστικα όπως ξέρουμε είναι προϊόν της SE..

Ας ελπίσουμε να μπορέσει επίσης να δουλεύει μετά από κάποιο update σα notification bar για εισερχομενες η sms,θα ταν τέλειο..

Επίσης το συγκεκριμένο είχε 25 και κάτι ελεύθερα απ τα 32 giga και περίπου 1.72 μνήμη..

 

Εν κατακλείδι να πω ότι για μένα που θέλω 1 tabletphone ΔΕ κάνει και ευτυχώς που δε τη πάτησα να ξαναδώσω το γίγαντα μου που λόγο μεγέθους οθόνης,δυνατοτητων και όχι μόνο παίζει χωρίς αντίπαλο σε αυτό το θέμα..

Αλλά..

Αλλά για τη πλειοψηφία του κόσμου είναι αυτή τη στιγμή πιστεύω το καλύτερο smartphone καλύτερο οριακά απ το σημείο αναφοράς s2 λόγο δυνατοτητων αλλά κ πιο φρέσκιας υλοποίησης αλλά επίσης πιστεύω ότι οποιος έχει τέτοιο τηλέφωνο(s2)k δε το.έχει βαρεθεί δεν αξίζει να το δώσει να πάρει το Sony s,καλύτερα να περιμένει να έρθουν τα πραγματικα φρέσκα htc one x k galaxy s3.

Οποιος βεβαίως θέλει τώρα τέτοιο τηλέφωνο είναι το καλύτερο και μάλιστα Sony που όπως ξαναειπα για μένα έχει πολύ πιο ψαγμενο μενού,καλύτερο keyboard και πολλές άλλες λεπτομέριες που δε φαίνονται και τις ανακαλυπτεις στη πράξη.

Σαν ποιότητα ηχείου και κλήσεων δε μπορώ να ξέρω αλλά τα άλλα Sony που είχα κ εχω πιστεύω θα ναι πολύ καλό!

Παράδειγμα το μικρό live walkman που εχω για κανονικό τηλέφωνο αυτή την εποχή έχει τα δυνατοτερα ηχεία σε android ever!

 

Ps

Ελπίζω να μη σας κούρασα!!

Τώρα κατάλαβα πόσα έγραψα,και το ωραίο είναι.ότι τα γράφω στο.κινητό!! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους αν είναι ευχαριστημενοι από το user interface γιατί λιγάκι που το χάζεψα χθες στο Πλαίσιο μου φάνηκε να αδικεί το όλο σύνολο.. Εκείνο ειδικά το ξεκλείδωμα μου θύμισε το xperia mini και όχι κινητό ναυαρχίδα..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους αν είναι ευχαριστημενοι από το user interface γιατί λιγάκι που το χάζεψα χθες στο Πλαίσιο μου φάνηκε να αδικεί το όλο σύνολο.. Εκείνο ειδικά το ξεκλείδωμα μου θύμισε το xperia mini και όχι κινητό ναυαρχίδα..

 

Sent from my Galaxy Note

 

Ευθύμη,βαλε το widget locker και ξεχνα τα proprietary ξεκλειδώματα των εταιρειών!

:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη,βαλε το widget locker και ξεχνα τα proprietary ξεκλειδώματα των εταιρειών!

:)

 

Χαχα το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και δεν το αλλάζω με τίποτα!! Ναι τα περισσότερα είναι τόσο χάλια.. Και έχω και τα απαραίτητα στην κλειδωμένη οθονη!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ενα προβληματακι, Εγκατεστησα τα FIFA 12+ PRO 12 και δεν μου παιζει κανενα απο τα 2.

Δεν τα αγορασα ( θειος ) . Αν εχει ορεξη καποιος ας δοκιμασει και στο δικο του μηχανακι.

 

Ευχαριστω.

 

 

Edit: Του εβαλα να παιξει 720 Movie και την παιζει νερο. Αυριο θα δοκιμασω και Full HD.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστησω άλλο πληκτρολόγιο και δεν μπορώ. Ενω μου βγάζει pop-up παράθυρο να το επιλέξω δεν το επιλέγει. Εχει προσπαθήσει κάποιος ? (το swiftkeyX προσπαθώ) . Στο smartkeyboard π.χ δεν ανοιγει καθόλου pop-up επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως όλα αυτά (για το FIFA που είπε ο φίλος πιο πριν, για το πληκτρολόγιο που αναφέρεται) γίνονται λόγο της διαφορετικής ανάλυσης που φέρει το S;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όλα αυτά (για το FIFA που είπε ο φίλος πιο πριν, για το πληκτρολόγιο που αναφέρεται) γίνονται λόγο της διαφορετικής ανάλυσης που φέρει το S;

 

Το FiFa δεν αρχιζει ΚΑν ! Το PRO 12 μπαινει στο παιχνιδι αλλα τρωει πολλα κολληματα . Δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα.

10 λεπτα κολλημενο ηταν το τηλεφωνο αστα. Θα δοκιμασω και αλλα παιχνιδια αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Το FiFa δεν αρχιζει ΚΑν ! Το PRO 12 μπαινει στο παιχνιδι αλλα τρωει πολλα κολληματα . Δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα.

10 λεπτα κολλημενο ηταν το τηλεφωνο αστα. Θα δοκιμασω και αλλα παιχνιδια αυριο.

 

Καλο είναι αυτα να τα συζητάμε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330226 ωστε στο παρόν θέμα να μείνουν μονο οι γνώμες σχετικα με το κινητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις έπεσε στο 5% η μπαταρία έπειτα απο 15 ώρες αναμονής και χρήσης.ελπιζω να βελτιωθούν κάπως οι χρόνοι.

Σκεφτομαι μηπως το app killer που το χω βάλει ανά 1 ώρα να κλείνει τις εφαρμογές τρώει μπαταρία.

 

Ρε συ ταξιδιωτη απο την 2.3 και περα δεν χρειαζεται ο task killer καθως καλυτερο ειναι να τις εχει stand by. Ποσο μαλλον αν εχεις και συσκευη με αρκετη ram.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Ρε ζυ ταξιδιωτη απο την 2.3 και περα δεν χρειαζεται ο task killer καθως καλυτερο ειναι να τις εχει stand by. Ποσο αμμλον αν εχεις και συσκευη με αρκετη ram.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και παλι battery drain υπάρχει ακόμα και μετα την απεγκατασταση του task killer.σήμερα έβγαλα και το black list καθώς είχε και μια ασυμβατοτητα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω 1 εύλογη ερώτηση. Γιατί δεν το παίρνετε από σκρουτζομάγαζα που είναι φθηνότερα ή από εξωτερικό και το παίρνετε από ακριβά καταστήματα(εκτός από ταξιδιώτη που είχε έκπτωση) ??

 

 

Λοιπόν το είδα αρκετά σήμερα σε σημείο να βγάλω 1 πρώτη αρκετά ασφαλή άποψη.

Δυστυχώς θα το συγκρίνω με κινητά τα οποία εχω,είχα τους τελευταίους μήνες ασχέτως κατηγορίας.

Η οθόνη είναι πολύ καλή και πολύ φωτεινή επίσης

Στα συν σε σχέση με τα note κ s2 ότι έχει 1 πιο soft αίσθηση στο τατς

Το μαύρο δεν είναι σα τα amoled..

Του note επίσης(τα είχα δίπλα.δίπλα)

είναι πιο φωτεινή και πιο εντυπωσιακη κ λόγο μεγέθους..

 

Το μενού των Sony είναι πιο δουλεμενο απ το TW και αυτό το καταλαβαίνω ακόμα και απ το live walkman που εχω(και παλαιότερα απ τα neo k arc που είχα επίσης!)

Το προτιμώ με 1000 αν κ στο note πλέον εχω το shell 3D και είμαι ok.

 

Στη φωτό δοκίμασα σε εσωτερικό χώρο φυσικά μερικά snap shots τις όμορφες κοπέλες του καταστήματος που πόζαραν και μετά με zoom στην οθόνη του ΔΕΝ είδα κάτι σπέσιαλ!

Ok μέρα σε καλές συνθήκες θα βγάζει πολύ καλες αλλά και αρκετά άλλα το κάνουν αυτό.

 

Στο ίντερνετ ανοιξα μερικά site και δυστυχώς έχει μικρό μεν άλλα έχει 1 ψιλόlag,περίπου όπως και το note κάτι που πιστεύω οφείλεται στη παρούσα έκδοση android(είχε τη 2.3.7)σε.συνδιασμό με τη πολύ υψηλή ανάλυση της οθόνης.

Είναι ελάχιστα μικρότερο του note άλλα δεν έχει αυτό το εντελώς απροβληματιστο browsing του s2..

Βεβαίως όταν κάνεις απότομα με το δάχτυλο σου τη σελίδα πάει σφαίρα σα το note αλλά υπάρχουν στιγμές που με κανονικές κινήσεις έχει αυτό το σκαλωμα..

Πιστεύω με την ics θα στρώσουν..

 

Τα πλήκτρα κάτω είναι σπαστικα κ μεγάλο fail που δε τα έχει πάνω στη μπάρα,είναι δε η επιφάνεια τους τόσο μικρή που θέλει να στοχεύεις κ να χεις το νου σου να μη ξεχνάς ότι ΔΕΝ είναι πάνω στη μπάρα που φωτίζεται..

Στο P τα έβαλαν στη μπάρα και στο U έκαναν και τη μπάρα να άλλαζει κ χρώμα ανάλογος του theme της συσκευής

Αυτό κ κάτι άλλες λεπτομέριες για μένα δείχνει βιασύνες να βγει στην αγορά κ μάλιστα με το όνομα της Sony ενώ ουσιαστικα όπως ξέρουμε είναι προϊόν της SE..

Ας ελπίσουμε να μπορέσει επίσης να δουλεύει μετά από κάποιο update σα notification bar για εισερχομενες η sms,θα ταν τέλειο..

Επίσης το συγκεκριμένο είχε 25 και κάτι ελεύθερα απ τα 32 giga και περίπου 1.72 μνήμη..

 

Εν κατακλείδι να πω ότι για μένα που θέλω 1 tabletphone ΔΕ κάνει και ευτυχώς που δε τη πάτησα να ξαναδώσω το γίγαντα μου που λόγο μεγέθους οθόνης,δυνατοτητων και όχι μόνο παίζει χωρίς αντίπαλο σε αυτό το θέμα..

Αλλά..

Αλλά για τη πλειοψηφία του κόσμου είναι αυτή τη στιγμή πιστεύω το καλύτερο smartphone καλύτερο οριακά απ το σημείο αναφοράς s2 λόγο δυνατοτητων αλλά κ πιο φρέσκιας υλοποίησης αλλά επίσης πιστεύω ότι οποιος έχει τέτοιο τηλέφωνο(s2)k δε το.έχει βαρεθεί δεν αξίζει να το δώσει να πάρει το Sony s,καλύτερα να περιμένει να έρθουν τα πραγματικα φρέσκα htc one x k galaxy s3.

Οποιος βεβαίως θέλει τώρα τέτοιο τηλέφωνο είναι το καλύτερο και μάλιστα Sony που όπως ξαναειπα για μένα έχει πολύ πιο ψαγμενο μενού,καλύτερο keyboard και πολλές άλλες λεπτομέριες που δε φαίνονται και τις ανακαλυπτεις στη πράξη.

Σαν ποιότητα ηχείου και κλήσεων δε μπορώ να ξέρω αλλά τα άλλα Sony που είχα κ εχω πιστεύω θα ναι πολύ καλό!

Παράδειγμα το μικρό live walkman που εχω για κανονικό τηλέφωνο αυτή την εποχή έχει τα δυνατοτερα ηχεία σε android ever!

 

Τώρα με ξενέρωσες ρε φίλε. Ψάχνω εδώ και μέρες για το τί κινητό θα αγοράσω (έχω πουλήσει το δικό μου και δεν έχω κινητό) και ήθελα να το πάρω.

Οι άλλοι δεν είδαν λαγκαρισμα στο νετ ενώ εσύ είδες. Πώς γίνετε αυτό?

Επίσης δεν έμεινες ευχαριστημένος από οθόνη και φωτογραφική σε χαμηλό φωτισμό.

Και τα κουμπάκια τόσο χάλια είναι ρε παιδιά??

Το μέγεθός του είναι μεγαλύτερο από galaxy s2??

Τελικά αξίζει να πάρω το galaxy s2 και να μην δώσω έξτρα χρήματα???

Ταξιδιώτης τί λές? Εσύ νομίζω είχες και nexus kai s2.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω 1 εύλογη ερώτηση. Γιατί δεν το παίρνετε από σκρουτζομάγαζα που είναι φθηνότερα ή από εξωτερικό και το παίρνετε από ακριβά καταστήματα(εκτός από ταξιδιώτη που είχε έκπτωση) ??

 

 

 

 

Τώρα με ξενέρωσες ρε φίλε. Ψάχνω εδώ και μέρες για το τί κινητό θα αγοράσω (έχω πουλήσει το δικό μου και δεν έχω κινητό) και ήθελα να το πάρω.

Οι άλλοι δεν είδαν λαγκαρισμα στο νετ ενώ εσύ είδες. Πώς γίνετε αυτό?

Επίσης δεν έμεινες ευχαριστημένος από οθόνη και φωτογραφική σε χαμηλό φωτισμό.

Και τα κουμπάκια τόσο χάλια είναι ρε παιδιά??

Το μέγεθός του είναι μεγαλύτερο από galaxy s2??

Τελικά αξίζει να πάρω το galaxy s2 και να μην δώσω έξτρα χρήματα???

Ταξιδιώτης τί λές? Εσύ νομίζω είχες και nexus kai s2.

 

Ναι είχα και nexus,δυστυχως πεταξα λεφτα κι εκει.

Κοιτα,για μενα αυτη τη στιγμη είναι οτι καλύτερο,lag δεν έχω δει ακόμα,η κάμερα είναι αρκετα καλη,για να μην Πω φοβερη,άλλωστε δείγματα μπορείς να δεις και πιο πίσω που έχω ανεβάσει.

Τα κουμπάκια απλα θέλουν εξοικείωση και είναι μια χαρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ξενέρωσες ρε φίλε. Ψάχνω εδώ και μέρες για το τί κινητό θα αγοράσω (έχω πουλήσει το δικό μου και δεν έχω κινητό) και ήθελα να το πάρω.

Οι άλλοι δεν είδαν λαγκαρισμα στο νετ ενώ εσύ είδες. Πώς γίνετε αυτό?

Επίσης δεν έμεινες ευχαριστημένος από οθόνη και φωτογραφική σε χαμηλό φωτισμό.

Και τα κουμπάκια τόσο χάλια είναι ρε παιδιά??

Το μέγεθός του είναι μεγαλύτερο από galaxy s2??

Τελικά αξίζει να πάρω το galaxy s2 και να μην δώσω έξτρα χρήματα???

.

 

Lag στο νετ είδα,όπως είδαν και άλλοι πριν από μένα στα rewies των my phone,digital life,techblog, όπως βλέπω και στο note που έχει.ίδια.ανάλυση οθόνης..

Δεν είπα ότι είναι τραγικό,είναι ελαφρώς μικρότερο του note αλλά υπάρχει,δεν είναι το browsing νεράκι όπως στο s2 π.χ.

Αυτα στα λέει κάποιος που πλέον κάνει σερφινγκ σχεδόν μόνο απ το κινητό(η τη ταμπλετα του)οπότε εχω 1 κάπως μεγαλύτερη ευαισθησία να το πω τέλος πάντων.

Αυτό θα διορθωθεί με την ics και δεν είναι και τόσο ενοχλητικό,απλώς το s2 είναι καλύτερο!

 

Τώρα σε θέμα photos δεν είπα ότι δε θα βγάζει καλες τη μέρα,κάθε άλλο,η ότι δεν έχει καλή φωτογραφικη..

απλώς σε.εσωτερικό χώρο δε μου έδειξε.κάτι πολύ special να πω το ουαου!

Το ίδιο και η οθόνη,δεν είπα πουθενά ότι είναι κακή,το αντίθετο,απλώς το note έχει πιο φωτεινή και εντυπωσιακη κ λόγο μεγέθους βεβαίως

Ρο μαύρο δε της amoled είναι μαύρο..

 

Και για να το κλείνω εδώ οποιος του αρέσει το περνει γιατί απλά σήμερα είναι το καλύτερο smartphone το οποίο βεβαίως δεν είναι τέλειο και χάνει σε μερικα σημεία απ το άλλο κορυφαίο αν και περσινό s2(το note είναι άλλη κατηγορία)

Αλλά μετά από 1 σχεδόν χρόνο δεν είναι πολύ καλύτερο του s2 και 1ον οποιος έχει το s2 π.χ. και δε το.τρώει η αλλαγή δε χρειάζεται να το πάρει και 2ον όπως είπα και πριν τα πραγματικα ωραία έρχονται οπότε απλώς λίγο υπομονή..

 

σσ

Μ'αρέσουν τα Sony,εχω και 1 Sony πάντα! :)

 

Το note είναι πολύ καλύτερο για internet και λόγο μεγέθους και άλλης κατηγορίας(tabletphone)τέλος!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

LAG ΔΕΝ εχει στο νετ ! Επισης τα εχουμε πει το GS 2 εχει ΑΛΛΗ αναλυση πολυ πιο ελαφρια και λογικο ειναι να ειναι πιο γρηγορο.

Αναμενουμε ICS ολοι για να δουμε τι ψαρακια θα πιασει το καθενα μηχανακι !!

Link to comment
Share on other sites

Lag στο νετ είδα,όπως είδαν και άλλοι πριν από μένα στα rewies των my phone,digital life,techblog, όπως βλέπω και στο note που έχει.ίδια.ανάλυση οθόνης..

Δεν είπα ότι είναι τραγικό,είναι ελαφρώς μικρότερο του note αλλά υπάρχει,δεν είναι το browsing νεράκι όπως στο s2 π.χ.

Αυτα στα λέει κάποιος που πλέον κάνει σερφινγκ σχεδόν μόνο απ το κινητό(η τη ταμπλετα του)οπότε εχω 1 κάπως μεγαλύτερη ευαισθησία να το πω τέλος πάντων.

Αυτό θα διορθωθεί με την ics και δεν είναι και τόσο ενοχλητικό,απλώς το s2 είναι καλύτερο!

 

Τώρα σε θέμα photos δεν είπα ότι δε θα βγάζει καλες τη μέρα,κάθε άλλο,η ότι δεν έχει καλή φωτογραφικη..

απλώς σε.εσωτερικό χώρο δε μου έδειξε.κάτι πολύ special να πω το ουαου!

Το ίδιο και η οθόνη,δεν είπα πουθενά ότι είναι κακή,το αντίθετο,απλώς το note έχει πιο φωτεινή και εντυπωσιακη κ λόγο μεγέθους βεβαίως

Ρο μαύρο δε της amoled είναι μαύρο..

 

Και για να το κλείνω εδώ οποιος του αρέσει το περνει γιατί απλά σήμερα είναι το καλύτερο smartphone το οποίο βεβαίως δεν είναι τέλειο και χάνει σε μερικα σημεία απ το άλλο κορυφαίο αν και περσινό s2(το note είναι άλλη κατηγορία)

Αλλά μετά από 1 σχεδόν χρόνο δεν είναι πολύ καλύτερο του s2 και 1ον οποιος έχει το s2 π.χ. και δε το.τρώει η αλλαγή δε χρειάζεται να το πάρει και 2ον όπως είπα και πριν τα πραγματικα ωραία έρχονται οπότε απλώς λίγο υπομονή..

 

σσ

Μ'αρέσουν τα Sony,εχω και 1 Sony πάντα! :)

 

Το note είναι πολύ καλύτερο για internet και λόγο μεγέθους και άλλης κατηγορίας(tabletphone)τέλος!

 

Για έμενα η ανάλυση που έκανες είναι από τις καλύτερες που έχω διαβάσει, έχω το σ2 και με τρώει για το sony αλλά σε αυτή τη τιμή δεν το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματακια για το xperia s (που αντεξε στα χερια μου ενα 24ωρο):

 

- Εξαιρετικο design - απο τις πιο ομορφες συσκευες τελευταιας εσοδειας. Η ποιοτητα και παλι με αφηνει αδιαφορο. Ευτυχως εβαλαν πλαστικο που δε λερωνει και δε γδερνεται ευκολα, αλλα το καπακι δεν παυει να ειναι της πλακας κι ειναι δεδομενο οτι θα τριξει σε ευλογο χρονικο διαστημα. Δυστυχως το μεταλλο παλι δεν το εβαλαν στη ναυαρχιδα τους...

- Οθονη εντυπωσιακη, με εκπληκτικη αναλυση, αλλα σε καμια περιπτωση η καλυτερη της αγορας. Οχι ιδανικο saturation, κουραζει για μεγαλα διαστημα αναγνωσης (π.χ. σερφαρισμα). Ειναι ξεκαθαρο οτι για να πανε στο απολυτο σε αναλυση - χρωματα, επρεπε να επενδυσουν πολλα χρηματα, κατι που θα καθιστουσε τη συσκευη απαγορευτικα ακριβη.

- Εξαιρετικη καμερα, μονο στο Ν8 ειδα παρομοιας ποιοτητας φωτογραφιες. Κατα περιπτωσεις ειναι καλυτερη, αλλα υστερει σε φωτο εσωτερικου χωρου.

- ΔΕΝ ειναι γρηγορο. Εχει το potential να γινει ενα πολυ δυνατο μηχανακι, αλλα αυτο που εχουμε τωρα δεν ειναι χαρακτηριστικο ενος 1.5 γιγα διπυρηνου.

Συμπερασματικα ειναι μια συσκευη που θα πουλησει πολυ, ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες προτασεις της αγορας (κατ'εμε η πιο ολοκληρωμενη τα τελευταια χρονια απο την εταιρια), θα εχει το δικο του (μεγαλο) κοινο και στο μελλον θα γινει ακομα καλυτερο μεσω των αναβαθμισεων...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο που με τρώει είναι η μπαταρία,δεν την βλεπω πρόθυμη....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο που με τρώει είναι η μπαταρία,δεν την βλεπω πρόθυμη....

 

Στις ποσες φορτισεις βρισκεσαι ; Εγω τωρα του κανω την 3η.

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα καλώδιο microUSB On-The-Go USB Host OTG Adapter. Δουλεύει super με φλασάκι και με ασύρματο mouse στην τηλεόραση. Σας παραθέτω το link για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=39645

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...