Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν τραβαω βραδυνες φωτο με το S εχω ενα θεμα..Μου τραβαει πολυ φως.ο φακος ειτε απο αριστερα ειτε απο δεξια η και απο τις δυο μεριες της φωτογραφιας με αποτελεσμα να μου "χαλαει" την φωτο..το παθαινει κανεις αλλος??Υπαρχει καποια ρυθμιση να το διορθωνει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οταν τραβαω βραδυνες φωτο με το S εχω ενα θεμα..Μου τραβαει πολυ φως.ο φακος ειτε απο αριστερα ειτε απο δεξια η και απο τις δυο μεριες της φωτογραφιας με αποτελεσμα να μου "χαλαει" την φωτο..το παθαινει κανεις αλλος??Υπαρχει καποια ρυθμιση να το διορθωνει??

 

Για στείλε κάποιο παράδειγμα... Δεν είχα πρόβλημα με βραδυνές φωτογραφίες μέχρι τώρα.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν τραβαω βραδυνες φωτο με το S εχω ενα θεμα..Μου τραβαει πολυ φως.ο φακος ειτε απο αριστερα ειτε απο δεξια η και απο τις δυο μεριες της φωτογραφιας με αποτελεσμα να μου "χαλαει" την φωτο..το παθαινει κανεις αλλος??Υπαρχει καποια ρυθμιση να το διορθωνει??

 

Τέτοιο πρόβλημα δε μου έχει παρουσιάσει, αλλά γενικά οι φωτό που τραβάει σε σκοτάδι είναι για τα μπάζα... Όπως και σχεδόν σε όλα τα κινητά βέβαια, καθώς ο φακός του μισού χιλιοστού δε μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα υπό τέτοιες συνθήκες...;)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο πρόβλημα δε μου έχει παρουσιάσει, αλλά γενικά οι φωτό που τραβάει σε σκοτάδι είναι για τα μπάζα... Όπως και σχεδόν σε όλα τα κινητά βέβαια, καθώς ο φακός του μισού χιλιοστού δε μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα υπό τέτοιες συνθήκες...;)

 

Καλά για τα μπάζα δεν θα τις έλεγα. Θα τις έλεγα αρκετά decent για κινητό.

 

Αυτή ήταν σε σχεδόν απόλυτο σκοτάδι, και στη δεύτερη απλά έκανα autofix στο φως με το photo editor του κινητού.

 

Ναι, είναι grainy, έχει πολλή θόρυβο κτλ, αλλά δεδομένων των μέσων, δεν την θεωρώ για τα μπάζα.

 

(βγάζω συχνά νύχτα απλά αυτή ήταν η πιο σκοτεινή που μπορούσα να βρω)

 

hamBridge.jpg hamBridgeAutoLightFix.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά για τα μπάζα δεν θα τις έλεγα. Θα τις έλεγα αρκετά decent για κινητό.

 

Αυτή ήταν σε σχεδόν απόλυτο σκοτάδι, και στη δεύτερη απλά έκανα autofix στο φως με το photo editor του κινητού.

 

Ναι, είναι grainy, έχει πολλή θόρυβο κτλ, αλλά δεδομένων των μέσων, δεν την θεωρώ για τα μπάζα.

 

(βγάζω συχνά νύχτα απλά αυτή ήταν η πιο σκοτεινή που μπορούσα να βρω)

 

 

Όταν λέω «για τα μπάζα», εννοώ πως όταν μια φτηνιάρα ψηφιακή compact μηχανή των 50 ευρώ μπορεί να βγάλει καλύτερες φωτογραφίες τη νύχτα (και πολλές φορές, και την ημέρα), τότε ναι μεν οι νυχτερινές φωτογραφίες από το κινητό «βλέπονται» (με πολλούς συμβιβασμούς) αλλά σε σχέση ακόμα και με τις φτηνιάρες φωτογραφικές, είναι για τα μπάζα... Δε θα μπορούσε βέβαια να γίνει αλλιώς από τη στιγμή που ο φακός του κινητού έχει το μέγεθος που έχει...;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να το κανω ακομα πιο σαφες δουλευω σε μπαρ οσες φωτο λοιπον εχω τραβηξει κυριως απο την δεξια μερια σαν να μαζευουν παραπανω φως και φαινεται μια λαμψη..καμμια φορα μου το κανει κ μερα αυτο..λετε να χει θεμα η καμερα μου??μπορω να ανεβασω φωτο απο το κινητο εδω να σας δειξω τι εννοω??δεν ξερω πως γι αυτο ρωταω και δεν εχω υπολογιστη δικο μου..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας.

Μολις απεκτησα και εγω μεταχειρισμενο το S (οπου λογικα θα εχει και εγγυηση) και γενικα ειμαι οκ.Αυτο που εχω δει μιας και εχω κατεβασει το Task Killer ειναι οτι η μνημη ραμ ειναι στα 230 αν και με πολυ χρηση παει στα 92.Αυτο πως μπορω να το φτιαξω?(Ναι οκ με ροοτ αλλα μηπως μπορει κανεις να αναφερει και ποια προγραμματα ειναι ασφαλες να σβησω ετσι ωστε να αυξησω την μνημη ραμ?)

Ευχαριστω.

Και κατι ακομα εχω την εκδοση 6.1.Α.2.55 πως την ρουταρω?Ενα λινκ αν ειναι ευκολο.ακομα εχω τα 4.0.4 θα βγει νεοτερη εκδοση και αν ναι ποτε?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας.

Μολις απεκτησα και εγω μεταχειρισμενο το S (οπου λογικα θα εχει και εγγυηση) και γενικα ειμαι οκ.

1) Αυτο που εχω δει μιας και εχω κατεβασει το Task Killer ειναι οτι η μνημη ραμ ειναι στα 230 αν και με πολυ χρηση παει στα 92.

2) Αυτο πως μπορω να το φτιαξω?(Ναι οκ με ροοτ αλλα μηπως μπορει κανεις να αναφερει και ποια προγραμματα ειναι ασφαλες να σβησω ετσι ωστε να αυξησω την μνημη ραμ?)

Ευχαριστω.

3) Και κατι ακομα εχω την εκδοση 6.1.Α.2.55 πως την ρουταρω?Ενα λινκ αν ειναι ευκολο.ακομα εχω τα 4.0.4 θα βγει νεοτερη εκδοση και αν ναι ποτε?

Στα εκανα 1,2,3, :lol:

1) Βγαλε τον Task Killer.

2) ποστ #35 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792 :respect:

3) ποστ #4775 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636188#post4636188

:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στα εκανα 1,2,3, :lol:

1) Βγαλε τον Task Killer.

2) ποστ #35 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792 :respect:

3) ποστ #4775 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636188#post4636188

:)

 

A παρα πολυ καλα.Δηλαδη εχω μνημη ετσι απλα δεν δειχνει σωστα το killer?

 

Σε ευχαριστω θα τα κανω ολα!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

A παρα πολυ καλα.Δηλαδη εχω μνημη ετσι απλα δεν δειχνει σωστα το killer?

 

Σε ευχαριστω θα τα κανω ολα!

Task Killer ειχαμε παλια σε τηλεφωνα με μικρη ram, σε αυτο δεν υπαρχει λογος να εχεις. Με τον Task Killer ''πεφτεις'' σε φαυλο κυκλο με αποτελεσμα να ξεζουμιζεις τη μπαταρια.

Αν βλεπεις οτι κολλαει το τηλεφωνο μπορεις να δοκιμασεις μια εφαρμογη σαν αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmdyZWF0Ynl0ZXMuZmFzdHJlYm9vdCJd δεν την εχω δοκιμασει.

Μπορεις να κανεις exit σε οσες εφαρμογες εχουν επιλογη για exit. Και που-και-που επανεκκινηση το τηλεφωνο :)

Δοκιμασε πρωτα root> παρε back up πχ με titanium backup > παγωσε οσες εφαρμογες δεν θελεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Task Killer ειχαμε παλια σε τηλεφωνα με μικρη ram, σε αυτο δεν υπαρχει λογος να εχεις. Με τον Task Killer ''πεφτεις'' σε φαυλο κυκλο με αποτελεσμα να ξεζουμιζεις τη μπαταρια.

Αν βλεπεις οτι κολλαει το τηλεφωνο μπορεις να δοκιμασεις μια εφαρμογη σαν αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmdyZWF0Ynl0ZXMuZmFzdHJlYm9vdCJd δεν την εχω δοκιμασει.

Μπορεις να κανεις exit σε οσες εφαρμογες εχουν επιλογη για exit. Και που-και-που επανεκκινηση το τηλεφωνο :)

Δοκιμασε πρωτα root> παρε back up πχ με titanium backup > παγωσε οσες εφαρμογες δεν θελεις.

 

Ναι αυτην την εχω..Εχω ακομα και το clener Που το κανω που και που για να καθαειζει.Ερωτηση.....Ποτε θα γινει αναβαθμιση στο 4.1?Και αν γινει και ειμαι ρουτ θα εχω προβλημα η να περιμενω να την κανω πρωτα και μετα οταν βγει ρουτ το κανω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

επίσης καλό για καθαρισμό ram είναι και το android assistant. σύμφωνα με την μαμά Sony εντός ημερών περιμένει ο λαός την 4.1.
Link to comment
Share on other sites

επίσης καλό για καθαρισμό ram είναι και το android assistant. σύμφωνα με την μαμά Sony εντός ημερών περιμένει ο λαός την 4.1.

 

Ok αντε να δουμε και με την μπαταρια τι θα γινει....πολυ τρωει βρε παιδι μου...απαπαπαπαπα..Καμια συμβουλη?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

επίσης καλό για καθαρισμό ram είναι και το android assistant. σύμφωνα με την μαμά Sony εντός ημερών περιμένει ο λαός την 4.1.

Αυτο εχω για τα εκτακτα, αν δω οτι σερνεται το τηλεφωνο του παταω ενα qouick boost και στρωνει μεχρι να κανω επανεκκινηση. Παντος ποιο πολυ το εχω για τα υπολοιπα καλουδια στα tools που εχει.

Ok αντε να δουμε και με την μπαταρια τι θα γινει....πολυ τρωει βρε παιδι μου...απαπαπαπαπα..Καμια συμβουλη?

Αν λες για το android assistant οτι τρωει μπαταρια, δες το ή μετα απο επανεκκινηση του τηλεφωνου ή μετα απο ωρες μη χρησης του ;)

Το εχω φτασει ~400 ωρες χωρις επανεκκινηση χωρις qouick boost χωρις προβλημα κρασαρισματος :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω ανά 10 λεπτά να κάνει quick boost. έχω αλλάξει 5-6 συσκευές με android, είναι από τα πρώτα apk που το κάνω εγκατάσταση σε κάθε συσκευή που αλλάζω. :)
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω ανά 10 λεπτά να κάνει quick boost. έχω αλλάξει 5-6 συσκευές με android, είναι από τα πρώτα apk που το κάνω εγκατάσταση σε κάθε συσκευή που αλλάζω. :)

Ανα 10 λεπτα? πιστευω το κουραζεις. Εγω μονο χειροκινητα του κανω.

Στης αδελφης μου και σε καποιους φιλους που εχουν 512ram το εχω να κανει καθε 3 ωρες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως αποκτησα ενα Xperia S 2 μηνων to rootαρα σημερα και σκεφτομαι

να του περασω μια custom rom.Θα ηθελα οπιος γνωριζει να μου προτεινει μαι σταθερη και γρηγορη ρομ για

καθημερινη χρηση και οχι τιποτα ιδιαιτερο.Αυτο που με ενδιαφερει να δουλευει 100% ειναι η καμερα.Κατα τα αλλα

η χρηση που το κανω ειναι τηλεφωνα μηνυματα ραδιο αντε και καμοια φωτο μιας και αποκτησα και ενα google nexus 7 tablet

και ολες τις υπολοιπες δουλειες τις κανω εκει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ειδα.Μολις κατεβασα το προγραμμα που μου ειπατε πιο πισω."android assistan" και ειδα οτι η ραμ ειναι εξακοσια σαραντα κατι....μα καλα δεν εχει 1 γιγα το κινητο ραμ?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ειδα.Μολις κατεβασα το προγραμμα που μου ειπατε πιο πισω."android assistan" και ειδα οτι η ραμ ειναι εξακοσια σαραντα κατι....μα καλα δεν εχει 1 γιγα το κινητο ραμ?

 

Τα υπολοιπα χρησιμοποιουνται για τις αναγκες του λειτουργικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο που ειδα.Μολις κατεβασα το προγραμμα που μου ειπατε πιο πισω."android assistan" και ειδα οτι η ραμ ειναι εξακοσια σαραντα κατι....μα καλα δεν εχει 1 γιγα το κινητο ραμ?

Το υπολοιπο που δεν βλεπεις ειναι η rom, Κανενα android τηλεφωνο δεν εχει ''απολυτο'' νουμερο ram.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Α οκ ειχα το Atrix πριν και ειχε μνημη σχεδον παντα 512 περιπου γιαυτο το λεω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως αποκτησα ενα Xperia S 2 μηνων to rootαρα σημερα και σκεφτομαι

να του περασω μια custom rom.Θα ηθελα οπιος γνωριζει να μου προτεινει μαι σταθερη και γρηγορη ρομ για

καθημερινη χρηση και οχι τιποτα ιδιαιτερο.Αυτο που με ενδιαφερει να δουλευει 100% ειναι η καμερα.Κατα τα αλλα

η χρηση που το κανω ειναι τηλεφωνα μηνυματα ραδιο αντε και καμοια φωτο μιας και αποκτησα και ενα google nexus 7 tablet

και ολες τις υπολοιπες δουλειες τις κανω εκει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

εγώ φοράω αυτή. πολύ καλή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137561

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...