Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά για να καταλάβω τελικά είναι καλό να την βγάλουμε την εργοστασιακή και να βάλουμε άλλη ζελατίνα στην οθόνη η να βάλουμε άλλη από πάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι θέλεις κάνεις.. Διάβασε τα προηγούμενα που λένε τα παιδιά τις εντυπώσεις τους και αποφάσισε.. :)

Εγώ έβαλα από πάνω κι άλλη και δεν έχω κανένα πρόβλημα.. :happy:

 

Edit: Γίνεται να κάνουμε κάποιες εικόνες να μην εμφανίζονται στο άλμπουμ; Να τις βάλω σε κάποιον φάκελο ίσως και να τον μετονομάσω κάπως...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα ότι όσοι φάκελοι μπροστά στο όνομά τους έχουν τελεία δεν σου δείχνει το περιεχόμενό τους γιατι θεωρούνται του συστήματος και αν δεις υπάρχουν φάκελοι τέοιοι εφαρμογών με εικόνες μέσα που δεν εμφανίζονται στο αλμπουμ. Το δοκίμασα αλλά δεν λειτούργησε με έναν δικο μου φάκελο δυστυχώς.... Edited by GiwrgosSketos

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

Ηξερα ότι όσοι φάκελοι μπροστά στο όνομά τους έχουν τελεία δεν σου δείχνει το περιεχόμενό τους γιατι θεωρούνται του συστήματος και αν δεις υπάρχουν φάκελοι τέοιοι εφαρμογών με εικόνες μέσα που δεν εμφανίζονται στο αλμπουμ. Το δοκίμασα αλλά δεν λειτούργησε με έναν δικο μου φάκελο δυστυχώς....

 

Στο φάκελο του οποίου θες να αποκρύψεις τα περιεχόμενα απ' τα άλμπουμ, πρόσθεσε ένα κενό αρχείο κειμένου με όνομα ".nomedia" χωρίς κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα δεν δούλεψε τίποτα από αυτά τα δύο.. :( Και στο google που έψαξα αυτά αναφέρουν σαν λύσεις.. Αλλά πάλι μου τα εμφανίζει εμένα.. :/

 

Edit: Νομίζω τη βρήκα τη λύση... Πρέπει πρώτα να φτιάξετε ένα νέο φάκελο.. Να περάσετε το .nomedia αρχείο, και μετά να περάσετε τις φωτογραφίες.. Εγώ είχα προσθέσει σε φάκελο με φωτογραφίες το .nomedia και τις έδειχνε.. Πρέπει πρώτα να περάσετε το αρχείο αυτό και μετά τις φωτογραφίες που θέλετε.. Σβήστε και τα δεδομένα του άλμπουμ, επανεκκίνηση... ;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα δεν δούλεψε τίποτα από αυτά τα δύο.. :( Και στο google που έψαξα αυτά αναφέρουν σαν λύσεις.. Αλλά πάλι μου τα εμφανίζει εμένα.. :/

 

Εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης για τη διεργασία Άλμπουμ δοκίμασες; Αλλιώς πρόσεξε το. nomedia που έφτιαξες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ειχα δοκιμάσει και δεν δούλεψε.. Συμπλήρωσα απο πάνω τι έκανα.. Γράψαμε ταυτόχρονα σχεδόν.. :p

Όλα καλά.. :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού service ο proximity censor μου λέει ότι είναι off..πως μπορώ να το τεστάρω αν δουλεύει;;

Όταν περνάς το χέρι σου από το πάνω μέρος της συσκευής ( αριστερά από το ακουστικό ) πρέπει να αλλάζει σε on …

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια φίλη μου ενδιαφέρεται για ένα μεταχειρισμένο xperia s ενός χρόνου σχεδόν....και διαβάζοντας τα forum..διαπιστώσαμε ότι η μπαταρία δεν αλλάζει..φοβάται λοιπόν ότι μπορεί σε ένα χρόνο απο τώρα να πρέπει να ψάχνει για άλλη συσκευή λόγω της εξασθένησης της μπαταρία:worry:όσοι κατέχετε το θέμα πείτε μια γνώμη!!!ευχαριστώ πολύ πολύ......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμιστε μου πως μπαινουμε στο service menu σας παρακαλω..

 

Επισης ειχε κανεις σας προβλημα μετα που μπηκε στο service menu?ειχα μπει παλιοτερα και μετα οταν πατουσα σε συγκεκριμενα σημεια της οθονης μου εμφανιζε ενα κοκκινο περιγραμμα γυρω απο την οθονη.το χει παθει κανεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

@melpomina_1993

Αν χρειαστεί να αλλάξει μπαταρία τότε θα πρέπει να απευθυνθεί σε κάποιο service point. Πάντως αν το πάρει σήμερα πιο πιθανό είναι σε ένα χρόνο να έχει πάρει άλλο ή να έχει χαλάσει για άλλο λόγο (μακριά από μας!!!) παρά να αλλάξει μπαταρία οπότε κακώς ανησυχεί!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμιστε μου πως μπαινουμε στο service menu σας παρακαλω..

 

Επισης ειχε κανεις σας προβλημα μετα που μπηκε στο service menu?ειχα μπει παλιοτερα και μετα οταν πατουσα σε συγκεκριμενα σημεια της οθονης μου εμφανιζε ενα κοκκινο περιγραμμα γυρω απο την οθονη.το χει παθει κανεις αυτο?

*#*#7378423#*#*

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, καιρο ειχα να μπω...

Να πω κ εγω την εμπειρία μου μια κ Βλεπω υπαρχει μια ανησυχία για τις μεμβρανες! Το κινητο το εχω ενα χρονο, μετα απο κανα 3μηνο κ αφου το εψαξα λιγο εβγαλα την εργοστασιακη μεμβρανη(εννοειται οτι δεν ειχα βαλει κ αλλη απο πανω) δεν πηγαινε αλλο!απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα με μεμβρανες, νομιζω πλεον ειναι περιττες! Η χρηση που κανω στο κινητο ειναι πολυ σκληρη θα ελεγα ,συνεχεια σε τσεπες με κλειδια-κερματα κ γενικα οτι να ναι, μου εχει πεσει αρκετες φορες ασχημα κ ποτε δεν το προσεχω οπου το ακουμπαω! Επιπλεον του εχω βαλει ενα κορδονακι στην υποδοχη που εχει στο κατω μερος κ συνεχεια το στριφογυριζω!!!Χαχα πιστευω αν μιλαγε θα με ειχε κραξει (ξεχασα να πω οτι ποτε δεν του εβαλα θηκη, μ αρεσει παρα πολυ να το βλεπω γυμνο!!!

Παρολα αυτα μετα απο ενα χρονο ουτε μια γρατζουνια πουθενα, αφου αν το καθαρισω φαινεται σαν καινουριο!!!

Ξεκαθαριζω οτι απλα λεω την εμπειρια μου, ο καθενας κανει οτι θελει εννοειται ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ, καιρο ειχα να μπω...

Να πω κ εγω την εμπειρία μου μια κ Βλεπω υπαρχει μια ανησυχία για τις μεμβρανες! Το κινητο το εχω ενα χρονο, μετα απο κανα 3μηνο κ αφου το εψαξα λιγο εβγαλα την εργοστασιακη μεμβρανη(εννοειται οτι δεν ειχα βαλει κ αλλη απο πανω) δεν πηγαινε αλλο!απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα με μεμβρανες, νομιζω πλεον ειναι περιττες! Η χρηση που κανω στο κινητο ειναι πολυ σκληρη θα ελεγα ,συνεχεια σε τσεπες με κλειδια-κερματα κ γενικα οτι να ναι, μου εχει πεσει αρκετες φορες ασχημα κ ποτε δεν το προσεχω οπου το ακουμπαω! Επιπλεον του εχω βαλει ενα κορδονακι στην υποδοχη που εχει στο κατω μερος κ συνεχεια το στριφογυριζω!!!Χαχα πιστευω αν μιλαγε θα με ειχε κραξει (ξεχασα να πω οτι ποτε δεν του εβαλα θηκη, μ αρεσει παρα πολυ να το βλεπω γυμνο!!!

Παρολα αυτα μετα απο ενα χρονο ουτε μια γρατζουνια πουθενα, αφου αν το καθαρισω φαινεται σαν καινουριο!!!

Ξεκαθαριζω οτι απλα λεω την εμπειρια μου, ο καθενας κανει οτι θελει εννοειται ;)

 

Αντε να το βαλεις αγγελια μετα απο αυτα! :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το βαλεις αγγελια μετα απο αυτα! :-P

Χαχαχα...ναι αλλα ειναι σαν καινουριο λεμε αμα το περασω με ενα πανάκι, δεν υπαρχει ιχνος γρατζουνιας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαίρετε είμαι νέος στο forum έχω πρόβλημα,είμαι κάτοχος του sony xperia s σήμερα θέλωντας να κάνω κλήση τίκαρα καταλάθως την επιλογή χρήση απο προεπιλογή στην καρτέλα για τις ρυθμίσεις για κλήσεις που έχει επιλογή να καλέσεις μέσω skype viber ή κανονική κλήση, τώρα όμως δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση ώστε να επαναφέρω την καρτέλα επιλογών κάθε φορά που θέλω να κάνω κλήση

 

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χαίρετε είμαι νέος στο forum έχω πρόβλημα,είμαι κάτοχος του sony xperia s σήμερα θέλωντας να κάνω κλήση τίκαρα καταλάθως την επιλογή χρήση απο προεπιλογή στην καρτέλα για τις ρυθμίσεις για κλήσεις που έχει επιλογή να καλέσεις μέσω skype viber ή κανονική κλήση, τώρα όμως δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση ώστε να επαναφέρω την καρτέλα επιλογών κάθε φορά που θέλω να κάνω κλήση

 

σας ευχαριστώ

 

Πας μενού>ρυθμίσεις >εφαρμογες > , βρες την εφαρμογή που της έδωσες επιλογή για προεπιλογή (αυτή που τικαρες ) πάτησε επάνω της και επέλεξε "εκκαθάριση προεπιλογων"

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν έγινα κατανοητός γιατι δεν είναι αυτο το πρόβλημα, κάθε φορά που πήγαινα να κάνω κλήση με το τηλέφωνό μου, έβγαινε ένα μικρό καρτελάκι στο οποίο είχα την επιλογή να καλέσω με viber skype ή το τηλέφωνο, κάτω απτις επιλοές έβγαινε με μικρά γράμμτα μια επιλλογή που έλεγε:χρήση αυτής της ενέργειας ως προεπιλογή εγώ το πάτησα και τώρα κάθε φορά που καλώ ένα αριθμό δεν βγαίνει αυτό το καρτελάκι με τις επιλογές και απλά παίρνει τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν έγινα κατανοητός γιατι δεν είναι αυτο το πρόβλημα, κάθε φορά που πήγαινα να κάνω κλήση με το τηλέφωνό μου, έβγαινε ένα μικρό καρτελάκι στο οποίο είχα την επιλογή να καλέσω με viber skype ή το τηλέφωνο, κάτω απτις επιλοές έβγαινε με μικρά γράμμτα μια επιλλογή που έλεγε:χρήση αυτής της ενέργειας ως προεπιλογή εγώ το πάτησα και τώρα κάθε φορά που καλώ ένα αριθμό δεν βγαίνει αυτό το καρτελάκι με τις επιλογές και απλά παίρνει τηλέφωνο

 

Σε αυτό σού απάντησε ο Karthan 7.

Το δοκίμασες και δεν έκανε δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή παίρνεις τηλέφωνο τώρα, κανε εκκαθάριση δεδομένων όπως αναφέρθηκε ποιο πάνω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα εκάθαρση δεδομένων στο skype kai viber και τίποτα, η εφαμογή που παίρνω τηλέφωνο είναι το"κινητό" που βρίσκεται στην home screen
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεν ξέρω να σου πω πως λέγετε στης εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...