Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις ξεκλειδώσει τον boot loader τότε δικαιολογημένα θα σου πουν ότι είσαι εκτός εγγύησης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πληρωσες κατι ή ηταν μεσα στην εγγύηση?

 

Το δικό μου ειναι 1 χρονου και κάτι απλα ειχα ξεκλειδώσει το bootloader, και φοβαμαι οτι θα μου πουν οτι ειμαι εκτος εγγύησης...

 

Μες στην εγγύηση....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξεκλειδώσει τον boot loader τότε δικαιολογημένα θα σου πουν ότι είσαι εκτός εγγύησης.

 

το ξερω οτι εχουν δικαιολογία και ηταν εν γνώση μου αυτο, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το διαγνωστικό εργαλείο απ' τη sony, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.functiontester

το οποίο θα στα βγάλει όλα ok.

 

Το πρόβλημα του αδύναμου ηχείου το είχα κι εγώ και η λύση δόθηκε απ' το service της Αθήνας, στο οποίο το έστειλε το service της Πάτρας μετά από μεγάλη δική μου επιμονή,γιατί μου έλεγαν ότι δεν υπήρχε πρόβλημα......Τώρα απολαμβάνω ένα σπουδαίο τηλέφωνο και μάλιστα μετά το service, η μπαταρία κρατάει άνετα δύο ημέρες:D

 

Σου ειπαν πιο ηταν το προβλημα? Ελατωματικο υλικο? Ή προβλημα στο software?

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 10 (4.1.2) για κλειδωμένους Bootloaders:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593806

 

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κάνενα πρόβλημα.Και είναι λογικό αφού χρησιμοποιεί τον Stock Kernel.

 

Γενικώς, και περίεργως-μιας και το κινητάκι μας δεν ήταν ποτέ τρελά αγαπημένο στο xda, μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι υπάρχουν 2-3 developers που μαγειρεύουν kitkat για το κινητάκι μας. Αν φτιάξουν πυρήνα που να δουλεύει σωστά, και λύσουν τα χαζοπροβλήματα τότε

θα κάνουμε αρκετό καιρό να χρειαστούμε νέο κινητάκι!

 

Είμαι σε nature Xperia 3.1, και ψιλοευχαριστημένος -με τη βοήθεια και του xposed.

Παρόλαυτά μήπως θα μπορούσες να πεις 2-3 πράγματα για τη ρομ που φοράς???

Στα συν της το ότι δε χρειάζεσαι unlocked bootloader.

Τα πλην της? Τι δεν παίζει?

 

Σε λιγο καιρο το S θα ειναι ποιο ακριβο απο το Ζ στα σκρουτζομαγαζα.

Η διαφορα τους αυτην την στιγμη ειναι 18,20!!!!!!!!:lol::D

 

Ναι και από το ebay το παίρνεις με 100 ευρώ!

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Προσπαθω να συνδεσω μεσω Bluetooth το κινητο με το λαπτοπ μου προκειμενου να χρησιμοποιησω το κινητο ως ασυρματο πληκτρολογιο μεσω εφαρμογης. ενω αρχικα συνδεονται μεταξυ τους, σε μισο λεπτο μεσα με αποσυνδεει. τι μπορει να φταιει?η εφαρμογη ειναι η unified remote.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Το κινητό μου έχει δύο μέρες που σβήνει μόνο του, μου βγάζει το σύστημα android και σβήνει. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να έχει; Μήπως πάτησα κάτι κατά λάθος;;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Το κινητό μου έχει δύο μέρες που σβήνει μόνο του, μου βγάζει το σύστημα android και σβήνει. Καμία ιδέα για το τι μπορεί να έχει; Μήπως πάτησα κάτι κατά λάθος;;

 

Μήπως πείραξες κάτι καταλάθος μέσα; ¨Εσβησες τίποτα αρχεία περίεργα;

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

 

Είμαι σε nature Xperia 3.1, και ψιλοευχαριστημένος -με τη βοήθεια και του xposed.

Παρόλαυτά μήπως θα μπορούσες να πεις 2-3 πράγματα για τη ρομ που φοράς???

Στα συν της το ότι δε χρειάζεσαι unlocked bootloader.

Τα πλην της? Τι δεν παίζει?

 

 

Είναι όσο το πιο κοντά στο AOSP(Καθαρό Android) με τις προσθήκες της cyanogenmod.Εκτός από την λιγο αργή έναρξη της εφαρμογής τη κάμερας δεν έχει κανένα άλλο BUG.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όσο το πιο κοντά στο AOSP(Καθαρό Android) με τις προσθήκες της cyanogenmod.Εκτός από την λιγο αργή έναρξη της εφαρμογής τη κάμερας δεν έχει κανένα άλλο BUG.

 

Μήπως έχεις ξεκλείδωτο bootloader?

Γενικώς όποιος τον έχει ξεκλειδώσει μπορεί να δοκιμάσει κάποια από τις ΚΙΤΚΑΤ 4.4.Χ ΡΟΜ που έχουν βγει στο αντίστοιχο subforum του xda.

Να'ναι καλά ο RaymanFx που προχωράει γερά με τον πυρήνα!

Περιττό να αναφερθεί θαρρώ, ότι αν παίξει και έχουμε 4.4 στο κινητό μας το ART να δουλεύει, δε θα έχουμε πρόβλημα ανανέωσης κινητού για αρκετό καιρό

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την KitKat στο Xperia.Και το ART λειτουργεί κανονικότατα και η αυτονομία είναι πολύ καλή.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την KitKat στο Xperia.Και το ART λειτουργεί κανονικότατα και η αυτονομία είναι πολύ καλή.

 

Βάλε λινκ για τιν kit kat :-)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το Link:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2606528

 

Gapps περάστε τα δικά τους μόνο.

Για να παίξει το ART πρώτα σεττάρετε την ROM χωρίς να περάσετε τα Gapps,Επιλέγεται το ART και μετά περνάτε τα Gapps!!!!

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το Link:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2606528

 

Gapps περάστε τα δικά τους μόνο.

Για να παίξει το ART πρώτα σεττάρετε την ROM χωρίς να περάσετε τα Gapps,Επιλέγεται το ART και μετά περνάτε τα Gapps!!!!

 

Για πες και από τη μεριά σου σχόλια για τη ρομ.

Τιτανιουμ και ό,τι αντίγραφα ασφαλείας έχεις από εκεί χάνονται ,ε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το έιδατε αυτό? http://techblog.gr/mobile/sony-releases-android-4-4-1-kitkat-aosp-source-for-several-devices-9655/

έδωσε η sony aosp 4.4.1 στο S μας? τι παίζει? έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το έιδατε αυτό? http://techblog.gr/mobile/sony-releases-android-4-4-1-kitkat-aosp-source-for-several-devices-9655/

έδωσε η sony aosp 4.4.1 στο S μας? τι παίζει? έχω καταλάβει κάτι λάθος?

 

Εδώ και καιρό το έχει δώσει. Θέλει ξεκλείδωτο bootloader.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πες και από τη μεριά σου σχόλια για τη ρομ.

Τιτανιουμ και ό,τι αντίγραφα ασφαλείας έχεις από εκεί χάνονται ,ε?

 

Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου επαναφορά Back-UP αλλά την ROM την θεωρώ άριστη διότι τα στοιχεία που έχουν τα Bugs δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό το έχει δώσει. Θέλει ξεκλείδωτο bootloader.

 

Πως και δεν το έχει βάλει κανείς? δεν αξίζει? έχει bugs?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν το έχει βάλει κανείς? δεν αξίζει? έχει bugs?

 

Δεν είναι σε έτοιμη μορφή δηλαδη κατεβάζουμε και μετά περνάμε.Είναι μόνο ο κώδικας ο οποίος από τους Developers χρειάζεται προσθήκες και διορθώσεις για να είναι έτοιμο το λογισμικό.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν το έχει βάλει κανείς? δεν αξίζει? έχει bugs?

 

Δεν ξέρω φίλε μου. Απορώ και γω. Για καμία συσκευή δεν έχω δει αναφορά σε αυτό. Ίσως στους xda να αναφέρουν κάτι περισσότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο astro όταν βάζω usb Θέλω να μαρκαρω πολλά αρχεία ή φότος για να τα στείλω σε iPhone είτε μέσω Email είτε μέσω Bluetooth. Για να μην τα στέλνω ένα ένα! Πως γίνεται ? Edited by kaka22_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια χαρη.

Αν καποιος ξερει να μου δωσει ενα λινκ μιας ρομ που να μπορει να περαστει μεσω flashtool (οπως δηλαδη η 96 world generic) και να ειναι καλη θα του ειμουνα υποχρεος.

Εχω κλειδωμενο bootloader και δεν εχει περασμενο το κινητο cwm παρα μονο αυτο που εχει απο την μανα του..Οποτε μονο μεσω flashtool μπορω να περασω.

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια χαρη.

Αν καποιος ξερει να μου δωσει ενα λινκ μιας ρομ που να μπορει να περαστει μεσω flashtool (οπως δηλαδη η 96 world generic) και να ειναι καλη θα του ειμουνα υποχρεος.

Εχω κλειδωμενο bootloader και δεν εχει περασμενο το κινητο cwm παρα μονο αυτο που εχει απο την μανα του..Οποτε μονο μεσω flashtool μπορω να περασω.

Ευχαριστω

 

Διαβασμα χρειαζεσαι φίλε μου, όχι λινκ.:). Οι περισσοτεροι με κλειδωμένο bootloader είμαστε

Άσε την .96 και κάνε ρουτ.

 

Μετά βάλε CWM

 

 

Και μετά αρχίζει το πάρτυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...