Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 211 ποτε την πηραμε ρε παιδια!?

την 200 εχω εγω ακομα και ψαχνω για ενημερωσεις και δεν εχει νεες λεει.

 

την έχω περάσει με flash. τώρα βγήκε η 6.2.B.1.96

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου ήρθε η .96 στο PC Companion (υπόψη το κινητό μου έχει SI Γαλλίας). Αλλαγές (εμφανείς):

 

#Το πρόβλημα με το χαμηλό framerate στη λήψη 1080p βίντεο διορθώθηκε!:)

#Το "purple effect" κατά τη λήψη φώτο με φλάς διορθώθηκε!:)

#Αναβάθμιση Walkman από 6.0.A.0.22 -> 6.0.A.0.26

#Αναβάθμιση Album από 3.1.B.1.2 -> 3.1.B.1.4

#Αναβάθμιση Messaging app από 6.2.Β.0.3 -> 6.2.Β.0.6

#Στις Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί προστέθηκε μια επιλογή "Update Center" οπού μπορείς να επιλέξεις συγχρονισμό ή όχι.

#Νέο εικονίδιο συσκευής στην εφαρμογή Update Center.

#Παρατεταμένο tap στο home button, ανοίγει το Google Now. Στο Ελλάντα βέβαια που δεν παίζει, ανοίγει το Google Search... Με διπλό tap λειτουργεί όπως πριν, δλδ ανοίγει τον task manager και τα small apps.

 

Μπράβο στη Sony που τελικά διόρθωσε τα 2 πρώτα σοβαρά προβλήματα της κάμερας.

Αν βρείτε και καμιά άλλη αλλαγή, ποστάρετε. ;)

 

Υ.Γ. Επίσημο changelog εδώ:

http://blogs.sonymobile.com/2013/08/26/now-rolling-jelly-bean-4-1-firmware-update-for-xperia-s-xperia-sl-xperia-acro-s/

Edited by SkyHi

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια χαιρομαι με αυτα που διαβαζω!καιρος να το αναβαθμισω κ γω λοιπον!υπαρχει καποιο λινκ με το update γιατι εχω ελληνικο τηλεφωνο και μεχρι να ρθει ζητω που καηκαμε!

 

Οι xda το χουν ανεβασει ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια χαιρομαι με αυτα που διαβαζω!καιρος να το αναβαθμισω κ γω λοιπον!υπαρχει καποιο λινκ με το update γιατι εχω ελληνικο τηλεφωνο και μεχρι να ρθει ζητω που καηκαμε!

 

Οι xda το χουν ανεβασει ας πουμε?

 

Στα ελληνικα unbranded,ηρθε πρωτη πρωτη;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Έχει έναν οδηγώ του doomlord!! Είναι αρκετά εύκολη η διαδικασία!!!http:// http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672 Edited by kaikas
Link to comment
Share on other sites

Έχει έναν οδηγώ του doomlord!! Είναι αρκετά εύκολη η διαδικασία!!!http:// http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

 

αν κανω την παραπανω διαδικασια χανω τα αρχεια μου/εφαρμογες?

τελος η εκδοση που δινει για την ρομ ειναι generic/universal? εχουν "ελληνικη" ρομ τα δικα μας xps η παντου ειναι ιδιες ολες οι εκδοσεις του λειτουργικου?

τελος μηπως θα ηταν καλυτερα να εκανα ενα clean install με ροοτ?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι τώρα όλα δουλεύουν ρολόι... Να και το επίσημο changelog..

http://blogs.sonymobile.com/2013/08/26/now-rolling-jelly-bean-4-1-firmware-update-for-xperia-s-xperia-sl-xperia-acro-s/

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Σχετικά με το Τηλέφωνο > Αριθμός έκδοσης

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

6.1.Α.0.452 μου λεει... και εκδοση android 4.0.4.

εντομεταξυ μου εβγαλε κατι που λεει νεα διαθεσιμη ενημερωση συστματος 6.2.Β.0.200....NA TO EGKATASTHSV??TI EINAI AYTO?

Link to comment
Share on other sites

6.1.Α.0.452 μου λεει... και εκδοση android 4.0.4.

εντομεταξυ μου εβγαλε κατι που λεει νεα διαθεσιμη ενημερωση συστματος 6.2.Β.0.200....NA TO EGKATASTHSV??TI EINAI AYTO?

 

φυσικα και να το κανεις εγκατασταση,είναι η jb !

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν! 6.2.Β.1.96 λοιπόν και rooted με τον οδηγό του doomlord. Ένα πρόβλημα έχω μόνο. Δεν πήρα backup το Go SMS Pro μιας και θεώρησα ότι θα το βρω στο play store αλλά δεν υπάρχει πλέον. Μήπως έχει κανένας το .apk να μου το στείλει? Αν όχι ποιά άλλη εφαρμογή μηνυμάτων μου προτείνετε για υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν! 6.2.Β.1.96 λοιπόν και rooted με τον οδηγό του doomlord. Ένα πρόβλημα έχω μόνο. Δεν πήρα backup το Go SMS Pro μιας και θεώρησα ότι θα το βρω στο play store αλλά δεν υπάρχει πλέον. Μήπως έχει κανένας το .apk να μου το στείλει? Αν όχι ποιά άλλη εφαρμογή μηνυμάτων μου προτείνετε για υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά?

 

Και γω το go sms χρησιμοποιουσα αλλα σημερα που εκανα το update στην. 96 ειδα οτι η custom εφαρμογη μυνηματων υποστηριζει 160 χαρακτηρες!!για τσεκαρε το κι εσυ!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και να το κανεις εγκατασταση,είναι η jb !

 

MOY HRUE APO MONO TOY E?τελεια...οποτε κανω εγκατασταση κ ειμαι κομπλε η θελει καποια διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

#Παρατεταμένο tap στο home button, ανοίγει το Google Now. Στο Ελλάντα βέβαια που δεν παίζει, ανοίγει το Google Search... Με διπλό tap λειτουργεί όπως πριν, δλδ ανοίγει τον task manager και τα small apps.

Για το Google Now, αν αλλάξετε τη γλώσσα σε Αγγλικά, τρέξετε το Google Now για λίγη ώρα και το ρυθμίσετε και κατόπιν γυρίσετε τη γλώσα στα Ελληνικά, δουλεύει ως ένα βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το go sms χρησιμοποιουσα αλλα σημερα που εκανα το update στην. 96 ειδα οτι η custom εφαρμογη μυνηματων υποστηριζει 160 χαρακτηρες!!για τσεκαρε το κι εσυ!!

 

Δυστυχώς η προηγούμενη έκδοση που είχα στο κινητό ήταν η world-generic ( που δεν υποστήριζε 160 χαρακτήρες) και όχι η ελληνική με αποτέλεσμα μετά το update πάλι να μην υποστηρίζει. Υποθέτω ότι πέρασε πάλι τη world-generic.

Link to comment
Share on other sites

6.1.Α.0.452 μου λεει... και εκδοση android 4.0.4.

εντομεταξυ μου εβγαλε κατι που λεει νεα διαθεσιμη ενημερωση συστματος 6.2.Β.0.200....NA TO EGKATASTHSV??TI EINAI AYTO?

 

Αναβάθμισε μέσω του PC Companion για να πάρεις την τελευταία αναβάθμιση .96 η οποία ΔΕΝ έχει δοθεί ακόμα ΟΤΑ. Γι' αυτό σου βγάζει την .200.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η προηγούμενη έκδοση που είχα στο κινητό ήταν η world-generic ( που δεν υποστήριζε 160 χαρακτήρες) και όχι η ελληνική με αποτέλεσμα μετά το update πάλι να μην υποστηρίζει. Υποθέτω ότι πέρασε πάλι τη world-generic.

 

Ααα εχει να κανει τι προελευσης ειναι η rom ε?εγω εκανα το update απο το seus με clean install λετε να μου περασε την Ελληνικη γι αυτο εχω 160 χαρακτηρες?αλλα επι ics γτ δεν εγραφε 160 αφου ειναι ελληνικο το κινητο μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ειμαι υποψηφιος κατοχος του S και θα ηθελα να ρωτησω αν τωρα με την jb τα fb,viber,whatsapp,skype δουλευουν ακομα καλυτερα γιατι πριν εβλεπα να γραφουν για καποια κολληματα και κρασαρισματα..
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω οτι υπάρχει σημαντική βελτίωση της μπαταρίας, σε σχέση με την ακριβώς προηγούμενη έκδοση που το κινητό το φόρτιζα σιγουρα 1 φορά τη μερα.
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποτε θα ερθει και σε εμας...Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου βγαζει μια αναβαθμιση δεν την δινει σε ολους αλλα καμια φορα κανει και μηνα να φτασει...Τι να πω..Υπομονη να ερθει με το καλο μεσω pc companion και βλεπουμε!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...